Шевченківський

Шевченківський район — найбільший район Запоріжжя за площею та кількістю населення. Його було засновано у 1962 році шляхом відокремлення від Жовтневого району (нині — Олександрівського) і названо на честь українського поета Т.Г. Шевченка. Район вважається переважно спальним.

Шевченківський район, Запоріжжя
Шевченківський район, фото: Володимир Переклицький

Територія

Загальна площа Шевченківського району — 98 кв.км, що приблизно дорівнює третині площі міста. На цій території розмістилися три мікрорайони з висотною забудовою, декілька мікрорайонів з приватною забудовою, а також дрібні житлові масиви. Загалом до складу району входить 528 вулиць та провулків.

Інфраструктура

Шевченківський район має розвинену інфраструктуру. На його території функціонують стратегічні для економіки міста підприємства:  ПАТ «МОТОР СІЧ», ДП «Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес» імені академіка О.Г. Івченка», ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат», Казенне підприємство «Науково-виробничий комплекс «Іскра», Виробничий підрозділ «Запорізький олійноекстракційний завод» тощо. У Шевченківському районі розташований міжнародний аеропорт «Запоріжжя».

Освіта і культура

Шевченківский район має розгалуджену освітню інфраструктуру: 25 загальноосвітніх шкіл, 3 заклади для дітей з особливими потребами, 21 дитячий садок, шість закладів професійно-технічної освіти, дві музичних школи та школи мистецтв.

У складі району діють шість бібліотек і два палаци культури: Мотор Січ та Запорізького абразивного комбінату.

Відпочинок і туризм

У Шевченківському районі розбито три парки відпочинку та десять скверів. Найпопулярніший серед них — парк ім. Клімова.

Парк Клімова, Шевченківський район Запоріжжя
Парк ім. Клімова, фото: Максим Чорний

Улюбленим центром дозвілля для жителів є позашкільний навчальний заклад  «Дитячий парк «Запорізький міський дитячий ботанічний сад», в якому функціонують дитячі гуртки та проводяться екскурсії для всіх бажаючих. Це єдиний в Україні дитячий ботанічний сад.

Лимони у ботанічному саду
Лимонарій у Запорізькому дитячому ботанічному саду, фото: http://botsad.zp.ua/

Серед визначних місць району варто відзначити Музей техніки Богуслаєва, Свято-Андріївський собор.

 

Паспорт Шевченківського району м. Запоріжжя станом на 18.10.2023 року