У Запоріжжі тимчасово призупинять безкоштовне перевезення пенсіонерів громадським транспортом

04.11.2020 13:40

Депутати Запорізької міської ради призупинили на період карантину право пільгового проїзду для пенсіонерів за віком. Таке рішення було прийняте сьогодні під час 54-ї позачергової сесії Запорізької міської ради у зв’язку з продовженням активного розповсюдження коронавірусної інфекції у Запоріжжі та в Україні загалом.

Як зазначають медики, в умовах складної епідемічної ситуації особи похилого віку є найбільш вразливою верствою населення для коронавірусної інфекції. Саме тому у цей період вони мають максимально обмежити пересування містом. У тому числі й громадським транспортом, який є одним з місць скупчення людей та розповсюдження хвороби. Прийняття рішення про призупинення безоплатного проїзду пенсіонерів за віком має сприяти захисту їх життя та здоров’я, обмеживши їх пересування містом без крайньої потреби.

Спеціалісти також закликають не забувати про те, що продовжують діяти карантинні обмеження. Громадський транспорт має перевозити пасажирів виключно за сидячими місцями. Тому прийняття рішення про призупинення права пільгового проїзду пенсіонерів за віком має зменшити скупчення людей на зупинках, покращити умови для перевезення пасажирів інших категорій. Зокрема запоріжців, які добираються вдень громадським транспортом на роботу та з роботи додому. Адже зараз багато підприємств, установ, організацій за можливості змінюють графік роботи.

При цьому право на безоплатний проїзд зберігається за тими категоріями населення, які мають таке право відповідно до низки Законів України. Зокрема «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про охорону дитинства», «Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні», «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Зазначимо, рішення міської ради набуде сили після підписання та офіційного оприлюднення.