Логотип

Запорізька міська рада

Запорізька область, Запорізький район

21.07.2026 10:50

Посилення безпеки у Космічному районі

33a0f5ee-e812-4c89-a759-d0d4bd4932b0.png

Космічний район, як і Шевченківський, останнім часом дуже потерпає від російських обстрілів. Після зміни тактики ворог дедалі частіше завдає ударів керованими авіабомбами та безпілотниками, атакуючи житлові квартали, об’єкти соціальної інфраструктури та комунальні установи.

Від початку року російські війська завдали 41 удару по території Космічного району. Внаслідок атак пошкоджено 130 багатоквартирних та 357 приватних будинків. Один житловий будинок був повністю зруйнований, ще два визнані непридатними для проживання. Пошкоджень також зазнали чотири заклади освіти, заклад охорони здоров’я, гуртожиток, 12 нежитлових приміщень і будівель суб’єктів господарювання.

Попри складну ситуацію роботи з ліквідації наслідків обстрілів у районі тривають безперервно. Відновлення пошкодженого житла здійснюється спільними зусиллями комунальних підприємств, підрядних організацій, міжнародних партнерів та благодійних фондів.

Лише від початку року підрядні організації відремонтували покрівлі 53 приватних будинків, ще на 50 будинках роботи виконали фахівці КП «Запоріжремсервіс».

Питання відновлення пошкодженого житла та посилення безпеки в Космічному районі перебувають на постійному контролі міської влади.

Секретар Запорізької міської ради Регіна Харченко здійснила робочий виїзд до Космічного району, під час якого відвідала місце останнього влучання КАБу в приватному секторі.

10 липня внаслідок удару було пошкоджено 54 приватні будинки. Найбільших руйнувань зазнав будинок на вулиці Стратосферній, який, за попереднім висновком фахівців Державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій, визнано непридатним для проживання. Значних пошкоджень зазнали й сусідні домоволодіння. Для запобігання подальшого руйнування їхні покрівлі тимчасово накрили захисною плівкою.

Під час виїзду Регіна Харченко ознайомилася з ходом ліквідації наслідків обстрілу, поспілкувалася з мешканцями та представниками профільних служб.

Голова Космічного району Володимир Волобуєв зазначив, що всі звернення постраждалих перебувають на їх контролі. Окремі питання, порушені мешканцями, Регіна Харченко взяла під особистий контроль.

Наступним етапом робочого виїзду стало ознайомлення з заходами, які впроваджуються для підвищення безпеки в районі.

Володимир Волобуєв повідомив, що в будівлі райадміністрації вже виконали комплекс робіт із захисту від атак FPV-дронами. Бронеплівкою укріпили вікна загальною площею понад 318 кв. м. Додатково листами OSB захистили сходові клітини, коридори, приміщення загального користування та вхідні двері. На центральному вході встановили антидронове огородження, а роботи зі встановлення такого захисту з боку внутрішнього двору тривають.

Регіна Харченко також відвідала територіальний відділ освіти Космічного району. Очільниця міста обговорила з освітянами реалізацію заходів із захисту навчальних закладів.

За інформацією Департаменту освіти і науки міськради, у Запоріжжі розпочали масштабне встановлення захисної бронеплівки на будівлях, які забезпечують безперервну роботу та безпеку мешканців. До переліку увійшли 198 об’єктів, серед яких 152 Пункти Незламності, розташовані у закладах освіти, 35 закладів позашкільної освіти та 9 адміністративних будівель. Загалом планується захистити 5 699 вікон загальною площею майже 22 тис. кв. м.

Першочергові роботи проводяться на об’єктах Шевченківського, Космічного та Олександрівського районів. Станом на середину липня заміри виконали на 27 об’єктах, а роботи завершили вже на дев’яти. Для реалізації першочергових заходів рішенням позачергової сесії Запорізької міської ради було перерозподілено понад 3 млн грн.

Крім того, міська влада продовжує співпрацю з міжнародними партнерами. Разом із ЮНІСЕФ та комунальною установою «Інститут розвитку міста Запоріжжя» опрацьовується питання безоплатної передачі бронеплівки, що дозволить забезпечити понад 70% потреб Пунктів Незламності. Досягнуто також домовленості про отримання гуманітарної допомоги від благодійного фонду «Таврійські Зорі» у вигляді 24 рулонів захисної сітки загальною площею понад 15 тис. кв. м.

Комплексна робота з ліквідації наслідків ворожих атак та посилення захисту об’єктів критичної, соціальної й освітньої інфраструктури триває в усіх районах Запоріжжя.