Заводський

Заводський район утворено у 1969 році шляхом відокремлення частини території Орджонікідзевського району (нині — Вознесенівського). Назва району промовляє сама за себе — Заводський район охоплює промислову зону Запоріжжя, де сконцентровані ключові металургійні підприємства міста.

Приватний сектор Заводського району
Приватний сектор Заводського району, вид на Дніпро та острів Сагайдачного, фото: nkuzmich2

Територія

Площа Заводського району становить 56 кв.км, на яких розташовано 155 вулиць та більше ніж 6,8 тис. будинків. До району увійшли житловий масив Павло-Кічкас, вул. Скворцова, селища Запоріжжя-Ліве та Підпорожнє.

Інфраструктура

В Заводському районі зосереджено більшість великих промислових підприємств міста, зокрема ПАТ «ЗМК «Запоріжсталь», ПрАТ «Запоріжкокс», ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь», ПАТ «Запорізький завод феросплавів», ПрАТ «Запоріжвогнетрив», ТОВ «Запорізький титано-магнієвий комбінат», та інші.

Запорізький титано-магнієвий комбінат
Запорізький титано-магнієвий комбінат, фото: http://ztmc.zp.ua

Освіта і культура

На території району знаходиться державний навчальний заклад «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти», дев’ять загальноосвітніх шкіл, дві гімназії, 13 садочків та дві школи інтернатного типу.

Крім того, у районі працюють:

  • два палаци культури: «Заводський» та «по вул. Л. Чайкіної, 53»;
  • Будинок дитячої та юнацької творчості;
  • дитяча музична школа;
  • дві бібліотеки;
  • народний молодіжний театр «Борисфен».

Відпочинок і туризм

Для відпочинку в районі розбито сім скверів та один парк по Північному шосе, а також зона відпочинку по вул. Лейтенанта Шмідта.

На території району знаходиться два пам’ятника архітектури — будівля заводоуправління ПАТ «ЗМК «Запоріжсталь» та ПрАТ «Електрометалургійний завод «Дніпроспецсталь».

Заводоуправління «Запоріжсталь»
Заводоуправління «Запоріжсталь», фото: http://www.zaporizhstal.com/
Опубліковано: 17.08.2017 16:51 (оновлено: 18.06.2020 09:15)