Про утворення тимчасового комунального ринку з продажу квітів

від 22.02.2022. Дата оприлюднення 22.02.2022

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №868 «Деякі питання організації діяльності продовольчих, непродовольчих та змішаних ринків», враховуючи звернення КП «Запоріжринок» щодо впорядкування неорганізованої торгівлі, дотримання належних санітарних умов задля забезпечення захисту прав споживачів і підприємців виконавчий комітет Запорізької міської ради

ВИРІШИВ:

1. Утворити тимчасовий комунальний ринок з продажу квітів в межах існуючого квіткового павільйону по пр-ту Ювілейному (зупинка громадського транспорту «Вул. Лахтінська) на період з 01.03.2022 до 01.06.2022.

2. Доручити КП «Запоріжринок» забезпечити на території тимчасового ринку:

2.1. створення належних умов для провадження підприємцями торговельної діяльності;

2.2. дотримання вимог Правил торгівлі на ринках;

2.3. надання торгуючим послуг КП «Запоріжринок»;

2.4. стягнення з торгуючих плати за послуги ринку у порядку, встановленому Правилами торгівлі на ринках, затвердженими рішенням Запорізької міської ради.

3. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олександра Константинова та районну адміністрацію Запорізької міської ради по Хортицькому району.

 

Секретар міської ради                                                         Анатолій КУРТЄВ

 


Пояснювальна

до проєкту рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради «Про утворення тимчасового комунального ринку з продажу квітів»

 

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2009 №868 органам місцевого самоврядування рекомендовано в разі виявлення облаштованих торгових місць, на яких ведеться торгова діяльність без відповідних документів, створювати тимчасові комунальні ринки на період до 3-х років з метою забезпечення захисту прав споживачів і підприємців.

КП «Запоріжринок» має у своєму господарському віданні (балансі) квітковий павільйон, розташований по пр-ту Ювілейному (зупинка громадського транспорту «вул. Лахтінська»).

Поряд із квітковим павільйоном розташований Хортицький ринок       КП «Запоріжринок» (вул. Лахтінська, 12а), адміністрація якого належно обслуговує павільйон з продажу квітів та впорядковує торговельну діяльність у ньому, здійснюючи відповідний контроль на підставі рішення виконавчого комітету міської ради від 17.12.2018 № 616 «Про утворення тимчасового комунального ринку з продажу квітів», термін дії якого спливає 28.02.2022.

Створення тимчасового комунального ринку з продажу квітів підвідомчого КП «Запоріжринок» є доцільним та ефективним способом впорядкування неконтрольованих процесів купівлі-продажу товарів та послуг на зазначеній території, забезпечення дотримання належних санітарних умов та вимог інших нормативних актів, які супроводжують діяльність на ринках.

Не менш важливим чинником на користь прийняття такого рішення є можливість поповнення місцевого бюджету від надходжень частки прибутку підприємства, який формується за рахунок одержання від продавців тимчасового ринку з продажу квітів плати за послуги ринку.

З метою недопущення неконтрольованих процесів купівлі-продажу товарів та послуг пропонується утворити тимчасовий комунальний ринок з продажу квітів на термін з 01.03.2022 до 01.06.2022.

Створення тимчасового комунального ринку в повній мірі відповідатиме інтересам мешканців міста, комунального підприємства «Запоріжринок» та органів місцевого самоврядування. 

 

Директор департаменту надання
адміністративних послуг та
розвитку підприємництва
Запорізької міської ради                                                                 Наталя МИЛА