27.02.2024 10:45
Стихійні ринки – небезпека для здоров’я
![65dd9f968ae7a__65b8b5a0e9bd3__стихійна-торгівля.png 65dd9f968ae7a__65b8b5a0e9bd3__стихійна-торгівля.png](https://storage.googleapis.com/svoi-upload/442/196979/65dd9f968ae7a__65b8b5a0e9bd3__стихійна-торгівля.png)
Жителі великих міст у пошуках «домашнього» часто купують продукти на стихійних ринках, здебільшого послуговуючись цінами нижчими, ніж у магазинах. Тут пропонують великий асортимент сезонного врожаю, взимку - власної консервації, і можна поторгуватися.
Слід враховувати, що продукти зі стихійного ринку не проходять перевірку на якість, їхнє споживання може призвести до харчових отруєнь та серйозних захворювань.
Так, зазвичай тут реалізується продукція, виготовлена або вирощена в домашніх умовах чи господарствах. Втім товари не проходять жодного лабораторного контролю й здебільшого не відповідають стандартам безпеки та гігієни. Вони можуть бути зіпсованими, простроченими або неправильно зберігатися. Це в свою чергу створює загрозу для життя й здоров'я покупців, адже несе в собі великий ризик отруєння.
Запоріжцям радять не купувати їжу на стихійних ринках, а у магазинах - пильно перевіряти пакування товарів перед купівлею на наявність пошкоджень та уникати придбання продуктів з підозрілим виглядом. Під час приготування необхідно піддавати їжу належній термічній обробці. Не слід забувати і про власну гігієну: мити руки перед вживанням, приготуванням їжі, після контакту зі сміттям, хімікатами, домашніми тваринами.
Нагадаємо, торгівля з рук у не встановлених для цього місцях – це правопорушення, за яке передбачена відповідальність. В той же час у Запоріжжі існує чимало місць на офіційних ринках для торгівлі, які надають торговцям можливість розвивати бізнес законно та безпечно.
Поділитись
Дізнайтеся також
21/07/2024
Про роботу громадського транспорту 22 липня
21/07/2024
Ворог продовжує зазнавати втрат
20/07/2024
Про роботу громадського транспорту 21 липня
20/07/2024
Загальні втрати ворога зростають
Усі новини