Офіційні заяви міського голови

26.04.2021
Про поширення COVID-19 у Запоріжжі

Ранок починається не з кави, а зі зведених даних про поширення COVID-19 у Запоріжжі. На щастя, локдаун дає свої результати. За останню добу в місті зареєстровано 113 випадків захворювання, а до того були дні, коли щодоби коронавірус виявляли в 500, й навіть в більш ніж 600 мешканців міста.

Тож цього тижня Запоріжжя має всі шанси вийти з «червоної зони». Я дякую кожному, хто своїми діями допоміг покращити ситуацію з поширенням коронавірусу в місті. Міська влада, в свою чергу, продовжує забезпечувати лікарні всім необхідним для надання допомоги хворим. Завтра планую робочі візити до кількох медзакладів, аби впевнитися, що всі їхні потреби закриті.

Давайте й надалі дотримуватися вимог карантину, щоб скоріше мати змогу зітхнути на повні груди.

Бажаю всім гарного тижня. Бережіть себе!


12.04.2021
Про посилення карантинних обмежень

Запоріжці, ситуація з поширенням коронавірусу в місті критична – 300-400 нових хворих щодоби. Вже майже 1000 людей померли. Медики в авралі – щодня 200 госпіталізацій. Лікарні можуть прийняти виключно пацієнтів із важким перебігом хвороби.

Тому найближчим часом у місті діятимуть ще більш жорсткі обмеження.

Громадський транспорт перевозитиме пасажирів тільки з 06:00 до 09:30 та з 16:00 до 20:00 виключно за кількістю місць для сидіння та в масках. Контроль за цим посилено! Як працюватиме транспорт у вихідні, повідомимо додатково – все залежатиме від ситуації з поширенням COVID.

Всі літні майданчики закладів громадського харчування, атракціони віднині закриті для відвідувачів.

Давайте разом докладемо всіх зусиль, щоб якомога швидше вийти з червоної зони, щоб якнайменше людей захворіли та потрапили в лікарні!

Переглянути звернення на Фейсбук

 

02.04.2021
Про карантинні обмеження з 3 квітня 2021

Шкода перед вихідними днями засмучувати вас неприємними новинами, але змушений констатувати: ситуація з коронавірусом погіршується не по днях, а по годинах! Ви бачите щоденну статистику і те, як один за одним на локдаун закриваються українські міста. Коротко про ситуацію в Запоріжжі:

- за минулу добу в місті - плюс 455 з позитивним тестом на ковід;

- плюс 11 смертельних випадків за добу;

- заповнення лікарняних ліжок для дорослого населення - 82%;

- значно збільшилася кількість важких випадків.

Так, ми були готові до третьої хвилі. Для медичних закладів були закуплені апарати ШВЛ, кисневі концентратори, мобільні рентгени, апарати УЗД та багато іншого. Але, якщо тенденція щодо кількості захворювань не піде на спад - ніяке обладнання не врятує, оскільки ослабне головна сила в боротьбі з ковідом - це наші медики! Яка користь від обладнаних ліжок з киснем і апаратами ШВЛ, якщо їх не буде кому обслужити?! Не хочу нікого залякувати. Всі ви - дорослі люди! Прошу з розумінням поставитися до посилення норм карантину і свідомо підійти до здоров'я свого і своїх близьких.

Жорсткість карантину вводиться з суботи 3 квітня. Випереджаючи ваші питання і претензії «чи не можна було попередити заздалегідь?» відповідаю: ви всі бачите реальну статистику, стежите за посиленням карантину в інших містах, медики також неодноразово попереджали про загрозу, що насувається. Якщо не введемо локдаун ми зараз - через деякий час його введуть на рівні держави. Але сьогоднішні заходи дозволять прийняти лікарням всіх, чиї життя під загрозою, для того щоб вони змогли швидше повернутися до нормального життя.

Отже, що змінюється в житті Запоріжжя з 3 квітня:

-кафе і ресторанам дозволено обслуговувати клієнтів з понеділка по п'ятницю з 6.00 до 20.00 з дотриманням усіх карантинних норм; в суботу і неділю можна працювати тільки «навинос»;

-забороняється проведення масових культурних, релігійних, освітніх, спортивних, соціальних та інших заходів;

-спортивні зали та фітнес-центри закриваються для відвідувачів;

-працюватимуть лише продовольчі ринки;

-забороняється приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які працюють у сфері торговельно-побутового обслуговування, крім суб’єктів господарювання, які торгують товарами на торговельних площах, не менше 60% яких призначено для торгівлі продуктами харчування, медикаментами, пальним, засобами гігієни, побутовою хімією тощо;

-продовжать працювати оператори поштового зв’язку, медичні та ветеринарні заклади, АЗС, перукарні та салони краси (за попереднім записом).

Більш детальна інформація про перелік обмежень буде оприлюднена у протоколі міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій.

Критиканам і завжди не задоволеним усіма рішеннями влади пропоную влаштувати екскурсію в будь-яку ковідну лікарню міста. Можливо, тоді стримаєте свій запал і почнете хоча б маски носити!

Дуже прошу: поставтеся до ситуації з усією серйозністю! Ковід не милує навіть молодих і здорових людей! Всім 36.6.

 

23.03.2021
Про поточну ситуацію із захворюваністю на COVID

Сьогодні зранку зустрівся з керівниками медичних закладів міста, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID. Обговорили разом поточну ситуацію – не буду приховувати, третя хвиля коронавірусу вже в Запоріжжі.

Загалом зареєстровано понад 36,8 тисяч хворих, майже 800 людей померли. Ліжка в лікарнях заповнюються значно швидше, ніж це було кілька тижнів тому. Тож будь-який момент Запоріжжя може опинитися в червоній зоні.

- У лікарнях № 1, 2, 6, 7, 9, дитячій лікарні № 5 та пологовому будинку № 4, які перепрофільовані під лікування хворих на коронавірус, функціонують 928 ліжок, з них 63 – реанімаційні. Забезпеченість киснем складає понад 100%. Ці роботи продовжуються, аби в будь-який час ми могли розгорнути додаткові місця для тих, хто важко переносить хворобу.

- Загалом у закладах охорони здоров’я, які лікують ковідних хворих, наявні 136 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, сучасні апарати УЗД і рентгени, інше обладнання. Медики забезпечені необхідними засобами індивідуального захисту, деззасобами. За кошти бюджету міста вже придбано та передано в лікарні основні медпрепарати для лікування COVID на суму 33 млн грн.

- На повну потужність працює міська лабораторія ПЛР-діагностики, яка безкоштовно проводить тестування для пацієнтів запорізьких лікарень. Цього року ми також виділяємо кошти на придбання діагностичного та лабораторного обладнання, функціональних ліжок на суму 31,9 млн. грн. – 400 з них уже в лікарнях.

Я дякую 243 лікарям, 482 медсестрам, 304 санітарам, які задіяні в лікуванні пацієнтів із COVID-19. Ви – герої нашого часу!

Запоріжці, звертаюся до вас! Темпи поширення коронавірусу залежать від кожного з нас. Носіть захисні маски, причому робіть це правильно, закриваючи рот та ніс. Ретельно мийте руки, особливо після відвідувань місць масового скупчення людей. Якщо погано себе почуваєте, залишайтеся вдома. Зараз такий час, що ваш похід зі звичайним нежитем на роботу може мати небезпечні наслідки як для вас, так і для інших. У разі наявності симптомів коронавірусу, дзвоніть сімейному лікарю, який надасть вам необхідну консультацію щодо лікування та направить на тестування. Якщо ваш стан різко погіршився, не чекайте, викликайте швидку!

Бажаю всім здоров’я та відповідального ставлення до життя – як свого, так і оточуючих!

 

12.03.2021
Про початок роботи міської лабораторії ПЛР-діагностики

Сьогодні на базі лікарні №1 розпочала роботу міська лабораторія ПЛР-діагностики. З початку пандемії коронавірус діагностували в майже 35 тисяч мешканців міста, від хвороби померли більше 750 запоріжців.

Зрозуміло, що Запорізький обласний лабораторний центр не може впоратися з тією кількістю тестувань, яку доводиться робити. Тож ми вирішили створити міську лабораторію, яка щодня зможе проводити до 200 досліджень. Її потужності вистачить не лише для безкоштовного обслуговування тих, хто знаходиться в лікарнях Запоріжжя, а й для проведення платного тестування для тих, кому необхідно зробити тест для подорожі або інших потреб. Що важливо – вартість буде нижчою, ніж у приватних установах.

Наразі ремонтні роботи вже завершені, персонал набраний. Усе необхідне обладнання поставлене та налагоджене відповідними спеціалістами. Витратні матеріали на перший час є в повному обсязі, цього місяця будуть придбані ще. Ми також отримали необхідну ліцензію від МОЗ, що дає змогу розпочати роботу лабораторії.

 

04.03.2021
При киснезабезпечення запорізьких лікарень

На сьогодні запорізькі медичні заклади, які лікують хворих на коронавірус, заповнені на 40%, наявно 415 вільних місць, забезпечених киснем.

Нагадаю, що з початку пандемії в Запоріжжі для надання допомоги хворим на коронавірус перепрофільовані лікарні № 1 № 2, № 6, № 7, № 9, дитяча лікарня № 5 та пологовий будинок № 4. Всього в 7 лікарнях міста функціонують 928 ліжок, з них 63 – реанімаційні, забезпеченість киснем складає 104%. У вищезазначених закладах охорони здоров’я наявні 136 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, а також інше необхідне обладнання та засоби індивідуального захисту. Сьогодні лікарні отримали додаткові кріоциліндри для забезпечення системної та безперебійної роботи киснезабезпечення.

Загалом місто виділило на боротьбу з пандемією вже більше 200 млн. грн. У планах на цей рік – продовжити оновлення медичного та лабораторного обладнання, зокрема закупити апарати УЗД, рентгени, а також придбати сучасні медичні ліжка.

Бережіть себе! В разі погіршення самопочуття звертайтеся до сімейного лікаря.

 

02.03.2021
Про створення інфекційно-боксованого відділення на базі 5-ї дитячої лікарні

Сучасне інфекційно-боксоване відділення з’явиться на базі 5-ї дитячої лікарні. Воно буде знаходитися в окремому приміщенні, що дасть змогу ізолювати пацієнтів із небезпечними інфекційними захворюваннями, зокрема COVID 19, та загалом лікувати дітей безпосередньо в боксах.

Кожен бокс буде мати окремий вхід, санвузол, місця для підведення точок киснезабезпечення.

Загалом відділення розраховане на 42 ліжко-місця. Окрім боксів тут розташовуватимуться маніпуляційні, оглядові, фізіотерапевтичний кабінет, пости медсестер, кабінети лікарів і побутові приміщення.

Цей об’єкт знаходиться на моєму особистому контролі. Головне завдання – виконати всі роботи якісно та якомога швидше.

За останні роки ми придбали для 5-ї дитячої лікарні сучасне обладнання на суму понад 27,3 млн. грн. Це 10 апаратів штучної вентиляції легенів, 13 моніторів пацієнта, 2 реанімаційні системи для новонароджених, 2 системи обігріву новонароджених, 2 пульсоксиметри, 4 діагностичні рентгенівські системи, 3 стаціонарні апарати УЗД, портативний УЗД апарат та ін.

 

18.02.2021
Про лікування COVID у 4-му пологовому будинку

Лікуванням хворих на коронавірус у Запоріжжі займаються не лише в лікарнях, а й у 4-му пологовому будинку, який перепрофільовано саме під надання медичної допомоги вагітним і новонародженим із діагнозом COVID.

Минулого року за кошти бюджету міста ми придбали для цього медичного закладу обладнання на суму 3,6 млн грн: 2 апарати ШВЛ, 3 монітори пацієнта, дефібрилятор, лабораторне обладнання тощо. Крім того, облаштували понад 40 додаткових точок централізованої подачі кисню.

У планах цього року – виконання ремонтних робіт у приміщенні, а також встановлення сучасної системи протипожежної безпеки.

 

20.01.2021
Про лабораторію ПЛР-діагностики

Незабаром у Запоріжжі на базі 1-і? лікарні запрацює міська лабораторія ПЛР-діагностики. На і?і? створення ми виділили з бюджету міста 6,9 млн. грн.

Наразі в приміщенні завершено ремонтні и? оздоблювальні роботи, також отримано більшу частину обладнання – до кінця лютого надіи?де все.

У новоствореніи? лабораторіі? будуть проводити до 200 досліджень на добу. Це дозволить повністю забезпечити потребу міських медичних закладів. Для пацієнтів запорізьких лікарень тестування буде безкоштовним.

Нагадаю, що для надання медичноі? допомоги хворим на COVID-19 у Запоріжжі перепрофільовано сім закладів охорони здоров’я. Загалом наявні 928 ліжок, з них 63 – реанімаціи?ні. 508 кисневих точок підключені до централізованого киснепроводу. Вільні місця в лікарнях є.

У медзакладах наявні 126 апаратів ШВЛ, 406 кисневих концентраторів, 6 апаратів УЗД експертного класу, 6 цифрових пересувних рентгенологічних апаратів, а також аналізатори газу крові, пульсоксиметри тощо. Продовжуються роботи з оновлення обладнання та зі збільшення кількості точок доступу до централізованоі? подачі кисню.

 

18.12.2020
Про кисневі концентратори

Запорізькі лікарні отримали ще 50 додаткових кисневих концентраторів, придбаних за кошти міського бюджету. Також всі медичні заклади, де лікують хворих на коронавірусну інфекцію, продовжують роботу зі збільшення кількості точок централізованої подачі кисню. Зокрема в міських лікарнях №1 та №7 всі ліжко-місця, призначені для надання допомоги пацієнтам із COVID, вже забезпечені киснем.

Наразі в лікарнях міста в наявності 227 апаратів штучної вентиляції легень, із них 125 високого класу, а також 226 кисневих концентраторів. До кінця року вони забезпечені засобами індивідуального захисту, дезрозчинами та базовими медикаментами для лікування пацієнтів.

 

04.12.2020
Про нове обладнання

Запоріжжя отримало перші 50 кисневих концентраторів, які додатково були придбані за кошти міського бюджету для лікування пацієнтів, хворих на коронавірус. Найближчим часом очікується поставка ще 50-ти.

Нагадаю, що на боротьбу з пандемією місто виділило більше 200 млн грн. Здебільшого ці кошти були спрямовані на придбання сучасного обладнання (апарати швидкої вентиляції легень, монітори пацієнта, рентгени, апарати УЗД, кисневі концентратори тощо), а також на виплати зарплат медикам.

Продовжується робота зі створення додаткових ліжок, обладнаних централізованою подачею кисню, а також реанімаційних місць. Адже кількість хворих щодня зростає на 300-500 осіб.

Станом на сьогоднішній ранок у місті підтверджено вже більше 16,5 тисяч випадків захворювання, 165 людей померли. Не нехтуйте своїм здоров’ям, виконуйте вимоги карантину!

 

02.12.2020
Про лабораторію ПЛР-діагностики

Завершуються ремонтні роботи в приміщенні 1-ї міської лікарні, на базі якої буде створено лабораторію ПЛР-діагностики. Її потужності розраховані на проведення 200 досліджень на добу, що дасть змогу забезпечити оперативним і безкоштовним тестуванням пацієнтів лікарень Запоріжжя.

Персонал вже набраний, кошти на придбання обладнання та витратних матеріалів виділені. Лабораторія має запрацювати в лютому.

Зазначу, що число хворих на коронавірус у місті щодня зростає. Якщо раніше кількість нових випадків обчислювалася десятками за добу, то зараз мова йде вже про сотні. Загалом у місті з початку пандемії зареєстровано вже більше 15,6 тисяч хворих, COVID забрав життя майже 160 запоріжців. Бережіть себе та дотримуйтеся вимог карантину!

 

24.11.2020
Про ситуаію в місті

Сьогодні зранку разом із керівниками міських медичних закладів, які лікують пацієнтів із COVID, обговорили ситуацію з поширенням хвороби в Запоріжжі та проблемні питання.

На сьогодні в місті зафіксовано вже майже 12,5 тисяч випадків захворювання, збільшилася зокрема кількість важкохворих, 130 людей померли. Тим часом більшість запоріжців продовжує нахабно ігнорувати правила карантину. Хоча використання захисних масок, антисептиків, регулярне миття рук та своєчасне звернення до лікаря може реально вберегти життя!

Для лікування хворих на коронавірус у місті перепрофільовано більше 780 ліжко-місць, проводиться активна робота зі збільшення точок доступу до централізованої подачі кисню, а також облаштування додаткових реанімаційних ліжок. Вільні місця в медзакладах є, призначені вони виключно для важкохворих людей.

Наразі в лікарнях, де перебувають хворі на COVID, функціонує 83 апарати штучної вентиляції легень, 93 монітори пацієнта, 77 кисневих концентраторів. Вже в роботі більша частина додаткового обладнання, кошти на яке були виділені під час позачергової сесії міської ради. Зокрема, 15 апаратів ШВЛ, 15 моніторів пацієнта, 2 сучасні рентген-апарати. Найближчим часом надійдуть ще один рентген та 100 кисневих концентраторів.

Медики сьогодні працюють у надскладних умовах, щодня ризикуючи своїм здоров’ям. Тому мені не зрозуміло, чому Національна служба здоров’я України грубо порушує умови договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, через що лікарі вчасно не отримали свої зарплати. Це просто неприпустимо в нинішніх умовах! Тому ми звернулися до центральної влади з вимогою терміново вирішити цю проблему та не допустити повторення подібної ситуації! Разом із тим, нагального вирішення потребують і питання централізованої закупівлі медикаментів для лікування хворих, розширення «ковідного пакету», а також виплата надбавок медикам, зокрема працівникам первинної ланки.

Дякую всім медикам за роботу в такий напружений період!

 

18.11.2020
Про ситуацію із поширенням коронавірусу в Запоріжжі

Ситуація з поширенням коронавірусу в Запоріжжі досить напружена. В місті зареєстровано вже більше 10,5 тисяч випадків захворювання, 96 людей померли. Збільшується зокрема й кількість важкохворих. Тому за моїм дорученням у 1-й міській лікарні додатково перепрофільовано під лікування хворих на COVID ще 90 ліжок. З понеділка вони вже в роботі. Ще 50 ліжок до 160 наявних будуть обладнані в 9-й міській лікарні, 37 ліжок – у 5-й дитячій лікарні.

Тож місця в лікарнях є, як би там комусь не хотілося «розводити зраду» в соцмережах. Але госпіталізація проводиться виключно за показаннями, а не за побажаннями пацієнтів.

Наші медичні заклади вже отримали додаткове обладнання, в тому числі 10 моніторів пацієнта, 15 апаратів штучної вентиляції легень, 2 сучасних рентген-апарати. В кожній лікарні продовжується робота зі збільшення кількості точок доступу до централізованої подачі кисню.

На початку наступного року запрацює міська лабораторія ПЛР-діагностики, де будуть оперативно та безкоштовно робити до 200 досліджень на добу.

Крім того, Запоріжжя підготувало та направило низку пропозицій до центральної влади з приводу вирішення проблемних питань, пов’язаних із ситуацією через пандемію коронавірусу. Зокрема вони стосуються збільшення фінансування «ковідного пакету» для закладів охорони здоров’я, забезпечення централізованих закупівель медикаментів, збільшення державних надбавок медикам, задіяним у боротьбі з коронавірусом, введення доплат для сімейних лікарів, а також впровадження механізмів для залучення додаткових медичних працівників для роботи хворими на COVID.

Інформація про ситуацію з поширенням коронавірусу в Запоріжжі щоденно оновлюється в офіційному телеграм-каналі https://t.me/info_zp. Підписуйтеся, щоб бути в курсі подій. І дуже прошу: не нехтуйте правилами карантину: бережіть себе та своїх близьких!

 

13.11.2020
Про карантин вихідного дня

Звертаю вашу увагу на те, які обмеження діятимуть у Запоріжжі в суботу та неділю згідно з рішенням Кабміну й обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Введений центральною владою «карантин вихідного дня» діє з 00.00 суботи до 00.00 понеділка.

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

 • робота закладів громадського харчування, окрім доставки та на винос;
 • робота торговельно-розважальних центрів;
 • діяльність фітнес-центрів, спортзалів, басейнів;
 • робота магазинів, окрім продуктових;
 • приймання відвідувачів у закладах побутового обслуговування;
 • діяльність закладів культури та проведення будь-яких культурно-масових заходів

БУДУТЬ ПРАЦЮВАТИ з дотриманням карантинних вимог:

 • продуктові магазини;
 • аптеки;
 • ринки на відкритому просторі;
 • зоомагазини;
 • автозаправки (без зон харчування), СТО;
 • пошта та інші компанії, що надають послуги з доставки посилок, документів тощо.
 • банки (згідно зі своїми графіками роботи).

При цьому в будні кафе, ресторани та бари зможуть подовжити свою діяльність до 22.00 з чітким дотриманням вимог карантину.

Громадський транспорт продовжує працювати та перевозити пасажирів виключно за кількістю місць для сидіння та в масках.

ВАЖЛИВО! З понеділка відновлюються заняття в школах для всіх учнів.

Дитячі садочки також працюють з дотримання всіх карантинних вимог.

Закликаю всіх: на вихідних залишайтеся вдома! Виходьте лише за крайньої необхідності!

 

13.11.2020
Про отримання обладнання

Медичні заклади Запоріжжя, де лікують хворих на коронавірус, отримали додаткові 15 апаратів штучної вентиляції легень і 10 моніторів пацієнта. Найближчим часом очікуємо на поставку ще 5 моніторів пацієнта, 3 сучасних пересувних рентген-апаратів і 100 кисневих концентраторів. Це те обладнання, на яке були виділені кошти під час позачергової сесії міської ради.

Також продовжується системна робота щодо обладнання ліжок централізованою подачею кисню, адже кількість тих, хто потребує госпіталізації, постійно зростає.

На сьогодні в Запоріжжі виявлено вже 8379 випадків захворювання, 74 людини померли. А в Україні зафіксовано новий антирекорд – 11 787 хворих за добу. Тому звертаюся до всіх запоріжців із вимогою не порушувати правил карантину! Бережіть себе та своїх близьких, особливо тих, хто в зоні ризику!

 

12.11.2020
Cтворення міської ПЛР-лабораторії

У Запоріжжі розпочалося створення міської ПЛР-лабораторії. Наразі ситуація з поширенням коронавірусу досить напружена, через що хворим доводиться чекати на результати до тижня.

Аби зменшити навантаження на Запорізький обласний лабораторний центр і забезпечити пацієнтів міських лікарень оперативним і безкоштовним тестуванням на COVID 19, ми вирішили облаштувати власну лабораторію з ПЛР-діагностики. Вона буде розташовуватися на базі 1-ї міської лікарні та зможе проводити близько 200 досліджень на день.

Персонал набраний. Кошти на придбання обладнання та витратних матеріалів були виділені на позачерговій сесії міської ради, разом із фінансуванням на придбання додаткових апаратів швидкої вентиляції легень, моніторів пацієнта, пересувних цифрових рентген-апаратів, кисневих концентраторів.

Також постійно ведеться робота над збільшенням кількості ліжко-місць, обладнаних централізованою подачею кисню. У найближчих планах – створення міських інфекційних відділень для дорослих і дітей.

 

09.11.2020
Звернення щодо переходу Запоріжжя до «червоної зони»

Переглянути звернення на Фейсбук


06.11.2020
Про обмеження «червоної зони»

З понеділка Запоріжжя ввійде до «червоної зони» за кількістю хворих на коронавірус. Те, що ще місяць тому здавалося далекою перспективою, сьогодні вже на порозі. І це не просто колір. За ним стоять реальні цифри: 53 смерті від COVID 19 у місті, 6060 виявлених випадки захворювання. І це дані тільки на сьогодні. Завтра ці цифри збільшаться.

Як буде розгортатися ситуація в подальшому, залежить тільки від нас. Від КОЖНОГО! Вимоги карантину – не чиясь примха, а життєво важлива необхідність! Маска захищає вас від зараження та ваших оточуючих, у разі, якщо ви є переносником хвороби, але ще не маєте симптомів. Не менш важливо мити руки і обробляти їх антисептиком, аби не залишати інфекцію на поверхнях.

А тепер щодо того, як місто житиме найближчим часом, починаючи з понеділка:

1. Працівники Національної поліції посилюють патрулювання та перевірку дотримання вимог карантину у магазинах, кафе, транспорті, на ринках тощо. Військовослужбовці Національної гвардії патрулюватимуть місця масового скупчення людей, зокрема зупинки громадського транспорту.

2. Транспорт продовжуватиме перевозити пасажирів виключно за кількістю сидячих місць та ВИКЛЮЧНО В МАСКАХ. Підприємствам і організаціям міста рекомендовано організовувати підвіз працівників на роботу спеціальним транспортом. Пільговий проїзд для пенсіонерів відмінено з 6 листопада, інші пільгові категорії зможуть користуватися можливістю безоплатного проїзду.

3. Перебування на ринках і в магазинах, як і в інших закладах, можливе виключно в масках та респіраторах як для працівників, так і для відвідувачів.

4. Посилено роботу мобільних груп, які перевіряють дотримання карантинних вимог у місті. На тих, хто їх порушує, будуть накладатися штрафи – вже без жодних попереджень!

5. Роботу кафе, ресторанів та інших закладів громадського харчування ЗАБОРОНЕНО після 20.00, крім доставки та на винос. Попереджаю власників бізнесу: в разі ігнорування правил карантину – готуйтеся до закриття!

6. Спортивні зали, фітнес-центри, перукарні та інші підприємства побутового обслуговування можуть функціонувати лише за умови регулярної дезінфекції приміщень, а також забезпечення дотримання соціальної дистанції між відвідувачами, масковий режим – обов’язковий.

7. Під лікування хворих на коронавірус буде додатково перепрофільовано 90 ліжок у 1-й міській лікарні та 50 ліжок до 160 наявних у 9-й міській лікарні, а також 37 ліжок у 5-й дитячій лікарні. Продовжується робота з обладнання централізованим киснем додаткових ліжок у всіх медзакладах міста.

8. Дитячі садки та 1-4 класи продовжують роботу з суворим дотриманням карантинних вимог.

Всі ці карантинні міри можуть посилюватися та змінюватися в залежності від ситуації з захворюванням у місті.

Запоріжці, будьте відповідальними! Не грайтеся зі своїм здоров’ям і життям.
 

29.10.2020
Про забезпеченість лікарень обладнанням

Шановні запоріжці, прошу звернути особливу увагу на наступну інформацію! В місті надшвидкими темпами зростає захворюваність на коронавірус. Якщо наприкінці вересня за тиждень реєстрували 360 хворих, то зараз – більше 900.

На початку карантину ми перепрофілювали під лікування пацієнтів із коронавірусом 551 ліжко, наразі я дав команду збільшити їх до 866. Хворих приймають міські лікарні № 2, № 6, № 7 та № 9. У процесі укладання договору з Національною службою здоров’я знаходиться міська лікарня №1 потужністю 220 ліжок, 90 з яких буде віддано під лікування хворих на COVID 19. Також за моїм дорученням у лікарнях міста обладнано централізованою подачею кисню більше 480 ліжок і роботу в цьому напрямку буде продовжено.

Ведеться активна робота зі створення міської лабораторії ПЛР-діагностики, на базі якої місто зможе оперативно та безкоштовно робити тести для виявлення COVID 19. Вона має запрацювати на початку наступного року. Також продовжуємо розвиток первинної медичної ланки, зокрема відкриття нових сімейних амбулаторій – наступна запрацює в Бородінському мікрорайоні.

Усі медичні заклади забезпечені засобами індивідуального захисту, дезрозчинами та медичними препаратами до кінця року. На боротьбу з пандемією ми виділили з міського бюджету 100 млн. грн. та придбали 34 апарати штучної вентиляції легень до 190 наявних раніше, 53 монітори пацієнта, а також закупили 6 апаратів УЗД експертного класу, 2 цифрових пересувних рентген-апарати, пульсоксиметри, аналізатори газу крові тощо.

Але з урахуванням зростання кількості важких хворих та перепрофілювання додаткових ліжок, необхідно збільшувати кількість обладнання. Зокрема, найближчим часом плануємо виділити кошти на придбання ще 15-ти апаратів ШВЛ і моніторів пацієнта, трьох пересувних цифрових рентген-апаратів, 100 одиниць кисневих концентраторів.

Тепер, що стосується навчального процесу. Учні шкіл знаходяться на канікулах до понеділка. Після цього їх навчання буде організовано дистанційно, за виключенням дітей, які навчаються в 1-4 класах – у них будуть уроки в класах із дотриманням необхідних вимог карантину. Дитячі садки продовжують працювати.

Звертаюся до всіх! Коронавірус – це не вигадка, він реально вбиває! Тільки в Запоріжжі він забрав життя вже 50 людей! Врятувати себе, своїх близьких і оточуючих можна тільки якщо дотримуватися карантинних вимог: уникати скупчень людей, НОСИТИ ЗАХИСНІ МАСКИ, ретельно мити руки, обробляти їх антисептиком.

І головне – якщо ви почуваєтеся погано, залишайтеся вдома та дзвоніть сімейному лікарю. В разі погіршення самопочуття – викликайте швидку. Будьте відповідальними!


12.10.2020
Про ситуацію в місті

Сьогодні з самого ранку зустрівся з керівниками медичних закладів, які лікують хворих на коронавірус. Нині Запоріжжя знаходиться в жовтій зоні, в лікарнях перебуває 361 пацієнт – 180 з підтвердженим діагнозом і майже стільки ж чекають на результати тесту.

Запоріжжя виділило на боротьбу з пандемією з бюджету міста 100 млн грн. Більша частина цих коштів пішла саме на придбання обладнання, зокрема й апаратів штучної вентиляції легень. Завдяки цьому з 200 наявних апаратів ШВЛ – більше 70% експертного класу. До кінця року базові потреби медичних закладів у засобах індивідуального захисту, дезрозчинах і медикаментах закриті.

Але є низка проблем, які вже сьогодні потребують вирішення як на рівні міста, так і на рівні держави. Зокрема:

1. Лабораторний центр не може впоратися з тим об’ємом роботи, який є зараз – на це немає ні потужностей, ні кадрів. Тому я дав доручення розробити покрокову програму створення міського лабцентру з виявлення коронавірусу. Для цього потрібно підібрати кваліфікованих працівників і отримати відповідну ліцензію.

2. За 2-3 тижні всі лікарні міста мають забезпечити максимально можливу на цей час кількість ліжко-місць із подачею кисню.

3. Запоріжжю необхідні власні інфекційні відділення як для дорослих, так і для дітей. Дав доручення опрацювати це питання найближчим часом, щоб ми мали змогу закласти необхідні кошти в бюджет міста наступного року.

4. Що стосується медикаментів: не кожен має змогу їх придбати. Місто виділило на це близько 20 млн грн. Проте мають бути централізовані закупки препаратів і обладнання на рівні держави, а також державне регулювання цін на захисні маски, засоби дезінфекціії та обладнання.

Місто активізувало діяльність робочих груп з перевірки виконання карантинних заходів, у тому числі й в вихідні. На порушників будуть складати адмінпротоколи. Також у ЗМІ, у ТРЦ, у транспорті поширюватиметься інформація щодо профілактики захворювання.

Запоріжці, звертаюся до всіх вас: ситуація з поширенням коронавірусу в місті залежить від кожного! Обов’язково виконуйте вимоги карантину! Уникайте скупчень людей, регулярно мийте руки, а за необхідності обробляйте їх антисептиком, носіть захисні маски! Якщо захворіли, залишайтеся вдома та телефонуйте сімейному лікарю! В ваших руках не лише ваше здоров’я, а й здоров’я оточуючих!


10.08.2020
Про ситуацію в місті

Щоденно в Запоріжжі зростає кількість хворих на коронавірус. На сьогодні в місті зареєстровано 643 випадки захворювання, 14 запоріжців померли, 451 одужали.

Люди вже звикли до карантину та розслабилися. Більшість навіть не носить захисні маски в громадських місцях і в транспорті. Розумію, що свою справу в цьому зробило й спекотне літо. Проте розслаблятися зарано! Хвороба не відступила!

Наразі Запоріжжя знаходиться в так званій «зеленій зоні» за кількістю хворих. Але ситуація може змінитися в будь-який час. Сьогодні зранку я зібрав головних лікарів закладів охорони здоров’я міста, які задіяні в боротьбі з коронавірусом. Поставив завдання своєму профільному заступнику, департаменту охорони здоров’я та керівникам медичних закладів активізувати роз’яснювальну роботу, підвищити пильність та вжити всіх заходів, аби наші медики, які лікують коронавірусних хворих, були в безпеці, а хворі в повній мірі отримували необхідну допомогу.

Нагадаю, що на боротьбу з коронавірусом з міського бюджету було виділено 100 млн грн. Це дозволило нам забезпечити медиків запасами засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків. У достатній кількості й тестів на виявлення коронавірусної інфекції – як швидких, так і ПЦР.

Крім того, ми закупили низку сучасного обладнання. Зокрема, до 63 існуючих апаратів штучної вентиляції легень ми додатково придбали ще 25 апаратів і моніторів пацієнта. Місто також допомогло області, надавши апарати ШВЛ для Запорізької обласної інфекційної лікарні.

Придбано рентгенівську мобільну систему з цифровим детектором зображення, що дозволяє проводити обстеження без рентгенівської плівки. Два УЗД-апарати експертного класу, завдяки яким лікарі максимально швидко можуть побачити повну картину стану легенів пацієнтів, що вкрай важливо при діагностуванні та лікуванні коронавірусу.

У 4-й пологовий будинок доставлено дитячий апарат ШВЛ експертного класу. Це дозволить рятувати новонароджених з патологією легень.

Також ми отримали партію базових ліків і медичних препаратів для реанімацій та десятки одиниць медичного обладнання для діагностики та реанімації пацієнтів.

Звертаюся до всіх запоріжців: Ситуація як в місті, так і в країні, залежить від кожного з нас. Бережіть себе та виконуйте базові поради медиків, а при симптомах хвороби, одразу звертайтеся до лікаря!
 

22.05.2020
Про послаблення карантину

Щодо пом’якшення карантину в Запоріжжі. За рішенням Кабінету міністрів України, низка послаблень вступили в силу відсьогодні. Зокрема, це стосується дозволу на проведення спортивних змагань кількістю до 50 осіб та без глядачів, проведення релігійних заходів, роботи готелів без ресторанів і перевезення пасажирів у громадському транспорті без довідок, але в захисних масках та виключно за кількістю місць для сидіння.

З 25 травня запрацюють дитячі садочки. За моїм дорученням напередодні була проведена робота щодо забезпечення належного санітарного стану дошкільних закладів. Щоранку та протягом дня працівникам і дошкільнятам вимірюватимуть температуру. Також буде низка обмежень щодо дозвілля дітей, аби не допустити передачу інфекції, якщо серед них є хворі.

Закликаю батьків уважно ставитися до здоров’я своїх дітей. Якщо малюк погано себе почуває та має симптоми коронавірусу, такі як кашель і температура, не ведіть його до дитсадка, а зверніться до лікаря. Це допоможе запобігти поширенню хвороби серед дітей.

Прогнози щодо поширення коронавірусу в місті досить оптимістичні. Тож, якщо ситуація буде стабільною, з 1 червня розпочнуть роботу й спортивні клуби, а з 10 червня – кафе та ресторани.

Разом з тим, до 22 червня заборонено проведення масових заходів з кількістю учасників більше 10 осіб, закрито театри та кінотеатри, розважальні центри тощо.

Детальну інформацію дивіться в інфографіці нижче.

Не забувайте частіше мити руки, використовувати захисні маски й антисептики. Бережіть себе та будьте здорові!

 

14.05.2020
Про нове медичне обладнання

Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги отримала сучасну наркозно-дихальну систему, яку ми придбали за кошти міського бюджету. Не побоюся цього слова – це не просто апарат штучної вентиляції легень, а обладнання преміумкласу, яке дозволяє в автоматичному режимі з підбором дозування подавати наркоз пацієнтам під час важких довготривалих операцій. Зокрема, це життєво необхідно людям із гострими мозковими інсультами та інфарктами, адже завдяки сучасній системі зведено до мінімуму ризик розвитку набряку мозку. Також цей апарат буде використовуватися під час нейрохірургічних, травматологічних, хірургічних, ортопедичних операцій.

Крім того, за кошти міського бюджету ми оснастили міську лікарню екстреної та швидкої медичної допомоги сучасним ангіографом, який незабаром буде введено в експлуатацію. Найближчим часом місто отримає також 4 з 25 замовлених і оплачених сучасних апаратів швидкої вентиляції легень.

Нинішня ситуація не лише в Запоріжжі й Україні, а й в усьому світі довела, що найцінніше – це здоров’я людей. Тому ми й надалі будемо продовжувати оновлювати обладнання наших медичних закладів.

 

30.04.2020 16:28
Відеозвернення

Щодо ситуації з поширенням коронавірусу в Запоріжжі, міської антикризової програми та рішення Кабміну про поновлення роботи ринків.

Переглянути звернення на Фейсбук
 

29.04.2020
Про план виходу з кризи

«Кількість хворих на коронавірус у Запоріжжі збільшується – даються взнаки великодні вихідні, коли багато хто порушував карантин і тим самим, на жаль, розносив хворобу.
На сьогодні в місті 148 випадків захворювання. Разом з тим, 21 людина вже видужала.

Хочу проінформувати вас про те, що місто отримало два УЗД-апарати експертного класу, завдяки яким лікарі максимально швидко зможуть побачити повну картину стану легенів пацієнтів, що вкрай важливо при діагностуванні та лікуванні коронавірусу. До того ж, сучасні апарати не лише надточні, а й мають менший ступінь опромінення, порівняно з рентгеном.

Крім того, в 4-й пологовий будинок, який визначено як основний для пацієнтів з коронавірусом не лише для Запоріжжя, а й для Запорізького, Вільнянського та Новомиколаївського районів, буде доставлено апарат ШВЛ експертного класу з транспортним кювезом. Це дозволить рятувати новонароджених з патологією легень.

Як і обіцяв, в Запоріжжі розроблено програму виходу з коронакризи. Вже дав доручення підготувати профільним департаментам і подати для розгляду на сесії Запорізької міської ради відповідні проєкти рішення.

1. На три місяці звільнити від сплати єдиного податку першу групу платників єдиного податку-фізичних осіб.
2. На третій квартал 2020 року звільнити від оподаткування об’єкти нежитлової нерухомості загальною площею менше 300 кв.м.
3. Спільно з банківськими установами розробити програму компенсації відсоткових ставок за кредитами для малого та середнього бізнесу. На виконання програми, починаючи з другого півріччя 2020 року, в міському бюджеті зарезервувати суму 2 млн. грн.

Ще раз звертаюся до всіх вас і сподіваюся на розуміння – від того, як кожен із нас дотримується карантину, залежить те, коли він закінчиться!»

 

25.04.2020 17:54
Про коронавірус у гуртожитку

«Сьогодні в гуртожитку в Олександрівському районі було виявлено 13 хворих на коронавірус з більш ніж 200 мешканців.

Першою захворіла жінка, яку з симптомами госпіталізували до обласної інфекційної лікарні. Після цього одразу ж зробили ПЛР-тести всім, хто живе з нею на одному поверсі. Серед 36 осіб виявили 12 хворих, у яких не було жодних симптомів!

Інформую щодо заходів, екстрено вжитих міською владою:

1. Інфікованих людей госпіталізували до 7-ї міської лікарні.
2. Мешканці гуртожитку, в яких не виявили хворобу, але вони контактували з інфікованими, - знаходяться на обсервації в 8-й лікарні.
3. Сьогодні на засіданні спеціальної комісії з ліквідації надзвичайних ситуацій було прийнято рішення визнати гуртожиток інфікованим об’єктом - його закрито на карантин, встановлено пост поліції. Проводиться дезінфекція.
4. Тести на виявлення коронавірусу будуть зроблені всім без виключення мешканцям гуртожитку, адже більшість хворих не мали жодних симптомів хвороби, але були її переносниками!

Також наразі встановлюються контактні особи, які не проживають у гуртожитку - зокрема, родичі хворих, працівники, які обслуговують гуртожиток, тощо.

Ця ситуація - яскравий приклад того, що коронавірус може переноситися людьми без жодних симптомів. Тому закликаю всіх запоріжців залишатися вдома та звести до мінімуму спілкування з іншими людьми! Не будьте недбалими як до свого, так і до здоров’я оточуючих!!!»

 

24.04.2020 14:55
Про ситуацію в місті

«За добу кількість хворих на коронавірус у Запоріжжі значно збільшилася. Якщо вчора їх було 76, то сьогодні вже 92 (+16). На жаль, за період карантину одна мешканка міста померла – це літня жінка, яка потрапила до лікарні з важким інсультом і не змогла його пережити. Одночасно в неї діагностували і коронавірус. Разом з тим, 8 хворих вже вилікувалися.

Розумію, що надворі весна, тепла погода, та й напруження перших днів карантину вже спало, але закликаю вас залишатися вдома. Адже нові хворі – це контактні особи, які захворіли від переносників вірусу. Тож всі ми знаходимося в зоні ризику зараження й несемо відповідальність не лише за себе, а й за здоров’я оточуючих.
У цілому тенденції завершення карантину вже найближчим часом втішні, але тільки за умови, якщо ми дисципліновано витримаємо необхідні умови.

Місто забезпечене запасами засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків і тестів на виявлення коронавірусної інфекції. Днями прийшла ще одна велика партія: 12 тисяч медичних захисних комбінезонів, 60 тисяч респіраторів, 200 тисяч масок, 22 тисячі захисних щитків і окулярів, 19 тисяч медичних халатів, фартухів і ізоляційних халатів, 180 тисяч рукавичок різного класу, 60 тисяч бахил і шапочок.

Я дякую медикам, які щодня знаходяться «на передовій». Хочу повідомити, що вчора під час селекторної наради підняв перед керівником Офісу Президента Андрієм Єрмаком питання щодо виплати обіцяних доплат медичним працівникам у розмірі 300% від окладу з Держбюджету. Лише за березень запорізькі лікарі не отримали більше 2 млн грн! Це викликає не лише обурення, але й провокує соціальний вибух серед тих, хто лікує хворих на коронавірус і щодня ризикує своїм здоров’ям! Тому також офіційно звернувся до СБУ щодо необхідності правильного аналізу цієї ситуації. Не репресивні заходи, а своєчасна виплата заробітної плати в повному обсязі зніме напруження в медичній сфері міста!

Впевнений, стабільна ситуація в Запоріжжі є одним із найголовніших завдань сьогодення.
Неможливо переоцінити й внесок волонтерів і бізнесу, які допомагають самотнім та маломобільним людям із доставкою продуктових наборів.

Також наступного тижня презентую програму виходу міста з коронакризи, яку розробляю разом з експертами в різних галузях. Більшою мірою вона буде спрямована на допомогу саме малому бізнесу в проходженні цього непростого періоду.»

 

21.04.2020 13:33

«Дорогі запоріжці!
Я дуже вдячний всім, хто залишився вдома на Великдень і зберіг тим самим не лише своє здоров’я та життя, а й проявив піклування про оточуючих.

На сьогодні в місті зафіксовано 68 людей із захворюванням на коронавірус, 8 з них одужали. На щастя, важких хворих немає. Наразі в лікарнях міста є 63 сучасних апарати швидкої вентиляції легень, вже оплатили та чекаємо ще 25.

Епідеміологи країни очікують сплеск коронавірусної хвороби на початку травня, коли стане зрозуміло, до чого призвели безвідповідальні дії людей, що використовували час карантину для походів на шашлики та зустрічей з друзями.

Крім забезпечення медзакладів запасами необхідних засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків, лікарських засобів, обладнання тощо, як міський голова займаюся програмою виходу міста з коронакризи. Адже карантин рано чи пізно закінчиться, але після нього не тільки нашому місту, країні, а й всьому світу доведеться приймати рішучі дії для відновлення економіки.

Чекаємо від центральної влади рекомендацій щодо анонсованого послаблення карантину. Разом з тим, сьогодні збираю економістів, фінансистів, юристів задля того, щоб скоординувати дії міської влади та розробити програму виходу з кризи, зокрема й підтримки бізнесу.»
 

16.04.2020 19:05
Відеозвернення про святкування Великодня

«Дорогі запоріжці!
Наближається велике свято. Я знаю, що багато хто звик відвідувати на Великдень церкву, їздити в гості до родичів та збиратися з близькими. Але цього року від кожного з нас залежить те, наскільки ще затягнеться карантин.
Тож давайте проведемо Великдень вдома в тісному родинному колі! З прийдешнім святом вас. Бажаю міцного здоров’я, щастя, затишку та благополуччя!
Нижче моє відеозвернення, де розповів про ситуацію з поширенням коронавірусу в місті, забезпеченість медиків необхідним обладнанням, засобами індивідуального захисту тощо.»

Переглянути звернення на Фейсбук

 

16.04.2020 13:49
Про обладнання для лікарень

«Сьогодні міська лікарня №6 отримала рентгенівську мобільну систему з цифровим детектором зображення, що дозволяє проводити обстеження без рентгенівської плівки. Обладнання було придбано за кошти бюджету міста.

Саме в цьому медзакладі ми локалізували всіх хворих на пневмонію, щоб запобігти можливому поширенню коронавірусу в Запоріжжі. Тепер пацієнти зможуть проходити обстеження як в умовах приймального відділення, так і в реанімаційному відділенні або в палаті. Крім того, завдяки сучасній системі, скорочується час отримання результатів рентгену, а також променеве навантаження на пацієнтів і медичний персонал.

До лікарень міста вже надходять додаткові монітори пацієнтів, кисневі концентратори. Внесено передоплату на 25 додаткових до 63 вже існуючих у медзакладах сучасних апаратів штучної вентиляції легень. Найближчим часом 4-й пологовий будинок отримає апарат ШВЛ експертного класу з транспортним кювезом, що дозволить рятувати життя новонароджених з патологією легень, які знаходяться критичному стані. Також для лікарень міста придбано 100 зволожувачів кисню для терапії хворих.

Укладаються договори на поставку аналізаторів газів крові, наркозно-дихальних апаратів, пульсоксиметрів, дозаторів лікувальних речовин та УЗД легень. Дав завдання придбати базові медикаменти та витратні матеріали для лікування хворих, зокрема в реанімаціях. В комунальних аптеках у продажу є маски. Медики забезпечені запасами засобів індивідуального захисту, дезрозчинів і антисептиків, і поставки продовжуються. В достатній кількості є швидкі та ПЛР-тести.

На сьогодні в місті 56 хворих на коронавірус, шестеро людей видужали.»

 

15.04.2020 14:51
Про отримання чергової партії експрес-тестів

«Сьогодні міські лікарні отримали додатково тисячу експрес-тестів на виявлення коронавірусної хвороби. Їх передали волонтери Міського центру допомоги, які також займаються збором продуктів і коштів для самотніх і маломобільних людей. Разом з тим, медзаклади забезпечені запасами засобів індивідуального захисту, в тому числі й масками, антисептиками, дезрозчинами та ПЛР-тестами.

На сьогодні кількість хворих у місті – 48, шестеро пацієнтів видужали.

І ще: я вже звертався до запоріжців із закликом фільтрувати інформацію, яку вони отримують з різних, часто недостовірних джерел. Дуже прошу всіх не оцінювати роботу міської влади по публікаціях у «Фейсбуці». Якщо хтось там пише, що я «пропав» кудись, то це навряд можна назвати журналістикою – хоч би звернулися за коментарем у прес-службу, замість того, щоб писати абищо, намагаючись зробити собі псевдорейтинг завдяки гучним заголовкам.

Ми працюємо щодня в посиленому режимі, аби запобігти поширенню коронавірусу та при цьому забезпечити повноцінну життєдіяльність міста. До того ж, змушений відволікатися й на допити за порушеною з приводу роботи транспорту кримінальною справою – тільки в понеділок витратив на це більше трьох годин.»

 

08.04.2020 15:53
Про ситуацію в місті

«Наразі в Запоріжжі 14 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. 4 людини одужали та виписані з лікарні. Про що хочу вас сьогодні повідомити:

1. Продовжуються поставки в лікарні. На сьогодні медики забезпечені запасом засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків. Вчора розподілили в лікарні 200 тисяч захисних масок. Сьогодні передали додаткові засоби індивідуального захисту медикам 5-ї дитячої лікарні. Також прийшла частина обладнання як для дорослих, так і для дитячих лікарень. У цілому місто передбачило в бюджеті на боротьбу з коронавірусом 100 млн грн.

2. Відсьогодні проїзд у громадському транспорті здійснюється виключно за перепустками. Що показав перший день: загалом нам вдалося впоратися з ситуацією, були дані додаткові розпорядження управлінню транспорту. Прошу всіх керівників підприємств врахувати недоробки з видачею перепусток і терміново усунути недоліки.

3. Завтра на селекторі міських голів з прем’єр-міністром маю намір підняти низку питань, у тому числі щодо розширення переліку тих, кому можна користуватися громадським транспортом, оскільки отримую десятки повідомлень від людей, яким потрібно доглядати за старенькими батьками в віддалених районах міста.

4. У цілому ситуація в місті спокійна. Продовжуються роботи з дезінфекції будинків і прибудинкових територій, транспорту, зупинок, контейнерних майданчиків тощо.

Впевнений, що об’єднавшись ми переживемо ці складні для міста часи й врешті-решт все буде добре!»
 

07.04.2020 10:52
Про отримання засобів індивідуального захиситу

«Медики – люди, які зараз буквально на передовій у боротьбі з поширенням коронавірусу в Запоріжжі. Поки що в місті 13 підтверджених випадків захворювання, четверо людей одужали.

Вчора ввечері ми отримали спецпартію з 200 тисяч тришарових масок. Сьогодні їх отримають усі наші лікарні.

З минулого тижня лікарні почали отримувати запаси засобів індивідуального захисту, дезрозчинів і речовини для дезінфекції поверхонь. Цього вистачить на перший час. Далі будемо дивитися за потребою.

Також вже поставлено замовлене раніше обладнання, зокрема кисневі концентратори, цифровий пересувний рентгенапарат, монітори пацієнта та ін. Очікуємо поставок додаткових до 63 існуючих апаратів швидкої вентиляції легень високої якості, УЗД легеневих, пульсоксиметрів тощо.

Дуже дякую всім, хто сумлінно виконує свою роботу! Запоріжців вкотре закликаю залишатися вдома, дбаючи про себе, своїх близьких, та оточуючих.»
 

06.04.2020 19:17
Про проїзд у громадському транспорті за перепустками

«Шановні запоріжці! В мене для вас дуже важлива новина! З 8 квітня проїзд у громадському транспорті буде дозволено виключно за перепустками.
Таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій на основі рішення обласної комісії, яка визнала Запоріжжя територією карантинної зони.

Це означає, що працівники всіх підприємств, яким дозволено працювати за постановою Кабміну (лікарні, аптеки, магазини, банки та ін.), зможуть і надалі пересуватися містом за наявності спеціальної довідки, яку керівники підприємств мають роздрукувати, завірити печаткою та видати своїм працівникам – під свою відповідальність. Її зразок можете завантажити під цим постом, або на сайті міської ради чи офіційному Телеграм-каналі COVID-19. ЗАПОРІЖЖЯ.

Всі інші люди мають перебувати вдома та виходити лише за крайньої необхідності – зокрема в магазини та аптеки, які знаходяться поблизу їхніх будинків.
Разом з тим, ми облаштовуємо блокпости в місті на випадок, якщо рішенням обласного штабу пересування між містами буде повністю закрито.»

Завантажити бланк довідки
 

05.04.2020 12:38
Про роботу транспорту під час посилення карантину

«Отримав від вас дуже багато повідомлень з приводу роботи громадського транспорту в Запоріжжі з понеділка.

Так, дійсно, за інформацією Міністерства охорони здоров’я, рекомендовано заборонити роботу транспорту, окрім трамваїв і тролейбусів. Розумію, що така вимушена міра певно правильна. Але! Водночас я знаю, що медикам, комунальникам, працівникам магазинів, аптек і взагалі тим, хто не має змоги працювати дистанційно, потрібно якось добиратися на роботу.

Тому, порадившись із юристами, я прийняв наступне рішення - завтра весь громадський транспорт виходить на маршрути! Керуюся Постановою Кабінету міністрів України від 02 квітня 2020 р. № 255.

Ще раз: завтра великі автобуси, маршрутки, трамваї та тролейбуси будуть працювати, як і раніше. Але, звертаю вашу увагу, що в транспорті можна знаходитися виключно в масці чи респіраторі. Закликаю всіх не виходити з дому без крайньої потреби!

Якщо Кабінет міністрів видасть нову постанову - будемо збирати штаб та оперативно приймати відповідні рішення.

Про всі зміни буду одразу ж інформувати вас на своїй сторінці в «Фейсбуці».»
 

03.04.2020 13:30
Про посилення карантинних заходів

«Кількість запоріжців, у яких діагностували коронавірусну хворобу, зростає щодня. На сьогодні в місті зафіксовано вже 12 випадків, четверо пацієнтів одужали після курсу лікування.

Звертаю вашу увагу на те, що Кабмін посилив карантинні заходи для боротьби з коронавірусом. Зміни вступають в силу з понеділка, 6 квітня. Зокрема:

- в усіх місцях загального користування необхідно бути в масці чи респіраторі;
- дозволяється пересуватися не більше, ніж по двоє, окрім службової необхідності та супроводу дітей;
- забороняється відвідування спортивних і дитячих майданчиків, а також парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою і в разі службової необхідності;
- забороняється відвідувати установи та заклади, що надають паліативну допомогу та соціальні послуги;
- забороняється перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 14 років, без супроводу повнолітніх.

Важливо: НЕ можна перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу!

Будь ласка, залишайтеся вдома! Щоразу, виходячи на вулицю, ви наражаєте на небезпеку себе та інших!»


02.04.2020 13:00

«Двоє запоріжців видужали від коронавірусної хвороби. Всього в місті на цей час зафіксовано 9 випадків захворювання, 7 хворих ще лікуються – п’ятеро в обласній інфекційній лікарні, двоє – на самоізоляції вдома.
Міські лікарні також готові приймати хворих у разі потреби.

- Медики забезпечені засобами індивідуального захисту та дезрозчинами на 2-3 тижні.
- Відсьогодні лікарні починають отримувати додаткові запаси, які були придбані за рахунок перерозподілених на останній сесії коштів міського бюджету.
- Перша партія зі 100 тисяч одиниць ЗІЗ, близько двох тисяч літрів антисептика та до трьохсот кілограмів дезінфікуючих засобів для поверхонь вже прибула, наступного тижня отримаємо ще.
- Ми замовили та очікуємо поставок масок і респіраторів, які зараз в дефіциті, через що на ринку багато неякісного товару, непридатного для використання в медзакладах. Отримаємо й витратні матеріали та лікарські препарати для відділень реанімації.
- У запорізьких лікарнях є 63 сучасні апарати штучної вентиляції легень. Ще 25 апаратів та моніторів пацієнта вже замовлено й найближчим часом вони надійдуть у Запоріжжя. Крім того, ми передали 4 апарати ШВЛ у обласну інфекційну лікарню.
- Частину лікарень переведено в спецрежим, адже за наказом міністерства охорони здоров’я на час карантину припинено планову госпіталізацію. Разом з тим, певні лікарні перепрофільовано для підготовки під прийом заражених вірусом, якщо буде необхідно. Медичні заклади первинної ж ланки, поліклініки в усіх районах продовжують свою роботу – допомога надається як при особистому зверненні пацієнта, так і в разі виклику бригади з надання невідкладної допомоги. В цілодобовому режимі продовжують працювати травматологічні пункти. Ургентних хворих приймають основні лікарні міста. Ургентна стоматологічна допомога надається в стоматологічних поліклініках № 1, 2 та 3.

Закликаю запоріжців залишатися вдома! Бережіть себе та будьте здорові!»
 

31.03.2020 14:02
Про допомогу самотнім та маломобільним

«Відучора ми почали доставляти продуктові набори самотнім та маломобільним запоріжцям.
Майже тисячу перших пакунків з продуктами вже розвезли по домівках тих, хто цього потребує.

Я дякую Міському центру допомоги, на базі якого працює штаб. Дякую кожному, хто допоміг продукцією та коштами. Дякую соціальним працівникам, які взяли на себе доставку харчів.
Хто має змогу та бажає долучитися до збору коштів та продуктів, телефонуйте за номером: +380664871817 (контактний телефон Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування).

Ми маємо об’єднатися в цей непростий час та допомагати тим, кому це необхідно!»


31.03.2020 10:03
Про доставку медиків на роботу

«На сьогодні в Запоріжжі зафіксовано 9 випадків захворювання на коронавірус. Кількість хворих постійно росте, тож доставка медиків на робочі місця – дуже важливе питання.

Як я вже раніше зазначав, більшість лікарень отримали з міського бюджету кошти на придбання пального для забезпечення своїх працівників трансфером.

Лікарня екстреної та швидкої допомоги – не тільки одна з ключових, а й найбільша, тому для тих, хто там працює, були організовані чотири маршрути з різних районів області. Тепер лікарі можуть без проблем дістатися на роботу.

Що стосується тих, хто живе в місті – всім медикам надано першочергове право проїзду в громадському транспорті. Тож закликаю запоріжців пропускати їх, адже вони їдуть рятувати чиєсь життя в такий складний для міста час!

Ще раз звертаю вашу увагу на те, що тривалість карантину та кількість хворих напряму залежить від кожного з нас! Залишаючись вдома, ви бережете не тільки себе та своїх близьких, а й багатьох інших людей!»
 

30.03.2020 16:11
Про безкоштовний дезінфікуючий засіб для ОСББ

«Дезінфекція багатоквартирних будинків – обов’язкова умова для всіх керуючих компаній, ОСББ та ЖБК. Чистота, а особливо в місцях, де багато людей, – це запорука запобігання поширенню коронавірусу.

Відсьогодні ОСББ безкоштовно отримають дезінфікуючий засіб, який міській раді передав Запорізький титано-магнієвий комбінат. Ми зі свого боку надали підтримку. Далі – чистота будинків та прибудинкових територій, їхня санітарна обробка – на особистій відповідальності управителів. Не хочу нікого лякати, але якщо в будинку хтось захворіє, це може стати причиною жорсткого карантину в усьому під’їзді! Тому закликаю з відповідальністю поставитися до обробки під’їздів.

Також комунальники продовжують регулярно обробляти зупинкові комплекси, контейнерні майданчики, території парків і скверів...
Усіх запоріжців прошу виходити з дому лише за крайньої потреби! Якими ж безвідповідальними треба бути, щоб зараз ходити на пікніки, прогулянки в парки та на дитячі майданчики, наражаючи на небезпеку себе та інших! Невже незрозуміло, що карантин – це не відпустка?!»


29.03.2020 11:29
Про санітарну обробку будинків

«У Запоріжжі за добу на одного хворого на коронавірус більше - захворювання діагностували в 7 людей. Разом з тим, одного з цих пацієнтів після курсу лікування виписали з лікарні.

Більшість запоріжців зараз знаходиться на карантині вдома. Тож санітарна обробка багатоквартирних будинків - одне з першочергових завдань управителів. Ми всі розуміємо, що так чи інакше, люди все ж таки виходять з дому за продуктами, ліками, викинути сміття... Тож у під’їздах і на прибудинкових територіях має бути безпечно!

Це зона відповідальності керуючих компаній та ОСББ. Але я розумію, що в цей час всім необхідна підтримка. За нашим проханням Запорізький титано-магнієвий комбінат виготовить і передасть місту дезінфікуючий засіб. З понеділка ОСББ зможуть безкоштовно отримати цей розчин для обробки будинків. Відповідальні - голови райадміністрацій.

Разом з тим, підприємства міста продовжують у посиленому режимі обробляти спеціальними розчинами дороги, зупинкові комплекси, контейнерні майданчики.

Прошу всіх залишатися вдома, щоб запобігти поширенню коронавірусу!»


28.03.2020 12:06

«На цю годину в Запоріжжі 6 підтверджених випадків коронавірусу. Всі хворі приїхали з-за кордону та були госпіталізовані до обласної інфекційної лікарні. Хочу повідомити, що після успішного курсу лікування повторний ПЛР-тест однієї з пацієнток показав негативний результат.

Останнім часом різко зросла кількість бажаючих зробити тест на коронавірусну інфекцію, причому навіть від тих, у кого немає симптомів, і хто не бував закордоном. Звертаюся до всіх запоріжців: паніка - останнє, що зараз потрібно і вам, і медикам, які щодня працюють в посиленому режимі! Залишайтеся вдома, виконуйте загальні рекомендації медиків і все буде гаразд! Якщо почуваєтеся погано, звертайтеся до сімейного лікаря, а в разі наявності температури 38 градусів, сухого кашлю, якщо вам важко дихати та ви були закордоном останнім часом - телефонуйте в «швидку».

У Запоріжжі прийнято всі необхідні міри для лікування хворих. У лікарнях є тести, найближчим часом отримаємо ще. Наступного тижня буде поставка засобів індивідуального захисту для медиків. На жаль, ми стикнулися з тотальним дефіцитом якісних і сертифікованих товарів. Також найближчим часом очікуємо першу поставку медичного обладнання. Замовлено вже близько 50 одиниць - від пульсоксиметрів до УЗД легень.

На сесії ми виділили 100 млн грн, які вже спрямовано на першочергові потреби. Зокрема на придбання додаткових тестів та ще 25 до 63 наявних апаратів швидкої вентиляції легень і 25 моніторів пацієнта, двох апаратів для механічної дезінфекції великих площ, термічного генератора, генератора холодного туману, реагентів для лабораторної діагностики, а також купівлю засобів індивідуального захисту та дезрозчинів для лікарів тощо.

Є домовленості з медичним університетом, який допоможе відділенням інтенсивної терапії обладнанням, а головне - спеціалістами.

Крім того, вирішено питання щодо підвезення медичного персоналу на роботу. По-перше, медикам надано першочергове право на проїзд у громадському транспорті за наявності посвідчення. Тож прошу всіх пасажирів ставитися до цього з розумінням і пропускати поза чергою тих, хто їде рятувати життя іншим. По-друге, лікарні отримали кошти на паливо для забезпечення підвозу своїх працівників з районів області, а для лікарні екстреної та швидкої допомоги організовано спецрейси за чотирма маршрутами.

Неприємно це визнавати, але останнім часом на темі коронавірусу дуже багато спекуляцій. Іноді складається враження, що в людей, які пишуть у соцмережах абищо - гарячка. Але сподіваюся, що вони все-таки здорові, а ви вже навчилися відрізняти офіційну інформацію від фейкової. Буду й надалі тримати вас у курсі справ. Ще раз прошу: залишайтеся вдома!»
 

26.03.2020 16:01
Про продуктові набори

«Спільними зусиллями нам вдалося зібрати першу партію продуктових наборів для одиноких та маломобільних мешканців міста. Найближчим часом майже тисячу пакунків розвезуть цим людям.

Дякую запорізькому бізнесмену Олександру Присяжнюку, який першим доєднався до збору коштів на продукти та виділив 100 тис. грн. Також я вдячний підприємствам, які надали власну продукцію: «Урожай», «Бердянські ковбаси», ТМ «Гуляй-Поле» і кожному, хто переказав на рахунок Міського центру допомоги кошти!

Закликаю виробників та небайдужих підприємців долучитися до збору коштів та продуктів – з вашою допомогою необхідна їжа буде в кожного, хто цього дійсно потребує.

Довідки за телефоном: +380664871817 (контактний телефон Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування).»
 

26.03.2020 13:45
Про діагностику коронавірусної хвороби

«На сьогодні в Запоріжжі 5 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Усі інфіковані повернулися з-за кордону. Наразі вони знаходяться в обласній інфекційній лікарні. Їх стан медики оцінюють як задовільний. На стадії підтвердження діагнозу знаходиться також одна дитина.

Тестування на коронавірусну інфекцію проводиться в Запоріжжі, без необхідності відправляти зразки до Києва.

Першу партію швидких тестів із 2700 штук ми розподілили на всі лікарні, також в наявності ПЛР-тести. В першу чергу, перевіряються люди, які за медичними показаннями мають підозру на захворювання на коронавірусну хворобу. Зробити тест можна виключно за призначенням сімейного лікаря після того, як він збере повний анамнез.

Якщо ж ви почуваєтеся погано, маєте температуру 38 градусів, кашель, приїхали з-за кордону, не треба йти в лікарню, одразу дзвоніть «103» і до вас приїде підготовлена бригада «швидкої».

Також зазначу, що Кабмін прийняв низку змін у роботі транспорту та певних закладів. Як тільки нам з Києва надійдуть офіційні документи, я одразу ж повідомлю вас про зміни.»
 

25.03.2020 11:04
Про введення надзвичайної ситуації

«Щодо введення надзвичайної ситуації в Запоріжжі - це не надзвичайний стан!
Це рішення, пов’язане з виявленням у місті перших хворих на коронавірус. Тож звертаюся до всіх: без паніки!

Буде утворена спеціальна комісія з ліквідації наслідків техногенного та природного характеру. Вона буде відпрацьовувати питання щодо можливого введення додаткових карантинних заходів. Наразі в Запоріжжі суттєво нічого не змінюється. Якщо будуть прийматися більші обмеження, ви дізнаєтеся про це першими на моїй сторінці в «Фейсбуці».

Також зазначу, що сьогодні центральна влада подовжила карантин до 24 квітня та оголосила надзвичайну ситуацію по всій території країни.»


25.03.2020 11:04
Про введення надзвичайної ситуації

«У Запоріжжі зафіксовано перші випадки захворювання на коронавірусну інфекцію. Це підтвердили тести, які ми отримали вчора. Всі четверо хворих нещодавно повернулися з-за кордону, зокрема з Єгипту та Куршевеля. Їхній вік - від 41 до 55 років.

Коронавірус уже в Запоріжжі, тож сьогодні з 14.00 за рішенням виконкому ми вводимо надзвичайну ситуацію в місті. Але я прошу всіх не панікувати та вкотре наполягаю на необхідності залишатися вдома та виходити на вулицю тільки за крайньої потреби!

Лікарні міста готові до боротьби з коронавірусом. Нагадаю, сьогодні на сесії ми виділимо ще 100 млн грн на потреби медичних закладів для лікування пацієнтів.»

 

24.03.2020 18:28
Про отримання тестів на виявлення коронавірусної інфекції

«Запоріжжя отримало першу партію швидких та ПЛР-тестів на виявлення коронавірусної інфекції.

Найближчим часом 2700 швидких тестів будуть передані в міські медичні заклади первинної ланки та приймальні покої лікарень. Також ще додатково придбаємо їх за бюджетні кошти міста.

Крім того, в Запоріжжі вже є лабораторні ПЛР-тести. Зокрема надійшла перша партія тих, що ми закупили за кошти місцевого бюджету, а також отримали за державною програмою. Завдяки їм тепер не потрібно відправляти аналізи до Києва, а можна отримати точні результати за 6-8 годин.

У медзаклади почали поступати додаткові засоби індивідуального захисту та деззасоби для медичних працівників. Завтра на сесії затвердимо на це ще 18,2 млн грн, що дозволить убезпечити лікарів на кілька місяців.

До кінця тижня буде повністю закрито питання щодо підвезення медиків на роботу в міські лікарні з віддалених районів регіону.

Нагадаю, що завтра на сесії ми виділимо з бюджету міста в цілому 100 млн грн на боротьбу з поширенням коронавірусу в Запоріжжі.»
 

23.03.2020 11:35
Про тимчасову відміну пільгового проїзду, проїзд до роботи, правильний виклик швидкої

«Відсьогодні пільговий проїзд у Запоріжжі тимчасово відмінено.
Громадський транспорт працює в штатному режимі, перевозячи не більше 10 пасажирів у салоні. Я направив до Кабміну звернення з проханням дозволити перевезення до 20 пасажирів у великих автобусах та тролейбусах.

Дав доручення якомога скоріше відпрацювати питання підвозу медиків на роботу. Ми всі з вами розуміємо, що ці люди сьогодні на передовій, тому маємо забезпечити їх не тільки засобами захисту, а й можливістю нормально дістатися до роботи.

Також закликаю запоріжців, які нещодавно були за кордоном або спілкувалися з тими, в кого є підозра на коронавірусну інфекцію, попереджати про це, коли ви телефонуєте в «швидку». Тоді бригада приїде надавати допомогу підготовленою й нам не доведеться відправляти медиків на карантин.

Ще одне важливе питання – робота тих, хто працює на підприємствах міста. Керівники заводів зобов’язані організувати спецрейси. Також буде забезпечено підвіз працівників комунальних підприємств.

Щодо пересування містом без нагальної потреби. Запоріжці, карантин – це не канікули! На вихідних весь острів Хортиця був заставлений машинами. Я розумію, що сидіти вдома не хочеться. Але зараз не час для прогулянок. Навіть якщо ви не хворі, то можете бути переносником коронавірусу та заражати інших!

Будь ласка, залишайтеся вдома!»
 

20.03.2020 16:28
Для тих, хто хоче допомогти

«Карантин у Запоріжжі – час для єднання та прояву людяності. До мене звертаються запоріжці, які готові допомогти людям похилого віку з придбанням продуктів і медикаментів.

Тож на базі Міського центру допомоги Запоріжжя створено спеціальний штаб, який буде забезпечувати продуктовими наборами тих, кому це дійсно необхідно – одиноких літніх людей та маломобільних.

На оснащення медичних закладів і лікарів ми спрямуємо з бюджету міста 100 млн грн. А в питанні забезпечення людей пільгових категорій продуктами та медикаментами сподіваюся на допомогу всіх небайдужих, зокрема представників бізнесу.

Закликаю продуктові та аптечні мережі також долучатися до цієї справи, допомогти нам своїми товарами, а розвезення по домівках ми беремо на себе. Для цього створено мережу соціальних працівників міста.

Якщо ви хочете допомогти продуктами чи в якості волонтера, звертайтеся за номером телефону: +380664871817 (контактний телефон Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування).

Розрахунковий рахунок для переказу коштів: Найменування отримувача: ГО МЦД. Код отримувача: 39409359. Рахунок отримувача: UA083133990000026006055711846. Назва банку: ЗАПОРIЗЬКЕ РУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК".

З часом, коли штаб набере обертів, матимемо можливість закуповувати та безкоштовно роздавати маски та медикаменти соціально незахищеним прошаркам населення. Разом впораємося з усіма викликами!»
 

20.03.2020 14:11
Про контроль цін на соціально значущі продукти

«Отримав від людей багато повідомлень про підвищення цін у продуктових магазинах Запоріжжя. Реагую на кожен такий сигнал. У супермаркети в усі райони міста направлені групи відділу торгівлі міськради для перевірки цих фактів. Терміново збираю нараду з представниками всіх продуктових торгівельних мереж.

Зазначу, що міська влада тримає на контролі ціни на перелік соціально значущих продуктів – це 29 основних позицій. Їхню вартість збільшувати я не дозволю нікому! Сьогодні мережі «Копійка», «Апельмон» і «ССС:)» підняли ціни на молочну продукцію. Це неприпустимо!

Запоріжці, звертаюся до вас: якщо ви побачили в супермаркетах завищені ціни, робіть фото та публікуйте їх в коментарях до цієї публікації. Будемо приймати рішучі міри щодо тих, хто хоче нажитися на карантині!»20.03.2020 13:15
Про тимчасове припинення безкоштовних перевезень пасажирів пільгових категорій

«З понеділка (23.03.2020) в Запоріжжі буде тимчасово припинено безкоштовні перевезення пасажирів пільгових категорій.

Таке рішення прийняла міська комісія з надзвичайних ситуацій задля того, щоб знизити загрозу масового захворювання людей, особливо похилого віку, та разом з тим дати можливість нормально добиратися до роботи та з неї тим, хто не має змоги працювати дистанційно.

Прошу запорізьких пільговиків з розумінням поставитися до цих вимушених мір. Це робиться для вашого ж блага. Закликаю всіх містян: залишайтеся вдома, виходьте тільки за крайньої необхідності! Тільки виконання вимог карантину дасть нам змогу не дати розповсюдитися коронавірусу.

Міська влада також готує звернення до керівників підприємств Запоріжжя з вимогою забезпечити підвіз своїх працівників на роботу та з роботи за допомогою спеціальних рейсів, а також за можливості переглянути графіки роботи працівників.»
 

18.03.2020 17:07

Відеозвернення 

«Останні дні були для всіх нас дуже напруженими. Ми звикаємо жити в умовах карантину. Я дякую всім за розуміння. Міська влада тримає ситуацію на контролі.

Зараз – саме той час, щоб кожному з нас проявити мудрість, відповідальність, людяність та повагу до інших! Ми маємо об’єднатися, зберігати спокій і здоров’я!

Про ціни на проїзд, підготовку лікарень та наступну сесію міськради – в моєму зверненні.»

Переглянути звернення на Фейсбук

 

17.03.2020 12:59
Про невиконання вимог карантину на території м. Запоріжжя

«Перший день карантину.
Містяни, підприємства, установи з розумінням поставилися до ситуації. Але не всі.

До будівлі міськвиконкому зранку прийшла група підприємців, які торгують на ринках, з вимогою відкрити торгівлю.

Ще раз поясню для тих, хто не зрозумів: зараз надзвичайна ситуація, викликана однією з найнебезпечніших за 100 років пандемій, яка не зважає на наші почуття, бажання та побутові проблеми! ВООЗ, МОЗ наполегливо рекомендують заради недопущення розповсюдження вірусу якнайскоріше вводити жорсткий карантин!

Президент України, уряд, Верховна Рада, Держпродспоживслужба вимагають термінових та невідкладних заходів. Тільки один аргумент – за останню добу в Італії померло 350 людей! Причина – первинне нерозуміння глибини проблеми.

Запоріжці, ми на карантині! Жартів немає!
Звернувся до правоохоронних органів з вимогою невідкладно забезпечити виконання вимог карантину на території м. Запоріжжя! Життя та здоров’я людей понад усе!

Зараз мобільні групи, які створила міська влада, знаходяться на огляді об’єктів. Перевіряється виконання вимог карантину в Запоріжжі. Спочатку будуть попередження, а далі – реальна відповідальність! Про висновки повідомлю пізніше.»


16.03.2020 18:07
Відеозвернення

«Шановні запоріжці! Карантин – це лише тимчасовий і вкрай дієвий метод, щоб не дозволити коронавірусу розповсюджуватися. В місті є в достатній кількості продукти, медикаменти, паливо.
Прошу всіх зберігати спокій, дотримуватися елементарних правил гігієни рук. Бережіть себе та близьких!
Нижче моє відеозвернення з детальним описом усіх прийнятих міською владою заходів щодо попередження розповсюдження коронавірусу.»

Переглянути звернення на Фейсбук

 

16.03.2020 13:25
Про виділення коштів на боротьбу з розповсюдженням коронавірусу та надання медичної допомоги хворим

«У Запоріжжі до особливого розпорядження Міністерства охорони здоров’я України введено карантин.

У попередній публікації я писав про те, що місто передбачило 100 млн грн на боротьбу з розповсюдженням коронавірусу та надання медичної допомоги хворим у разі потреби.

Всього в переліку обов'язкових заходів, на які виділено кошти, близько 30 позицій. Зокрема:
- придбання швидких тестів для виявлення коронавірусу;
- купівля додаткових дезінфекційних засобів, засобів індивідуального захисту, безконтактних термометрів для Центрів первинної медико-санітарної допомоги та всіх лікарень міста;
- придбання двох апаратів для механічної дезінфекції великих площ, термічного генератора, генератора холодного туману, реагентів для лабораторної діагностики, засобів захисту та обробки для лабораторного центру тощо.

Важливо! Запоріжжя за останні три роки ще до розповсюдження коронавірусу суттєво зміцнило реанімаційні відділення в рамках міської програми. Зокрема, було придбано 63 сучасних апарати штучної вентиляції легень на суму 45 млн. грн і 83 монітори пацієнта вартістю 10 млн грн. Але, враховуючи ситуацію, ми прийняли рішення придбати додатково 20 апаратів ШВЛ і 20 моніторів – це ще 16 млн грн.
Крім того, в бюджеті міста є резервний фонд у розмірі 50 млн грн для потреб лікарень у препаратах і витратних матеріалах на випадок епідемії в місті. Дві міські лікарні готові до переходу в обсервацію. В разі поширення вірусу – перепрофілюємо ще дві.

І ще: всі місця масового скупчення людей, транспорт та прибудинкові території мають проходити постійну санітарну обробку! Ми створюємо групи з перевірки виконання рішень міської комісії з надзвичайних ситуацій. За невиконання цих розпоряджень керівники установ і організацій, незалежно від форми власності, будуть нести адміністративну та кримінальну відповідальність!»
 

16.03.2020
Про впровадження додаткових карантинних заходів

«Запоріжжя йде на карантин!

Так, у нас у місті поки немає жодного хворого на коронавірус. Але ми маємо зробити все, щоб попередити розповсюдження захворювання.

Запоріжжя тимчасово зупиняє роботи об’єктів загального користування з присутністю більше 10 осіб:
• усіх магазинів, окрім продуктових та аптек;
• кінотеатрів, театрів, музеїв, галерей, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
• кафе, ресторанів, закладів громадського харчування;
• дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків, у тому числі спортивних;
• фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів;
• торговельно-розважальних центрів;
• усіх ринків.

Комунальний громадський транспорт працюватиме в штатному режимі. Прошу запоріжців відповідально поставитися до збереження власного здоров’я та обмежити пересування містом, за можливістю працювати та залишатися в вільний час вдома.

У бюджеті міста додатково передбачено 100 млн грн на боротьбу з поширенням коронавірусу та надання медичної допомоги хворим.»
 

13.03.2020 15:30
Про введення карантину у дитячих садках

«Ми змушені закрити дитячі садки на карантин. Розумію, що це завдасть незручностей працюючим батькам. Але таке розпорядження центральної влади задля недопущення поширення коронавірусу.

Ви бачите, яка ситуація в світі. На щастя, Запоріжжя поки оминула ця хвороба, але ми маємо вжити всіх заходів. Захистити малечу – наше першочергове завдання.

Закликаю працедавців увійти в положення робітників, у яких є маленькі діти, та за можливістю та необхідністю піти назустріч батькам, переглянувши їхній робочий графік.»
 

11.03.2020 18:43
Про введення карантину у школах 

«Щодо карантину з приводу недопущення поширення коронавірусу.

Жодного випадку захворювання в Запоріжжі немає. Але ризикувати здоров’ям містян я не можу. Зараз оперативно збираю комісію з надзвичайних ситуацій у місті Запоріжжі.

Відзавтра до нормалізації ситуації припиняються заняття в школах та позашкільних навчальних закладах. Дитсадки поки що працюватимуть, але там буде посилено всі заходи щодо моніторингу стану здоров’я дітей: це й ранковий фільтр, й прибирання приміщень, й закриття груп, в яких хворіє більше за допустиму норму дітей. Але за можливістю закликаю батьків залишати малечу вдома.
Усі масові заходи також відміняються. Торгово-розважальним центрам та іншим приватним місцям відпочинку дано рекомендації щодо обмеження роботи.

У разі необхідності Запоріжжя буде готове зустріти коронавірус. Дав доручення негайно придбати швидкі тести на виявлення захворювання, які можуть робити під час оглядів сімейні лікарі. Також закупимо додаткові апарати для штучної вентиляції легень.
Якщо буде потреба, хворих на обсервацію готові приймати обласна інфекційна лікарня, 8-ма та 7-ма міські лікарні.

Крім того, веду переговори з керівниками підприємств міста щодо можливості розгортання обсервацій на території санаторіїв-профілакторіїв.

Прошу всіх не спекулювати на цій ситуації та не панікувати! Коронавірусу в Запоріжжі наразі немає!»

Опубліковано: 06.04.2020 14:58