Положення про управління з питань праці Запорізької міської ради
Основними завданнями управління є:
- проведення перевірок у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають у комунальній власності територіальної громади м. Запоріжжя (з питань: своєчасної та у повному обсязі оплати праці, нормування праці, охорони праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, дотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, оформлення трудових відносин);
- проведення в установленому порядку повідомної реєстрації колективних договорів і територіальних угод відповідного рівня;
- подання відповідних звернень з ініціативою щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах, в установах та організаціях, що не перебувають у комунальній власності, а також стосовно фізичних осіб - підприємців, які використовують працю найманих працівників;
- приймає участь у проведенні соціального діалогу між Запорізькою міською радою, профспілками та роботодавцями (Запорізька міська тристороння соціально-економічна рада);
- організація інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань додержання законодавства про працю.