У Запоріжжі продовжують модернізувати бібліотеки

03.06.2020 17:04

У Запоріжжі реалізується міська програма з розвитку бібліотек, розроблена за ініціативи Володимира Буряка. Зараз ремонтні роботи йдуть відразу на декількох об'єктах. Планується перетворити бібліотеки на сучасні хаби, які зацікавлять молодь.

Наразі ремонт вже зроблений в трьох бібліотеках міста. Тривають роботи ще у двох таких об’єктах. Один з них – бібліотека філії №18, що в Комунарському районі. Вона є найбільшою на цій території – понад 5 тисяч постійних читачів. Однак з 1976 року приміщення не ремонтували, тому накопичилось чимало комунальних проблем.

З січня поточного року тут розпочався капітальний ремонт. За цей час замінили комунікації, вікна, встановили сучасне освітлення, закупили нові меблі та зробили косметичний ремонт кімнат. Після закінчення робіт бібліотека стане вільним простором для молоді, яка зможе не тільки брати літературу для читання, але й працювати у сучасних залах, використовуючи безкоштовний швидкісний інтернет. Також у бібліотеці планують відновити шаховий клуб для дітей та запровадити майстер-класи та лекції з різних актуальних тем за участі цікавих спікерів.

- Ми дуже довго чекали на ремонт. Багато клопоту завдавали старі комунікації, занедбаний вигляд залів. Але нарешті бібліотеки почали змінюватись, у нас тепер буде дуже гарне приміщення. Наші читачі задоволені. Вже з нетерпінням чекають, коли закінчиться ремонт. Сама реформа – це дуже цікавий проєкт. Вона несе в собі перспективу розвитку, - сказала завідувачка бібліотеки філії №18 Запоріжжя Юлія Марцинюк.

Також ремонт триває в дитячій центральній бібліотеці міста. У найближчих планах – капітально відремонтувати ще дві бібліотеки в Шевченківському районі. У профільному департаменті прогнозують, що за п’ять років вдасться повність оновити всі 34 бібліотеки Запоріжжя.

Цього року на капітальні ремонти бібліотек вже передбачено 2,5 млн грн. Ще стільки ж з міського бюджету планується виділити найближчим часом.

- Ми вирішили переосмислити функції бібліотек. Впевнені, що це найпотужніша галузь для суспільства, платформа для спілкування, для обміну думками, досвідом, та, звичайно, для літератури. Ми є першими в Україні, хто об’єднає дві бібліотечні системи – дорослу та дитячу - в одну юридичну особу: публічні бібліотеки міста Запоріжжя. Ми не звільнили жодної людини, і за рахунок злиття матимемо економію близько 5 млн грн. За ці кошти плануємо підвищити заробітні плати бібліотекарям, а також робити й надалі ремонти, - розповів директор департаменту культури та туризму Запорізької міської ради Сергій Білов.