15.07.2024 16:10
У Запоріжжі відкрили цифрову призму-меморіал
![6694fba99b3a2__b809fe6e-347b-40bc-b58c-c14968731097.jpg 6694fba99b3a2__b809fe6e-347b-40bc-b58c-c14968731097.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/259730/6694fba99b3a2__b809fe6e-347b-40bc-b58c-c14968731097.jpg)
Вже понад десять років Україна протистоїть російській агресії. Понад два роки тому розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну. Українці продовжують захищати незалежність та територіальну цілісність держави. Серед захисників України багато запоріжців.
На жаль, у цій боротьбі гинуть захисники та захисниці України. У тому числі й мешканці Запоріжжя. Запоріжці мають знати та пам’ятати їх подвиг. Саме тому у центрі міста створено Алею Героїв. На ній встановлено призми з інформацією про запоріжців, які загинули у боротьбі з російською агресією.
Сьогодні Алея Героїв поповнилася цифровою призмою-меморіалом у пам’ять про загиблих захисників та захисниць України. Її встановили у центрі міста, біля будинку міськвиконкому. Зараз у ній міститься інформація про 128 загиблих захисників України.
В урочистому відкритті взяли участь заступник Міністра у справах ветеранів України Руслана Величко-Трифонюк, секретар міської ради Регіна Харченко, представники обласної та міської влади, родичі загиблих.
- Головне сьогодні це враження рідних. Це для них. Це їхня пам’ять, якою вони можуть поділитися з іншими, - зазначила Руслана Величко-Трифонюк.
За словами заступника міністра, сьогоднішній приїзд до Запоріжжя має багато цілей. Зокрема синхронізувати роботу міністерства, органів місцевої виконавчої влади, місцевого самоврядування щодо підтримки ветеранів.
Цифрова призма-меморіал встановлена без додаткових витрат з міського бюджету. Раніше призма стояла у запорізькому аеропорту. Тепер її вирішили використати саме таким чином.
- Така концепція електронних призм не є новою. Подібна призма є у Київській міській раді. Ми вирішили використати цей досвід у Запоріжжі. Станом на сьогодні до призми вже внесена інформація про 128 загиблих. На розгляді ще 330 заявок. Хочу нагадати, що у Запоріжжі працює відділ соціальної підтримки захисників і захисниць України та членів їхніх сімей, який приймає подібні заявки, - наголосила Регіна Харченко.
За словами секретаря міської ради, міська влада також опрацьовує зараз спорудження у Запоріжжі меморіалу захисниками та захисницям України, з урахуванням наявних на сьогодні фінансових можливостей. Також у місті планується встановити ще мінімум одну електронну призму.
![ef3fb0b5-5ab7-4dcb-a2b3-b454b3782a45.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/259731/ef3fb0b5-5ab7-4dcb-a2b3-b454b3782a45.jpg)
![c68b5bcd-c057-45ca-adb6-032add30861c.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/259733/c68b5bcd-c057-45ca-adb6-032add30861c.jpg)
![4e395f51-70f6-44b3-8fae-dcfa4205ff66.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/259734/4e395f51-70f6-44b3-8fae-dcfa4205ff66.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
15/07/2024
Нагородили військових до Дня державності
15/07/2024
Результати досліджень води на міських пляжах
Усі новини