Навчальний рік у Запоріжжі завершиться 27 травня

18.05.2021 11:55

Як повідомляє департамент освіти і науки Запорізької міської ради, у закладах загальної середньої освіти міста закінчення 2020/2021 навчального року заплановане на 27 травня, і пройде воно у школах без масових урочистостей – останніх дзвоників і випускних вечорів.

Як і минулого навчального року, з метою недопущення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 учнів 4, 9 та 11 (12) класів звільнено від проходження державної підсумкової атестації.

Органи управління освіти міста вжили необхідних організаційних заходів для безпечного проведення зовнішнього незалежного оцінювання навчальних досягнень випускників шкіл, які виявили бажання тестуватися, на базі визначених закладів освіти. Проходження зовнішнього незалежного оцінювання учнями 11 (12) класів є необхідною умовою вступу до закладів вищої освіти.

З метою дотримання встановлених протиепідемічних заходів закладам освіти міста запропоновано не проводити масові заходи за участі школярів, у тому числі останні дзвоники та випускні вечори. Кожен заклад освіти самостійно визначатиме форму проведення урочистостей на рівні окремих класів.

У місті Запоріжжі функціонує 118 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються 68 тисяч школярів. У 2020/2021 навчальному році за парти сіли понад 6 тисяч першокласників. Випускниками базової середньої освіти є понад 5 тисяч дев’ятикласників. Завершують здобуття повної середньої освіти більше 3 тисяч учнів 11 (12) класів шкіл міста.

Відповідно до введених на території Запоріжжя карантинних обмежень в закладах загальної середньої, дошкільної, позашкільної, професійно-технічної освіти навчання цього року було організоване з дотриманням протиепідемічних заходів, у першу чергу завдяки додатковому виділенню з місцевого бюджету близько 3 млн гривень у серпні 2020 року та понад 4,5 млн грн у 2021 році на придбання миючих, антисептичних та дезінфікуючих засобів, електричних сушарок для рук тощо.

За ініціативи департаменту освіти і науки міської ради у січні 2021 р. було створено міську платформу «School_Z» як сучасний онлайн-ресурс для забезпечення сталого та якісного навчального процесу в умовах дистанційного навчання. Освітній процес у школах міста у 2020/2021 навчальному році був організований відповідно до затверджених освітніх програм закладів, визначеної структури поточного навчального року.