Інформація для ОСББ

Пам'ятка споживачам теплової енергії по обов'язковим обсягам робіт, які необхідно проводити при щорічній підготовці житлових будинків до опалювального сезону


 

Грантова фінансова підтримка на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків

Фондом енергоефективності для ОСББ надається грантова фінансова підтримка на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків (далі – Гранти).

Гранти надаються ОСББ на безповоротній основі та можуть покривати до 70% вартості енергоефективних проектів в багатоквартирних будинках. Це включає додатковий грант у розмірі 20% для перших 300 заявок ОСББ.

Гранти надаватимуться ОСББ за Пакетом «Легкий» в обсязі до 40% вартості проектів із встановлення вузлів комерційного обліку теплоенергії, встановлення/модернізацію загальнобудинкового котла та допоміжного обладнання; балансування систем опалення, модернізацію систем гарячого водопостачання встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та регуляторів температури повітря, заміну/теплоізоляцію трубопроводів систем опалення, теплоізоляції/заміни трубопроводів системи теплопостачання та гарячого водопостачання, заміни/ремонту вікон/дверей, модернізації систем освітлення.

Грантовий Проект «Комплексний» надається ОСББ в обсязі до 50% проектів з теплоізоляції/облаштування огороджувальних конструкцій будівлі, заміни/ремонту вікон/дверей у квартирах, заміни/теплоізоляції трубопроводів опалення та водяної системи опалення у квартирах, облаштування систем вентиляції із встановленням рекуператорів, модернізацію систем внутрішнього теплопостачання.

У разі виявлення зацікалевнності та готовності використати грантову фінансову підтримку на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків, головам правління ОСББ необхідно звернутись до  відділу нормативно-методологічного забезпечення розвитку житлового господарства департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради за тел.: 224-22-67 та за адресою: вул. Незалежної України, 46-А, каб. № 1.

ФОНД ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ - НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРО ПРОГРАМУ З ТЕРМОРЕНОВАЦІЇ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ


Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

За підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, з 01.10,2018 в Україні здійснюється реалізація проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) (далі — Проект), що фінансується Європейским Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні та спрямований на підтримку реформ в сфері житлово-комунального господарства, а саме: надання підтримки у створені нових та зміценні потенціалу інсуючих ОСББ, інформуваня населення про переваги впровадження енергоефективних рішень у житловому секторі, а також надання можливості в подальшому ОСББ розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Строки впровадження зазначеного Проекту: жовтень 2018 – вересень 2020.

З метою оримання більш детальної інформації про Проект рекомендуємо представникам ОСББ та ЖБК перейти за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/diyalnist-osbb/.

Подати заяву на участь в проекті можливо за посиланням: http://www.houses.in.ua/registration/.


Послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Згідно інформації, отриманої від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, до 10.06.2018 на законодавчому рівні було визначено послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

При наданні пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено ОСББ (ЖБК) застосовується механізм, визначений Постановою КМУ від 13.11.2013 № 860 «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено ОСББ (ЖБК)».

З 10.06.2018 введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-УІИ «Про житлово-комунальні послуги» (далі — Закон) в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком.

При цьому Закон України від 24.06.2004 № 1875 «Про житлово-комунальні послуги» визнано таким, що втратив чинність з 10.06.2018 в частині норм, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Згідно ст. 5 Закону до житлово-комунальних послуг віднесено житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до вимог Закону та Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» наразі в Україні відбуватиметься перехід від послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирним будинком.

КМУ доручено забезпечити з межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать Закону.

З метою виконання вимог законодавства, КМУ була прийнята Постанова від 26.07.2018 № 606 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 860», яка набирає чинності з 01.01.2019.

У зв’язку із цим передбачається, що соціальний захист населення в частині надання пільг та житлових субсидій, що проживає в будинках, де створено ОСББ/ЖБК, здійснюватиметься виходячи з витрат на управління багатоквартирним будинком.

Зміни також відбулись в Постанові КМУ від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів в сфері житлово-комунального обслуговування».

Зокрема, згідно з формулою, передбаченою в пп.9 п. З вищезазначеної Постанови КМУ, соціальний норматив витрат на управління багатоквартирним будинком (граничний розмір) станом на 01.12.2018 становить 5,69 грн/м2.

Враховуючи зазначене, для громадян, що проживають у будинках, де створено ОСББ/ЖБК, пільги та субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком мають надаватися виходячи із соціальної норми житла та соціального нормативу витрат на управління багатоквартирним будинком (граничного розміру), встановлених Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення соціального захисту населення, ОСББ/ЖБК, які наразі використовують для розрахунків з мешканцями відповідних будинків внески на утримання будинку і прибудинкової території мають забезпечити їх перегляд (визначивши внески на управління багатоквартирним будинком) враховуючи вимоги законодавства та нормативно-правової бази.


Курси «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»

Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради  повідомляє, що на базі Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій з 2016 року діють постійні курси «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» спеціальності 073 «Менеджмент». За результатами курсової підготовки слухачі отримують сертифікат.

З детальною інформацією щодо курсів можна ознайомитись за телефонами: (061) 279-21-05, (099) 33-13-878 (Олена Анатоліївна).


Корисні документи

Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Щодо зміни механізму відшкодування пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг»

Роз'яснення-рекомендації співвласникам багатоквартирних будинків у разі надходження від публічного акціонерного товариства «Запоріжгаз» проектів договорів, які стосуються встановлення загальнобудинкових вузлів обліку природного газу

Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій оголошує черговий набір слухачів на курсове навчання «Управитель багатоквартирного житлового будинку»

 

Грантові програми та конкурси

З метою пошуку альтернативних джерел фінансування для реалізації соціально значущих проектів та покращення рівня життя співвласників багатоквартирних будинків м. Запоріжжя, пропонуємо ОСББ та ЖБК прийняти участь в актуальних грантових програмах та конкурсах, які наведені нижче.

ІСАР Єднання Платформа «Маркетплейс» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Гранти з організаційного розвитку ОГС надаються на конкурсній основі у межах проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства» (далі Платформа Маркетплейс), який впроваджується завдяки фінансуванню Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Детальніше за посиланням:

http://cd-platform.org/granti

Європейський фонд підтримки демократії

Європейський фонд підтримки демократії (The European Endowment for Democracy, EED) надає підтримку організаціям, неформальним платформам та окремим активістам, діяльність яких спрямована на розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства. Тривалість проектів та суми грантів визначаються індивідуально.

Заявки приймаються на фінансування проектів, мета яких — розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства у країнах, охоплених Європейською політикою сусідства.

На гранти EED можуть претендувати організації, рухи, а також активісти, молодіжні лідери та представники незалежних мас-медіа, що діють також в Інтернеті, без огляду на розмір їх структури та формальний статус.

Детальніше за посиланням:

https://www.democracyendowment.eu/ru/about-eed-support

Глобальний інноваційний фонд GIF

Глобальний інноваційний фонд є незалежною глобальної некомерційною організацією, яка інвестує в соціальні інновації, які спрямовані на поліпшення життя і можливості мільйонів людей в країнах, що розвиваються. Завдяки своїй програмі грантів вони шукають інноваційні рішення глобальних проблем в галузі розвитку, особливо для бідних і уразливих груп населення. GIF підтримує команди з соціальних підприємств, комерційних фірм, некомерційних організацій, державних установ і дослідників у всіх відповідних секторах.

Для отримання більш детальної інформації перейдіть за посиланням:

https://globalinnovation.fund/apply/about/

Посольство Японії в Україні

За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

Всі проекти розвитку малого масштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага буде приділятися у таких сферах: медична допомога, освіта, спорт, соціальний захист, навколишнє середовище.

Детальніше за посиланням: 

http://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

Гранти-2017

Каталог донорських організацій 

Як підготувати проект розвитку громади: безкоштовний онлайн-курс 

Нормативно-правова база з питань технічної допомоги 

Перелік міжнародних угод та нормативно-правових актів у сфері міжнародної технічної допомоги

Грантрайтинг. Методичні рекомендації для органів публічної влади щодо написання проектних заявок 

Каталог організацій донорів 

Перелік міжнародних донорських організацій в Україні

Зелений пакет: зелені сайти, корисні посилання

Офіційний портал координації міжнародної допомоги в Україні openaid.gov.ua Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Грантові ресурси:

http://www.gurt.org.ua/

https://biggggidea.com/

https://www.prostir.ua/

 

Опубліковано: 31.07.2017 15:15 (оновлено: 02.08.2019 11:49)