16.07.2025 11:15
Учасники руху «Байда» завітали до пожежно-рятувальної частини

Скільки важить екіпірування вогнеборця? Яким обладнанням оснащений транспорт спеціального призначення? Скільки часу у рятувальників на те, щоб вдягти бойовий одяг після отримання сигналу тривоги? Ці та безліч інших питань звучали під час екскурсії-тренінгу від управління Головного управління ДСНС України у Запорізькій області в Хортицькому районі для представників юнацького руху «Байда».
Пізнавальний захід для учасників Хортицького осередку патріотичного молодіжного руху влаштували з нагоди Дня Української Державності.
- Ми вважаємо, що це найкращий формат патріотичного виховання, коли молодь бачить конкретні приклади того, що в тилу є люди, які героїчно захищають нас кожного дня. І сьогодні, у День Української Державності, маємо важливу місію - показати героїзм професії рятувальника, - акцентував голова Хортицької районної адміністрації Сергій Ільченко.
Екскурсія до 4 загону 7-ї пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України в Запорізькій області розпочалася з огляду гаража зі спеціальною технікою та устаткуванням. Учасники юнацького руху «Байда» з захопленням розглядали пожежно-технічне обладнання. А коли пролунало питання, чому дівчат не беруть до команди рятувальників, вогнеборці з посмішками показали, з чого складається їхній бойовий одяг. Виявляється, екіпірування пожежного може важити від 40 кілограмів, а іноді й більше, залежно від типу спорядження та додаткового обладнання, яке несе рятувальник, включаючи бойовий одяг, апарат на стисненому повітрі, пожежний ствол і рукави, сокиру, ліхтар, карабін та рятувальний пояс. Так, наприклад, гідравлічний розтискач для деблокування потерпілих у дорожньо-транспортній пригоді важить майже 20 кг. За словами рятувальників, аби тримати себе у відповідній фізичній формі, їм доводиться тренуватися майже щодня.
В рамках тренінгу хлопці та дівчата з руху «Байда» не лише розглядали засоби пожежогасіння, але й власноруч спробували їх використовувати. Зокрема, опанували пожежний ствол, який регулює витрату води, напрямок і силу струменю.
Крім того, вогнеборці ще раз нагадали екскурсантам правила пожежної безпеки.
- Гадаємо, що такі екскурсії на часі завжди. Діти мають розуміти, наскільки нелегко працювати пожежним-рятувальником, поважати нашу професію, - наголосив пожежний-рятувальник 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління ДСНС України в Запорізькій області Геннадій Сбойчиков.
Поділитись
Дізнайтеся також
16/07/2025
Триває опитування щодо перейменування району
16/07/2025
Про роботу громадського транспорту 17 липня
16/07/2025
У Запоріжжі оновлюють мережі освітлення
16/07/2025
Два райони міста отримали сучасні автомобілі
Усі новини