06.06.2024 08:30
Всесвітній день трансплантології
![665f162f5f3a1__трансплантація.jpg 665f162f5f3a1__трансплантація.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/246032/665f162f5f3a1__трансплантація.jpg)
Досягнення сучасної трансплантологїї дають шанс людям з тяжкими захворюваннями повноцінно жити далі. Сьогодні, у Всесвітній день трансплантології, саме час нагадати, що розвиток трансплантації в Україні почався зі стін Запорізької обласної клінічної лікарні – тут тридцять років тому, у 1994 році, пройшла перша в нашій державі пересадка печінки. Як вважають спеціалісти, це одна з найскладніших операцій з пересадки органів. У 2003 році запорізькі трансплантологи провели першу в Україні успішну пересадку серця. Першу трансплантацію нирки у Запоріжжі здійснили у 1992 році, і таких операцій на сьогодні налічуються сотні.
Безмежна повага і вдячність запорізьким фахівцям, які працюють у галузі трансплантології. Успіх таких надскладних операцій залежить від багатьох факторів. Але в першу чергу – це золоті руки лікарів і злагоджена операційна команда. Наші були першими, тож нехай залишаються кращими.
Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко
Поділитись
Дізнайтеся також
17/07/2024
Ірина Верещук ознайомилася з роботою ЦНАПу
15/07/2024
Нагородили військових до Дня державності
15/07/2024
У Запоріжжі відкрили цифрову призму-меморіал
Усі новини