Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

19.05.2026 11:30

Перші покоси трави у розпалі

d9e7d1c9-35eb-468e-9c3d-749ac142f116.png

Цей сезонний вид робіт проводиться зазвичай з травня до кінця вересня. Інтенсивність і тривалість залежить від погодних умов і темпів розростання рослинності. Доволі прохолодний травень з достатніми опадами сприяє розростанню рослинності, яка місто не прикрашає, а навіть навпаки.

Сьогодні косарі КП «Запоріжремсервіс» працюють у затишному кварталі по проспекту Соборному, 196-198 у Вознесенівському районі.

- За цією адресою покіс трави ведеться ручними мотокосами, в тому числі працює трактор, оскільки територія дозволяє розвернутися техніці. Тут об’єм робіт –  0,9 гектара. Трава відросла швидко і мешканці досить активні у своїх звертаннях. Загалом наше підприємство доглядає 31,5 гектара «зеленої» території по Вознесенівському району. Завершуємо перше коло покосів. Але  через теплу і вологу погоду трава швидко йде в ріст, і на деяких локаціях мешканці вже вдруге роблять заявку на покоси, - розповіла провідний інженер Вознесенівської дільниці з благоустрою КП «Запоріжремсервіс» Віра Бондаренко.

Покіс трави входить до комплексу заходів із благоустрою, який КП «Запоріжремсервіс» виконує на закріплених територіях підпорядкованих об’єктів житлового фонду міста. Це не тільки задля охайного зовнішнього вигляду міських вулиць та дворів, а й з метою запобігання розповсюдженню карантинних рослин і  бур'янів, зниження ризику поширення шкідників, зокрема кліщів.

Цього року КП «Запоріжремсервіс» розпочало покіс із середини квітня, коли після дощів прибудинкові ділянки рясно вкрилися травою. Сукупна площа території, де «Запоріжремсервіс» виконує такі роботи — 78,4 га. Це 730 адрес по всьому місту.

Протягом місяця майже на половині підпорядкованих територій (34 га) перший етап покосу завершено. Таких етапів буде кілька, відповідно до затверджених зобов’язань компанії-управителя.