Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

28/01/2005

Рішення міської ради від 28.01.2005 № 14 «Про затвердження програми по забезпеченню безпеки руху на вулично-шляховій мережі та залізничних переїздах м. Запоріжжя на 2005 рік»

Про затвердження програми по забезпеченню безпеки руху на вулично-шляховій мережі та залізничних переїздах м. Запоріжжя на 2005 рік

Виконуючи Розпорядження Президента України “Про додаткові заходи щодо забезпечення безпеки дорожнього руху” від 21 вересня 2002 року №322/2002-РП, Розпорядження Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 №56-р “Про схвалення Державної Програми забезпечення безпеки руху на автомобільних дорогах, вулицях міст і залізничних переїздах на 2003-2007 роки” та керуючись п.16 ст.43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” і ст.5 Закону України “Про дорожній рух”, Запорізька міська рада
ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Програму по забезпеченню безпеки руху на вулично-шляховій мережі та залізничних переїздах м. Запоріжжя на 2005 рік (додається).

2. Визначити головним розпорядником коштів по виконанню програми по забезпеченню безпеки руху на вулично-шляховій мережі та залізничних переїздах м. Запоріжжя на 2005 рік виконавчий комітет міської ради.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, керуючого справами виконкому ради Вайтаника К.О. та на постійну комісію з питань депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку (Битюцький Г.О.).

 

Секретар ради І.І. Наливайко

 

  ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення міської ради
_28.01.05_ № _14_

 

 

П Р О Г Р А М А
по забезпеченню безпеки руху
на вулично-шляховій мережі та залізничних переїздах
м. Запоріжжя на 2005 рік

1. Мета програми:

1.1. Запобігання дорожньо-транспортного травматизму на вулицях м. Запоріжжя та попередження незаконних заволодінь транспортними засобами.

2. Завдання програми:

2.1. Вжиття додаткових заходів щодо усунення причин та умов, які сприяють аварійності на дорогах та крадіжкам і розу комплектації транспортних засобів.

3. Напрямки діяльності:

3.1. Удосконалення умов і організації дорожнього руху, поліпшення утримання вулично-шляхової мережі.

3.2. Зміцнення матеріальної бази Державтоінспекції м. Запоріжжя.

3.3. Інформаційне забезпечення населення з питань безпеки дорожнього руху.

3.4. Попередження дитячого транспортного травматизму.

3.5. Забезпечення безпеки руху на пасажирському транспорті.

І. Удосконалення умов і організації дорожнього руху, поліпшення утримання вулично-шляхової мережі

1. Розширити проїзну частину вул. Комсомольської від пр. Леніна до вул. Броньової до 4-х смуг з реконструкцією залізничного шляхопроводу і утриманням зеленої зони з обох боків проїзної частини.
Вик.: УКБ, Придніпровська залізниця

2. Розробити схему організації дорожнього руху на період проведення першого етапу робіт по будівництву мосту через Р. Дніпро з боку Прибережної магістралі.
Вик.: УКБ, УКГ, відділ ДАІ

3. Перенести автобусні перевезення з вул. Жуковського (автостанція №3) на центральний автовокзал, який завантажений на третину від нормальної спроможності.
Вик.: УКБ, УКГ

4. Реконструювати проїзну частину вул. Жовтневої, з'єднати її з шляхопроводом по вул. 8 Березня і перенести на неї трамвайний рух в обох напрямках.
Вик.: УКБ, УКГ, “Запоріжелектротранс”

5. Розширити мережу автоматизованої системи керування рухом (АСКР) на вул. Перемоги.
Вик.: УКГ, ЗАТ “Символ”

6. Встановити гнучку систему координації дорожнього руху з радіо керуванням роботи світлофорних об'єктів, розташованих на перехрестях магістральних вулиць та на дорогах з вже діючою АСКР.
Вик.: УКГ, ЗАТ “Символ”

7. Побудувати на перехресті вул. Задніпровська – пр. Радянський (Хортицький район) світлофорний об'єкт.
Вик.: УКБ, УКГ, ЗАТ “Символ”

8. Провести інвентаризацію технічних засобів регулювання дорожнім рухом, забезпечити встановлення та заміну необхідних дорожніх знаків та знаків маршрутного орієнтування водіїв транзитного транспорту згідно оновленої схеми руху.
Вик.: УКГ, ЗАТ “Символ”

9. Ініціювати перед власниками залізничних переїздів, розташованих на території м. Запоріжжя, вкладання гумово-кордових настилів та шлагбаумів, які спроможні перекривати всю ширину проїзної частини на переїздах із значною інтенсивністю руху транспорту.
Вик.: УКГ, власники залізничних переїздів, відділ ДАІ

10. Реконструювати місця перетину трамвайними коліями проїзної частини вулиць міста з вкладанням на них гумово-кордового настилу.
Вик.: УКГ, ДКП “Запоріжелектротранс”

11. Закінчити будівництво та ввести в експлуатацію розв'язку вул.. Луначарського – Прибережна магістраль.
Вик.: УКГ, УКБ

12. Реконструювати майдан проти залізничного вокзалу станції “Запоріжжя – І” з виносом тролейбусного руху безпосередньо на пр. Леніна.
Вик.: УКГ, УКБ

13. Реконструювати вул.. 40 років Радянської України (на ділянці від вул. Зелінського до вул. Лермонтова) з утворенням 4-х смуг руху та винести на неї з пр. Леніна перевезення пасажирів тролейбусами.
Вик.: УКГ, УКБ

14. Демонтувати трамвайні колії по вул. Лермонтова на ділянці між вул. Правди і вул. Перемоги та розпочати будівництво нової ділянки цієї вулиці до Прибережної магістралі, де передбачити дворівневу транспортну розв'язку.
Вик.: УКГ, ЕЛУАШ, УКБ

15. Розширити до 14 метрів проїзну частину вул. Новгородської для організації по ній руху в 4 смуги та розмістити існуючі на ній зупинки громадського транспорту згідно вимог “Правил розміщення та обладнання зупинок міського електро- та автомобільного транспорту” КДП-204/12 Україна 240-95.
Вик.: УКГ, УКБ

16. Своєчасно здійснювати заходи щодо підготовки дорожнього господарства, дорожніх та комунальних організацій до роботи в зимовий період, забезпечити обстеження автогосподарств, дорожніх, комунальних організацій, вулиць, доріг, дорожніх споруд, залізничних переїздів з питань відповідності вимогам держстандартів, готовності до експлуатації в зимових умовах.
Вик.: УКГ, районні ВКГ, дорожні організації, власники переїздів, відділ ДАІ, ДАІ РВ

ІІ. Зміцнення матеріальної бази Державтоінспекції м. Запоріжжя

1. Виділити кошти на технічне обслуговування, поточні та капітальні ремонти і придбання паливно-мастильних матеріалів та засобів зв'язку для службових і патрульних автомобілів окремого батальйону дорожньо-патрульної служби Державтоінспекції ЗМУ УМВС України в Запорізькій області в обсязі 500000 гривень.
Вик.: фінансове управління міськвиконкому

2. Для своєчасного та оперативного розшуку викраденого авто- та мототранспорту надати допомогу ДАІ міста в придбанні апаратно-програмних комплексів розпізнання державних реєстраційних знаків транспортних засобів (АПК) “Поток – М” та його стаціонарної модифікації “Поток”.
Вик.: ДАІ (спонсорські кошти)

3. Для зменшення заторів в дорожньому русі під час аварій, значного прискорення їх фіксації і поновлення руху, придбати систему, яка дозволяє замінити на місцях ДТП двома фотографіями, з їх обробкою в комп'ютері за декілька секунд.
Вик.: ДАІ (спонсорські кошти)

4. Придбати сучасні вимірювачі швидкості “Сокол-Віза” та “Іскра-1”.
Вик.: ДАІ (спонсорські кошти)

5. Виділити кошти для придбання двох комп'ютерів і їх подальшого використання для накопичення бази адміністративної практики ДАІ і зведень про незаконні заволодіння автотранспортом.
Вик.: ДАІ (спонсорські кошти)

6. Придбати прилади для замірів шкідливих викидів автотранспортом в навколишнє середовище для міського батальйону дорожньо-патрульної служби.
Вик.: ДАІ (спонсорські кошти)

ІІІ. Інформаційне забезпечення населення з питань безпеки дорожнього руху

1. В міських засобах масової інформації (телебачення, радіо, газети) завести окремі спеціалізовані рубрики, в яких щотижнево розміщувати матеріали з тематики безпеки руху, інформувати населення щодо вимог чинного законодавства, висвітлювати найбільш актуальні проблеми забезпечення безпеки дорожнього руху.
Вик.: редакції газет, телебачення, радіо, ВДАІ.

2. За рахунок колективних коштів видати типографським способом бюлетень з інформацією про передові форми профілактики ДТП. Бюлетень направити для практичного використання керівниками підприємств, дорожніх, комунальних організацій, органів освіти і т.і.
Вик.: керівники авто підприємств, господарств, установ, ДАІ

3. З метою виконання Закону України “Про дорожній рух”, інформування населення про стан транспортної дисципліни і приймаємі заходи по її зміцненню, врахування пропозицій громадян, не рідше двох разів на рік проводити спеціальні передачі на телебаченні з запрошенням керівників підприємств і зацікавлених організацій з забезпеченням прямого зв'язку з глядачами.
Вик.: ВДАІ, керівники АТП, РВ, облтелерадіокомпанії

4. На підходах до усіх платних автостоянок та кооперативних гаражів встановити стенди з інформацією та фотоілюстраціями з тематики безпеки руху та списками транспортних засобів, якими незаконно заволоділи. Забезпечити відповідно щотижневу та щоквартальну заміну цієї інформації новими матеріалами.
Вик.: власники платних автостоянок та кооперативних гаражів, ДАІ РВ

ІV. Попередження дитячого транспортного травматизму.

1. У відповідності до ст..20 Закону України “Про дорожній рух” організувати в усіх дошкільних дитячих закладах, загальноосвітніх школах, профтехучилищах навчання дітей Правилам дорожнього руху по відповідним програмам.
Вик.: районні та міський відділи освіти

2. Організувати шефську роботу підприємств, установ, автогосподарств в школах з метою зміцнення матеріальної бази, утворення в них спеціально облаштованих класів безпеки руху, дитячих автомайданчиків та авто містечок, тренажерів, тощо.
Вик.: районні та міський відділи освіти, керівники заводів, підприємств, автогосподарств

3. З метою популяризації роботи по попередженню дитячого транспортного травматизму провести районі та міські збори юних інспекторів руху. Висвітлювати їх проведення в засобах масової інформації.
Вик.: районні та міський відділи освіти, ДАІ РВ, ВДАІ, редакції газет, ТБ

4. Організувати проведення на телебаченні дитячих тематичних передач, вікторин, ігор, і т.п. не менше одного разу на квартал.
Вик.: редактори міських каналів ТБ, відділи освіти, ДАІ РВ, ВДАІ

5. З метою практичного вивчення Правил дорожнього руху реконструювати дитячі авто містечка в Комунарському, Заводському, Ленінському та Орджонікідзевському районах.
Вик.: районні адміністрації, ДАІ РВ.

V. Забезпечення безпеки руху на пасажирському транспорті

1. Підготувати додаткові рішення міської ради, які дозволяють забороняти перевезення пасажирів перевізникам, що порушують результати проведеного тендеру.
Вик.: управління транспорту та зв'язку міської ради

2. Запровадити обов'язковий контроль за режимом роботи водіїв, які здійснюють пасажирські перевезення, проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів і перевірку технічного стану рухомого складу.
Вик.: Управління транспорту та зв'язку міської ради, ВДАІ, ДАІ РВ

3. Створити учбовий заклад для формування навичок безпечного керування автотранспортом в екстремальних умовах і для підготовки та перепідготовки водіїв, які здійснюють перевезення пасажирів і небезпечних вантажів.
Вик.: підприємства по навчанню водіїв, підприємства пасажирського транспорту

4. Відповідно до вимог КДП 204/12 – Україна 240-95 облаштувати зупинки громадського транспорту дорожніми знаками: 5.41 “Місце зупинки автобусу”, 5.42 “Місце зупинки трамваю”, 5.43 “Місце зупинки тролейбусу” та 5.44 “Місце зупинки таксі”, дорожньою розміткою із зносостійких матеріалів та встановити поруч з зупинками дорожні знаки 5.35.1(2) “Пішохідний перехід”.
Вик.: перевізники пасажирів, районні ВКГ

5. Здійснювати нагляд за дотриманням водіями-перевізниками пасажирів Правил дорожнього руху, технічним станом рухомого складу та комплектації транспортних засобів. Щомісячно інформувати міськвиконком про виявлені порушення.
Вик.: ДАІ ЗМУ

 

Секретар ради І.І. Наливайко