12.02.2024 15:45
У 5-й міській дитячій лікарні лікують зуби під седацією
![65ca1dda621f7__421626912_407561544999292_1424621983903916589_n.jpg 65ca1dda621f7__421626912_407561544999292_1424621983903916589_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188799/65ca1dda621f7__421626912_407561544999292_1424621983903916589_n.jpg)
Без страху і болю – у КНП «Міська дитяча лікарня №5» на повну функціонує оновлений стоматологічний кабінет. Лікують тут маленьких пацієнтів з різного роду проблемами й патологіями, як планово, так і екстрено. Стоматологічна допомога включає в себе терапевтичний і хірургічний вектори. Беруться й за особливо складні випадки – маленьких пацієнтів вводять у неглибокий медикаментозний сон, лікуючи зуби методом седації.
КНП «Міська дитяча лікарня №5» - багатопрофільна дитяча лікарня, в якій сконцентровані всі види надання спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню. В цілодобовому режимі тут, зокрема, надається ургентна, хірургічна, реанімаційна, отоларингологічна, неврологічна та педіатрична допомога дітям вже з перших годин життя.
Зважаючи на реформування галузі та реорганізацію закладів охорони здоров’я в місті, задля забезпечення надання соматологічної медичної допомоги маленьким пацієнтам Хортицького району й розташованих поруч об’єднаних територіальних громад, як от Біленьківська, Долинська, Широківська та інших, з вересня минулого року на базі медзакладу було розширено площу й відремонтовано приміщення стоматологічного кабінету. Тепер, оснащений сучасним обладнанням, він пропонує широкий спектр стоматологічних послуг:
- надання ургентної стоматологічної допомоги;
- надання планової стоматологічної допомоги дітям (крім ортодонтичних процедур);
- лікування молочних, постійних зубів різного ступеню тяжкості та їх видалення за потреби;
- хірургічне лікування запальних процесів, травматичних ушкоджень, набутих вад і деформацій щелепо-лицьової ділянки;
- сучасні методи профілактики та діагностування.
- Надаємо всю необхідну стоматологічну допомогу – від лікування карієсу до пародонтитів та видалення тимчасових і постійних зубів. Тобто усуваємо найбільш поширені проблеми й піклуємося про здоров’я зубів наших пацієнтів, - розповів дитячий лікар-стоматолог Віталій Авраменко.
Відтак щоденно на базі лікарні надається стоматологічна допомога 12-15 пацієнтам, у тому числі й дітям з інвалідністю. Загалом за час функціонування оновленого стоматологічного кабінету необхідну допомогу тут отримали близько 950 дітлахів, у том числі й 17 - під загальною седацією, тобто у стані неглибокого сну, за участю лікаря-анестезіолога.
До того ж медична допомога надається в рамках мультидисциплінарного підходу. Так, за необхідності дітлахи оглядаються різними спеціалістами: лікарем-стоматологом хірургом, неврологом, отоларингологом, педіатром. Також здійснюється нагляд за побічними реакціями й діями лікарських засобів.
- У нашіому операційному кабінеті є апарат ШВЛ, монітор, який допомагає пацієнту отримувати необхідну підтримку й контролює його артеріальний тиск, сатурацію. Це переважно пацієнти з дитячим церебральним паралічем, розладами аутистичного спектру, з якими неможливо домовитись про звичайне лікування у стоматолога. Тому, таким дітям ми допомагаємо загальним знеболенням. Як правило, це ті пацієнти, яким відмовляють у приватних клініках, тому що це діти з важкими вадами розвитку центральної нервової системи та поведінки, - зазначив завідувач відділення анестезіології інтенсивної терапії та хронічного діалізу КНП «Міська дитяча лікарня № 5» В’ячеслав Капуста.
Це ще не всі переваги - завдяки благодійникам лікарня отримала дентальний рентген-апарат для виконання панорамних знімків зубів в різних проекціях та й загалом всіх структур лицевого черепа людини.
- Він допомагає у діагностиці пошкоджень нижньої щелепи і нижньощелепного суглоба для наших хірургів, які займаються цими проблемами. Основне його призначення – забезпечення дітей якісними інформативними рентгенограмами з мінімальним опроміненням і з мінімальними незручностями, пов’язаними з проведенням самої процедури. Дитинка стала - апарат виконав свій цикл. На рентгенограмі, або в будь-якому форматі - на фотоплівці, фотопапері, диску, або ж електронною поштою - ми надаємо результат вже через 5 хвилин максимум, - зазначила лікарка-рентгенолог, завідувачка рентгенологічного відділення КНП «Міська дитяча лікарня №5» Інна Коваленко.
Екстрена стоматологічна допомога дітям від 3 до 18 років надається безкоштовно в рамках надання послуг за програмою медичних гарантій НСЗУ. Підставами надання послуги є: самозвернення до лікаря-стоматолога дитячого, лікаря-хірурга щелепо-лицевого, направлення лікаря з надання первинної медичної допомоги, обраного за декларацією, або направлення лікуючого лікаря.
![416370391_365014876313277_1260120104491470301_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188879/416370391_365014876313277_1260120104491470301_n.jpg)
![421103694_3471684533121449_6304224729364359999_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188880/421103694_3471684533121449_6304224729364359999_n.jpg)
![421230192_411761984748872_5249211494961189193_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188881/421230192_411761984748872_5249211494961189193_n.jpg)
![421248322_1966089770452119_1445020986641937206_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188882/421248322_1966089770452119_1445020986641937206_n.jpg)
![421289241_624962953089442_3931090381364542371_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188883/421289241_624962953089442_3931090381364542371_n.jpg)
![421368269_304188335970458_5892073080207320933_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188884/421368269_304188335970458_5892073080207320933_n.jpg)
![421398367_7202114873210070_724546228298457514_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188885/421398367_7202114873210070_724546228298457514_n.jpg)
![421621250_358321706994555_358945031063930910_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188886/421621250_358321706994555_358945031063930910_n.jpg)
![422891920_1748609618981623_2303628289132762927_n.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/188887/422891920_1748609618981623_2303628289132762927_n.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
26/07/2024
Прибирають зупинки та вивозять сміття
26/07/2024
Про роботу громадського транспорту 27 липня
Усі новини