Запорізький аеропорт відновить роботу 22 жовтня

07.10.2019 14:58

На сьогодні підрядники встигають закінчити заплановані будівельні роботи з ремонту основної злітно-посадкової смуги запорізького аеропорту в установлений строк – у середині жовтня. Однак у ході ремонту з’ясувалося, що необхідно виконати додаткові роботи. Це дозволить підвищити рівень безпеки польотів, якість ремонту смуги. Для цього потрібний додатковий час. У результаті аеропорт відновить роботу 22 жовтня. Про це повідомило керівництво аеропорту.

Продовжується ремонт основної злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Запоріжжя». Заплановані роботи виконуються в установлені строки. Однак у ході ремонту з’ясувалося, що необхідні додаткові роботи.

Зокрема це стосувалося фрезерування основи для укладання нового покриття злітно-посадкової смуги. Після демонтажу плит діючої смуги з’ясувалося, що під ними залишилися плити, вкладені ще у 50-ті роки. Для облаштування нового покриття їх необхідно було якісно відфрезерувати. Також вирішено «нарізати» додаткові деформаційні шви на новому покритті злітно-посадкової смуги. Це дозволить ефективніше компенсувати перепад температур у зимовий та літній період.

- На сьогодні підрядник виконує взяті на себе зобов’язання. Заплановані спочатку будівельні роботи будуть завершені в установлений строк. Однак через виконання додаткових робіт вирішили, що аеропорт відновить роботу 22 жовтня, - зазначив заступник директора КП "Міжнародний аеропорт" Запоріжжя Олексій Дубревський.

Наголосимо, додаткові роботи планується виконати в рамках передбаченого фінансування, без зростання вартості проєкту. До того ж, вони подовшать строк служби смуги без ремонту.

Також необхідно ще вирішити низку бюрократичних питань. Вони пов’язані з оформленням документації в БТІ, Державіаслужбі, що необхідно для введення смуги в експлуатацію.

Нагадаємо, на початку вересня розпочався ремонт злітно-посадкової смуги запорізького аеропорту. Згідно з проєктом буде капітально відремонтовано майже 55 тисяч квадратних метрів основної злітно-посадкової смуги. 27,4 тисяч квадратних метрів руліжної доріжки. 54,2 тисячі квадратних метрів аеродромного покриття перону аеропорту. Більшість робіт вже виконана, ремонт вийшов на завершальний етап.

За попередні роки вже було відремонтовано понад 20 тисяч квадратних метрів смуги. За інформацією керівництва аеропорту, відремонтовані ділянки з гідністю витримали випробування. Але цього недостатньо. Адже загальна площа смуги складає понад 100 тисяч квадратних метрів.

Більша частина покриття смуги чекала капітального ремонту вже багато років. Тому цього року було вирішено відремонтувати майже 55 тисяч квадратних метрів основної злітно-посадкової смуги. У результаті це дозволить підвищити безпеку польотів, злітно-посадкова смуга зможе прослужити досить довго без додаткового ремонту.

Відзначимо, після відновлення роботи аеропорту в Запоріжжі буде відкрито кілька додаткових рейсів. Зокрема до ОАЕ, Тель-Авіва та Києва. Їх обслуговуватиме авіакомпанія SkyUP.