Запорізькі орендарі будуть звільнені від орендної плати за користування комунальним майном на час карантину

25.03.2020 15:12

В ході сьогоднішньої 49-ї сесії Запорізької міської ради депутати ухвалили рішення звільнити з 17 березня 2020 року орендарів об’єктів комунального майна,які на час запровадження обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням на території України коронавірусу COVID-19, не здійснюють свою господарську діяльність, від сплати орендної плати до скасування обмежень.

У зв’язку з поширенням вірусу COVID-19 у всьому світі Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» (зі змінами) на усій території України встановлено карантин з тимчасовими обмеженнями прав фізичних і юридичних осіб. Як зазначив у своєму зверненні до запоріжців міський голова Володимир Буряк, податкові канікули для бізнесу – це прерогатива центру. Але на міському рівні він запропонував депутатам звільнити до скасування карантинних обмежень підприємців від орендної плати за користування нерухомим майном комунальної власності.

Рішенням виконавчого комітету Запорізької міської ради від 12.03.2020 №89 враховано рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 11.03.2020 та прийнято до виконання постанову КМУ від 11.03.2020 №211. Від 17 березня у Запоріжжі, у зв’язку з карантином, заборонено чи суттєво обмежено роботу окремих суб’єктів господарювання.

Представники малого та середнього несуть збитки від вимушених обмежень. Тому міська рада вирішила звільнити з 17 березня 2020 року орендарів об’єктів комунального майна, що на час запровадження карантинних заходів не здійснюють свою господарську діяльність, визначену договором оренди комунального майна, від сплати орендної плати до скасування введених протоколом позачергового засідання місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя від 16.03.2020 № 07 обмежувальних заходів. Орендарі мають укласти відповідні додаткові угоди до діючих договорів оренди комунального майна, подавши про це орендодавцю, балансоутримувачу письмову заяву та документ, що підтверджує відсутність ведення господарської діяльності.

Актуальні новини й поради щодо уникнення зараження коронавірусною інфекцією можна знайти на офіційному Telegram-каналі COVID-19. ЗАПОРІЖЖЯ за посиланням https://t.me/covid_zp.