Що робити, якщо вкусив павук

Всі павуки отруйні: за допомогою отрути вони здобувають собі їжу, захищаються. Але більшість павуків безпечні, тому що мають слабкі хеліцери, не здатні прокусити шкіру. У Запорізькій області небезпечним для людини є укус павука-каракурта. Каракурт, або чорна вдова, — павук чорного кольору з кулястим черевцем, розміром 10-20 мм та з червоними крапками. У самця вони зберігаються все життя, самка ж після спарювання червоних точок на черевці не має. Також існує повністю чорний різновид каракурта.

Каракурт
Чорний каракурт

В Запорізькій області каракуртів, їх гнізда, яйцекладки виявляють на присадибних ділянках, городах, у бадиллі квасолі, картоплі, помідорів та інших культур. Іноді павуки заповзають в дачні будинки. Каракуртів можна зустріти під корягами, камінням, у густій траві. Тому треба уважно оглядати місця для відпочинку, одяг і взуття для праці на дачі. Врожай варто збирати в господарських рукавичках.

Отрута каракурта в 15 разів сильніша, ніж отрута гримучої змії. На місці укусу залишається незначне почервоніння, а через 10-15 хвилин з’являються прояви отрути: сильні болі в області грудей, живота, попереку, судоми, запаморочення, блювота, характерне посиніння обличчя, оніміння кінцівок, можлива втрата свідомості. Часто настає сильне психічне збудження, страх смерті. Смертність від укусів каракурта складає 4%-6%.

Дуже важливо терміново госпіталізувати постраждалого, особливо дітей, літніх людей та осіб, які страждають алергічними реакціями, гіпертонією, серцевими захворюваннями. Своєчасне правильне лікування дозволяє повністю позбутися інтоксикації організму після укусу павука.

При укусах необхідно викликати швидку або звернутися у травмпункти КУ «Міська клінічна лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги м. Запоріжжя» (вул. Перемоги, 80), КУ «Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарня № 9» (вул. Щаслива, 1) та у заклади охорони здоров’я за місцем проживання.

До приїзду швидкої постраждалому необхідно надати долікарську допомогу:

  1. Переконайтеся, що небезпека минула. За можливості запам’ятайте або сфотографуйте павука.
  2. Якщо павук вкусив у кінцівку, знерухомте її.
  3. Звільніть уражену частину тіла від одягу, взуття, прикрас тощо.
  4. На місце укусу накладіть чисту суху пов’язку.
  5. Давайте постраждалому воду або чай невеликими порціями.
  6. Якщо є аптечка, дайте постраждалому 1-2 таблетки ліків від алергії.

Спеціалісти департаменту охорони здоров'я Запорізької міської ради попереджають: неприпустимо накладати джгут, розрізати ранку і відсмоктувати отруту.


Схожі питання

Як пережити спеку

Що робити при отруєнні грибами

Що робити при алкогольному отруєнні

Що робити, якщо вкусив кліщ

Що робити, якщо вкусила оса, бджола або шершень

Що робити, якщо вкусила змія

Що робити, якщо вкусила собака або хижа тварина

<< Повернутися до розділу Здоров'я