У Запоріжжі департамент освіти і науки відзвітував про роботу за рік

22.12.2023 09:00

Директорка департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Юлія Погребняк підбила підсумки діяльності підрозділу та освітніх закладів міста у 2023 році.

Обсяг видатків освітньої галузі у 2023 році за загальним фондом складає понад 3,9 млрд грн. Станом на грудень було профінансовано понад 2,7 млрд грн. Найбільшу частину було визначено на оплату праці.

В нинішніх умовах пріоритетним залишається врахування безпекової ситуації в регіоні. Тому для організації безпечного освітнього процесу було заплановано облаштувати найпростіші укриття у 95 закладах освіти. Цього року відремонтовано вже 12 укриттів, у 29-ти роботи тривають. Також визначено план ремонту ще у 20-ти укриттях. Крім того, у межах підписаного двостороннього Меморандуму про співпрацю з ЮНІСЕФ у гімназіях № 15 і № 98 обладнано сучасні укриття.

В облаштуванні укриттів брали активну участь українські благодійники та міжнародні партнери. Іспанська організація «Лікарі світу» і Асоціація «Medicos del Mundo», неприбуткової організації «NOVA UKRAINE» передали великі набори першої медичної допомоги та пічки для приготування їжі. Вагома допомога для укриттів та Пунктів Незламності у вигляді генераторів різної потужності надійшла від понад 14 установ, благодійних громадських організацій, фондів.

Крім того, для організації дистанційного навчання за підтримки ЄС, фондів UNICEF та «СпівДія» учням вразливих категорій видано 409 планшетів і 2083 ноутбуки та необхідне обладнання до них. За сприяння Фундації Олени Зеленської 2006 запорізьких педагогів отримали сучасну техніку для організації дистанційного навчання.

Триває оптимізація мережі шкіл міста. Цьогоріч завершено реорганізацію закладів освіти № 1 і № 3 для функціонування на базі гімназії № 1, також гімназія № 37 була приєднана до ліцею № 71.

Що стосується навчання, то учні запорізьких шкіл показали гідні результати у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, олімпіадах. А за підсумками національного мультипредметного тесту 55 учнів шкіл міста отримали максимальні 200 балів з предметів тесту.

Продуктивною була участь педагогів Запоріжжя у національних фахових конкурсах та міжнародних освітніх проєктах. Вчитель фізкультури гімназії № 50 став переможцем всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2023», а вчитель фізики гімназії № 11 став лауреатом національної премії Global Teacher Prize Ukraine. Загалом система освіти Запоріжжя була відзначена на міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти – 2023»: з запорізьких освітніх закладів, які стали учасниками виставки, 38 отримали золоті медалі, 19 нагороджені срібними відзнаками та ще 8 – бронзовими.

Також було активізовано грантово-проєктну діяльність освітніх закладів міста. Впродовж 2023 року 61 заклад освіти брав участь у грантових програмах. 15 закладів освіти вже отримали фінансову підтримку на загальну суму понад 3,1 млн грн.