У Запоріжжі презентували Музей історії архітектури міста

12.10.2020 16:40

У Запоріжжі створили Музей історії архітектури міста, який на даний момент охоплює період від заснування Олександрівської фортеці до післявоєнної відбудови. Сьогодні відбулася презентація музею, який повинен запрацювати на початку листопада, хоча багато що залежатиме від рівня карантинних обмежень. Музей відвідав і міський голова Володимир Буряк, який висловив упевненість, що музей зацікавить як запоріжців, так і туристів.

Запоріжжя для більшості людей асоціюється лише з великим індустріальним центром. Однак останніми роками розвиток міста спрямований і на інші галузі. Зокрема міська влада багато уваги приділяє розвитку туристичної інфраструктури міста. Запоріжці впевнені, що у Запоріжжя є все необхідне для того, щоб стати одним з туристичних центрів нашої держави.

У місті створено Туристичний інформаційний центр. Організовано низку масштабних музичних фестивалів. Створюються нові туристичні маршрути. Збудовано новий термінал запорізького аеропорту. Зрозуміло, що в умовах коронакризи розвиток туризму значно загальмувався, але рано чи пізно ситуація покращиться. Тому в Запоріжжі продовжують думати про розвиток туризму, створення нових туристичних об’єктів. Черговим таким об’єктом має стати Музей історії архітектури міста.

Музей створено за адресою вул. Гоголя, 66. Для цього було відремонтовано та облаштовано підвал під однією з міських бібліотек, яку було реконструйовано раніше. У подальшому музей планують поповнювати експонатами. Запрацювати він повинен у листопаді, якщо дозволять карантинні обмеження. Поки проводяться презентації створеного об’єкта. Зазначимо, музей було створено за кошти бюджету міста.

У новому музеї влаштовано різноманітну інтерактивну експозицію. Це й копії дверей старого Олександрівська, й відео-інсталяції та збережені архітектурні елементи, що вплетені в дизайн музейного простору. Фотографії різних років. Завдяки всьому цьому можна буквально відчути, як жили люди десятки років тому.

Музей складається з чотирьох відділів. Вони присвячені створенню Олександрівської фортеці та забудові Старого Олександрівська, колоніям менонітів у Запорізькому краї, добі індустріальної модернізації 20-30-х років минулого століття, повоєнному відновленню міста. Сьогодні відбулася перша презентація створеного Музею історії архітектури Запоріжжя. Зокрема його відвідав міський голова Володимир Буряк.

- Дуже позитивне враження від створеного музею. Це справжній живий, тематичний музей, який відтворив історію архітектури Олександрівська та Запоріжжя. Починаючи з 1770 року. Від будівництва фортеці, потім забудови Олександрівська, періодів індустріалізації, післявоєнної відбудови, - сказав Володимир Буряк.

Міський голова висловив упевненість, що після офіційного відкриття музей стане популярним серед запоріжців та гостей міста.