Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

30/06/2004

Рішення виконавчого комітету від 30.06.2004 № 246 «Про проведення другого туру конкурсу на проект пам’ятника Т.Г. Шевченку в м. Запоріжжя»

Враховуючи підсумки засідання жюрі по розгляду конкурсних проектів пам’ятника Т.Г. Шевченку в м. Запоріжжі, наданих на підставі оголошеного відкритого конкурсу (рішення міськвиконкому від 25.03.04 № 105/1), виконавчий комітет Запорізької міської ради
ВИРІШИВ:

1. Провести другий тур відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Т.Г. Шевченку до 02.08.04.

2. Затвердити програму та умови другого туру відкритого конкурсу, розроблених згідно наданих пропозицій жюрі конкурсу (додається).

3. Головному управлінню архітектури та містобудування міської ради (Трубін В.П.) надавати вихідні дані на місце розміщення пам’ятника згідно запитів конкурсантів.

4. Управлінню з питань внутрішньої політики міської ради (Коренков П.Є.) забезпечити висвітлення умов конкурсу в засобах масової інформації .

5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Панченка О.В.

 

Міський голова Є.Г. Карташов

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення виконавчого
комітету міської ради
_30.06.04_ № _246_


ПРОГРАМА
та умови другого туру конкурсу на проект
пам’ятника Т.Г. Шевченку в м. Запоріжжя

1. Виконавчий комітет Запорізької міської ради оголошує другий тур відкритого конкурсу на кращий проект пам’ятника Т.Г. Шевченку в м. Запоріжжя.

2. Для участі в конкурсі запрошуються всі бажаючі фахівці в галузі образотворчого мистецтва, архітектури, скульптури тощо.
Учасники конкурсу, котрі вже надали на розгляд проекти пам’ятника Т.Г. Шевченку, мають можливість доопрацювання та удосконалення наданих проектів з урахуванням умов конкурсу та зауважень жюрі конкурсу.

3. Місце розташування пам’ятника – бульвар Шевченка, 1, з боку головного фасаду Палацу культури заводу “Дніпроспецсталь”, а також інші місця розміщення пам’ятника на погляд авторів проекту, з урахуванням виконання умов конкурсу.

4. Основна мета конкурсу – розробка ескізного проекту пам’ятника Т.Г. Шевченку, виконання засобами монументальної скульптури образу великого українського поета, художника та мислителя, зображеного в молодому віці (29 років), який у 1843 році відвідав м. Олександрівськ, був на о. Хортиця і присвятив десятки своїх найкращих творів Запорізькому краю.

5. Архітектурно-планувальне, просторове рішення пам’ятника виконати з урахуванням містобудівної ситуації, оточуючого середовища, масштабності та архітектурного стилю навколишньої забудови. Передбачити виконання пам’ятника в матеріалі – граніт.
Проектом передбачити благоустрій прилеглої до пам’ятника території.

6. Проекти надаються на розгляд у складі:
- ситуаційний план М 1:2000 (А3);
- генеральний план М 1:500 (А3);
- розгортка по бульвару Шевченка та пр. Леніна М 1:50; 1:100;
- плани, фасади М 1:10; 1:20 (А3);
- перспектива (А3);
- модель скульптурної композиції висотою до 60 см;
- пояснювальна записка, до складу якої входить благоустрій прилеглої території, образне рішення пам’ятника, матеріал виконання, орієнтовна вартість виконання.
Графічні матеріали надаються на планшетах розміром 1200х700 мм.
Проекти з пояснювальними записками надаються на конкурс під девізом. До них додаються конверти під тим же девізом. В конвертах вказуються прізвища, імена, по батькові авторів, їх адреси, ідентифікаційний номер або код.

7. Конкурсні проекти повинні бути подані 02.08.04 до 17:00 год. У виставковий зал Запорізької організації Національної Спілки Художників України за адресою: м. Запоріжжя, бул. Центральний, 3, тел. 33-34-97.

8. За кращі проекти встановлюються премії:
І премія – 3000 гривень
ІІ премія – 2000 гривень
ІІІ премія – 1000 гривень

З авторською групою-переможцем буде укладена угода на подальше проектування та будівництво пам’ятника.
З питань конкурсу звертатись по тел. 33-33-32, 33-15-84

Заступник міського голови з питань
діяльності виконавчих органів ради,
керуючий справами виконкому ради


К.О. Вайтаник

 

Поділитись рішенням
Дізнайтеся також

Усі рішення