До уваги потенційних інвесторів
З метою залучення інвестицій в розвиток м.Запоріжжя міська влада продовжує пошук потенційних інвесторів для реалізації економічно-значущих проектів, у тому числі й на засадах державно-приватного партнерства (ДПП).
У зв’язку з цим для зацікавлених осіб надаємо інформацію стосовно проектів, які можливо впроваджувати на засадах ДПП.
Пропозиції стосовно проектів, які можливо впроваджувати на засадах державно-приватного партнерства
1. Назва проекту «Інтеграція теплових мереж з реконструкцією джерел теплової енергії»
Мета проекту: підвищення енергетичної ефективності виробництва теплової енергії в системі централізованого теплопостачання м. Запоріжжя, перехід від відкритої системи теплопостачання до закритої, скорочення викидів парникових газів в атмосферу.
Зазначена мета комплексного проекту досягається за рахунок реалізації заходів «Об’єднання теплових мереж котелень Цитрусова, 9 і Карпенко-Карого, 216» та «Перемикання теплових мереж від котельні АТ «Мотор-Січ» до теплових мереж котельні по вул. Святого Миколая, 79а».
Технічна сутність проекту полягає в тому, що на котельні по вул. Цитрусова, 9, проводиться реконструкція з встановленням додаткового теплогенеруючого обладнання, прокладаються теплові мережі для поєднання районів теплопостачання котелень та улаштовується ЦТП на котельні по вул. Карпенко-Карого, 21б.
Прогнозована сума інвестицій: 230 млн. грн.
Термін окупності 10 років.
2. Назва проекту: «Реконструкція системи тепло забезпечення із встановленням індивідуальних теплових пунктів (ІТП) у будівлях житлової та бюджетної сфери м. Запоріжжя»
Мета проекту: оптимізація виробництва теплової енергії в системі централізованого теплопостачання м. Запоріжжя, зменшення споживання природного газу, забезпечення комфортних умов у приміщеннях будівель споживачів та скорочення викидів парникових газів в атмосферу.
Проект передбачає встановлення 100 сучасних індивідуальних теплових пунктів (ІТП) з автоматизованою погодозалежною системою регулювання відпуску теплової енергії в будівлі. Реалізацію проекту розподілено на 17 пускових комплексів з прив’язкою до відповідних джерел теплової енергії. Кількість ІТП може відрізнятися при впровадженні, що залежить від оснащення ІТП будинків за ініціативою самих балансоутримувачів.
Прогнозована сума інвестицій: 109 млн. грн.
Реалізація проекту дозволить скоротити викиди парникових газів в атмосферу на 1671 тон. на рік.
3. Назва проекту: «Встановлення ІТП в будівлях Олександрівського, Вознесенівського, Дніпровського та Комунарівського районів м.Запоріжжя»
Мета проекту: оптимізація виробництва теплової енергії в системі централізованого теплопостачання м. Запоріжжя, зменшення споживання природного газу, забезпечення комфортних умов у приміщеннях будівель споживачів та скорочення викидів парникових газів в атмосферу.
Проект передбачає встановлення близько 1028 сучасних індивідуальних теплових пунктів (ІТП) по незалежній схемі з автоматизованою погодозалежною системою регулювання споживання теплової енергії в будівлі. Будівлі житлового фонду та інших форм власності, що залучені до Проекту, було поділено на 6 лотів, що відповідають окремим котельням та споживачам теплової енергії, що до них приєднані. Кількість ІТП може відрізнятися при впровадженні, що залежить від виконавців на стадії розробки детальних проектних рішень та оснащенням ІТП будинків за ініціативою самих балансоутримувачів.
Прогнозовані суми інвестицій за лотами:378 млн. грн.
Реалізація проекту дозволить скоротити викиди парникових газів в атмосферу на 18383 тон на рік.
4. Назва проекту: «Улаштування блочно-модульних котелень, працюючих на альтернативних видах палива (пелетах або паливні брикети) з підключенням до діючих мереж теплопостачання будівель» (проект та будівельні роботи) на території загальноосвітніх шкіл та дошкільних навчальних закладів», згідно з переліком:
- ДНЗ № 32 вул. Ленська, 4б;
- ЗОШ №20 вул. Снайперська, 34;
- ЗНВК №60 вул. Героїв 55 бригади, 27;
- ЗОШ №33 вул. Ніжиньска, 40;
- ЗОШ № 85 вул. Економічна, 25;
- ДНЗ № 159 вул. Чумацький шлях, 23;
- ЗОШ № 53 вул. Шевченка, 123.
Мета проекту: Використання альтернативного виду палива (пелети або паливні брикети), зменшення витрат блакитного палива, зменшення викидів вуглецю, економічне споживання ресурсів, підвищення рівня ефективності від нових установок. Усунення загрозі життю та здоров’ю учнів, вчителів (так як котельні знаходяться в будівлях закладів).
Економічний ефект: Зменшення витрат на опалення та гаряче водопостачання, зменшення викидів вуглецю, зменшення забруднення атмосфери.
5. Назва проекту: «Реконструкція Дніпровської водопровідної станції (ДВС) - 1»
Проблематика: Забезпечення існуючим обладнанням санітарних норм.
Мета проекту: Уникнення можливих зупинок процесу знезараження води на ДВС-1, тим самим забезпечити населення м. Запоріжжя питною водою гарантованої якості в епідемічному відношенні.
Прогнозовані суми інвестицій: 6-8 млн.евро
Кількість благоотримувачів: 489 591 чол.
6. Назва проекту: «Реконструкція Дніпровської водопровідної станції (ДВС) - 2»
Проблематика: Забезпечення існуючим обладнанням санітарних норм.
Мета проекту: Уникнення можливих зупинок процесу знезараження води на ДВС-2, тим самим забезпечити населення м. Запоріжжя питною водою гарантованої якості в епідемічному відношенні.
Прогнозовані суми інвестицій: 500 млн.грн
Кількість благоотримувачів: 245 201 чол.
7. Назва проекту: «Реконструкція ЦОС-1»
Проблематика: Необхідність утилізації осаду на каналізаційних очисних спорудах.
Мета проекту: Уникнення запаху на мулових полях та виключення побоювань за якість ґрунтових вод.
Прогнозовані суми інвестицій: 10-20 млн.евро
Кількість благоотримувачів: 734 792 чол.
8. Назва проекту: «Перекидання стоків»
Проблематика: Забруднення заповідника "Хортиця", необхідність проведення глобальної реконструкції ЦОС-2.
Мета проекту: Очищення всіх стоків міста і утилізація осаду на одних спорудах, ліквідація полів фільтрації в заповіднику.
Прогнозовані суми інвестицій: 345 млн.грн
Кількість благоотримувачів: 734 792 чол.
9. Назва проекту: «Реконструкція мереж водопостачання та водовідведення»
Проблематика: Наявність мереж, що відпрацювали термін експлуатації та знаходяться в аварійному стані.
Мета проекту: Забезпечення безперебійної роботи системи водопостачання та водовідведення міста, попередження та виключення виникнення аварійних ситуацій на мережах, дотримання санітарно-гігієнічних вимог до якості питної води, зниження втрат та непланових витрат на мережах.
Кількість благоотримувачів: 734 792 чол.
Контакти: тел. 233-42-64, 239-33-92, електронна адреса: ekonomik2007@ukr.net.