Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

19.04.2024 15:40

У Запоріжжі продовжує діяти транспортна комісія

662264ef228ab__efbe4bce-84c6-45de-8db3-8ba6f3916706.jpg

У Запорізькій міськраді працює спеціальна комісія, основним напрямом діяльності котрої є проведення перевірок стосовно виконання перевізниками умов договорів з обслуговування міських автобусних маршрутів. А також - опрацювання скарг, які надходять від пасажирів до контакт-центру «15-80», на адресу управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міськради або ж публікуються у соціальних мережах.

На черговому засіданні, котре пройшло сьогодні, 19 квітня, запросили керівників компаній-перевізників ТОВ «ТК «СПРІНТ» – за маршрутом № 63, ТОВ «Запорізька автотранспортна компанія» - за маршрутом № 61 і ТОВ «АЛЬФА-ТРАНС» - за маршрутом № 62, аби передати з рук в руки Акти перевірок, складені за підсумками інспектувань. На адресу останнього маршруту надходило кілька скарг від місцевої жительки – зокрема, стосовно перевищення водієм швидкісного режиму. Зі свого боку, перевізник повідомив, що розібрався у ситуації, яка склалася. Для цього провів зустріч з пасажиркою і водієм. Конфлікт нині залагоджено. У випадку ж повторних порушень – застосовуватиме санкції на адресу водія.

- Серед виявлених порушень – це також порушення класності, санітарного стану маршрутних засобів, графіку руху й  взагалі відсутність транспорту на рейсі. Також була заактована відсутність відповідної інформації, яка повинна знаходитися у салоні для ознайомлення громадянами, - зазначила начальниця відділу контролю та виконання судових рішень департаменту правового забезпечення міськради, член комісії Ольга Коломієць.

Останнє з відхилень - стосовно відсутності наглядової інформації у салоні транспортного засобу - стосувалося маршруту №44, який обслуговується компанією «ТРАНС-ЕКСПРЕС» Перевізнику відвели семиденний термін для усунення всіх виявлених недоліків. Після чого будуть проведені повторні перевірки.

Загалом, за час роботи комісії провідні фахівці, котрі ввійшли до її складу, констатують поліпшення ситуації у галузі пасажирських перевезень.

- На лінію «15-80» надходить менша кількість скарг, покращилася ситуація з перевезеннями пільгової категорії громадян, але проблеми масштабні на сьогодні є і усунути їх за такий невеликий термін неможливо. Тому, ми будемо постійно виїздити на перевірки. Вже є певні позитивні зрушення. Це дуже тішить, бо робота в цьому напряму триває, ми дуже багато зусиль в нього заклали. Також маршрутки нарешті починають дотримуватися графіку і перестали, у переважній більшості, перевищувати швидкісний режим. – додала Ольга Коломієць.

Перевірки транспорту  в місті триватимуть і надалі.

Зазначимо, міська комісія з питань обслуговування автобусних маршрутів створена рішенням виконкому міськради від 09.11.2023 № 661 у складі правоохоронців, представників профільних служб – «Укртрансбезпеки», департаменту правового забезпечення, управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку міськради, а також громадськості - продовжує опрацьовувати скарги пасажирів. Переважно вони стосуються відмов у пільговому перевезенні, незадовільного стану самих транспортних засобів, ненормативної лексики або ж грубої поведінки з боку водіїв.

Крім візуального обстеження салону й стану транспортних засобів, члени комісії також перевіряють документи: графік роботи маршрутів, наявність водійських посвідчень у водіїв, ліцензій, договорів про надання послуг з перевезення пасажирів, свідоцтв про Державну реєстрацію транспортних засобів та інші.

88445b6d-c1f2-452d-b862-886aa9388939.jpg f99e2601-1d33-443f-bb91-759bbc89a052.jpg