Департамент культури і туризму Запорізької міської ради

Контакти

вул. Незалежної України, 68-А, м.Запоріжжя, 69035

zaporizhzhia.city Туристичний портал

cultura.city Запоріжжя. Культура

708-26-41 (приймальня та управління туризму)
239-62-99 (управління культури)

Графік роботи

пн – чт: 09:00-18:00,
пт: 09:00-16:45,
перерва: 13:00-13:45)

(на період дії карантину:
пн – чт: 08:00-17:00,
пт: 08:00-15:45,
перерва: 12:00-12:45)

Положення про департамент культури і туризму


Завдання:

1. Реалізація державної політики у сфері культури і мистецтв, туризму, як необхідної умови розвитку гармонійного суспільства в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя;

2. Забезпечення реалізації прав громадян на свободу літературної і художньої творчості, вільного розвитку культурно-мистецьких процесів, забезпечення доступності всіх видів культурних послуг та культурної діяльності для кожного громадянина;

3. Сприяння захисту прав і законних інтересів творчих працівників і їх спілок, а також закладів, установ, підприємств і організацій культурно-мистецької та туристичної сфер, що діють у місті Запоріжжі;

4. Створення умов для розвитку у м. Запоріжжя сучасної культурної та туристичної інфраструктури, організація матеріально-технічного забезпечення галузі культури;

5. Розробка єдиних підходів щодо стратегії розвитку підвідомчих підприємств, закладів культури та мистецтв відповідно до чинного законодавства України.


Управління туризму

Заступник директора департаменту – начальник управління туризму департаменту культури і туризму Запорізької міської ради

Графік прийому громадян: щовівторка з 10:00 до 12:00.

Управління туризму забезпечує реалізацію державної політики у сфері туризму та займається розробкою та реалізацією галузевих стратегічних документів, концепцій, програм розвитку туризму і промоції міста. Створює умови для всебічного розвитку туризму у м. Запоріжжі.

e-mail: reception.kult@zp.gov.ua

Графік роботи:
пн – чт: 9:00–18:00
пт: 9:00–16:45
перерва: 13:00–13:45

 

Відділ іміджевих проектів та маркетингу

Начальник відділу

Основні завдання: підготовка та реалізація проектів у сфері туризму, налагодження контактів та співробітництва з іншими містами в Україні, міжнародними організаціями, створення туристичного бренду м. Запоріжжя, здійснення інформаційного просування туристичного продукту міста в засобах масової інформації з метою його популяризації, організація та проведення фестивалів, конференцій, форумів, круглих столів, виставок, експозицій, культурно-мистецьких заходів, спрямованих на розвиток туризму у м. Запоріжжя. Організація видання промоційної літератури та сувенірної продукції.

 

Відділ організації туристичної діяльності

Заступник начальника управління туризму – начальник відділу

Основні завдання: здійснення заходів щодо вдосконалення рекреаційної та туристичної інфраструктури регіону. Вивчення та аналіз тенденцій туристичного розвитку регіону, розробка поточних та довгострокових прогнозів, сприяння впровадженню інноваційних видів підприємництва у сфері туризму і промоції м. Запоріжжя, здійснення контролю за використанням коштів, що виділяють для реалізації програм і заходів з питань туризму у межах своєї компетенції.


Управління культури

заступник директора департаменту – начальник управління культури департаменту культури і туризму Запорізької міської ради

e-mail: reception.kult@zp.gov.ua

Графік роботи:
пн – чт: 9:00–18:00
пт: 9:00–16:45
перерва: 13:00–13:45

Управління культури забезпечує реалізацію державної політики у сфері культури і мистецтв як необхідної умови розвитку гармонійного суспільства в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя.


Відділ культурно-дозвіллєвої роботи управління культури

Начальник відділу

Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

Координує роботу кінотеатрів, палаців культури (як відомчих, так і іншого відомчого підпорядкування), міського центру народної творчості та культурно-освітньої роботи «Народний дім».

Організує підготовку та проведення загальноміських тематичних культурно-мистецьких заходів, акцій та фестивалів, оглядів професійного мистецтва і самодіяльної народної творчості. Координує та погоджує проведення подібних заходів на території міста, що організовуються будь-якими підприємствами, установами, закладами та організаціями, незалежно від форм власності та відомчої підпорядкованості.

Співпрацює з обласним відділенням Національної Спілки майстрів народного мистецтва України, національно-культурними товариствами міста, міською радою ветеранів, обласними та міськими творчими громадськими організаціями.

Організує проведення заходів у паркових зонах міста, дворових майданчиках та на інших площах міста.

Організує роботу щодо методичного забезпечення відповідних підвідомчих закладів культури та мистецтв шляхом проведення семінарів та творчих лабораторій, лекцій, майстер-класів, обміну досвідом роботи.

Забезпечує роботу щодо ефективної взаємодії із закладами культури та мистецтв іншого відомчого підпорядкування, громадськими організаціями тощо.

Забезпечує реалізацію державної політики з питань кадрової роботи та служби в органах місцевого самоврядування в управлінні культури та підпорядкованих закладах.

Створює умови для розвитку культурного дозвілля населення, сприяє формуванню репертуару кінотеатрів, концертних організацій і мистецьких колективів, придбанню та розповсюдженню кращих зразків національного кіномистецтва.

Здійснює державне управління та контроль за дотриманням законодавства з питань культури і мистецтв закладами, установами, підприємствами, організаціями культурно-мистецької сфери міста Запоріжжя.

Здійснює пошук, використання і поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності підвідомчих закладів культури і мистецтв, удосконалення господарського механізму в їх діяльності, інформаційно-методичне забезпечення; впроваджує нові моделі організації культурної діяльності.


Відділ мистецтв та навчально-просвітницької роботи управління культури

Начальник відділу

Відділ відповідно до покладених на нього завдань:

Організує роботу початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів, муніципальних театрів та міських публічних бібліотек. Забезпечує роботу щодо збереження історичних пам’яток та інших об’єктів культурної спадщини.

Організує роботу міського методичного об’єднання. Здійснює методичне забезпечення відповідних підвідомчих закладів культури та мистецтв шляхом проведення семінарів та творчих лабораторій, лекцій, майстер-класів, обміну досвідом роботи.

Забезпечує роботу щодо ефективної взаємодії із закладами культури та мистецтв іншого відомчого підпорядкування, громадськими організаціями тощо.

Організує роботу з виявлення обдарованих дітей і молоді шляхом проведення міських фестивалів та конкурсів, виставок образотворчого мистецтва, концертів міської дитячої філармонії тощо. Сприяє щодо участі молоді та юнацтва в обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсах та фестивалях.

Забезпечує організацію та проведення атестації директорів та інших працівників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та державної атестації даних закладів відповідно до вимог чинного законодавства України.

Здійснює державне управління та контроль за дотриманням законодавства з питань культури і мистецтв закладами, установами, підприємствами, організаціями культурно-мистецької сфери міста Запоріжжя.

Подає пропозиції до проектів програм соціально-економічного та культурного розвитку міста Запоріжжя.

Сприяє у вирішенні питань соціально-культурного розвитку міста Запоріжжя.

Розробляє проекти цільових і комплексних програм розвитку культури та мистецтв у місті і подає їх на розгляд міської ради.

Здійснює у рамках цільових, комплексних програм загальне керівництво та надає практичну організаційну допомогу закладам культури і мистецтв, що належать до комунальної власності міста.

Здійснює пошук, використання і поширення нових організаційно-творчих підходів у діяльності підвідомчих закладів культури і мистецтв, удосконалення господарського механізму в їх діяльності, інформаційно-методичне забезпечення; впроваджує нові моделі організації культурної діяльності.

 


Білов
Сергій Олександрович
Посада
директор департаменту культури і туризму Запорізької міської ради