У Запоріжжі оновлять пасажирський електротранспорт

28.02.2019 18:11

Депутати міської ради затвердили план розвитку і вдосконалення громадського транспорту в Запоріжжі на 2019 рік. Також проголосували за придбання нових тролейбусів на умовах фінансового лізингу. Таким чином в місті планують поліпшити якість надання послуг з перевезення пасажирів, оновити рухомий склад електротранспорту.

Депутати прийняли програму розвитку громадського транспорту на 2019 рік. У планах:

  • забезпечення безперебійної роботи комунальних підприємств, що відповідають за пасажироперевезення;
  • організація перевезень містян до садово-дачних ділянок річковим і автотранспортом;
  • впровадження автоматичної системи обліку оплати за проїзд і електронного квитка;
  • поступовий перехід від «спринтерів» на транспорт середньої і великої пасажиромісткості;
  • оновлення рухомого складу підприємства «Запоріжелектротранс» - у це поняття входить придбання нового авто- та електротранспорту, реалізація програми «Запорізький трамвай», закупівля вживаного транспорту з країн Європи, проведення капітально-відновлювального ремонту, придбання тролейбусів з автономним ходом та електробусів.

Окремо депутати зупинилися на останньому питанні. Вони дозволили підприємству «Запоріжелектротранс» придбати п'ять нових тролейбусів з автономним ходом на умовах финансового лізингу. Така техніка не вимагає наявності постійної контактної мережі завдяки акумуляторним батареям, які можуть пройти 20 км автономно при повному завантаженні. Зарядка акумуляторів здійснюється під час руху тролейбуса по контактній мережі. Планується, що нові тролейбуси будуть здійснювати пасажирські перевезення через о.Хортиця.

Для закупівлі тролейбусів у фінансовий лізинг передбачається використати кошти міської цільової програми «Забезпечення належної та безперебійної роботи КП« Запоріжелектротранс» на 2019 рік».