4-й міжнародний "Еко Форум-2020" цього року пройде в Запоріжжі 15-17 жовтня

31.07.2020 15:37

30 липня в Запорізькій міськраді пройшло перше засідання організаційного комітету з питань проведення четвертого спеціалізованого міжнародного Запорізького екологічного форуму "Еко Форум-2020", на якому обговорили плани та пропозиції щодо проведення цього масштабного заходу.

Попередні три екофоруми успішно пройшли в Запоріжжі у травні, з кожним роком розширюючи кількість учасників і коло піднятих тем. Цього року свої жорсткі корективи внесла епідемічна ситуація у зв'язку з поширенням коронавірусу. Але організатори форуму вирішили перенести цей захід на осінь і висловлюють стриманий оптимізм, що епідеміологічна ситуація в країні і в місті не завадить його провести.

Отже, "Еко Форум-2020" пройде в Запоріжжі з 15 по 17 жовтня. Як першочергово зазначив у своїй презентації проєкту форуму віцепрезидент Запорізької торгово-промислової палати Дмитро Антонюк, заходам безпеки буде приділено особливу увагу. Буде попередня безконтактна реєстрація учасників, щоб виключити скупчення людей на вході в «Козак-Палац», повне забезпечення антисептичними і дезінфікуючими засобами, температурний скринінг. Передбачені також дистанційне розсаджування учасників і додаткова вентиляція приміщень, управління потоками людей, онлайн-участь гостей і експертів.

- Генеральний партнер Запорізького "Еко Форуму-2020" - Німецьке товариство співпраці Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, яке займається кліматичними змінами. Партнери - представництво Фонду імені Гайнріха Бьйoлля в Україні та Проєкт ЄС «Угода мерів - Схід». Традиційно учасниками форуму будуть представники органів влади та профільних міністерств, іноземні підприємства, фінансові структури, керівники і фахівці у сферіі екології, вчені, громадські організації. Так само традиційно наш форум підтримує «Асоціація міст України», яка проведе свою сесію в перший пленарний день, - розповів Дмитро Антонюк.

Особливістю жовтневого екофоруму стануть безліч онлайн-трансляцій виступів гостей і експертів. Багато спікерів, особливо закордонних, будуть виступати в режимі онлайн на великому екрані. Українські вузи заявили про своє бажання взяти участь у форумі - вже надіслали 200 тез. Буде представлена ??велика експозиція - стенди міст, громад, різних екоініціатів (18 експонентів), напрацювання з енергозбереження (вже більше 40 заявок). Зараз йдуть активні комунікації з учасниками та спікерами. Програма "Еко Форуму-2020" дуже різнопланова. Більш докладно про неї, а також про участь в цьому заході, можна дізнатися на сайті форуму https://ziif.in.ua.

Про тематичні новинки екофоруму розповів радник міського голови, голова організаційного комітету «Еко Форум-2020» Валерій Еделєв.

- Цього року наш форум тематично присвячений адаптації міста до зміни клімату, який, як ми бачимо, змінюється стрімко. Цьому буде приділено багато уваги. Плануємо підписати Угоду мерів «Запоріжжя 30-30-30». Її будуть підписувати з одного боку міський голова Володимир Буряк, з іншого - єврокомісар. В рамках форуму заплановано проведення міського конкурсу ландшафтного дизайну з залученням запорізьких студентів, які зараз здобувають освіту на профільних кафедрах трьох запорізьких вузів. Окремо хочу звернути увагу на всеукраїнський проєкт «Озеленення України». Його реалізацію спеціально погодили з проведенням нашого форуму. І 16 жовтня в Запоріжжі відбудеться загальноукраїнська акція «Мільйон дерев за 24 години». У форматі телемосту за нею спостерігатимуть усі регіони країни, в яких теж цього дня пройде масове висадження дерев, - зазначив Валерій Еделєв.