Вознесенівський

Вознесенівський район Запоріжжя створено в 1939 році на місці селища Вознесенка, яке розділяло Соцмісто і Олександрівськ. Активна забудова розпочалася у післявоєнні роки. Географія району неодноразово змінювалася і остаточно сформувалася у 1995 році, коли до Вознесенівського району було включено о. Хортицю та о.‌‌ Байду. До 2016 року район називався Орджонікідзевським на честь радянського партійного діяча Серго Орджонікідзе.

Проспект Соборний на території Вознесенівського району
Проспект Соборний на території Вознесенівського району, фото: Сергій Лавров

Територія

Загальна площа Вознесенівського району складає 50,8 кв.км. У його складі 91 вулиця, 12 провулків, 3 бульвари: Центральний, Гвардійський, Шевченка; 2 проспекти: Соборний в межах району, Маяковського; 4 площі: Профспілок, Фестивальна, Маяковського та Поляка; майдан Героїв, частина Прибережної автомагістралі, 5 парків та 11 скверів.

Інфраструктура

Вознесенівський район є адміністративним, промисловим, торговим, культурним та оздоровчим центром м. Запоріжжя з розвинутою соціальною інфраструктурою.

На території району розташовано більшість місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування:

  • Запорізька обласна рада;
  • Запорізька обласна державна адміністрація;
  • Запорізька міська рада;
  • Головне управління Національної поліції Запорізької області;
  • Запорізька об’єднана Державна податкова інспекція головного управління Державної фіскальної служби в Запорізькій області;
  • Апеляційний суд Запорізької області;
  • Господарський суд Запорізької області;
  • Запорізька державна нотаріальна контора № 3.

 

Освіта і культура    

У Вознесенівському районі функціонує 5 вищих навчальних закладів, 15 шкіл, 5 спеціалізованих навчальних закладів, музична та художня школи, 4 інтернати та 17 дитячих садків.

На території району розташовано:

 

Відпочинок і туризм

Для відпочинку в Вознесенівському районі розбито 11 скверів та 5 парків. Найулюбленіші локації містян — Вознесенівський парк, парк Перемоги, парк Трудової  Слави, сквер на площі Маяковського, а також набережна Дніпра.

Набережна Дніпра
Набережна Дніпра, фото: Сергій Лавров

На території Вознесенівського району розташована значна кількість історико-культурних національних пам’яток та пам'ятників, а головне — перлина нашої країни, острів Хортиця — найбільший острів на Дніпрі, який має насичену історію. Окрім дивовижної природи на Хортиці варто ближче познайомитися з історією Запорозького краю, відвідавши Музей історії запорозького козацтва, Музей судноплавства Чайка та Історико-культурний комплекс «Запорозька січ».

Історико-культурний комплекс «Запорозька січ»
Історико-культурний комплекс «Запорозька січ», фото: Сергій Лавров

За межами острову варто відвідати Запорізький обласний художній музей, Музей техніки «Фаетон».

 

Паспорт Вознесенівського району м. Запоріжжя

Опубліковано: 17.08.2017 16:50 (оновлено: 26.11.2021 10:54)