Восени Запоріжжя отримає ще один сучасний сквер

13.05.2020 16:54

Ще один запорізький сквер набуває сучасного вигляду. Розташований він у Олександрівському районі, неподалік від зупинки «вул. Базарна». У Запоріжжі його традиційно називають сквером Піонерів. Зараз триває реконструкція цього скверу, яка стартувала минулого року. Сьогодні міський голова Володимир Буряк провів на об’єкті виїзну нараду. Підрядники запевнили, що вже цього року запоріжці побачать повністю оновлений сквер, який стане окрасою міста та ще одним улюбленим місцем відпочинку містян. Будівельні роботи можуть бути завершені на початку вересня.

Продовжується реконструкція ще одного скверу в Олександрівському районі. Нагадаємо, у 2018 році було завершено реконструкцію скверу Театрального. У результаті було створено перший у місті багаторівневий сквер, який став справжньою окрасою Запоріжжя. Наступним етапом благоустрою знакових місць міста став початок реконструкції ще одного скверу, розташованого в Олександрівському районі. Запоріжці традиційно називають його сквером Піонерів. Роботи стартували наприкінці минулого року та мають завершитися у 2020 році. «Родзинкою» оновленого скверу стане відновлена скульптурна група.

- Скульптуру відновимо відповідно до початкового вигляду, адже фотографії пам’ятника збереглися. Скульптура буде багаторівневою. Щоправда фонтану тут вже не буде, про що вже казав раніше. У той же час встановимо підсвічування, щоб пам’ятник було видно вночі, - зазначив Володимир Буряк.

Зазначимо, сквер знаходиться на території Старого Олександрівська. Тому реконструкція виконується з дотриманням усіх норм, які передбачені у цьому випадку. Зокрема проводилися тут і археологічні дослідження. У результаті були виявлені цегляні та гранітні сходи до лавки Нижнього Гостинного ряду Торгових рядів, що знаходився по вул. Поштовій. Ця знахідка 1873 року забудови.

За підсумками однієї з попередніх виїзних нарад міського голови Володимира Буряка було вирішено внести зміни до проєкту реконструкції.

- Вирішили зберегти цю пам’ятку Старого Олександрівська. Частина підготовчої роботи для цього вже виконано. Зверху тепер плануємо встановити скляний купол, поряд облаштувати невеличкий оглядовий майданчик, щоб кожен бажаючий зміг побачити цю знахідку, - сказав Володимир Буряк.

Загалом у сквері вже виконано облаштування фундаменту під скульптурну композицію, бортових каменів, основи тротуарів, зливових лотків, залізобетонної підпірної стінки, гідроізоляції стін, бетонних фундаментів та закладних деталей під монтаж малих архітектурних форм, стовпів під ліхтарі, траншеї під кабель та монтаж кабелю, поливального водопроводу, клумб та газонів, люків інженерних комунікацій тощо. Завершується вимощування тротуарної плитки. Висаджено частину додаткових кущів та дерев. У сквері буде сучасне освітлення, встановлять нові урни та лавки. Почали вкладати постамент під пам’ятник.

- Реконструкція почалася у грудні минулого року. Сьогодні можна сказати, що підрядник вже виконав більшість будівельних робіт. Підтверджує, що на початку вересня роботи мають бути завершені, а запоріжці отримають ще один сучасний сквер, - сказав Володимир Буряк.

Зазначимо, рішення про початок реконструкції скверу приймалося з урахуванням думки мешканців Олександрівського району. Під час публічних обговорень з 1000 опитаних громадян майже 700 висловилися за те, щоб у першу чергу виконати благоустрій саме цього скверу.