Володимир Буряк звернувся до запоріжців

30.06.2021 15:30

За підсумками подій, які відбулись сьогодні у міській раді, міський голова Володимир Буряк звернувся до запоріжців. Відео-звернення зокрема оприлюднене на публічній сторінці міського голови Володимира Буряка у соціальній мережі «Фейсбук». Міський голова закликав депутатів керуватися інтересами запоріжців та повідомив про скликання сесії міської ради 2 липня. Наводимо текст звернення:

Звернення міського голови Запоріжжя

Шановні запоріжці! Знаю, що багато з вас сьогодні слідкували за тим, що відбулося в сесійній залі. Вважаю своїм обов’язком роз’яснити вам ситуацію на політичній арені міста, яка сьогодні перетворилася майже на циркову.

Депутати загралися в політику, ділять крісла, кабінети, автівки, зовсім забуваючи про те, для чого ви, запоріжці, обрали їх до міської ради. Людей не хвилює, хто сидітиме в якому кабінеті, їх хвилює, чи отримуватимуть вони зарплати, чи будуть у місті ремонтуватися дороги і будинки, чи буде в домівках тепло й вода, чи буде вивозитися сміття.

Й сьогодні на сесію була винесена низка дуже важливих питань. Зокрема виділення коштів на зарплати медикам, бо Національна служба здоров’я України не покриває потребу в повному обсязі.

Оперативного фінансування потребує й сфера освіти. Тут у нас одразу кілька нагальних питань – ті ж самі зарплати, а ще – оновлення систем пожежної сигналізації в дитсадках і школах, ремонти будівель і спортивних майданчиків. Нагальних, тому що ці роботи мають бути виконані до початку нового навчального року.

Щодо соціального захисту населення. Необхідно профінансувати забезпечення соціальними послугами громадян похилого віку, людей з інвалідністю, в тому числі й дітей, а також хворих, які потребують сторонньої допомоги.

Крім того, нам треба віднайти кошти на те, щоб заплатити наперед за газ і не залишити людей восени без опалення. Є й питання, що стосуються сфери ЖКГ, доріг, благоустрою тощо.

Але фракції так званої коаліції більшості в черговий раз заблокували проведення сесії.

Каменем спотикання цього разу стало звільнення секретаря міської ради Анатолія Куртєва. Розставлю всі крапки над «і» щодо цього питання, адже дехто хоче приписати цьому рішенню якусь політичну розправу чи щось таке. Все набагато простіше, друзі, – перед Законом всі рівні. Звільнення Куртєва – це сувора вимога Закону, адже він не пройшов обов’язкову спецперевірку, яку зобов’язані пройти всі, хто приходить працювати до міської ради. Він вніс до електронної декларації неправдиву інформацію, чим порушив Закон України «Про запобігання корупції».

А тепер щодо політики. Посада секретаря міської ради, як я і обіцяв, зберігається за представником фракції партії «Слуга народу», яка зможе подати відповідну кандидатуру. Це питання ми вчора обговорювали на погоджувальній раді. Проте депутати не бажають подавати кандидатуру. Крім того, зривають засідання сесії.

Зазначу, що незважаючи на відсутність секретаря міської ради юридично ми маємо право збирати сесії та голосувати за прийняття відповідних рішень. Але що ми бачимо? Більш ніж 700 тисяч запоріжців стали заручниками політичних ігор! Тому звертаюся до депутатів, які сьогодні забулися: люди чекають від вас реальної роботи, а ви натомість блокуєте прийняття рішень, від яких залежить нормальне життя містян! Я закликаю вас взятися за розум і скликаю сесію на цю п’ятницю! І сподіваюся, що здоровий глузд і інтереси людей переможуть політиканство й ті сили, які керують вами!