26.06.2026 10:15
Вшанували пам'ять жертв війни в Україні
25 червня у Запоріжжі відбувся меморіальний вечір «Пам’ять сильніша за час», присвячений Дню скорботи і вшануванню пам’яті жертв війни в Україні.
Департамент з питань ветеранської політики запросив 15 родин загиблих Захисників і Захисниць разом схилити голови перед Героями, які віддали своє життя в ім’я України. Аби ще раз сказати близьким полеглих: ви не забуті.
- Це вже четвертий Вечір Пам’яті, який ми проводимо цього року. Із разового заходу він вже перетворився на системний. Його мета, як і мета «Героя на щиті» і Дерева пам'яті - це пам'ятати. Це головне для родин, це головне для мешканців міста Запоріжжя, і головне для нас, для всіх українців. Тому ми з великою повагою до кожної сім’ї готуємо ці заходи, - розповіла директор Департаменту з питань ветеранської політики Олена Швець.
Перед початком урочистої частини усі запрошені могли оглянути особливу експозицію, де були представлені особисті речі, світлини і нагороди загиблих воїнів. Меморіальна виставка нікого не залишила байдужим, адже за кожним експонатом - жива людина зі своїми характером, уподобаннями та мріями. 15 звичайних людських доль, які обірвала війна.
Експозицію оглянув заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради-керуючий справами виконкому Запорізької міської ради Аркадій Мєшков. Після чого разом з гостями вечору він вшанував пам'ять тих, хто сьогодні назавжди залишився у строю Небесного війська.
- Ми сьогодні зібралися, щоб бути поруч. Щоб зберегти пам’ять і сказати найважливіше: ми пам’ятаємо, ми вдячні і ніколи не забудемо подвиг наших Героїв, завдяки яким над Запоріжжям майорить український прапор, а наші діти можуть вчитися і жити в Україні, - звернувся до родин Захисників зі словами вдячності й підтримки Аркадій Мєшков.
Портрети бійців, їхні біографії, бойовий шлях та теплі спогади рідних викликали сильний емоційний відгук у присутніх у залі. Близькі полеглих наголошують, такі ініціативи мають велике значення для всіх, хто пережив страшну втрату.
- Коли ти залишаєшся сам на сам із цим болем, його дуже важко пережити. А коли є така підтримка, ти відчуваєш, що ти не один. Тут люди, які тебе справді розуміють, адже біда в нас спільна. Після спілкування з ними на душі стає помітно легше, - поділилася вдова Вадима Пономаря, який у складі 110-ї окремої бригади територіальної оборони захищав запорізький напрямок.
Поділитись
Дізнайтеся також
26/06/2026
Адаптована побутова техніка для ветеранів
26/06/2026
Паліативна допомога в Запоріжжі
26/06/2026
Першочергові роботи виконано
26/06/2026
Конституція України — 30 років
25/06/2026
«Закрито» вікна у шести багатоповерхівках
Усі новини