Соціальний захист

До уваги одержувачів допомоги малозабезпеченим сім’ям та допомоги одиноким матерям

У зв’язку з карантином, державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та державна допомога на дітей одиноким матерям подовжувались без звернення (у березні-червні 2020 року).

З 22 липня 2020 року урядом ухвалено постанову № 632, якою передбачено, що з 01.07.2020 зазначені види допомоги призначаються лише після подання нової заяви з необхідними документами.

У зв’язку з цим, якщо допомога подовжувалась у період карантину без звернення, одержувачу необхідно звернутись до управління соціального захисту населення за місцем призначення допомоги для надання заяви про перерахунок подовженої допомоги та заяви про призначення на наступний шестимісячний термін.


Про порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу для призначення державної допомоги

Урядом 22 липня 2020 року прийнято постанову №632, якою затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для усіх видів державної соціальної допомоги. Зазначеним порядком передбачено наступне.

До середньомісячного сукупного доходу враховуються такі доходи:

заробітна плата в розмірі, що залишається після сплати податку на доходи фізичних осіб;

грошове забезпечення військовослужбовців;

пенсія, щомісячне довічне грошове утримання суддів у відставці;

стипендія, у тому числі із сумою її індексації, нарахованої відповідно до закону (крім соціальної стипендії, яка надається дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа);

соціальні виплати, які призначаються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення, у тому числі житлова субсидія та пільги;

допомога по безробіттю, інші страхові виплати, які призначаються фондами соціального страхування;

грошові перекази, отримані із-за кордону;

інші доходи, відомості про які отримано від Державної фіскальної служби і Пенсійного фонду України, а також доходи, які задекларовано особою.

До середньомісячного сукупного доходу не включаються такі соціальні виплати:

частина допомоги при народженні/усиновленні дитини, виплата якої проводиться одноразово;

одноразова винагорода жінкам, яким присвоєно почесне звання України “Мати-героїня”;

державна соціальна допомога на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях;

допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг;

компенсація послуги “муніципальна няня”, що виплачується отримувачу такої послуги;

державна соціальна допомога, яка виплачується з надбавкою на догляд за дитиною з інвалідністю підгрупи А.

суми сплачених особою аліментів (за умови документального підтвердження фактичної сплати);

суми отриманих аліментів;

допомога благодійних організацій;

інше.

До середньомісячного сукупного доходу не включається державна соціальна допомога, для призначення якої обчислюється сукупний дохід.

Для отримання більш детальних консультацій можна звертатись до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі – УСЗН ЗМР) по району міста за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Район

Телефон гарячої лінії

Skype

Олександрівський

764-11-63

(050)101-30-90

(067)815-80-75

primyshko_lilia
soloduhina63

Заводський

227-02-15
227-02-17

(050) 225-69-20

olya.petuhov

prium.zav

vprzavutszn

vuplata.zavodske.uszn

natali.katerinskaya

live:.gid.ec235af30c3799b1

Комунарський

287-09-77

lenasekupszn
inna.komunar

Дніпровський

239-39-80

zap_len_op@ukr.net

zap2303_tzr@ukr.net

zap2303_sub@ukr.net

zap2303_sotsinsp@ukr.net

ishenko1964@ukr.net

upszn_len_inv

zap2303_viplata@ukr.net

zap2303_pers@ukr.net

Вознесенівський

236-33-85

pers_ordjo
priem_ordjo

Хортицький

228-09-22

XORT-RN USZN

Шевченківський

287-41-94

287-41-90

shev_utszn7

shev_utszn11

Номер багатоканального телефону(093) 170-77-70

 

Сайти управлінь:

http://uszn.zp.ua – УСЗН ЗМР

http://upsznvoz.zp.ua – УСЗН ЗМР по Вознесенівському р-ну

http://upsznd.zp.ua  – УСЗН ЗМР по Дніпровському р-ну

http://upsznz.zp.ua  – УСЗН ЗМР по Заводському р-ну

http://upsznk.zp.ua  – УСЗН ЗМР по Комунарському р-ну

http://upszno.zp.ua  – УСЗН ЗМР по Олександрівському р-ну

https://upsznxort.zp.ua   – УСЗН ЗМР по Хортицькому р-ну

 

http://upsznsh.zp.ua  – УСЗН ЗМР по Шевченківському р-ну

 


Зміна умов призначення та виплати державної допомоги на дітей одиноким матерям

 

Урядом 22 липня 2020 року прийнято постанову №632, якою вносяться зміни до порядків призначення та виплати деяких видів державної допомоги. Зокрема, зазначеною постановою змінено умови призначення державної допомоги на дітей одиноким матерям (далі – допомога).

 1. Хто має право на призначення допомоги?
 • одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини;
 • мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, яка (який) не одержує на них пенсію в разі втрати годувальника, соціальну пенсію або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю".
 1. Як визначається розмір допомоги?

Допомога надається в розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

 1. Що таке середньомісячний сукупний дохід сім’ї?

Середньомісячний сукупний дохід сім’ї ? обчислений у середньому за місяць дохід усіх членів сім’ї, одержаний ними протягом шести місяців.

Шість місяців становлять два квартали, що передують місяцю, який передує місяцю звернення за призначенням допомоги (далі ? період, за який враховуються доходи).

 1. У яких випадках допомога не призначається?

Допомога не призначається коли:

1) у складі сім’ї є працездатні особи, які досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи, та не працювали, не проходили військової служби, не провадили підприємницької чи професійної незалежної діяльності, не здобували освіти, не зареєстровані в центрі зайнятості сумарно більше ніж три місяці протягом періоду, за який враховуються доходи.

У такому випадку допомога призначається, якщо:

особи  протягом періоду, за який враховуються доходи сплатили єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців;

особи  протягом періоду, за який враховуються доходи доглядали за дітьми до 3-х років або за дітьми до 6-ти років, які потребують догляду протягом часу, визначеного в медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, за тяжко хворими дітьми, яким не встановлено інвалідності, за особою з інвалідністю І групи, за особою з інвалідністю ІІ групи внаслідок психічного розладу, за дитиною з інвалідністю віком до 18 років, а також за особами, які досягли 80-річного віку, надавали соціальні послуги з догляду відповідно до законодавства;

у складі сім?ї є особа з інвалідністю, яка згідно з висновком лікарсько-консультаційної комісії потребує постійного стороннього догляду;

відсутні будь-які джерела для існування, що пов?язано з тривалою хворобою одного та/або кількох членів сім?ї;

сім’я є багатодітною або у її складі є одинока мати(батько) і звернулась за призначенням допомоги у липні-грудні 2020 року.

2) особи, які входять до складу сім?ї, протягом 12 місяців перед зверненням здійснили придбання майна або оплату послуг на суму, яка на дату купівлі, оплати перевищує 50 тис. гривень;

3) у власності сім’ї є друга квартира (будинок), крім житла, яке розташоване на тимчасово окупованій території;

4) у власності сім’ї є більше ніж один автомобіль, транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації, з дати випуску якого минуло менше ніж 15 років (крім мопеда і причепа).

 1. У яких випадках припиняється виплата допомоги?

Виплата допомоги припиняється або зупиняється на підставі поданих обґрунтованих пропозицій органу опіки та піклування за поданням центрів соціальних служб та/або служб у справах дітей до органу соціального захисту населення з місяця, що настає за місяцем, в якому виникли зазначені обставини, за рішенням органу, який призначив допомогу.

Також, виплата допомоги припиняється:

якщо сім’єю подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на отримання допомоги та на визначення її розміру;

у разі переїзду сім’ї до іншої місцевості або настання обставин, що унеможливлюють виплату допомоги (зокрема, смерть одинокої особи);

за заявою отримувача допомоги;

якщо припинено реєстрацію особи (включеної до складу сім’ї) як безробітної;

у разі виявлення, що непрацююча працездатна особа фактично не здійснювала догляд за особою, яка досягла 80-річного віку, або не надавала соціальних послуг з догляду у зв’язку з перебуванням за кордоном сукупно більше ніж 60 днів протягом періоду отримання допомоги.

 1. Куди звертатись?

За призначенням допомоги та для отримання більш детальних консультацій необхідно звертатись до управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по району міста за місцем реєстрації чи фактичного проживання.


Зміна розміру державних виплат з 01.07.2020

Згідно Закону України «Про державний бюджет на 2020рік» з 01.07.2020 підвищується прожитковий мінімум для всіх категорій населення, та складає:

 • на одну особу з розрахунку на місяць 2118,00 грн.
 • для дітей віком до 6 років 1859,00 грн.
 • для дітей віком від 6 до 18 років 2318,00 грн.
 • для працездатних осіб 2197,00 грн.
 • для осіб, які втратили працездатність 1712,00 грн.

У зв’язку з цим управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста проводиться перерахунок розміру всіх видів державної допомоги без особистого звернення отримувачів допомоги.

З 01.07.2020 змінено порядок розрахунку допомоги малозабезпеченим сім’ям, а саме: збільшено гарантований мінімум на дитину з 85% до 130% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

При цьому при розрахунку розміру допомоги скасовано збільшення гарантованого мінімуму для дитини на 20% та доплати на дітей у розмірі 250 та 500 гривень.

Крім того, з 01.07.2020 збільшено максимальний розмір допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування: з 2 до 2,5 розмірів прожиткового мінімуму для дитини відповідно віку та для дітей з інвалідністю до 3,5 розмірів прожиткового мінімуму.

Перерахунок розміру зазначеної допомоги буде проводитись з 01.07.2020 автоматично починаючи з 01.01.2020 без звернення громадян.


До уваги установ, підприємств, організацій, які опікуються питаннями реабілітації та реінтеграції учасників АТО/ООС у мирне життя!

Соціально-психологічний центр м. Славутич Київської області – це державна установа, заснована Міністерством у справах ветеранів України.

У Соціально-психологічному центрі м. Славутич майже шість років працює «Телефон Довіри» - служба безоплатної психологічної та правової допомоги учасникам АТО/ООС та членам їх сімей.

Номери телефонів служби: 0959456970, 0678509116.

«Телефон Довіри» працює з понеділка по п'ятницю з 9.00 до 18.00.


Брифинг Консультаційної ради з питань ВПО при Запорізькому міському голові

Подключиться к конференции Zoom

https://zoom.us/j/7343775579

Идентификатор конференции: 734 377 5579


Отримати інформацію он-лайн

В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради та в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста створені всі умови для громадян щодо  отримання консультацій в он-лайн режимі.

У зв’язку з тимчасовим припиненням прийому громадян, інформацію про роботу управлінь за всіма напрямками роботи можна отримати не виходячи з дому по Skype – зв’язку, за номером телефону гарячої лінії управління та номером багатоканального телефонного зв’язку 0931707770, через сторінки, створені в  мережі Фейсбук, тощо.

Сайти управлінь:

http://uszn.zp.ua            – УСЗН ЗМР

http://upsznvoz.zp.ua    – УСЗН ЗМР по Вознесенівському р-ну

http://upsznd.zp.ua        – УСЗН ЗМР по Дніпровському р-ну

http://upsznz.zp.ua         – УСЗН ЗМР по Заводському р-ну

http://upsznk.zp.ua         – УСЗН ЗМР по Комунарському р-ну

http://upszno.zp.ua         – УСЗН ЗМР по Олександрівському р-ну

https://upsznxort.zp.ua    – УСЗН ЗМР по Хортицькому р-ну

http://upsznsh.zp.ua         – УСЗН ЗМР по Шевченківському р-ну

http://zmcsssdm.at.ua      - ЗМЦСССДМ

Користуйтеся дистанційними електронними сервісами, бережіть своє здоров’я та економте свій час.

Телефони гарячої лінії та Skype -зв’язок:

Район

Телефон гарячої лінії

Skype

Олександрівський

764-11-63

primyshko_lilia
soloduhina63

Заводський

227-02-15
227-02-17

olya.petuhov

prium.zav

vprzavutszn

vuplata.zavodske.uszn

natali.katerinskaya

live:.gid.ec235af30c3799b1

Комунарський

287-09-77

lenasekupszn
inna.komunar

Дніпровський

239-39-80

zap_len_op@ukr.net

zap2303_tzr@ukr.net

zap2303_sub@ukr.net

zap2303_sotsinsp@ukr.net

ishenko1964@ukr.net

upszn_len_inv

zap2303_viplata@ukr.net

zap2303_pers@ukr.net

Вознесенівський

236-33-85

pers_ordjo
priem_ordjo

Хортицький

228-09-22

XORT-RN USZN

Шевченківський

287-41-94

shev_utszn7
shev_utszn11

До управління соціального захисту населення Запорізької міської ради рекомендуємо звертатися письмово на адресу: пр.Маяковського, 3, м.Запоріжжя, 69035 або на електронну пошту reception.usznm@zp.gov.ua

Телефони для довідок:

З питань матеріальної допомоги з бюджету міста за особистими зверненнями

 

236-15-80

236-15-88

236-15-84

224-65-64

З питань матеріальної допомоги з депутатського фонду

707-57-76

З питань державних соціальних допомог

236-15-83

236-15-82

236-00-12

Приймальня

050-025-00-15


Про отримання коштів невикористаних субсидій та пільг

 

Одержувачі пільг чи субсидій, яким в опалювальному періоді кошти виплачувались у безготівковій формі, після закінчення опалювального сезону можуть отримати залишки коштів, що утворились за рахунок економного використання житлово-комунальних послуг (менше, ніж соціальні норми та нормативи).

Кошти, наявні на рахунку для виплати пільг та субсидій станом на 1 червня, перераховуються АТ «Ощадбанк» на поточні рахунки пільговиків та субсидіантів. У разі відсутності відкритого рахунка в АТ «Ощадбанк» рахунок відкривається за заявою одержувача.


Оголошення

25 червня (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю керівника відділу профілактики  ГО «Запорізький центр здорової молоді» на тему: «Ознаки та симптоми, які можуть свідчити про вживання наркотичних речовин. Алгоритм дії».

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном  228-15-84

та номерами мобільних операторів:

066-313-15-84

067-515-15-84

073-515-15-84

(розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


Оголошення

18 червня (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю практичного психолога відділу соціальної роботи по Дніпровському району Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Як подолати коронавірусну тривогу? Повільний вихід з карантину»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном: 228-15-84

та номерами мобільних операторів:

066-313-15-84

067-515-15-84

073-515-15-84

(розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


Зміни щодо виплат на дітей ФОП

Уряд постановою від 01 червня 2020року  розширив коло  ФОП, які можуть отримати допомогу на дітей до 10 років.

Тепер допомога може бути призначена ФОП,  які належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку  та:

-  зареєструвалися як ФОП у січні-березні 2020року;

- отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю та отримують пенсію чи соціальну допомогу і звільнені від сплати ЄСВ;

- ФОП, які до березня 2020 перейшли на спрощену систему оподаткування, та належать до 1 та 2 групи платників єдиного податку.

Якщо такі особи звернуться за призначенням в червні 2020 року, допомога їм  буде призначена та виплачуватиметься починаючи з травня 2020 року.

Якщо дитина народилася та зареєстрована за межами України, подається  документ, що засвідчує народження дитини, виданий іноземною державою і  легалізований в установленому порядку в Україні.

З урахуванням вищезазначеного змінено форму заяви (додається).


Допомога на дітей фізичним-особам підприємцям

Кабінет Міністрів України 22.04.2020 постановою №329 затвердив Порядок виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям.

Право на одержання допомоги мають фізичні особи-підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування і належать до першої та другої групи платників єдиного податку, та сплатили єдиний соціальний внесок за усі місяці 2019 року, або протягом усіх місяців 2019 року після державної реєстрації фізичної особи-підприємця

Допомога призначається на період карантину та на один місяць після дати його відміни на кожну дитину до досягнення нею 10 річного віку (включно) у розмірі:

на дітей до 6 років – 1779 грн.

на дітей віком 6-10 років – 2218 грн.

Допомога призначається з місяця звернення та виплачується через уповноважені банки.

Документи надаються до управління соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживання. Документи можна направити поштою, або надати через скриньку управління, або в електронній формі.

Для призначення допомоги подаються документи:

заява;

копії свідоцтв про народження дітей віком до 10 років;

довідка з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7);

копія документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства);

копія рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною).

На документи, надані в електронній формі, накладається кваліфікований електронний підпис.

Допомога не призначається на дітей, на яких виплачується компенсація послуги «муніципальна няня».

До органу соціального захисту населення

_______________________________________________

(найменування органу соціального захисту населення)

від ___________________________________________,

(прізвище, ім’я та по батькові)

категорія заявника:_____________________, проживаю

                                                   (батько/мати, опікун)

за адресою: _____________________________________,

номер телефону:__________________;
адреса електронної пошти:________________,

тип документа:__________________________________

                                                (паспорт громадянина України, _______________________________________________

              документ, що підтверджує право на постійне проживання

______________________________________________________________

 в Україні (для іноземця та особи без громадянства)

серія (за наявності) _______, номер ________________, виданий “___”________20__ р., ____________________

_______________________________________________,

(ким видано документ)

строк дії паспорта “___”_______20___р.,

унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності) _____________,

реєстраційний номер облікової картки платника податків _______________________________________

або відмітка про відмову від прийняття номера:______,

 (так/ні)

дата народження “_____”_________  ____ р.,
стать __________________________________________,

(чоловік, жінка)

громадянство ___________________________________,

(громадянин України, іноземний громадянин,
особа без громадянства)

ЗАЯВА
про призначення допомоги на дітей фізичним особам ? підприємцям,
які обрали спрощену систему оподаткування і належать до
першої та другої групи платників єдиного податку

Прошу призначити (перерахувати) допомогу (потрібне підкреслити)

Інформація про дітей:

1. Свідоцтво про народження,

серія ____, номер ___________, видане “_____”__________ 20___ р., ________________________________________________________________.

(ким видано документ)

номер актового запису ________________, дата актового запису “___”________20___ р.

2. Свідоцтво про народження,

серія ____, номер ___________, видане “____”__________ 20___ р., ________________________________________________________________.

(ким видано документ)

3. Свідоцтво про народження,

серія ____, номер ___________, видане “____”___________ 20___ р., ________________________________________________________________.

(ким видано документ)

номер актового запису _________________, дата актового запису “___”__________ 20___ р.

Дата встановлення опіки “_____”___________20___ р.

Прошу в разі призначення допомоги кошти перераховувати на рахунок у банківській установі _________________________________,
МФО ______________________, код гідно з ЄДРПОУ__________________, назва ______________________________________.

До заяви прикріплені скан-копії також документів:

свідоцтв про народження ______ (так/ні);

довідки з Пенсійного  фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) ______ (так/ні);

документа, що підтверджує право на постійне проживання в Україні (для іноземця та особи без громадянства) ______ (так/ні);

рішення про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною) ______ (так/ні).

Номер заяви __________

           __________
                    (підпис)

“___”____________ 20___ р.

Соціальна підтримка деяких категорій населення

Рішенням Уряду внесені зміни до деяких нормативно-правових актів.

Зазначеними змінами спрощено доступ і надано можливість визначити своє право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям особам, які втратили роботу або не мають можливості працевлаштуватися під час карантину (за умови, що вони перебувають на обліку в центрі зайнятості).

Також, збільшено з двох до трьох місяців термін простроченої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг одержувачами житлових субсидій та пільг, за наявності якої житлова субсидія не призначається, а пільга надається в безготівковій формі.


Як не залишитись наодинці з домашнім насильством під час карантину

За інформацією, яка активно поширюється у соціальних мережах, після впровадження національного карантину, що спричинений поширенням  коронавірусу COVID-19, значно зросла кількість випадків домашнього насильства. Разом з тим наявні факти свідчать про інше.

З лютого поточного року в рамках реалізації Міської комплексної програми соціального захисту населення при Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді https://www.facebook.com/96-1771731043155530/ діє  мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Головною метою діяльності мобільної бригади є надання соціально-психологічної допомоги постраждалим особам, зокрема соціальних послуг з консультування, кризового та екстреного втручання, соціальної профілактики.

Інформація про випадки домашнього насильства та необхідність соціальної допомоги надходить від органів національної поліції, інших установ та організацій, при особистому зверненні громадян.

До складу мобільної бригади входять практичний психолог та фахівець із соціальної роботи, які надають соціальні послуги шляхом проведення фахової консультації за допомогою телефонного зв’язку, або з виїздом до місця проживання (перебування) постраждалих осіб чи іншого вказаного ними місця. Завдяки наявності спеціально організованого транспорту можливість індивідуального консультування залишається доступною і в умовах карантину з дотриманням усіх протиепідемічних заходів.

За фактами домашнього насильства спеціалістами мобільної бригади вже здійснено 71 виїзд, 59 з яких були екстреними. Соціальними послугами охоплено 152 мешканці міста. Постраждалими особами переважно є жінки та діти. Проте значного зростання випадків насильства під час карантину не спостерігається. Так, у лютому послугами охоплено 46 осіб, у березні – 50, в квітні – 56. Окрім того збільшення кількості охоплених соціальними послугами пояснюється і підвищенням поінформованості про діяльність мобільної бригади.

Частіше за все причиною вчинення домашнього насильства є зловживання алкогольними напоями, низький виховний потенціал батьків та дисфункціональний розподіл сімейних обов’язків.

Спеціалісти мобільної бригади допомагають скласти план власної безпеки, навчитися адекватно реагувати на прояви агресії, щоб не спричинити домашнє насильство, інформують про організації, які (у разі потреби) надають тимчасовий прихисток тощо. 

Не залишитись під час карантину наодинці з проявами домашнього насильства та отримати соціально-психологічну допомогу можна, звернувшись до Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за стаціонарними номерами телефонів:

(061)2280280 – відділ соціальної роботи

(061)2280057 - юрисконсульт

(061)2282265 – приймальня

за номерами мобільних операторів Служби екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри»:

067-515-15-84

066-313-15-84

073-515-15-84

через сторінки у соціальній мережі Facebook: Телефон Довіра та Запорізький міський центр соціальних служб для сімї, дітей та молоді

програми:

Skype: Dovira1584

Viber: 067-51-51-584

WhatsApp: 067-51-51-584

Заяви та інші документи можна направити поштою:

69035, вул. Рекордна, 34А, м. Запоріжжя або на електронну адресу: zmcsssdm@ukr.net


07 травня (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю практичного психолога відділу соціальної роботи та оцінки якості надання послуг Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Як пережити ізоляцію?»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном

228-15-84

та номерами мобільних операторів:

066-313-15-84

067-515-15-84

073-515-15-84

(розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


Грошова допомога ветеранам війни у 2020 році

Для ветеранів війни, за рахунок коштів державного бюджету, продовжуються виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

На сьогодні отримали грошову допомогу майже 16 тис.осіб на суму 18,8 млн.грн., що складає 91%.

Серед отримавших разову допомогу – 1,5 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх в’язнів, більше 7 тис. учасників бойових дій, більше 3,0 тис. - члени сімей загиблих, померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та бойових дій, близько 4,0 тис. учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів.

В тому числі отримали допомогу 4,6 тис. учасників АТО.

Виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня продовжуються.


30 квітня (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю практичного психолога відділу соціальної роботи  по Дніпровському району Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді на тему: «Подбайте про власне тіло або як не потрапити в пастку депресивного настрою, тривоги та відчуття безпорадності під час карантину»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном          228-15-84

та номерами мобільних операторів:

066-313-15-84

067-515-15-84

073-515-15-84

(розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


Грошова допомога ветеранам війни у 2020 році

Для ветеранів війни, за рахунок коштів державного бюджету, розпочались виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.

В місті Запоріжжя у 2020 році мають право на отримання такої допомоги більш, як 17 тис.осіб.

Станом на 16.04.2020 вже отримали грошову допомогу більш, як 10 тис.осіб на суму 14,8 млн.грн., що складає 60%.

Виплати разової грошової допомоги проводяться у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 4 120 гривень;

II групи – 3 640 гривень;

III групи – 3 160 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 390 гривень;

3) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 900 гривень;

4) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.


Про одноразову виплату 1000 грн

Верховна Рада 13 квітня схвалила внесення зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», що дасть можливість забезпечити проведення у квітні 2020 року виплати одноразової грошової допомоги у розмірі 1000 грн.

Через управління соціального захисту населення зазначену виплату отримають такі категорії:

- одержувачі державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю (крім осіб з інвалідністю з дитинства та дітей з інвалідністю, які одночасно з цією допомогою отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника або державну соціальну допомогу дитині померлого годувальника, передбачену Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю»);

- одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

 - одержувачі тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату.

У місті Запоріжжя державною підтримкою будуть охоплені майже 8 тисяч осіб.

Пенсіонери, у яких пенсія менше 5000 грн., таку підтримку (1000 грн.) одержать через органи Пенсійного фонду.


Про дистанційний прийом

У зв’язку з запровадженням карантинних заходів, управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста максимально обмежено особистий прийом громадян та розширено можливість отримання інформації дистанційно. Так, у квітні 2020 року спеціалістами управлінь особисто прийнято 194 особи, в той час як електронною поштою надійшло 341 звернення та  засобами поштового зв’язку – 192.

Дистанційно надано 3663 консультації, з них 3393 – телефоном, 183 – Viber, 16 – Skype, 20 – Facebook, 51 – через офіційні сайти управлінь.

Управління і надалі на період карантину продовжують надавати консультації в on-line режимі.

Всі виплати пільг, субсидій, різних видів державної соціальної допомоги продовжуються автоматично та здійснюються своєчасно і в повному обсязі.

Залишайтеся вдома. Бережіть себе та своїх рідних.


Державні соціальні допомоги: запитання - відповіді

Як будуть виплачуватися державні соціальні допомоги, якщо в березні – квітні 2020року необхідно подавати пакет документів на наступні 6 місяців?

На період дії карантину надавати новий пакет документів не потрібно. Державні соціальні допомоги будуть подовжені автоматично до 01.06.2020.

Які види державної соціальної допомоги будуть подовжені?

Будуть подовжені наступні види допомоги:

- державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

- допомога на дітей одиноким матерям;

- державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

- допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

- допомога на дітей, хворих на тяжкі та рідкісні захворювання, яким не встановлено інвалідність;

- допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, яка за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за нею;

- тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме;

- державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю.

Чи буде виплачуватися державна соціальна допомога, якщо термін повторного огляду МСЕК та ЛКК припадає на період дії карантину?

Так, виплата допомоги зупинена не буде, але після закінчення карантину буде  здійснено перерахунок розміру виплаченої державної соціальної допомоги на підставі поданої особою заяви  та результатів переогляду медико-соціальної експертизи.

Як будуть здійснюватися соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам?

Всі соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам, призначені до періоду встановлення карантину будуть подовжені автоматично.

Перевірки фактичного місця проживання (перебування) внутрішньо переміщених осіб при призначенні (відновленні) соціальних виплат проводитись не будуть.

Комісії будуть приймати рішення про призначення (відновлення) або відмову в призначенні (відновленні) без акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.


Інформування населення в он-лайн режимі

В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради та в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста створені всі умови для громадян щодо отримання консультацій в он-лайн режимі.

У зв’язку з тимчасовим припиненням прийому громадян, інформацію про роботу управлінь за всіма напрямками роботи можна отримати не виходячи з дому по Skype – зв’язку, за номером телефону гарячої лінії управління та номером багатоканального телефонного зв’язку 0931707770.

Користуйтеся дистанційними електронними сервісами, бережіть своє здоров’я та економте свій час.

Телефони гарячої лінії та Skype -зв’язок:

Район Телефон гарячої лінії Skype
Олександрівський 764-11-63 primyshko_lilia
soloduhina63
Заводський 227-02-15
227-02-17

olya.petuhov

prium.zav

vprzavutszn

vuplata.zavodske.uszn

natali.katerinskaya

live:.gid.ec235af30c3799b1

Комунарський 287-09-77 lenasekupszn
inna.komunar
Дніпровський 239-39-80

zap_len_op@ukr.net

zap2303_tzr@ukr.net

zap2303_sub@ukr.net

zap2303_sotsinsp@ukr.net

ishenko1964@ukr.net

upszn_len_inv

zap2303_viplata@ukr.net

zap2303_pers@ukr.net

Вознесенівський 236-33-85 pers_ordjo
priem_ordjo
Хортицький 228-09-22 XORT-RN USZN
Шевченківський 287-41-94 shev_utszn7
shev_utszn11

 


Житлова субсидія з 01 травня 2020року

 

Чи не припинять надання субсидії на період карантину?

Заборонено на період карантину припинення надання житлової субсидії крім обставин, що унеможливлюють надання житлової субсидії, зокрема: у разі переїзду домогосподарства в інше житлове приміщення; у разі смерті одинокої особи.

Як буде призначатися субсидія з 01травня 2020року?

Усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальному періоді 2019-2020рр., призначення субсидії на наступний період проводитиметься без звернень громадян.

Навіть  домогосподарствам, яким субсидія раніше була призначена за рішення комісії  не потрібно звертатись до управлінь соціального захисту населення з  заявою.

Як буде призначатися субсидія з 01 травня 2020року тим, хто звертається вперше?

Заява та декларація може бути направлена на адресу управління поштою або в електронній формі через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з накладенням кваліфікованого електронного підпису.

Як можуть отримати субсидію, ті хто втратили роботу в період карантину?

Громадянам, які втратили роботу в період карантину відповідно до п.1 ч.1 ст.40 КЗпПУ і зареєструвалися в службі зайнятості, як безробітні, житлова субсидія призначатиметься на підставі заяви про призначення житлової субсидії та інформації центру зайнятості щодо їх перебування на обліку.

При цьому в розрахунок субсидії враховуватиметься розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої зарплати.

Чи буде з 01 травня 2020 року при розрахунку  житлової застосований збільшений базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги 20% замість15%?

Збільшення базового відсотка плати за житлово-комунальні послуги проводитиметься з 1-го числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде відмінено карантин (замість 1 травня 2020 року).

Які соціальні нормативи будуть застосовуватися при наданні житлової субсидії з 01 травня 2020року?

На період карантину розрахунок житлової субсидії проводитиметься з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, в межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, а саме для гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, газопостачання на приготування їжі і підігрів води, електропостачання, незалежно від кількості днів карантину на місяць.

Оскільки управліннями вже нараховано субсидії за березень 2020року, відповідний перерахунок по збільшеним соціальним нормативам буде проведено додатково.


Робота служби (управління) у справах дітей Запорізької  міської ради в умовах карантину

Результати роботи

Служба (управління) у справах дітей міської ради продовжує працювати в умовах карантину, оскільки захист прав та інтересів дітей – це першочергове наше завдання.

За час карантину було виявлено 4 дітей, які залишились без батьківського піклування, всі діти були направлені в заклади охорони здоров’я. Одну дитину-сироту було тимчасово влаштовано в сім’ю громадян м. Запоріжжя,  з якими у дитини склались гарні стосунки. Двоє дітей було вчасно вилучено із ситуації, де була загроза їх життю та здоров’ю. Діти були направлені до закладу охорони здоров’я та наразі вирішується їх доля. Окрім цього, працівниками служби (управління) у справах дітей було відвідано 255 родин та проведено 183 бесід, в тому числі консультація щодо попередження та недопущення розповсюдження захворювання та про дотримання режиму карантину.

Про захист прав дітей

Також в районах міста продовжують працювати комісії з питань захисту прав дитини. Будь-який громадянин може отримати консультацію зі свого питання в телефонному режимі та подати документи поштою.

Одними з найпоширеніших питань, які розглядаються на комісіях є захист житлових прав дитини, а саме: продаж або обмін майна від імені дітей, дарування дитині майна, приватизація.

Відповідно до постанови КМУ від 24.09.2008 № 866 «Питання діяльності органів опіки та піклування, пов'язаної із захистом прав дитини», служба у справах дітей за місцем знаходження майна надає консультації громадянам з питань підготовки необхідних документів щодо відчуження майна дитини. Для відчуження майна дитини батьки, опікуни/піклувальники подають зазначеній службі такі документи:

заяву кожного з батьків (опікунів, піклувальників);

копію паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, паспортного документа іноземця;

копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (у разі наявності);

копію свідоцтва про народження дитини;

копію свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу між батьками дитини (у разі наявності).

документ, що підтверджує право власності (користування) дитини на відчужуване майно;

витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, виданий відповідно до законодавства;

довідку про реєстрацію місця проживання,

копію рішення про встановлення опіки над дитиною (для опікунів, піклувальників);

копію рішення про встановлення опіки над майном дитини (для опікунів, піклувальників).

Отримати консультацію з комісійних питань можна за телефонами відділів служби (управління) у справах дітей по своєму району, які вказані нижче. 

Нагадуємо, що в умовах карантину громадяни можуть звернутись до служби (управління) у справах дітей наступними способами:

1) У письмовому вигляді через пошту (відскановані) з підписом: начальнику служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Сиворакші Н.С., вул. Зелінського, 3, м. Запоріжжя, 69001

2) В усній формі за безкоштовними телефонами: 224-30-42, 224-30-47

3) Електронним листом:   ssd.zmr@zp.gov.ua

Графік прийому громадян відділів служби (управління)

Назва структурного підрозділу

Графік телефонного прийому громадян

Телефон

Електронна адреса

Служба (управління) у справах дітей

чт. 14.00-17.00

питання з усиновлення

ср. 14.00 – 17.00

224-30-47

 

 

236-30-35

ssd.zmr@zp.gov.ua

Відділ по Олександрівському району

 

вт. 10.00-12.00 14.00-17.00

764-74-44,

764-66-12

ssd.olex@zp.gov.ua

Відділ по Заводському району

пн. 10.00-12.00 ср. 10.00-12.00 14.00-17.00

289-81-06

ssd.zavod@zp.gov.ua

Відділ по Комунарському району

пн. 10.00-13.00 ср.15.00-17.00

287-03-71

289-09-61

ssd.kom@zp.gov.ua

Відділ по Дніпровському району

пн.10.00-13.00 ср. 10.00-13.00

224-86-81

ssd.dnipr@zp.gov.ua

Відділ по Вознесенівському району

вт. 10.00-12.00 14.00-17.00

236-18-74

ssd.vozn@zp.gov.ua

Відділ по Хортицькому району

вт. 14.00-17.00 ср. 9.00-12.00

708-43-81

ssd.hort@zp.gov.ua

Відділ по Шевченківському району

пн. 09.00-12.00 вт. 14.00-17.00

289-90-77

289-90-76

ssd.shev@zp.gov.ua

Допомога

З метою підтримки опікунських сімей та сімей, що опинились в складних життєвих обставинах, за сприянням районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району було надано допомогу у вигляді продуктових наборів сім’ям, які перебувають на обліку відділу по Олександрівському району служби (управління) у справах дітей. 13 родин отримали необхідні продукти харчування.

За підтримки Міського центру допомоги дві опікунські родини, в яких виховується 6 дітей та 3 родини, які опинились в складних життєвих обставинах, в яких проживає 7 дітей, отримали допомогу у вигляді продуктових наборів.

Благодійна організація «Парасолька»  відвідали 20 опікунських родин, де опікуни віком 60 та більше років, та надали допомогу у вигляді продуктових наборів та засобів захисту (медичні маски).

Служба (управління) у справах дітей Запорізької міської ради кожного дня пильнує родини, яким вкрай необхідна допомога та активно співпрацює з громадськими організаціями, волонтерами та фондами для надання підтримки родинам


Про виплату щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг

Не припиняється фінансування та виплата різних видів державної допомоги. Зокрема, на сьогодні у м.Запоріжжя виплачені кошти щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за березень 2020 року у сумі 5,4 млн.грн. Зазначену допомогу отримали 6212 внутрішньо переміщених осіб.


УВАГА!

Шановні громадяни!

У зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією та карантином в Україні до 03.04.2020 заяви до служби (управління) у справах дітей будуть прийматися:

1. У письмовому вигляді через пошту (відскановані з підписом: начальнику служби (управління) у справах дітей Запорізької міської ради Сиворакші Н.С., вул. Зелінського, 3, м. Запоріжжя, 69001

2. В усній формі за безкоштовними телефонами: 224-30-42, 224-30-47

3. Електронним листом: ssd.zmr@zp.gov.ua

Графік прийому громадян відділів служби (управління)

Назва структурного підрозділу

Графік телефонного прийому громадян

Телефон

Електронна адреса

Служба (управління) у справах дітей

чт. 14.00-17.00

питання з усиновлення

ср. 14.00 – 17.00

224-30-47

 

236-30-35

ssd.zmr@zp.gov.ua

Відділ по Олександрівському району

 

вт. 10.00-12.00 14.00-17.00

764-74-44,

764-66-12

ssd.olex@zp.gov.ua

Відділ по Заводському району

пн. 10.00-12.00 ср. 10.00-12.00 14.00-17.00

289-81-06

ssd.zavod@zp.gov.ua

Відділ по Комунарському району

пн. 10.00-13.00 ср.15.00-17.00

287-03-71

289-09-61

ssd.kom@zp.gov.ua

Відділ по Дніпровському району

пн.10.00-13.00 ср. 10.00-13.00

224-86-81

ssd.dnipr@zp.gov.ua

Відділ по Вознесенівському району

вт. 10.00-12.00 14.00-17.00

236-18-74

ssd.vozn@zp.gov.ua

Відділ по Хортицькому району

вт. 14.00-17.00 ср. 9.00-12.00

708-43-81

ssd.hort@zp.gov.ua

Відділ по Шевченківському району

пн. 09.00-12.00 вт. 14.00-17.00

289-90-77

289-90-76

ssd.shev@zp.gov.ua

 


Робота виїзних мобільних соціальних офісів

Робота щодо прийому документів та проведення роз’яснювальної роботи з мешканцями міста виїзними мобільними соціальними офісами тимчасово припинена, у зв’язку з оголошенням карантину.

Всю інформацію про роботу управлінь за всіма напрямками роботи можна отримати не виходячи з дому в он-лайн режимі.


Отримати інформацію он-лайн

У зв’язку з тимчасовим припиненням прийому громадян, рекомендуємо мешканцям міста користуватися дистанційними електронними сервісами, берегти своє здоров’я та економити свій час.

В управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради та в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста створені всі умови для громадян щодо  отримання консультацій в он-лайн режимі.

Всю інформацію про роботу управлінь за всіма напрямками роботи можна отримати не виходячи з дому на сайті Запорізької міської влади, по Skype – зв’язку, за номером багатоканального телефонного зв’язку 0931707770, через сторінки, створені в  мережі Фейсбук, тощо.

Сайти управлінь:

http://uszn.zp.ua – УСЗН ЗМР

http://upsznvoz.zp.ua – УСЗН ЗМР по Вознесенівському р-ну

http://upsznd.zp.ua           – УСЗН ЗМР по Дніпровському р-ну

http://upsznz.zp.ua           – УСЗН ЗМР по Заводському р-ну

http://upsznk.zp.ua          – УСЗН ЗМР по Комунарському р-ну

http://upszno.zp.ua           – УСЗН ЗМР по Олександрівському р-ну

https://upsznxort.zp.ua     – УСЗН ЗМР по Хортицькому р-ну

http://upsznsh.zp.ua         – УСЗН ЗМР по Шевченківському р-ну

http://zmcsssdm.at.ua      - ЗМЦСССДМ

 

Телефони гарячої лінії та Skype -зв’язок:

Район

Телефон гарячої лінії

Skype

Олександрівський

764-11-63

primyshko_lilia
soloduhina63

Заводський

227-02-15
227-02-17

olya.petuhov
pobut.upszn.zav

Комунарський

287-09-77

lenasekupszn
inna.komunar

Дніпровський

239-39-80

upszn_len_pers
upszn_len_subs

Вознесенівський

236-33-85

pers_ordjo
priem_ordjo

Хортицький

228-09-22

vfrfhjdf50

Шевченківський

287-41-94

shev_utszn8
shev_utszn11

Сторінки в Фейсбук:

https://www.facebook.com/УСЗН-ЗМР-по-Вознесенівському-району-429774124087550/  - УСЗН ЗМР по  Вознесененівському р-ну

https://www.facebook.com/УСЗН-ЗМР-по-Дніпровському-району-1891543224498403/– УСЗН ЗМР по Дніпровському  р-ну

https://www.facebook.com/groups/1866392577009091   – УСЗН ЗМР по Заводському р-ну

https://www.facebook.com/kuszn.zp  – УСЗН ЗМР по Комунарському р-ну

https://www.facebook.com/usznzmr/  – УСЗН ЗМР по Олександрівському р-ну

https://www.facebook.com/hortupszn1995/  – УСЗН ЗМР по Хортицькому р-ну

https://www.facebook.com/shev.uszn/ – УСЗН ЗМР по Шевченківському р-ну

До управління соціального захисту населення Запорізької міської ради рекомендуємо звертатися письмово на адресу: пр.Маяковського, 3, м.Запоріжжя, 69035 або на електронну пошту reception.usznm@zp.gov.ua

Телефони для довідок:

З питань матеріальної допомоги з бюджету міста за особистими зверненнями

236-15-80

236-15-88

236-15-84

224-65-64

З питань матеріальної допомоги з депутатського фонду

707-57-76

З питань державних соціальних допомог

236-15-83

236-15-82

236-00-12

Приймальня

050-025-00-15

 


Запорізьким міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено внутрішнє оцінювання якості надання соціальних послуг за 2019 рік.

Відповідно до Державних стандартів надавались послуги «Консультування», «Кризового та екстреного втручання», «Соціальний супровід сімей (осіб), які перебувають у складних життєвих обставинах» та «Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування.

Впродовж 2019 року спеціалістами Центру проведено оцінку потреб 3749 сімей (осіб), індивідуальними соціальними послугами охоплено 11683 мешканців міста. Під соціальним супроводом перебувало 130 сімей (осіб), які опинилися у складних життєвих обставинах та 235 сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування (прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, сім’ї опікунів/піклувальників).

Завдяки участі у конкурсі соціальних проектів «Ми-це місто» Службою екстреної психологічної допомоги «Телефон Довіри» запроваджено послугу онлайн консультування через соціальну мережу Facebook, програми Viber, WhatsApp, Skype, Telegrame. В рамках реалізації Міської комплексної програми соціального захисту населення з 2020 року розпочато надання послуг мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від насильства.

Детальний звіт про результати оцінювання викладено на сайті та сторінках Центру в соціальних мережах.

Наразі триває підготовка до проведення зовнішньої оцінки якості соціальних послуг.


В Запоріжжі запущено послугу єМалятко

За допомогою сервісу єМалятко молоді мами можуть скористатись 8 послугами, зокрема, оформити допомогу при народженні дитини та допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях.

Це дуже зручно, адже тепер не потрібно молодим батькам з новонародженою дитиною звертатись безпосередньо до управління соціального захисту, надавати копії документів. Заява та необхідна інформація надходять автоматично.

На сьогодні за заявами, що надійшли до управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста через сервіс єМалятко, державна допомога при народженні дитини призначена семи молодим мамам. Про призначення допомоги заявницям повідомлено через електронну пошту та СМС-повідомлення.

Щоб скористатись послугою єМалятко в пологовому будинку, батькам треба звернутися до медпрацівника і мати при собі паспорт, податкові номери платників податків, якщо маються, медичну довідку про народження дитини від пологового будинку та номер поточного рахунку з банку для отримання державної соціальної допомоги.


Оголошення

12 березня (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю провідного фахівця із соціальної роботи відділу соціальної роботи та оцінки якості надання послуг Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Топчій Марини Сергіївни на тему: «Патронат чи прийомне батьківство: в чому різниця?»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном: 228-15-84  та номерами мобільних операторів: 066-313-15-84, 067-515-15-84 , 073-515-15-84 (розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн: Skype: Dovira1584, Facebook: Телефон Довіра, Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У лютому 2020 року було організовано 26 виїздів «Мобільних соціальних офісів». Під час роботи офісів від 8 осіб було прийнято документи для призначення субсидії, 397 особам надано консультації з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо.

У березні 2020 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

18.03.2020

09.00 – 12.00

Громадська організація «За права пенсіонерів», вул.Лермонтова, 9

27.03.2020

10.00 – 11.00

Дніпровський

КУ «Запорізький дитячий будинок-інтернат» Запорізької обласної ради, вул.Донецька, буд.18

12.03.2020

13.00 – 14.00

Заводський

Відділ реєстрації фізичних осіб по Заводському району управління державної реєстрації фізичних осіб Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, вул.Л.Чайкіної, 74

12.03.2020

16.00 – 17.00

Бібліотека-філія №13 ЦБС для дорослих, вул.Автобусна, 9

19.03.2020

14.30 – 15.30

Комунарський

Рада жінок «Довіра» Комунарського району, вул.Чумаченка, буд.32 (малий зал)

02.03.2020

16.00–17.00

ОСББ «Олімпійська 14», вул.Олімпійська, буд.14

12.03.2020

14.00–15.00

Олександрівський

ОСББ «Учителів, медиків, ЗПКТІ», вул.Козача, 43

26.03.2020

15.00–17.00

Хортицький

Відділ РФО по Хортицькому району Департаменту реєстраційних послуг, вул.Лахтінська, 10

19.03.2020

14.00–15.00

Комунальне некомерційне підприємство «Запорізький центр первинної медико-соціальної допомоги №5», вул.Запорозького козацтва, 25

26.03.2020

10.00–11.00

Шевченківський

Запорізький міський дитячий ботанічний сад, вул.Чарівна, 11

04.03.2020

10.00 – 12.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул.М.Корищенка, 28А

12.03.2020

10.00 – 12.00

КЗ «Центр первинної медико- санітарної допомоги №8», вул.Харчова, 2

18.03.2020

10.00 – 12.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків ім.Леваневського , ЗНВК №19, вул.Військбуд, 13

25.03.2020

10.00 – 12.00


Про облік та збереження особових справ одержувачів субсидій та різних видів державної допомоги

27 лютого 2020 року на базі управління соціального захисту населення Запорізької міської ради (далі – УСЗН ЗМР) по Вознесенівському району відбулась презентація доробок до програми «Архіваріус», яка була створена за кошти бюджету міста, для спеціалістів УСЗН ЗМР по районах міста, які відповідають за облік та збереження особових справ одержувачів субсидій та різних видів державної допомоги.

Зазначена програма створює сучасні умови праці для спеціалістів управлінь, мінімізуючи роботу з паперовими носіями. Також програма дозволяє відстежувати етапи розгляду справи та її рух по відділам управління, що сприяє оптимізації роботи та збереженню часу як спеціалістів, так і заявників.


Грошова допомога ветеранам війни у 2020 році

          Урядом затверджені розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2020 році.

В місті Запоріжжя у 2020 році мають право на отримання такої допомоги більш, як 19 тис.осіб. 

Виплати разової грошової допомоги будуть проводитись у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 4 120 гривень;

II групи – 3 640 гривень;

III групи – 3 160 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 390 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 4 120 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 900 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 570 гривень.


Оголошення

20 лютого (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю спеціаліста відділу доуніверситетської підготовки, профорієнтації та працевлаштування Запорізького національного університету на тему: «Питання підготовки та успішного проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО)»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном: 228-15-84

та номерами мобільних операторів: 066-313-15-84, 067-515-15-84, 073-515-15-84  (розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн: Skype: Dovira1584, Facebook: Телефон Довіра, Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84


У Запоріжжі діє сенсорна кімната «Дитяча країна мрій»

У Запоріжжі застосовуються новітні методи психологічної допомоги для якнайшвидшої адаптації, соціалізації та розвитку дорослих і дітей. Саме таким є призначення сенсорної кімнати «Дитяча країна мрій», що працює на базі відділу соціальної роботи по Комунарському району за ініціативи Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Щотижневі заняття в сенсорній кімнаті «Дитяча країна мрій» проводять фахівці з соціальної роботи та практичний психолог. Групи розраховані на 5-7 осіб з числа мешканців Комунарського і Шевченківського районів, втім відвідувати заклад мають можливість охочі з усього міста.

Зазначимо, сенсорна кімната - особливим чином організоване навколишнє середовище, яке наповнене різного роду стимуляторами. Вони впливають на органи зору, слуху, нюху, дотику. Це також один із методів роботи психологів міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, який сприяє поліпшенню якості життя тих, хто не може самостійно знайти вихід із складної життєвої ситуації та потребує такого виду допомоги.


Оголошення

13 лютого (четвер) 2020 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю спеціаліста Запорізького міського центру зайнятості на тему: «Послуги, які надають центри зайнятості. Організація оплачуваних громадських робіт для безробітних (які перебувають на обліку в Центрах зайнятості) у 2020 році.».

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном: 228-15-84

та номерами мобільних операторів:

066-313-15-84

067-515-15-84

073-515-15-84

(розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp/Telegram: 067-515-15-84 


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м. Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У січні 2020 року було організовано 18 виїздів «Мобільних соціальних офісів». Під час роботи офісів від 12 осіб було прийнято документи для призначення субсидії, 271 особі надано консультації з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо.

У лютому 2020 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства,

адреса

Дата

Час роботи

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вознесенівський

Відділення соціальної допомоги вдома Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг, вул. Рекордна, 18

03.02.2020

10.00 – 11.00

Запорізький міський центр зайнятості, вул. Рекордна, 16-Б

10.02.2020

10.00 – 10.30

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул. Перемоги, 33, 35

10.02.2020

11.00 – 12.00

Запорізький міський центр зайнятості, вул. Рекордна, 16-Б

11.02.2020

10.00 – 10.30

ОСББ «Комунальник-1», вул. Перемоги, 97-А

13.02.2020

10.00 – 11.00

Ветеранська організація о. Хортиця, вул. Наукове містечко, 20, о. Хортиця

19.02.2020

09.00 – 12.00

Дніпровський

ОСББ «Електрод», вул. Товариська, 60

06.02.2020

11.00 – 12.00

ОСББ «Гідробудівельник», вул. Дудикіна, 22-А

13.02.2020

11.00 – 12.00

ОСББ «Мала-3», вул.Мала, 3

20.02.2020

11.00 – 12.00

ОСББ «Хакаська -7», вул. Хакаська, 7

27.02.2020

11.00 – 12.00

Заводський

ОСББ «Глазунова,4», «Глазунова,6», вул.Глазунова, 4, 6

02.02.2020

11.00 – 12.00

Запорізьке обласне об`єднання  батьків дітей з інвалідністю з дитинства, осіб з інвалідністю, вул.Вроцлавська,1

07.02.2020

15.00 – 16.00

ОСББ «Оптиміст,16», вул.Оптимістична,16

18.02.2020

16.00 – 17.00

Гуртожиток, вул. Історична, 37

20.02.2020

16.00 – 17.00

ОСББ «Сеченова, 48», вул.Сеченова, 48

26.02.2020

15.00 – 16.00

Комунарський

ОСББ «Європейська 28А», вул. Європейська, 28-А

07.02.2020

17.00–19.00

ОСББ «Радіоприлад 19», вул. Новокузнецька, 44

12.02.2020

15.00–16.00

Комунарська районна організація ветеранів України, вул. Чумаченка, 25

20.02.2020

10.00–12.00

Південний районний центр зайнятості, вул. Комарова, 11

21.02.2020

10.00–11.00

Олександрівський

ОСББ «Соборний 106А», пр. Соборний, 148

06.02.2020

16.00–17.00

Організація інвалідів війни та Збройних Сил, вул. Приходська, 60

18.02.2020

09.00–10.00

Районна рада ветеранів Олександрійського району, вул. Поштова, 169

18.02.2020

09.00–11.00

ОСББ «ПЕНТАГОН», вул. Шкільна, 25

20.02.2020

16.00–17.00

Олександрійський відділ обслуговування громадян м. Запоріжжя Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, вул. Олександрівська, 10

25.02.2020

09.00–11.00

Організація ветеранів України м. Запоріжжя, вул. Поштова, 169

27.02.2020

09.00–10.00

Хортицький

ОСББ «Лахтінська 7А», вул. Лахтінська, 7-А

14.02.2020

14.00–15.00

Правобережний відділ  сприяння зайнятості населення Запорізького міського центру зайнятості, пр.Інж.Преображенського, 31

20.02.2020

14.00–15.00

ЖБК-354 «Електрод-2», вул. Рубана, 20

21.02.2020

14.00–15.00

Відділення АТ «Ощадбанк», вул. Лахтінська, 13-А

27.02.2020

10.00–11.00

Шевченківський

Районна адміністрація Запорізької міської ради по Шевченківському району (зустріч з керівниками органів самоорганізації населення), пр. Моторобудівників, 34

04.02.2020

10.00 – 12.00

ЗОЗ «Пологовий будинок №3», вул. Бочарова, 11

05.02.2020

09.00 – 10.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул. Кругова, 150

12.02.2020

08.30 – 09.30

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків пос.Чкалова, вул.Тимошенка, 52

18.02.2020

10.00 – 12.00

Геріатричний стаціонар Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул. М. Корищенка, 28-А

26.02.2020

10.00 – 12.00


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м. Запоріжжя продовжують роботу «Мобільні соціальні офіси». Протягом 2019 року було організовано 209 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 3948 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 1495 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У січні 2020 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

15.01.2020

09.00 – 12.00

Ветеранська організація ветеранів України, вул.Перемоги, 93-Б

23.01. 2020

10.00 – 11.00

Відділення денного перебування Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг, вул.Рекордна, 18

28.01.2020

14.00 – 15.00

Дніпровський

Жіноча консультація №1 КНП «Пологовий будинок №4» ЗМР, вул.Проф.Толока, 32

21.01.2020

13.00 – 14.00

Заводський

Гуртожиток, вул.Історична, 37

16.01.2020

16.00 – 17.00

Відділ реєстрації фізичних осіб по Заводському району управління державної реєстрації фізичних осіб департаменту реєстраційних послуг ЗМР, вул.Л.Чайкіної, 74

23.01.2020

16.00 – 17.00

Комунарський

Відділення Ощадбанку №290, вул.Північнокільцева, буд.15

15.01.2020

15.00 – 16.00

ОСББ «Комфорт-9М», вул.Магара, буд.9

18.01.2020

12.00 – 13.00

Олександрівський

Відділення соціальної допомоги вдома по Олександрівському району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послу, вул.Дніпровська, 4

15.01.2020

08.30 – 09.30

Хортицький

Хортицький відділ обслуговування громадян м.Запоріжжя (сервісний центр) Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області,  вул.Запорозького козацтва, 25-А

23.01.2020

14.00 – 15.00

Жіноча консультація комунального некомерційного підприємства «Пологовий будинок №9» ЗМР, вул.Рубана, 25

30.01.2020

15.30 – 16.30

Шевченківський

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул.Чарівна, 48

08.01.2020

10.00 – 12.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул.Кругова, 150

15.01.2020

08.30 – 10.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул.М.Корищенка, 30-А

22.01.2020

10.00 – 12.00

Комунальний заклад «Центр первинної медико- санітарної допомоги №2», вул.Авраменка, 4

29.01.2020

10.00 – 12.00

 

 


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У листопаді 2019 року було організовано 22 виїзди «Мобільних соціальних офісів», де здійснювались прийоми громадян, під час яких було прийнято 365 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 47 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У грудні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства,

адреса

Дата

Час роботи

 

 

 

 

 

 

Вознесенівський

 

Ветеранська організація системи МВС України, пр.Соборний, 177

 

05.12.2019

14.00 - 15.00

 

Запорізький міський центр зайнятості, вул.Рекордна, 16-Б

 

10.12.2019

10.00 - 11.00

 

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

 

18.12.2019

09.00 - 12.00

Дніпровський

 

Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування відділення денного перебування, вул.Рекордна, 9-А

12.12.2019

14.00 - 15.00

Заводський

Бібліотека-філія №13 ЦБС для дорослого населення, вул.Автобусна, 9

03.12.2019

13.30 - 14.30

Гуртожиток, вул.Історична, 37

12.12.2019

16.00 - 17.00

Комунарський

Комунарська районна  організація ветеранів України,

вул.Чумаченка,буд.25-А

11.12.2019

11.30 - 12.30

Поштове відділення 69059, вул.Парамонова,4

18.12.2019

10.00 - 11.00

Олександрівський

Олександрійський відділ обслуговування громадян м.Запоріжжя Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, вул.Олександрівська, 10

12.12.2019

09.00 - 10.00

Хортицький

 

Відділення денного перебування Хортицького району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Хортицьке шосе, 18    

 

06.12.2019

09.30 – 11.00

Комунальне некомерційне підприємство «Запорізький центр первинної медико-соціальної допомоги № 5», вул.Запорозького козацтва, 25

19.12.2019

10.00 - 11.00

Шевченківський

 

Прилеглі будинки, вул.Кругова, 150

 

04.12.2019

08.30 - 10.00

 

Прилеглі будинки, вул.М.Корищенка, 30-А

 

11.12.2019

10.00 - 12.00

Прилеглі будинки, М.Краснова, 1-А

17.12.2019

14.00 - 16.00

Торгівельний майданчик КП «Запоріжринок», зуп.Заводська, вул.Чарівна

28.12.2019

10.00 – 12.00


Монетизація пільг

З 1 жовтня 2019 року пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються у грошовій формі. Функціонує два механізми надання пільг: у грошовій безготівковій та грошовій готівковій формі.

Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі. Безготівкова форма надання пільг передбачає перерахування коштів АТ «Ощадбанк» на рахунки постачальників житлово-комунальних послуг в розрізі пільговиків.

Тим пільговикам, які надали до управління соціального захисту населення номери мобільних телефонів, АТ «Ощадбанк» направляє смс-повідомлення про перерахування коштів.

Враховуючи новий механізм надання пільг в рахунках на оплату житлово-комунальних послуг постачальники послуг будуть вказувати повну суму нарахувань, а після отримання коштів будуть враховувати їх наступного місяця.

Для отримання пільг готівкою пільговики подавали заяви до управлінь соціального захисту населення до 15 жовтня.

Готівкова форма надання пільг передбачає виплату коштів через банківські картки або через АТ «Укрпошта».

Пільговики, які отримують готівку, повинні сплачувати житлово-комунальні послуги в повному обсязі.

Пільговик має повідомляти управління соціального захисту населення про зміну всіх обставин, які впливають на надання пільг (у разі зміни складу сім’ї, адреси місця проживання, зміни статусу тощо).


Оголошення

07 листопада (четвер) 2019 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю заст. голови правління громадської правозахисної організації (ГПО) «ЕГІДА-ЗАПОРІЖЖЯ» на тему: «Буллінг. Шляхи вирішення проблеми»

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном 228-15-84  та номерами мобільних операторів: 066-313-15-84, 067-515-15-84 , 073-515-15-84 (розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).

Або онлайн:

Skype: Dovira1584

Facebook: Телефон Довіра

Viber/WhatsApp: 067-515-15-84


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м. Запоріжжя продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У жовтні 2019 року було організовано 25 виїздів «Мобільних соціальних офісів». Під час роботи офісів від 1245 осіб було прийнято документи для призначення субсидії, 477 особам надано консультації з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо.

У листопаді 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства,

адреса

Дата

Час роботи

 

 

 

 

 

 

Вознесенівський

 

ОСББ «Проспект Соборний 186», пр.Соборний, 186

 

06.11.2019

15.00 - 16.00

 

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

 

20.11.2019

09.00 - 12.00

 

Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Рекордна, 18

 

28.11.2019

08.30 - 09.30

Заводський

Заводський відділ обслуговування громадян м.Запоріжжя Управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Запорізькій області, вул.Добровольчих батальйонів, 32

14.11.2019

10.00 - 11.00

Відділ РФО по Заводському району Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, вул.Л.Чайкіної, 74

21.11.2019

16.00 - 17.00

Комунарський

Запорізький медичний коледж,

Оріхівське шосе, 10

07.11.2019

11.50 - 12.30

Гуртожиток Неон УТОГ, вул.Космічна 110-А

15.11.2019

13.00 - 14.00

Олександрівський

Районна рада ветеранів,

вул.Поштова, буд.169

07.11.2019

09.00 - 11.00

Відділення соціальної допомоги вдома Олександрівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Дніпровська, 4

21.11.2019

09.00 - 11.00

Хортицький

 

Відділ РФО по Хортицькому району Департаменту реєстраційних послуг ЗМР, вул.Лахтінська, 10

 

21.11.2019

14.00 – 15.00

Відділення денного перебування Хортицького району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Хортицьке шосе, 18

28.11.2019

10.00 - 11.00

Шевченківський

 

Прилеглі будинки,

вул.Кругова, 150

 

06.11.2019

08.30 - 10.00

 

Прилеглі будинки,

вул.М.Корищенка, 30-А

 

14.11.2019

10.00 - 12.00

Прилеглі будинки, пос.Чкалова, вул.Тимошенка, 52

19.11.2019

10.00 - 12.00

Селище ім.Леваневського, вул.Військбуд, 13

27.11.2019

10.00 – 12.00


Робота «Мобільних соціальних офісів»

Продовжують свою роботу «мобільні соціальні офіси», створені при управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах.

Черговий виїзний прийом відбувся 10 жовтня 2019 року в КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів» ЗМР.

Працівники дитячого закладу отримали роз´яснення з питань монетизації субсидій та пільг, призначення різних видів державних соціальних допомог, отримання матеріальної допомоги, забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Багатьох цікавили питання щодо пенсійного забезпечення в Україні.

Також обговорено питання переходу України на Міжнародний стандарт IBAN (міжнародний номер банківського рахунку). Усім присутнім були надані детальні роз’яснення з різних нагальних питань. Працівників закладу ознайомлено з можливістю попереднього запису на прийом до спеціалістів за допомогою «ONLINE ЗАПИСУ» на сайті управління, з можливістю отримати консультацію з різних питань соціального захисту за допомогою багатоканального загальноміського телефону 093-170-77-70.


Служба пробації Запорізького регіону в цифрах

Станом на 01.01.2020 року на обліку уповноважених органів з питань пробації філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області перебуває 3489 осіб, засуджених до покарань без позбавлення волі та щодо яких застосовано адміністративне стягнення у виді громадських, виправних та суспільно корисних робіт.

Філія Центру пробації в Запорізькій області у 2019 році за кількістю осіб, які перебувають на обліку в підрозділах пробації, обіймає шосте місце по Україні.

У розрізі видів покарання у Запоріжжі та області відбувають покарання 140 (4 %) від загальної кількості засуджених до громадських робіт, 17 (1 %) засуджених до виправних робіт, 106 (3 %) засуджених до покарання у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю. 3035 або 92 % перебуває на обліку служби пробації осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням.

У рамках ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває підрозділами пробації Запорізького регіону виконувалось 450 судових рішень про накладання адміністративного стягнення у виді суспільно корисних робіт. За результатами виконання цього стягнення з боржників стягнуто 586 тисяч гривень для погашення заборгованості по аліментах.

Окрім того, філія Центру пробації в Запорізькій області входить у десятку лідерів щодо кількості отриманих ухвал суду про складення досудової доповіді. Зокрема, від початку року на виконання до уповноважених органів з питань пробації у м. Запоріжжі та Запорізької області надійшло 1492 таких ухвали. За звітний період підготовлено 1366 досудових доповідей, що становить 92 % від кількості відповідних ухвал. Примітно, що 80 % вироків суду, які надійшли на виконання, враховують висновок досудової доповіді, що свідчить про довіру судів Запорізького регіону до можливостей пробації відповідного регіону.

Впродовж року до структурних підрозділів пробації надійшло 956 повідомлень-запитів від установ виконання покарань (слідчих ізоляторів), із них: 592 щодо можливості проживання за обраним засудженим місце проживання; 194 – можливості працевлаштування; 217 – сприяння організації соціального патронажу засудженим віком до 35 років та 83 – щодо влаштування до спецустанов для звільнених засуджених віком старше 35 років.

За результатом проведених заходів стосовно 391 (66 %) засуджених питання їх проживання після звільнення вирішено позитивно, щодо 173 (89 %) засуджених підрозділи центру зайнятості підтвердили сприяння з питань трудового влаштування їх після звільнення та стосовно 185 (62 %) осіб орган соціального захисту населення підтвердив сприяння у наданні соціальних послуг засудженим у разі їх звернення.

Філією Центру пробації в Запорізькій області залучено до діяльності органів пробації волонтерів пробації. Станом на 01.01.2020 року 13 підпорядкованих підрозділів філії (або 45 % уповноважених органів з питань пробації регіону) співпрацюють із 22-ма волонтерами пробації.

В цілому 29 підрозділів Запоріжщини (84%) мають партнерську мережу («банк ресурсів»), що 100-відсотково покриває потреби клієнтів пробації.

Задля забезпечення реалізації пробаційних програм підготовлено 70 кураторів з числа працівників 28-ми підрозділів філії, якими забезпечено виконання у поточному році 42-х вироків судів про проходження засудженими заходів пробаційних програм. Наразі 6 перебуває на виконанні.

В Державній установі «Мелітопольська установа виконання покарань (№ 144)» активно реалізується пілотний проєкт щодо впровадження пенітенціарної пробації в органах і установах виконання покарань, ініційований Благодійною організацією «FREE ZONE». В рамках реалізації проєкту співробітники Мелітопольського підрозділу пробації входять до мультидисциплінарної команди. З 15 засуджених жінок, які виявили бажання взяти участь у проєкті, наразі 7 жінок успішно інтегрувалися в суспільство.

В рамках проєкту «Заради життя: якісні інтегровані послуги з ВІЛ, туберкульозу, та вірусного гепатиту С для людей в конфлікті з законом» у місті Запоріжжя на базі Комунарського районного відділу діє консультативний кабінет для надання послуг з виявлення ВІЛ-інфекції, туберкульозу, вірусного гепатиту С громадянам, які знаходяться на обліку в службі пробації. Загальна кількість громадян, які звернулись до Кабінету становить 209 осіб. Проведено скринінгове анкетування, з метою виявлення ризикованої поведінки та підозри на захворювання – 191, з них проведено тестування – 143, виявлено громадян з підозрою на вірусний гепатит С – 32, виявлено громадян з підозрою на туберкульоз – 25.

Детальніше про впровадження пробації в Запорізькій області дивіться на регіональній сторінці соціальної мережі Facebook – «Пробація України - Запорізька область».

Філія Центру пробації в Запорізькій області


Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З початку 2019 року через управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста за рахунок різних джерел фінансування забезпечено санаторно-курортним лікуванням 889 осіб.

Зокрема, з бюджету міста Запоріжжя у 2019 році виділено 3 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікуванням 372 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 266 осіб та 49 осіб знаходяться в санаторно-курортних закладах. Ще 57 осіб будуть оздоровлені протягом жовтня-листопада 2019 року.


Соціальні працівники обговорили проблемні питання ромського населення

У Запорізькому міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшла робоча зустріч з представниками громадської організації «Запорізький ромський центр  «Лачо Дром». У ході зустрічі виконавчою директоркою громадської організації Анжелікою Бєловою було презентовано результати проведеного «Дослідження мотивації ромських батьків до освіти дітей (дошкільної та шкільної)».

При обговоренні результатів дослідження з  соціальними працівниками відпрацьовано порядок взаємодії з громадською організацією щодо інформування про випадки ухиляння від навчання дітей ромської національності та потребу в опануванні грамотності серед дорослих ромів, запропоновано послуги ромських медіаторів.


Допомагаємо майбутнім матусям

На базі Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проходять групи для неповнолітніх майбутніх мам. Практичний психолог Центру Ольга Григоренко та запрошений перинатальний психолог Людмила Светлична допомагають дівчатам отримати базові знання з догляду за немовлям, засвоїти певні навички, отримати необхідну інформацію про пологи, взаємодію з новонародженою дитиною на ранніх етапах її розвитку тощо. На заняттях школи для майбутніх мам розглядаються наступні теми: «Ранній зв'язок між матір'ю та її дитиною", "Імпринтинг", "Догляд за новонародженим"," Партнерські пологи" та інші.

На заняттях майбутні мами можуть потренуватися в догляді на спеціальному манекені, який нагадує немовля, спробувати поносити його на руках, відчути біля грудей, навчитися одягати тощо.

Такі практичні заняття дуже важливі для неповнолітніх дівчат, які згодом вперше відчують радість материнства, адже деякі з дівчат - учасниць школи, є сиротами і не мають власних матерів. Тож отриманий досвід та психологічна підтримка для них є вкрай важливими у цей непростий, але дуже особливий період життя.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У вересні 2019 року було організовано 15 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювались прийоми громадян, під час яких було прийнято 338 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 9 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У жовтні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

 

 

 

 

 

 

Вознесенівський

 

Громадська організація «За права пенсіонерів», вул.Лермонтова, 9

 

10.10.2019

10.00 – 11.00

 

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

 

16.10.2019

09.00 – 12.00

 

ОСББ «Зелений двір – 7А», вул.Л.Жаботинського, 7-А

 

24.10.2019

15.00 - 16.00

Дніпровський

КЗ «Запорізька загальноосвітня санаторна школа-інтернат №7 І-ІІ ступенів» ЗМР

(для працівників закладу),

вул.Ленська, 1-А

10.10.2019

12.00 – 13.00

Заводський

Гуртожиток, вул.Історична, 37

17.10.2019

14.00 – 15.00

Комунарський

КУ «Запорізький геріатричний пансіонат»,

вул.Європейська, 13-А

 

10.10.2019

10.00 - 11.00

Олександрівський

ОСББ «Українська-8»,

вул.Українська, 8

04.10.2019

15.00-16.00

Хортицький

 

Відділення соціальної допомоги вдома Хортицького району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),

вулЛахтінська, 4-А

    

10.10.2019

08.15 – 09.00

Шевченківський

 

Прилеглі будинки,

вул.Кругова, 150

 

02.10.2019

08.30 – 10.00

 

Прилеглі будинки,

вул.Новаторська, 33

 

05.10.2019

10.00 – 12.00

Прилеглі будинки, пос.Чкалова, вул.Тимошенка, 52

08.10.2019

10.00 – 12.00

Прилеглі будинки,

вул.М.Корищенка, 30-А

23.10.2019

10.00 – 12.00

Селище ім.Леваневського, вул.Військбуд, 13

30.10.2019

10.00 – 12.00

 


До уваги одержувачів субсидії, які не є пенсіонерами!

До жовтня поточного року отримувачі субсидій, які не є  пенсіонерами, отримували субсидію готівкою або через платіжну систему «Система  термінових переказів «Швидка копійка» АТ «Ощадбанк», або на картковий рахунок, відкритий в АТ «Ощадбанк».

З жовтня 2019року субсидія готівкою буде виплачуватися управліннями соціального захисту населення. Для своєчасного отримання субсидії, починаючи з листопада, субсидіанти, які не  є  пенсіонерами,  або які отримують пенсію в іншій адміністративно-територіальній одиниці, мають повідомити управлінню соціального захисту населення реквізити банківського рахунку для перерахування  коштів призначеної субсидії, відкритого в одному із  уповноважених банків (список додається).

Якщо у субсидіанта вже відкритий картковий рахунок в АТ «Ощадбанк», він може не відкривати новий рахунок, а лише повідомити його реквізити управлінню соціального захисту населення.

Записатися на прийом можна на зручний час через сайти управлінь соціального захисту населення.


До уваги одержувачів пільг!

З 1 жовтня змінено порядок надання пільг - відтепер їх розраховує управління соціального захисту населення.


18 вересня 2019 року в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району відбулась зустріч з громадянами пільгових категорій, які мешкають в Хортицькому районі.

На зустрічі були присутні 116 осіб, які мають право на пільги, в тому числі 32 учасники антитерористичної операції, операції Об’єднаних сил, вдови загиблих (померлих) учасників АТО.

Присутні були ознайомлені зі змінами в діючому законодавстві України щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, які набирають чинності з 1 жовтня 2019 року.

Окрему увагу було приділено пільговому забезпеченню учасників АТО, ООС, порядку надання пільг у грошовій безготівковій та готівковій формах.

Присутнім були роздані буклети про порядок надання пільг у грошовій формі.


До опалювального сезону готові

17 вересня, на передодні опалювального сезону, заступник міського голови Пустоваров А.І. відвідав управління соціального захисту населення у Дніпровському районі.

Мета поїздки – ознайомлення з організацією роботи управління щодо монетизації субсидій та пільг окремим категоріям громадян в опалювальний сезон 2019-2020 років, удосконалення роботи з особами з інвалідністю, з внутрішньо переміщеними громадянами, багатодітними сім’ями, постраждалими від аварії на ЧАЕС та з інших нагальних питань соціального захисту.

Особливу увагу заступник міського голови приділив впровадженню сучасних технологій, які дозволяють оптимізувати роботу по наданню населенню соціальних послуг.

Заступнику міському голові були презентовані програми:

«Онлайн запис на прийом до управління», що дає змогу мешканцям району записатись на прийом до спеціалістів через сайт управління на зручний для них час та дату;

«Реєстр ЧАЕС», його створення дає змогу отримати всебічну інформацію про кожного ліквідатора аварії на ЧАЕС та членів його родини, а також скоротити час на формування різноманітної інформації.

В ході робочої поїздки були обговорені інші нагальні питання соціального захисту населення району.

Пустоваров А.І. поставив завдання по створенню максимально комфортних умов для населення при оформленні субсидій в опалювальний період 2019-2020 р.р., які дозволять уникнути черг та зменшити час перебування громадян в управлінні, а також по впровадженню і в подальшому в роботу управління сучасних технологій, які наблизять процес отримання соціальних допомог безпосередньо до громадян.


Оголошення

19 вересня (четвер) 2019 року з 15:00 до 17:00 на міському «Телефоні Довіри» відбудеться «гаряча лінія» за участю спеціаліста Управління соціального захисту населення ЗМР по Вознесенівському району на тему: «Опалювальний період та житлові субсидії: питання та відповіді».

З означених питань можна звертатися за стаціонарним телефоном 228-15-84  та номерами мобільних операторів: 066-313-15-84, 067-515-15-84, 073-515-15-84  (розмова сплачується згідно умов Вашого тарифного пакету, переважно безкоштовно в межах мережі).


12 вересня 2019 року управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському району у відділенні комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проведено зустріч з батьками дітей з інвалідністю Олександрівського району.

Під час зустрічі обговорювались питання щодо порядку надання житлових субсидій, надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю, в тому числі дітям з ДЦП (дитячий церебральний параліч), забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, заходів Міської комплексної програми тощо.

Присутні були ознайомлені з новітніми технологіями, що запроваджуються в роботу управління, зокрема електронна черга на санаторне-курортне лікування, отримання консультацій в он-лайн режимі, он-лайн запис на прийом до спеціалістів тощо.

Учасникам зустрічі були надані пам’ятки з діючими тарифами на житлово-комунальні послуги, буклети щодо надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю, перелік реабілітаційних установ.

На всі питання були надані вичерпні відповіді та роз’яснення, враховані побажання присутніх щодо проведення наступних зустрічей.


Інформація про проведену зустріч з учасниками АТО

12 вересня 2019 року в приміщенні управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Дніпровському району відбулась зустріч з учасниками, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції щодо змін у чинному законодавстві України.

Більше 50 учасників отримали інформацію з питань надання пільг в грошовій формі, що почне діяти з 01.10.2019, питань соціального захисту населення, як на державному, так і на міському рівнях.

У атмосфері взаємопорозуміння спеціалістами управління були надані відповіді на чисельні запитання, які у теперішній час турбують пільговиків району.

Ветерани були ознайомлені з новими формами роботи управління, отримали консультативну допомогу та відповідні інформаційні матеріали.


З метою інформування населення з різних напрямків роботи управління 04.09.2019 управлінням соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району проведено зустріч з членами Комунарської районної організації ветеранів.

Більше 50 ветеранів отримали інформацію щодо порядку надання субсидій, а також про новий порядок надання пільг в грошовій формі, що почне діяти з 01.10.2019.

Учасників зустрічі було ознайомлено із Міською комплексною програмою соціального захисту населення міста Запоріжжя, з порядком забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни за кошти бюджету міста, можливістю відпочинку в міському геріатричному стаціонарі.

На зустріч були запрошені представники Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) та Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Були надані відповіді на всі питання, що стосуються соціального захисту ветеранів.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У серпні 2019 року було організовано 12 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювались прийоми громадян, під час яких було прийнято 279 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 10 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У вересні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

 

Запорізький міський центр зайнятості, вул.Рекордна, 16-Б

 

12.09.2019

10.00 – 11.00

 

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

 

18.09.2019

09.00 – 12.00

 

Районна організація ветеранів України, вул.Перемоги, 93-Б

 

24.09.2019

10.00-11.00

Дніпровський

Приватний сектор, квартал №81 (для мешканців вулиць: Грибоєдова, Квітуча, Добробутна, Музейна, Учнівська, Вінницька, Братська, Марата), вул.Учнівська, 35

20.09.2019

13.00 – 14.00

Заводський

ОСББ «Орхідея 20Б», вул.Історична 20А – 20Б

05.09.2019

18.00 – 19.00

ОСББ «Оптиміст 16», вул.Оптимістична, 14-16

12.09.2019

18.00 – 19.00

Комунарський

 

Відділення денного перебування Комунарського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Парамонова, 11-А

 

20.09.2019

10.00 - 12.00

Олександрівський

Відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю Олександрійського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), Дніпровська, 4

 

12.09.2019

11.00-12.00

Хортицький

Комунальний заклад «Запорізький центр первинної медико-санітарної допомоги №5», вул.Запорозького козацтва, 25    

12.09.2019

10.00 – 11.00

Шевченківський

 

Прилеглі будинки, вул.Кругова, 150

 

04.09.2019

08.30 – 10.00

 

Геріатричний стаціонар Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.М.Корищенка, 28-А

 

11.09.2019

10.00 – 12.00

Запорізький міський дитячий ботанічний сад, вул.Чарівна, 11

18.09.2019

10.00 – 12.00

Селище ім.Леваневського , ЗНВК №19, вул.Військбуд, 13

25.09.2019

10.00 – 12.00


Забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа

Кабінетом Міністрів України 26 червня 2019 року прийнято постанову №616 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 877», якою затверджено порядок та умови надання у 2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа.

Кошти субвенції можуть спрямовуватись на:

нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків, житла для дитячих будинків сімейного типу, капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, яке перебуває в комунальній власності;

придбання житла у прийнятих в експлуатацію житлових будинках для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла, житла для дітей;

виплату грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення для дітей з метою придбання житла для зазначеної категорії осіб;

рецензування звітів про оцінку житла, яке придбавається на вторинному ринку;

розроблення проектної документації на нове будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію житла для дитячих будинків сімейного типу, нове будівництво приміщень для розміщення малих групових будинків.

Для формування пропозицій стосовно потреби щодо спрямування субвенції за вищезазначеними напрямами і визначення дітей, яким буде придбано житло або призначено грошову компенсацію, рішенням виконкому міської ради було утворено міську комісію, до складу якої увійшли представники структурних підрозділів з питань соціального захисту населення, фінансів, освіти, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури, регіонального розвитку та будівництва, капітального будівництва, юридичної служби, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та ін.

Відповідно до вимог постанови, у серпні відбулись два засідання міської комісії, було сформовано пропозиції стосовно напрямку використання субвенції та потреби в коштах на 2019 рік, які надані на розгляд обласної комісії.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У липні 2019 року було організовано 21 виїзд «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 297 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 20 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У серпні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Рекордна, 18

15.08.2019

08.30 – 09.30

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

21.08.2019

09.00 – 12.00

КУ «Запорізька обласна станція переливання крові», вул.Л.Жаботинського, 32

28.08.2019

14.00-15.00

Дніпровський

Приватний сектор, квартал №75 (для мешканців вулиць: Миргородська, Учнівська, Леонтовича, М.Грушевського, І.Сірка, Інструментальна),

вул.Миргородська, 52

22.08.2019

16.00 – 17.00

Заводський

Заводський відділ обслуговування громадян м.Запоріжжя Управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Запорізькій області, вул.Добровольчих батальйонів, 32

22.08.2019

09.00 – 10.00

Комунарський

Запорізьке виробниче підприємство НЕОН УТОГ, вул.Космічна, 110

28.08.2019

14.00 - 16.00

Олександрівський

Прилеглі будинки ОСББ «Український, 35»,

Українська, 35

09.08.2019

16.00-17.00

Хортицький

ЖБК-355 «Запорiжсталь-30», вул.Рубана, 20    

06.08.2019

16.00 – 17.00

Шевченківський

КЗ «Центр первинної медико - санітарної допомоги №2», вул.Авраменка, 4

07.08.2019

10.00 – 12.00

Прилеглі будинки,

вул.М.Краснова, 1-А

14.08.2019

10.00 – 12.00

Прилеглі будинки, вул. М.Корищенка, 30-А

21.08.2019

10.00 – 12.00

Селище Тепличне, дитячий майданчик, вул.Центральна, 3

28.08.2019

10.00 – 12.00

 


Сприяння адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до самостійного життя є одним з пріоритетних напрямків діяльності спеціалістів Запорізького міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді. З 2018 року в роботу Центру впроваджено Державний стандарт соціальної послуги «Соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування». Впродовж першого півріччя поточного року під соціальним супроводом спеціалістів Центру перебувало 170 сімей, в яких виховується 311 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (у т.ч. 145 сімей опікунів/піклувальників, 18 прийомних сімей та 6 дитячих будинків сімейного типу).

Для забезпечення можливості здійснення соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти даної категорії, спеціалісти Центру проходять відповідну підготовку і беруть участь у 3-денному навчальному семінарі, який організовано регіональним центром соціальних служб. Це дозволить учасникам заходу не тільки отримати необхідні знання з питань законодавства, але й опрацювати психологічні аспекти роботи, поділитися власним досвідом ведення супроводу таких родин, поставити питання тренерам та отримати вичерпні відповіді.

Нагадуємо, що з питань виховання дітей в умовах, наближених до сімейних (патронат над дитиною), ви можете звертатися до спеціалістів центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за телефонами (061) 228-02-80, (061) 228-09-87 або за адресою: вул. Рекордна, 34А.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У червні 2019 року було організовано 24 виїзди «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 462 особи, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 33 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У липні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Поштове відділення №91 ПАТ «Укрпошта»,вул.Нижньодніпровська, 4

02.07.2019

09.00 – 10.00

ОСББ «Патріотична, 80-а», вул.Патріотична, 80-а

08.07.2019

15.00 – 16.00

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

17.07.2019

09.00-12.00

Дніпровський

Поштове відділення №93 ПАТ «Укрпошта», вул.Зестафонська, 18

01.07.2019

09.00 – 10.00

Дитячий майданчик( біля торгівельного центру «Континент»), вул.Товариська, 39

16.07.2019

10.00 – 11.00

Заводський

Гуртожиток, вул.Історична, 37

04.07.2019

16.00 – 17.00

Поштове відділення №106 ПАТ «Укрпошта», вул.Павлокічкаська, 15

18.07.2019

08.30 – 10.00

Комунарський

Військова частина №2189, вул.Оріхівське шосе, 50

03.07.2019

10.00 - 11.00

Поштове відділення №59 ПАТ «Укрпошта», вул. Парамонова, 4

05.07.2019

14.00 – 15.00

ОСББ «Комфорт 39», вул.40-річчя Перемоги, 39

10.07.2019

15.00 - 16.00

Олександрівський

Прилеглі будинки вул.Шкільна, 24

05.07.2019

16.00-16.30

Поштове відділення №95 ПАТ «Укрпошта», пр.Соборний, 144

18.07.2019

10.00-12.00

Хортицький

ЖБК Автомобіліст 7, ЖБК №218 Комунальник-11,ЖБК Протон 4, пр.Інж.Преображенського, 9    

11.07.2019

16.00 – 17.00

Поштове відділення №124 ПАТ «Укрпошта»", вулРубана, 7

25.07.2019

09.00 – 10.00

Шевченківський

Відділення територіального центру соціальної допомоги вдома, вул.Кругової, 150

03.07.2019

08.30 – 10.00

Поштове відділення №71 ПАТ «Укрпошта», вул.Чарівна, 121

10.07.2019

08.00 – 09.30

Комунальний заклад «Центр первинної медико- санітарної допомоги №8», вул. Харчова, 2

24.07.2019

10.00 – 12.00

Селище ім.Леваневського , ЗНВК №19

30.07.2019

10.00 – 12.00

 


До уваги одержувачів субсидії!

З травня 2019 року, тим хто отримував субсидію у попередньому періоді та не має заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, субсидія призначається у готівковій формі.

Пенсіонерам готівка виплачується разом з пенсією.

У разі, якщо одержувач субсидії  не є пенсіонером та субсидія призначена у готівковій формі, виплата субсидії здійснюється через платіжну систему «Система термінових переказів «Швидка копійка». Отримувати кошти субсидії можна, починаючи з 12 числа протягом місяця. Якщо протягом місяця з дати перерахування АТ«Ощадбанк» коштів одержувач житлової субсидії не звернувся за отриманням грошового переказу, відповідні кошти повертаються АТ«Ощадбанк» до Мінсоцполітики.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У травні 2019 року було організовано 16 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 363 особи, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 36 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У червні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства,

адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Районна організація ветеранів України, вул.Перемоги, 93-Б

04.06.2019

10.00 – 11.00

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

19.06.2019

09.00 – 12.00

ОСББ «Патріотична 63», вул. Патріотична, 63

25.06.2019

16.00 – 17.00

Дніпровський

Запорізький міський палац дитячої та юнацької творчості, пл.Запорізька, 1

03.06.2019

13.00 – 14.00

Дитячий майданчик, вул.О.Кобилянської, 2-А

21.06.2019

14.00 – 15.00

Заводський

Здравпункт, вул. Скворцова, 126

13.06.2019

14.30 – 15.30

Комунарський

104 поштове відділення ПАТ «Украпошта», вул. Чумаченка, 34

06.06.2019

10.00 – 12.00

Олександрівський

Відділення соціальної допомоги вдома по Олександрівському району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) вул. Дніпровська, 4

05.06.2019

08.30-10.30

Хортицький

КУ «Запорізький міський пологовий будинок №9», вул.Новгородська, 28

04.06.2019

12.00 – 13.00

ГО «Хортицька районна організація ветеранів України»

12.06.2019

12.00 – 13.00

Шевченківський

Вул. М.Корищенка, 1-А та прилеглі будинки

05.06.2019

10.00 – 12.00

Геріатричний стаціонар Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.М.Корищенка, 28-А

12.06.2019

10.00 – 12.00

61-е поштове відділення ПАТ «Украпошта», вул. Центральна,5

19.06.2019

10.00 – 12.00

Вул. М.Корищенка, 30-А та прилеглі будинки

26.06.2019

10.00 – 12.00

 


Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Фондом соціального захисту інвалідів України на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації (далі – засоби реабілітації) жителів міста Запоріжжя на сьогодні виділено 7,19 млн. грн.

Управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста заключено договори з підприємствами-виробниками на забезпечення 1725 засобами реабілітації на суму 6,72 млн. грн. Видано 1490 засобів реабілітації.

Продовжується робота по забезпеченню засобами реабілітації жителів міста Запоріжжя.


Оздоровлення ветеранів війни та осіб з інвалідністю

З початку 2019 року через управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста за рахунок різних джерел фінансування забезпечено санаторно-курортним лікуванням 78 осіб.

Зокрема, з бюджету міста Запоріжжя у 2019 році виділено 3 млн.грн. на забезпечення санаторно-курортним лікування 382 ветеранів війни. На сьогодні за рахунок бюджету міста вже оздоровлено 5 осіб та 20 осіб знаходяться в санаторно-курортних закладах.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У квутні 2019 року було організовано 14 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 262 особи, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 22 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У травні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

 

Вознесенівський

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

15.05.2019

09.00 – 12.00

Громадська організація «За права пенсіонерів», вул.Лермонтова, 9

23.05.2019

10.00 – 11.00

Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Рекордна, 18

28.05.2019

08.30 – 09.30

Дніпровський

Центр підтримки дітей-сиріт та матерів з дітьми «Затишна домівка» (для співробітників та громадян, які перебувають у центрі), вул.Таганська, 8

15.05.2019

14.00 – 15.00

Дитячий майданчик, вул.Ладозька, 26

31.05.2019

13.00 – 14.00

Заводський

Бібліотека Запоріжжя-Ліве, вул.Автобусна, 9

10.05.2019

10.00 – 11.00

ЗОШ №13 (Підпорожнє), вул.Селищна, 50 29.05.2019 10.00-11.00

Комунарський

Відділення соціальної допомоги вдома Комунарського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», вул.Парамонова, 11-а

15.05.2019

08.30 – 10.30

Олександрівський

ОСББ «Вчителів, медиків, ЗПКТІ», вул.Козача, 43

16.05.2019

15.00 – 16.00

Хортицький

Відділ РФО по Хортицькому району Департаменту реєстраційних послуг, вул.Лахтінська, 10

23.05.2019

14.00 – 15.00

КЗ «ЗЦПМСД №5», вул.Запорозького козацтва, 25

30.05.2019

10.00 – 11.00

Шевченківський

Вул.Чарівна, 42 та прилеглі будинки

08.05.2019

10.00 – 12.00

Геріатричний стаціонар Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.М.Корищенка, 28-а

15.05.2019

10.00 – 12.00

Вул.М.Корищенка, 30-а та прилеглі будинки

22.05.2019

10.00 – 12.00

Запорізький міський дитячий ботанічний сад, вул.Чарівна, 11

29.05.2019

10.00 – 12.00


Субсидія – економить Ваш сімейний бюджет

Станом на 01.04.2019 в м. Запоріжжі 76087 домогосподарствам призначена субсидія на оплату житлово-комунальних послуг. Середній розмір субсидії за березень 2019 року по місту склав 1093,05грн.

Протягом трьох місяців 2019року до управлінь соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста звернулося 5952 громадян міста щодо визначення свого права на житлову субсидію за рішенням комісії.

По 5005 зверненням було винесено позитивне рішення. В 947 випадках субсидія не призначена, з них в 26 випадках відмовлено в призначенні субсидії непрацездатним особам на понаднормову площу, але призначено на соціальну норму житла.

65,17% отримувачів субсидії на оплату житлово-комунальних послуг отримують - пенсіонери, 10,51% - пільговики.


Зустрічі з ветеранами війни

З 11 по 18 квітня 2019 року управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста проведено зустрічі з ветеранами війни. На зустрічах були присутні представники громадських організацій, які опікуються питаннями ветеранів війни та  безпосередньо самі ветерани.

В ході зустрічей освітлювались питання порядку призначення субсидії, пільг, виплат до 5 травня, санаторно-курортного лікування тощо. Присутні були ознайомлені з новим у законодавстві щодо соціального захисту громадян. Після зустрічей надавались індивідуальні консультації.

Спеціалісти управлінь привітали присутніх з прийдешніми святами, висловили вдячність за їх внесок в історію України, побажали здоров’я, життєвої енергії та довгих років життя.


Грошова допомога ветеранам війни у 2019 році

Для ветеранів війни розпочались виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня. На сьогодні отримали грошову допомогу більш, як 12 тис.осіб на суму 47 млн.грн. що складає 70%.

Серед отримавших разову допомогу – 1,3 тис. осіб з інвалідністю внаслідок війни та колишніх малолітніх в’язнів, більше 6 тис. учасників бойових дій, майже 2,4 тис. - члени сімей загиблих, померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників війни та бойових дій, близько 2,6 тис. учасників війни та колишніх в’язнів концентраційних таборів.

В тому числі отримали допомогу 4,2 тис. учасників АТО.

Виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня продовжуються.


Грошова допомога ветеранам війни у 2019 році

Урядом затверджені розміри та порядок виплати щорічної разової грошової допомоги до 5 травня у 2019 році.

В місті Запоріжжя у 2019 році мають право на отримання такої допомоги більш, як 20 тис.осіб.

Виплати разової грошової допомоги будуть проводитись у таких розмірах:

1) особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 14 років) в’язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин:

I групи – 3 850 гривень;

II групи – 3 400 гривень;

III групи – 2 950 гривень;

2) учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їхніх батьків, – 1 295 гривень;

3) особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 3 850 гривень;

4) членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, – 840 гривень;

5) учасникам війни та колишнім в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога – 530 гривень.


Робота «Мобільних соціальних офісів»

В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У березні 2019 року було організовано 14 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 277 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 20 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

У квітні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

 

Вознесенівський

Другий Запорізький місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги, вул.Профспілок, 5

09.04.2019

10.00 – 12.00

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

17.04.2019

09.00 – 12.00

Запорізький міський центр зайнятості, вул.Рекордна, 16-Б

25.04.2019

10.00 – 11.00

Дніпровський

ЗОШ №89, вул.Михайлова, 15

16.04.2019

13.45 – 15.00

Осипенківське відділення соціальної допомоги вдома Дніпровського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Акад. Александрова, 13

26.04.2019

13.00 – 14.00

Заводський

Гуртожиток, вул.Історична, 37

11.04.2019

16.00 – 17.00

Комунарський

ОСББ «Добробут 2005», вул.Новокузнецька, 47

10.04.2019

17.00 – 18.00

Олександрівський

ОСББ «Олександрівська фортеця»,

вул.Шкільна, 42

10.04.2019

15.00 – 16.00

Хортицький

КЗ «ЗЦПМСД №5»,

вул.Запорозького козацтва, 25

11.04.2019

10.00 – 11.00

Хортицьке відділення соціальної допомоги вдома Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (денне перебування), вул.Хортицьке шосе, 18

25.04.2019

08.00 – 09.00

Шевченківський

Вул.Героїв 55 Бригади, 59 та прилеглі будинки

01.04.2019

10.00 – 11.30

Відділення територіального центру соціальної допомоги вдома Шевченківського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг),

вул.Кругова, 150

03.04.2019

08.30 – 09.30

Вул.М.Корищенка, 30-а та прилеглі будинки

17.04.2019

10.00 – 12.00

Селище Тепличне, дитячий майданчик, вул.Центральна, 3

24.04.2019

10.00 – 12.00


ДОПОМОГА БАГАТОДІТНИМ СІМ’ЯМ

З 1 квітня 2019 року Урядом України запроваджено виплату батькам багатодітної родини на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1700 грн. Виплати здійснюватимуться до поки дитині не виповниться шість років.

Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає шести років, держава виплатить на кожну з них по 1700 грн.

Для того, щоб оформити допомогу на дитину, одному з батьків, з ким проживає дитина, слід звернутися до управління  соціального захисту населення Запорізької міської ради за місцем реєстрації або місцем фактичного проживання та подати заяву.

До заяви необхідно додати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї та свідоцтва про народження усіх дітей.

Виплати здійснюватимуться через «Укрпошту» чи уповноважений державою банк на соціальні виплати за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн.

Кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має можливість з 1 квітня оформити додаткову допомогу на дитину.


В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У лютому 2019 року було організовано 16 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 289 осіб, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 21 особи було прийнято документи для призначення субсидії.

У березні 2019 року робота «Мобільних соціальних офісів» буде проводитись за наступним графіком:

Район

Назва організації, підприємства, адреса

Дата

Час роботи

Вознесенівський

Ветеранська організація о.Хортиця, вул.Наукове містечко, 20, о.Хортиця

13.03.2019

09.00 – 12.00

ОСББ «Світоч 60», вул.Немировича Данченка, 60

21.03.2019

16.00 – 17.00

ОСББ «ТБ 21», вул.Тбіліська, 21

28.03.2019

16.00 – 17.00

Дніпровський

КЗ «Пологовий будинок №4» (для працівників закладу), вул.Дудикіна, 9

11.03.2019

09.00 – 10.00

Дитячий центр «Гармонія» (для працівників центру), вул.Товариська, 16-А

15.03.2019

14.00 – 15.00

Заводський

Реєстраційно-розрахунковий центр, вул.Л.Чайкіної, 74

21.03.2019

16.00 – 17.00

Комунарський

ОСББ «Комфорт М11», вул.Магара, 11/1

16.03.2019

10.00 – 11.00

Олександрівський

Відділення соціальної допомоги вдома Олександрівського району Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг), вул.Дніпровська, 4

05.03.2019

08.00 – 11.00

Хортицький

ГО «Хортицька районна організація ветеранів України», вул.Лахтінська, 6

11.03.2019

10.00 – 11.00

Управління Державної казначейської служби України у Хортицькому районі м.Запоріжжя Запорізької області, вул.В.Сергієнка, 48-а

18.03.2019

09.00 – 10.00

Шевченківський

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул.Чарівна, 42

07.03.2019

14.30 – 15.30

Зустріч з мешканцями селища ім.Леваневського , ЗНВК №19, вул.Військбуд, 13

13.03.2019

10.00 – 12.00

Зустріч з мешканцями прилеглих будинків, вул. М.Корищенка, 30-а

19.03.2019

10.00 – 12.00

Торгівельний майданчик КП «Запоріжринок», вул.Заводська

29.03.2019

10.00 – 11.00


Надання житлової субсидії в готівковій формі

Постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 №62 внесені зміни до порядку призначення житлових субсидій.

Усі мешканці міста, яким призначена житлова субсидія в опалювальному сезоні 2018-2019рр. за зверненнями до 01.01.2019, отримають субсидію в березні 2019 року за лютий в готівковій формі, тобто розмір призначеної кожному домогосподарству субсидії, який раніше перераховувався організаціям-надавачам послуг, буде виплачено готівкою заявнику.

Пенсіонери субсидію будуть отримувати разом з пенсією. Особам, які не отримують пенсію,  необхідно  звернутися після 12 березня до ПАТ «Ощадбанк» з паспортом та реєстраційним номером облікової картки платника податків (ідентифікаційним номером).

Отриману субсидію в готівковій формі необхідно спрямувати на оплату житлово-комунальних послуг.

Субсидія розраховується окремо на кожне домогосподарство та її розмір безпосередньо залежить від отриманих доходів.


Підсумки роботи за 2018 рік

Минулого тижня в соціальній сфері завершились підсумкові наради про роботу за 2018 рік.

Відбулись підсумкові наради в Запорізькому міському територіальному центрі соціального обслуговування(надання соціальних послуг), в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Олександрівському та Дніпровському районах.

На нарадах підведені підсумки роботи за минулий рік та презентовані пріоритетні напрямки, над якими працювали центр та управління в 2018 році.

22.02.2019 відбулась підсумкова нарада управління соціального захисту населення Запорізької міської ради.

На нараді були окреслені основні досягнення соціальної сфери в 2018 році, зокрема відмічено виконання бюджету управління, в повному обсязі реалізацію державних соціальних програм та завдань Міської комплексної програми соціального захисту населення.

Відмічено переваги запровадження новітніх технологій та розвитку нових форм роботи таких як: електронна система керування чергою, електронна заява та декларація, електронний документообіг та електронний архів, електронний паспорт учасників АТО, робота фотостудій, пунктів прокату технічних засобів реабілітації, надання он-лайн консультацій, тощо.

В підсумкових нарадах прийняв участь заступник міського голови Пустоваров А.І., який оцінив досягнення соціальної сфери в 2018 році та поставив завдання і в подальшому розвивати систему пріоритетних напрямків та впроваджувати в роботу управлінь напрацювання 2018 року.


Підсумки роботи за 2018 рік

В соціальній сфері продовжуються підсумкові наради про роботу за 2018рік.

Минулого тижня відбулись підсумкові наради в управліннях соціального захисту населення Запорізької міської ради по Заводському, Комунарському та Хортицькому районах міста.

На нарадах підведені підсумки роботи управлінь за 2018 рік. Визначені завдання управлінь на 2019 рік.

Крім того на нарадах були презентовані програмні розробки, над якими працювали управління в 2018році:

 • он-лайн запис на прийом до управління;
 • електронний облік технічних та інших засобів реабілітації.

В нараді управління соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району прийняв участь заступник міського голови Пустоваров А.І., який дав високу оцінку роботі управління та соціальної сфери в цілому та поставив завдання на 2019 рік щодо подальшого впровадження в роботу управлінь новітніх технологій та створення комфортних умов для відвідувачів.


В м.Запоріжжі продовжують свою роботу «Мобільні соціальні офіси».

У січні 2019 року було організовано 13 виїздів «Мобільних соціальних офісів», де здійснювався прийом громадян, під час яких було прийнято 204 особи, з метою надання консультацій з різних питань призначення державних соціальних допомог, субсидій, пільг тощо. Від 18 осіб було прийнято документи для призначення субсидії.

Графік роботи "Мобільних соціальних офісів" на лютий 2019 року


Підсумки роботи за 2018 рік

В соціальній сфері розпочались підсумкові наради про роботу за 2018рік.

01 лютого 2019 року відбулась перша підсумкова нарада в управлінні соціального захисту населення Запорізької міської ради по Вознесенівському районі.

Крім звіту на нараді було презентовано дві програмні розробки, над  якими управління працювало в 2018році:

- програмний комплекс «Автоматизація роботи з підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг», який розроблено для оптимізації роботи в частині нарахувань та фінансування по пільгах та субсидіях, що дає змогу ефективно використовувати робочий час та більш якісно і в короткі строки співпрацювати з постачальниками послуг;

- «Інформаційна телефонна лінія з автовідповідачем», яка дає змогу проводити інформаційну роботу серед громадян через лінію телефонного зв’язку шляхом прослуховування попередньо записаних голосових повідомлень.

У нараді прийняв участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Пустоваров А.І., який дав високу оцінку роботи всієї соціальної сфер міста.


Графік роботи «Мобільних соціальних офісів» у січні 2019 р.


Надання субсидії в грошовій формі

З 01.01.2019 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 №1176 «Деякі питання надання субсидії населенню в грошовій формі».

Згідно цієї постанови, громадяни, що вперше звернулися з 01.01.2019 за субсидією і кому вона буде призначена, отримуватимуть її в грошовій формі.

Субсидію, як і раніше, призначатимуть управління соціального захисту населення.

АТ «Ощадбанк» по облікових записах одержувача субсидії перераховуватиме суми призначеної субсидії виконавцям комунальних послуг, ОСББ (які є колективними споживачами), управляючим компаніям.

Про зарахування сум субсидії одержувач субсидії отримуватиме SMS повідомлення від АТ «Ощадбанк».

Одержувач субсидії повинен буде щомісячно оплачувати спожиті послуги з урахуванням сум субсидій, перерахованих банком виконавцям комунальних послуг, ОСББ, управляючим компаніям.

Громадянам, кому субсидія призначена на опалювальний сезон 2018-2019рр. не в грошовій формі, порядок надання субсидії не змінюється до  закінчення опалювального сезону.


Субсидія

У вересні 2018року в м.Запоріжжі 45613 сімей отримували субсидію на оплату житлово-комунальних послуг. Середній розмір субсидії за вересень 2018 року по місту склав 131,97грн.

Починаючи з 01 травня по 01 жовтня 2018року управліннями соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста розглянуто 9481 заява громадян міста щодо визначення свого права на житлову субсидію за рішенням комісії, що на 5884 заяв більше, ніж за аналогічний період 2017 року.

По 7048 зверненням було винесено позитивне рішення.

Робота комісій спрямована на максимальне, в рамках правового поля, прийняття позитивних рішень.


Монетизація субсидії за оплату послуги теплопостачання

Прийом заяв для виплати частини невикористаної субсидії здійснювався управліннями соціального захисту населення по районах міста до 01 вересня 2018 року.

Під монетизацію підпадає зекономлений домогосподарствами ресурс на індивідуальне опалення, що не перевищує вартості 150 кв.т електроенергії (135 грн.) або 100 кубів газу (695,70 грн.).

Строк подання заяви може бути продовжено до 1 листопада 2018 року за рішенням районних комісій для осіб, які з поважних причин не змогли надати їх до 01 вересня 2018 року.


В м.Запоріжжя триває прийом заяв для виплати частини невикористаної субсидії за оплату послуги теплопостачання

Постановою Кабінету Міністрів України №300 від 26.04.2017 затверджено механізм монетизації частини невикористаної субсидії на послугу теплопостачання, яка виникла в зв'язку з економним споживанням природного газу та електроенергії в опалювальний період 2017-2018 років.

Із заявою для отримання невикористаної суми субсидії до управлінь соціального захисту населення станом на 22.08.2018 звернулося 2830 одержувачів субсидії.

Виплати будуть здійснюватися шляхом зарахування грошових коштів на особовий рахунок одержувача субсидії в установі банку або через відділення поштового зв'язку ПАТ «Укрпошта», на підставі списків, наданих організаціями-виробниками / виконавцями послуг.

Прийом заяв для виплати частини невикористаної субсидії здійснюється управліннями соціального захисту населення по районах міста до 01 вересня 2018 року.

За рішенням комісії строк подання заяви може бути продовжено до 1 листопада 2018 року.


Новое в предоставлении жилищных субсидий

С 01 мая 2018 года вступил в силу новый Порядок назначения субсидий, утвержденный постановлением КМУ от 21.10.1995 №848 (в редакции постановления КМУ №329 от 27.04.2018).

Согласно п. 6 указанного порядка жилищная субсидия не назначается (в том числе на следующий период), если:

- общая площадь жилого помещения превышает 120 кв. метров для квартиры и 200 кв. метров для индивидуального дома;

- любой член домохозяйства или член семьи лица из состава домохозяйства имеет в своем владении транспортное средство, подлежащее государственной регистрации и с даты выпуска которого прошло менее пяти лет (кроме мопеда);

- в составе домохозяйства или в составе семьи члена домохозяйства есть лица, достигшие 18-летнего возраста и у них:

1) вообще отсутствуют доходы, которые учитываются при назначении жилищной субсидии;

2) среднемесячный совокупный доход меньше, чем размер минимальной заработной платы;

3) не оплачен единый взнос на общеобязательное государственное социальное страхование в размере не менее минимального, суммарно в течение трех месяцев в периоде, за который учитываются доходы для назначения жилищной субсидии;

- любой член домохозяйства или член семьи лица из состава домохозяйства в течение 12 месяцев перед обращением за назначением жилищной субсидии, совершил покупку товара или оплатил (одноразово) любые услуги на сумму, которая на дату покупки, оплаты, приобретения права собственности другим законным способом превышает 50 тыс. гривен;

- управлением социальной защиты населения получена информация о наличии просроченной более двух месяцев задолженности по оплате жилищно-коммунальных услуг, общая сумма которой превышает 20 необлагаемых минимумов доходов граждан на день обращения за назначением жилищной субсидии.


Грошова допомога ветеранам війни у 2018 році


28 квітня – Всесвітній день охорони праці

Девіз 2018 року «ЗАХИЩЕНЕ І ЗДОРОВЕ ПОКОЛІННЯ»

Щороку у Всесвітній день охорони праці, 28 квітня, згідно з Указом Президента України від 18.08.2006 № 685/2006 в Україні відзначають День охорони праці. Цього року девіз Всесвітнього дня охорони праці «Захищене і здорове покоління» збігається із завданнями й метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. У 2017 році Уряд України у Національній доповіді «Цілі сталого розвитку: Україна» визначив показники для досягнення Цілей сталого розвитку до 2030 року з урахуванням глобальних орієнтирів і принципів та суспільної думки щодо майбутнього країни. Одна із цілей – гідна праця та економічне зростання – спрямована на забезпечення гідних і безпечних умов праці для всіх працівників.

Для досягнення поставлених цілей в інтересах молодого покоління працівників потрібен узгоджений комплексний підхід до викорінення дитячої праці та популяризації культури безпеки і гігієни праці. За даними Міжнародної організації праці, у світі 541 мільйон молодих працівників віком 15– 24 років, зокрема 37 мільйонів дітей, працюють у шкідливих умовах. А це понад 15% робочої сили. Серед молоді рівень травматизму на роботі на 40% вищий, ніж серед працівників старше 24 років. В Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад 1 мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників. Особливу роль у цьому процесі відведено школам і закладам вищої освіти – саме тут з дітьми і молоддю мають проводити інформаційно-роз’яснювальну роботу та навчання, спрямовані на формування культури охорони праці майбутніх працівників

Правове поле та умови виробництва повинні розвиватися насамперед з урахуванням інтересів молоді, забезпечуючи захист від небезпек і збереження здоров’я майбутнього трудового потенціалу країни. В Україні інтереси молодих працівників до 18 років достатньою мірою захищені нормами законодавства (не дозволено прийом на роботу осіб до 16 років, установлено скорочений робочий тиждень, заборонено працювати вночі та в позаурочний час тощо). Але відповідного захисту потребує і молодь до 24 років, яка ще не має належних навичок та достатнього досвіду, не досягла фізичної і психологічної зрілості. Загалом недобросовісні роботодавці намагаються приховувати дитячу працю на власних підприємствах, адже це зобов’язує їх нести юридичну відповідальність за неповнолітніх. Відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці від 17.06.1999 № 182 «Про заборону та негайні заходи щодо ліквідації найгірших форм дитячої праці», ратифікованої Україною (Закон від 05.10.2000 № 2022-III), кожна держава має терміново вживати відповідних заходів. За результатами державного нагляду, спрямованого на запобігання економічній експлуатації молоді, зокрема дітей, виконанню робіт, небезпечних для їхнього життя і здоров’я, установлено, що 65% перевірених підприємств, де використовують працю неповнолітніх, порушують права дітей. Найбільше дитячу працю використовують у сфері послуг (58%), промисловості (20%), сільському господарстві (22%). Причинами залучення дітей до роботи у зазначених галузях є низькі вимоги до якості робочої сили, значні потреби у використанні ручної праці, необізнаність дітей зі своїми правами (оплата праці, відпочинок тощо). Зазвичай молоді працівники не повідомляють про випадки порушення щодо них законодавства про працю та охорону праці, оскільки не бачать альтернативи і тому зацікавлені у збереженні своїх робочих місць. Отже, потрібно діяти на випередження – за активної участі представників профспілок і громадськості проводити серед молоді та роботодавців інформаційно-консультативну та навчальну роботу щодо підвищення правової обізнаності.

Одним із суспільно значущих проектів, спрямованих на популяризацію серед молодого покоління культури безпеки праці, є щорічний Всеукраїнський конкурс дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей», який проходить за сприяння Державної служби України з питань праці. За результатами минулого року в конкурсі взяли участь понад 250 тисяч дітей, які разом з їхніми батьками і вчителями були залучені до процесу формування відповідального ставлення до безпеки праці. Тільки спільними зусиллями і завдяки комплексному підходу можна забезпечити організацію належних умов праці молодих працівників, що сприятиме зменшенню випадків виїзду працездатної молоді в інші країни з метою пошуку гідної роботи. Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями. Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує. У середовищі молодих працівників виробничі ризики значно вищі через особливості їхнього способу життя. Стреси, пов’язані із зовнішніми чинниками, також можуть призводити до виникнення небезпечних ситуацій на роботі.

Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці!


Грошова допомога ветеранам війни у 2018 році!

Для ветеранів війни розпочались виплати разової грошової допомоги до 5 травня. В місті Запоріжжя у 2018 році мають право на отримання такої допомоги більш, як 24 тис.осіб.

Виплати разової грошової допомоги будуть проводитись у таких розмірах:

№ п/п

Категорія ветеранів

Група інвалідності

Розмір допомоги (грн.)

1

Особам з інвалідністю внаслідок війни та колишнім малолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 14 років) в'язням концентраційних таборів, гетто та інших місць примусового тримання, визнаним особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин.

 

I

3685.00

II

3265.00

III

2845.00

2

Учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув'язнення не виповнилося 18 років) в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків.

-

1265.00

3

Особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

-

3685.00

4

Членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге.

-

630.00

5

Учасникам війни та колишнім в'язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога.

-

525.00


Колективний договір – основний метод регулювання трудових відносин
З початку 2018 року в місті Запоріжжя розпочала свою дію колективно-договірна кампанія, яка направлена на ініціювання трудових колективів та керівників підприємств щодо укладання колективних договорів на новий строк та внесення змін в діючі колективні договори.

З метою дотримання Закону України «Про колективні договори і угоди» в місті Запоріжжя проводиться моніторинг укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності, які використовують найману працю працівників.

Фахівці управління з питань праці Запорізької міської ради постійно і тісно співпрацюють з підприємствами різних форм власності та надають консультативно-методичну допомогу згідно з чинним законодавством, в тому числі з питань соціально-трудових відносин, належних умов праці, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

Станом на 01.04.2018 проведено 6 зустрічей за участю фахівців управління з питань праці Запорізької міської ради з представниками трудових колективів та профспілками з питань укладення колективних договорів. Всього в місті 2192 суб’єктів господарювання, на яких діють колективні договори.

З початку 2018 року в місті Запоріжжя укладено і зареєстровано 57 колективних договорів, 41 зміни та доповнення до колективних договорів.

Вперше уклали колективний договір в 2018 році 4 підприємства.

Серед зареєстрованих колективних договорів, 13 - мають рекомендації щодо приведення окремих положень до вимог чинного законодавства.


 

Колективний договір - надійне підґрунтя соціального захисту населення

В місті Запоріжжя з початку 2018 року розпочала свою дію колективно-договірна кампанія, яка направлена на ініціювання трудових колективів та керівників підприємств щодо укладання колективних договорів на новий строк та внесення змін в діючі колективні договори.

З метою дотримання Закону України «Про колективні договори і угоди» в місті Запоріжжя проводиться моніторинг укладення та виконання колективних договорів на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності, які використовують найману працю працівників.

Фахівці управлінь праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста постійно і тісно співпрацюють з підприємствами різних форм власності та надають консультативно- методичну допомогу згідно з чинним законодавством, в тому числі з питань соціально-трудових відносин, належних умов праці, дотримання мінімальних гарантій в оплаті праці.

У 2017 році проведено 80 зустрічей за участю фахівців управлінь праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по районах міста з представниками трудових колективів та профспілками з питань укладення колективних договорів. Всього в місті 2538 суб’єктів господарювання, на яких діють колективні договори.

Протягом 2017 року в місті Запоріжжя укладено і зареєстровано 588 колективних договорів, 242 зміни та доповнення до колективних договорів. Вперше уклали колективний договір в 2017 році 71 підприємство.

Серед колективних договорів, зареєстрованих протягом 2017 року, 191 - мають рекомендації щодо приведення окремих положень до вимог чинного законодавства.


Станом на 01.01.2018 за даними моніторингу з укладання та реєстрації колективних договорів (змін, доповнень) на підприємствах, в організаціях та установах міста укладено 2541 колективний договір, в тому числі, зареєстровано 2538 колективних договорів. Протягом 2017 року зареєстровано 830 колективних договорів (доповнень, змін), у тому числі зареєстрували вперше колективні договори 71 підприємство.

Перелік 85 колективних договорів (доповнень, змін), зареєстрованих управліннями
праці та соціального захисту населення ЗМР по районах міста у ІV кварталі 2017 року


В г.Запорожье завершена монетизация субсидии за оплату услуги теплоснабжения

Постановлением Кабинета Министров Украины №300 от 26.04.2017 утвержден механизм монетизации части неиспользованной субсидии на услугу теплоснабжения, которая возникла в связи с экономным потреблением природного газа и электроэнергии в отопительный период 2016-2017 годов. 

Прием заявлений для выплаты части неиспользованной субсидии осуществлялся управлениями труда и социальной защиты населения по районам города до 01 ноября 2017 года.

С заявлением для получения неиспользованной суммы субсидии в управления труда и социальной защиты населения обратилось 6377 получателей субсидии.

Выплаты осуществлялись путем зачисления денежных средств на личный счет получателя субсидии в учреждении банка или через отделения почтовой связи ПАО «Укрпочта», на основании списков, предоставленных организациями-производителями/исполнителями услуг.

На сегодняшний день выплаты проведены в полном объеме.

Общая сумма выплат составила более 4 млн. грн. 


Станом на 01.10.2017 за даними моніторингу з укладання та реєстрації колективних договорів (змін, доповнень) на підприємствах, в організаціях та установах міста укладено 2534 колективні договори, в тому числі, зареєстровано 2530 колективних договорів. Протягом 2017 року зареєстровано 523 колективних договорів (доповнень, змін), у тому числі зареєстрували вперше колективні договори 62 підприємства.

Перелік 95 колективних договорів (доповнень, змін), зареєстрованих управліннями праці та соціального захисту населення ЗМР по районах міста у ІІІ кварталі 2017 року. 

 Перелік колективних договорів


До уваги внутрішньо переміщених осіб!

Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (зі змінами) визначено Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для отримання довідки повнолітня або неповнолітня внутрішньо переміщена особа звертається особисто, а малолітня дитина, недієздатна особа або особа, дієздатність якої обмежена, разом з законним представником із заявою про взяття на облік до управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради того району, де фактично проживає особа.

У разі втрати або псування довідки уповноважений орган замість неї безоплатно видає дублікат на підставі заяви особи, якій видавалася довідка.

Адреси управлінь праці та соціального захисту населенняЗапорізької міської ради по районах міста:

Назва району

Адреса

Телефон гарячої лінії

Олександрівський

вул.Олександрівська, 26

7641163

Заводський

вул.Аматорська, 56

2270215

Комунарський

вул.Чумаченка, 32

2870977

Дніпровський

бул. Вінтера, 14

2393980

Вознесенівський

вул.Лермонтова, 14

2363386

Хортицький

вул.Лахтінська, 4-Б

2772396

Шевченківський

вул.Чарівна, 16

2872137

Після взяття на облік внутрішньо переміщеної особи і отримання довідки, можливе отримання щомісячної адресної допомоги, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 (зі змінами) «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».

Кому надається щомісячна адресна допомога

Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік в органах соціального захисту населення.

На який термін надається грошова допомога

Грошова допомога призначається з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.

Хто призначає і виплачує грошову допомогу.

Призначення та виплату грошової допомоги здійснюють органи соціального захисту населення за фактичним місцем проживання (перебування) за заявою уповноваженого представника сім’ї.

У якому розмірі надається грошова допомога

- для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) – 884,00грн. на одну особу (члена сім’ї);

- для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;

- для працездатних осіб – 442,00грн. на одну особу (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на одного члена сім’ї та не може перевищувати 2400,00грн.

Перелік документів для призначення грошової допомоги

- паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України,

- для іноземців та осіб без громадянства - документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус,

- заява про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку).

Яким чином виплачується грошова допомога

Грошова допомога перераховується органом соціального захисту населення на рахунок в установі уповноваженого банку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365 «Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» (зі змінами) визначено «Порядок призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам» та «Порядок здійснення контролю за проведенням соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам за місцем їх фактичного проживання/перебування».

Соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються і виплачуються органами соціального захисту населення, територіальними органами Пенсійного фонду України, робочими органами Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, центрами зайнятості за місцем їх фактичного проживання/перебування.

Для призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщена особа, або її законний представник подає відповідну заяву до органу, що здійснює соціальні виплати на території, де зазначена особа перебуває на обліку за місцем її фактичного проживання/перебування.

Рішення про виплату внутрішньо переміщеним особам пенсій, субсидій, довічних державних стипендій, усіх видів соціальної допомоги та компенсацій, матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за рахунок коштів державного бюджету та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування приймаються Комісіями з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам.

Контроль за проведенням соціальних виплат здійснюють органи соціального захисту населення шляхом відвідування фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи не рідше ніж один раз на шість місяців.

 


Станом на 01.07.2017 за даними моніторингу з укладання та реєстрації колективних договорів (змін, доповнень) на підприємствах, в організаціях та установах міста укладено 2512 колективних договорів, в тому числі, зареєстровано 2508 колективних договорів. Протягом 2017 року зареєстровано 443 колективні договори (доповнень, змін), у тому числі зареєстрували вперше колективні договори 48 підприємств.

Перелік колективних договорів, зареєстрованих управліннями праці та соціального захисту населення ЗМР по районах міста у ІІ кварталі 2017 року: на 01.07.2017 


Назначение субсидий с мая 2017 года

 С 01 мая 2017 года вступило в действие постановление КМУ от 26.04.2017 №300, которым внесены изменения в постановления, касающиеся назначения субсидий.

По состоянию на 01.05.2017 в городе Запорожье 150тысяч домохозяйств пользовались субсидией.

Сейчас управления труда и социальной защиты населения определяют право этих домохозяйств на назначение субсидий на следующие 12 месяцев, с учетом изменений. Рассчитывают размер субсидий на неотопительный период тем домохозяйствам, у которых это право для назначения субсидии  информации от поставщиков жилищно-коммунальных услуг, информации о составе зарегистрированных лиц, субсидия будет рассчитана.

Уведомление о назначенной субсидии жители г.Запорожья получат SMS сообщением на номер мобильного телефона.

Тем, у кого нет мобильных телефонов, уведомление о размере назначенной субсидии будет выслано по почте.


Об изменениях в законодательстве по оформлению государственных социальных пособий

С 14.12.2016 действуют изменения в законодательстве по оформлению государственных социальных пособий.

Ранее для назначения государственной социальной помощи малообеспеченным семьям в управление труда и социальной защиты населения необходимо было предоставлять справку о составе семьи. Теперь перечень документов упрощен: справка о составе семьи не предоставляется.

Уполномоченный представитель семьи информацию о составе семьи отмечает лишь в декларации о доходах и имущественном состоянии лиц, обратившихся за назначением помощи. За внесенные данные заявитель несет личную ответственность.

Для назначения пособия на детей одиноким матерям предоставляется справка о регистрации места проживания матери и ребенка. В случае невозможности получить такую ??справку помощь назначается на основании заключения о начальной оценке потребностей ребенка и семьи, предоставленного центром социальных служб для семьи, детей и молодежи, с указанием факта проживания ребенка с матерью. Если ребенок учится за пределами населенного пункта, в котором проживает мать, и не находится на полном государственном содержании, предоставляется справка о регистрации места проживания матери и справка о регистрации места жительства или места пребывания (обучение) ребенка (ранее предоставлялась справка о проживании ребенка с матерью, выданная по месту жительства семьи).

Для назначения пособия на детей, над которыми установлена опека или попечительство предоставляется справка о регистрации места жительства опекуна и ребенка. Ранее предоставлялась справка с места жительства заявителя о составе семьи.

На следующий период эта помощь назначается только на основании заявления и справок о месячных размерах пенсии, алиментов, стипендии, государственной помощи, которые получает опекун или попечитель на ребенка. 


Выплата социальных стипендий

С 01.01.2017 социальные стипендии будут выплачиваться через органы социальной защиты населения.
Постановлением Кабинета Министров Украины от 28.12.2016 №1045 утвержден Порядок выплаты социальных стипендий студентам, где определены категории студентов, которые имеют право получать социальные стипендии, размеры стипендий и порядок их выплаты.
Для получения социальной стипендии студенты (курсанты) обращаются в ВУЗ по месту их обучения с соответствующим пакетом документов.
На каждого студента (курсанта) ВУЗ формирует личное дело и передает в орган социальной защиты населения по месту нахождения соответствующего высшего учебного заведения.
Органы социальной защиты населения после поступления средств из государственного бюджета перечисляют их на счета соответствующих высших учебных заведений.
Размер социальных стипендий для:
студентов (курсантов) высших учебных заведений І-ІІ уровня аккредитации - 750 гривен;
студентов (курсантов) высших учебных заведений III-IV уровня аккредитации - 1000 гривен;
студентов (курсантов) высших учебных заведений I-IV   уровня аккредитации из числа детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, а также студентов (курсантов) высшего учебного заведения, которые в период обучения в возрасте от 18 до 23 лет остались без родителей, - 2000гривень.


Перелік зареєстрованих колективних договорів у період з І кварталу 2015 по І квартал 2017