Хортицький

Хортицький район — наймолодший і найекологічніший район Запоріжжя. Рішення про створення у місті екологічно чистого району подалі від металургійних підприємств виникло ще у 1960 році. Будівництво розпочалося у 1969 році, а в 1995 році район було виділено зі складу Ленінського (нині — Дніпровського) і названо на честь острова Хортиця. Запоріжці називають район Бабуркою, за назвою селища неподалік.

Вид на Хортицький район з острова Хортиця
Вид на Хортицький район з острова Хортиця, фото: Сергій Лавров

Площа

Хортицький район — один з найменших у Запоріжжі, площею 18,8 кв.км. До складу району входять два проспекти — Преображенського та Ювілейний, 19 вулиць і один бульвар. Східна межа району проходить вздовж берега Старого Дніпра навпроти о. Хортиця.

Інфраструктура

На території району розташовані 13 промислових підприємств, в тому числі: ТОВ «Запорізький завод кольорових металів», ТОВ «Запорізький завод кольорових сплавів», Запорізький машинобудівний завод ім. В. І. Омельченка АТ «Мотор Січ», ВП «Запорізьке спеціальне конструкторське бюро авіаційно-бортових систем», ПП «ГРБ «Енергія», ПАТ «Запорізький завод надпотужних трансформаторів», ТОВ «Запорізький домобудівельний комбінат», ПАТ «Запоріжполімертара», ТОВ «Сладко», ПАТ «Запорізький хлібозавод № 5», ПАТ «Карлсберг Україна».

 

Освіта і культура

Освітню інфраструктуру Хортицького району представляють два вищі навчальні заклади: Запорізька філія ПВНЗ Київського інституту бізнесу та технологій та Запорізький педагогічний коледж, один професійно-технічний освітній заклад, десять загальноосвітніх шкіл, шість гімназій, один колегіум інтернатного типу, 18 дитячих садків. На території району діє палац культури «Хортицький» з однойменним кінотеатром, три бібліотеки, декілька станцій дозвілля молоді.

 

Відпочинок і туризм

Мешканці району відпочивають у двох парках — Ювілейному та парку Поколінь, а також на березі Старого Дніпра. На безкоштовні екскурсії виробництвом запрошує завод «Карлсберг Україна» — виробник найвідоміших брендів пива, алкогольних й безалкогольних напоїв.

Варниця на запорізькому заводі Carlsberg
Варниця на запорізькому заводі Carlsberg, фото: https://carlsbergukraine.com/