19.07.2024 14:45
Запорізька «Школа джур» виховує майбутніх захисників України
![669a50ba04415__1721306455522.jpg 669a50ba04415__1721306455522.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261252/669a50ba04415__1721306455522.jpg)
У Запоріжжі вже багато років функціонує позашкільний навчальний заклад «Центр козацького військово-патріотичного «Школа джур». Це потужний осередок духовної спадщини, де дітей виховують у кращих традиціях українського лицарства.
Нині у закладі навчаються 685 вихованців. Центр має підрозділи в усіх районах міста та спрямований на відродження козацьких традицій, патріотичне виховання молоді, кваліфіковану підготовку підлітків та юнаків до служби у Збройних Силах України. Свою діяльність «Школа джур» здійснює на основі концепції козацького виховання.
- Центр був створений у 1993 році козаками-ентузіастами. Ми маємо багато гуртків – туристичні, спортивні, хореографічні, соціально-реабілітаційні, але всіх їх об’єднує військово-патріотичне виховання. Всі вихованці, незалежно від того, в якому гуртку займаються, проходять початкову військову підготовку. Набуті навички діти демонструють на змаганнях усіх рівнів та під час основних шкільних заліків - козацьких вишколів, - розповів директор «Центру козацького військово-патріотичного «Школа джур» Валерій Нарижний.
У гуртках закладу чимало уваги приділено вивченню історії українського козацтва, рідного краю та військово-спортивній підготовці. Дітей виховують на засадах козацьких звичаїв та народної козацької педагогіки. Варто відзначити, що у центрі панує наступність – чимало вихованців обрали таке дозвілля тому, що у центрі свого часу навчалися їхні батьки, брати чи сестри. Так, вихованця сотні «Пластуни» Олександра Бриненка зі «Школою джур» познайомив батько.
- Мій батько довго тут займався, і до служби в армії, і вже навіть після тренував дітей. Тож, за його рекомендацією і я прийшов сюди. Займаюсь у «Школі джур» більше 5 років. Заняття відвідую майже щодня, мені дуже подобається – гарний тренер та приємне оточення. Під час занять я вже опанував рукопаш, військову справу, домедичну допомогу, - зазначив Олександр Бриненко.
Навчатися у «Школі джур» можуть юнаки та дівчата віком від 6 до 21 року. Всі заняття відбуваються на безоплатній основі та з урахуванням безпекових вимог. Більш детально дінатись про заклад, а також записатися на заняття можна, звернувшись до центру за адресою вул. Чумаченка, 13а. Також консультацію можна отримати за номером телефону 061-295-00-72 (Олена Валентинівна).
![c069f424-6143-44ba-a82c-66995a78f352.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261253/c069f424-6143-44ba-a82c-66995a78f352.jpg)
![93a9dab3-c05d-4177-90eb-d39302c05abd.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261254/93a9dab3-c05d-4177-90eb-d39302c05abd.jpg)
![f636c0ec-951e-48e5-b5c2-10a68f51e354.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261255/f636c0ec-951e-48e5-b5c2-10a68f51e354.jpg)
![74d75596-9650-4c44-9d48-2d7a7298bb9a.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261256/74d75596-9650-4c44-9d48-2d7a7298bb9a.jpg)
![b1931bb1-c9bf-4d2e-8cb9-5f454fd58512.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261257/b1931bb1-c9bf-4d2e-8cb9-5f454fd58512.jpg)
![e8eb30db-5cbf-4f5a-b361-02389fd6b7ed.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261258/e8eb30db-5cbf-4f5a-b361-02389fd6b7ed.jpg)
![789f1d93-2761-4033-bb5a-af8f30394be8.jpg](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/261259/789f1d93-2761-4033-bb5a-af8f30394be8.jpg)
Поділитись
Дізнайтеся також
19/07/2024
Привітали та нагородили тренерів
18/07/2024
У Хортицькому районі відзначили школярів
11/07/2024
Забіг до Дня пам'яті захисників України
10/07/2024
Свято для дітей Заводського району
Усі новини