Про утворення тимчасового комунального ринку

від 22.02.2022. Дата оприлюднення 22.02.2022

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків», враховуючи звернення КП «Запоріжринок» щодо впорядкування неорганізованої торгівлі, дотримання належних санітарних умов, задля забезпечення захисту прав споживачів і підприємців виконавчий комітет Запорізької міської ради

ВИРІШИВ:

1. Утворити на період з 01.03.2022 до 01.06.2022 тимчасовий комунальний ринок на прилеглих до Центрального ринку КП «Запоріжринок» ділянках вулиць: по вул. Жуковського - від вул. Благовіщенської до вул. Земського лікаря Лукашевича, по вул. Гоголя - від вул. Благовіщенської до вул. Земського лікаря Лукашевича, на протилежному від Центрального ринку тротуарі у провулку Млиновому та по вул. Благовіщенській - від вул. Гоголя до вул. Жуковського.

2. Доручити КП «Запоріжринок» забезпечити на територіях, зазначених у п. 1 даного рішення:

2.1. створення належних умов для провадження підприємцями торговельної діяльності;

2.2. дотримання вимог Правил торгівлі на ринках;

2.3. надання торгуючим послуг КП «Запоріжринок»;

2.4. стягнення з торгуючих плати за послуги ринку у порядку, встановленому Правилами торгівлі на ринках, затвердженими рішенням Запорізької міської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Константинова та районну адміністрацію Запорізької міської ради по Олександрівському району.

 

Секретар міської ради                                                           Анатолій КУРТЄВ

 


Пояснювальна

до проєкту рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про утворення тимчасового комунального ринку»

 

Постановою КМУ від 29.07.2009 № 868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків» органам місцевого самоврядування рекомендовано в разі виявлення облаштованих торгових місць, на яких ведеться торгова діяльність без відповідних документів, створювати тимчасові комунальні ринки на період до 3-х років з метою забезпечення захисту прав споживачів і підприємців.

Враховуючи, що протягом багатьох років на вулицях, прилеглих до території Центрального ринку КП «Запоріжринок» (вул. Жуковського – від вул. Благовіщенської до вул. Земського лікаря Лукашевича, вул. Гоголя – від вул. Благовіщенської до вул. Земського лікаря Лукашевича, на протилежному від Центрального ринку тротуарі у провулку Млиновому та по вул. Благовіщенській – від вул. Гоголя до вул. Жуковського), існувала неконтрольована стихійна торгівля, створення тимчасового комунального ринку, який є підвідомчим КП «Запоріжринок», є доцільним та ефективним способом впорядкування неконтрольованих процесів купівлі-продажу товарів та послуг на зазначеній території міста, забезпечення дотримання належних ветеринарно-санітарних умов та інших вимог нормативних актів, які супроводжують діяльність на ринках.

Не менш важливим чинником є можливість поповнення місцевого бюджету від надходжень частки прибутку підприємства, який формується за рахунок одержання від продавців тимчасового ринку відповідної плати за послуги ринку.

Раніше діяльність тимчасового ринку КП «Запоріжринок» була визначена рішенням виконавчого комітету міської ради від 17.12.2018 № 617 «Про утворення тимчасового комунального ринку», термін дії якого спливає 28.02.2022.

З метою недопущення неконтрольованих процесів купівлі-продажу товарів та послуг пропонується утворити тимчасовий комунальний ринок на вулицях, прилеглих до території Центрального ринку, на термін з 01.03.2022 до 01.06.2022.

Продовження існування та функціонування тимчасового ринку в повній мірі відповідатиме інтересам мешканців міста, комунального підприємства «Запоріжринок» та органів місцевого самоврядування.

 

Директор департаменту надання
адміністративних послуг та
розвитку підприємництва
Запорізької міської ради                                                                Наталя МИЛА