У Запоріжжі невідомі продовжують пошкоджувати сміттєві контейнери

11.08.2021 17:00

Уже не перший рік в місті спостерігаються випадки навмисного підпалу контейнерів для побутових відходів. Протягом 2019-2020 років вандали пошкодили 200 баків для сміття, а в 2021 році таких випадків вже більше 60. Більшість контейнерів згорає. Також майно підприємства псується внаслідок перевантаження баків. Деякі контейнери і зовсім безслідно зникають з майданчиків.

Головна причина, чому контейнери виходять з ладу та стають непридатними для подальшої експлуатації - це перевантаження. У контейнери для побутових відходів - як пластикові, так і оцинковані - не можна викидати будівельне сміття. Від подібних дій пошкоджуються насамперед колеса контейнера, а сам він значно деформується, в результаті чого з'являються дірки і тріщини.

- Вартість одного пластикового контейнера становить 8 тисяч гривень, оцинкованого - близько 10 тисяч. Ми регулярно оновлюємо контейнерний парк. Але дії вандалів завдають значної фінансової шкоди підприємству і зривають плановий графік заміни контейнерів на прибудинкових територіях, - повідомила начальник господарського відділу ВАТ «Вельтум-Запоріжжя» Ірина Лаврентьєва.

Дрібні поломки ремонтна бригада підприємства усуває в рамках виїзду на адреси. Так, сьогодні на вулиці Деповській, 85 в Шевченківському районі робітники приварювали колеса до оцинкованого баку. Таку методику називають антивандальною, адже відкрутити приварені колеса просто неможливо. До слова, їх крадіжка є одним з найпоширеніших видів вандалізму.

Також на підприємстві намагаються менше використовувати пластикові контейнери, тому що вони легше спалахують і більше деформуються. Натомість намагаються закуповувати оцинковані баки.

Керівництво ТОВ «Вельтум-Запоріжжя» закликає жителів міста дбайливо ставитися до сміттєвих контейнерів для зберігання твердих побутових відходів і просить повідомляти про випадки навмисного знищення і крадіжки сміттєвих баків, підпалів, викидання в них будівельних відходів за телефоном 067-619-72-72, анонімність гарантована.