Інформація для ОСББ

Рекомендації для уникнення інфікування COVID-19


Пам'ятка споживачам теплової енергії по обов'язковим обсягам робіт, які необхідно проводити при щорічній підготовці житлових будинків до опалювального сезону


Програма ЕНЕРГОДІМ

Часті питання


Інформація для ОСББ

Рішенням керівника АТЦ при СБ України у Запорізькій області від 11.08.2016 на території м. Запоріжжя та області встановлено рівень терористичної загрози «ЖОВТИЙ» (імовірна загроза), який до сьогоднішнього дня не скасований.

Події, які стались в містах Луцьк, Полтава, Київ із захватом заручників свідчать про необхідність вжиття додаткових заходів, що забезпечать безпеку об’єктів від можливих терористичних посягань, припинення можливих терористично-диверсійних проявів.

Зважаючи на вищевикладене, місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій м. Запоріжжя  (протоколом від 06.08.2020 № 36) вирішила:

п. 1.1. надати доручення керівникам виконавчих органів міської ради, підприємств, установ, закладів усіх форм власності та ОСББ організувати протягом дії рівня терористичної загрози «ЖОВТИЙ» роботу із закриття на замок та опечатування входів до підвальних і горищних приміщень та періодичний  огляд їх на наявність підозрілих предметів.

п 1.2 відпрацювати порядок зберігання та видачі ключів до цих приміщень особам, які безпосередньо забезпечують обслуговування комунікацій розташованих в цих приміщеннях, з перевіркою відповідних посвідчень та записом у журналах із зазначенням мети доступу, часу видачі та їх повернення.

п. 1.3 до 26.08.2020 надати для узагальнення районним адміністраціям міської ради, за місцем розташування таких об’єктів, інформацію щодо проведених заходів.


Інформація для ОСББ

Відповідно до вимог Закону України «Про житлово-комунальні послуги» від 09.11.2017 №2189-VIII (далі-Закон) співвласникам багатоквартирних будинків необхідно визначитися з моделлю договірних відносин для послуг з постачання теплової енергії, послуг з постачання гарячої води, послуг з централізованого водопостачання, послуг з поводження з побутовими відходами.

  За рішенням співвласників багатоквартирного будинку (уповноваженого органу управління ОСББ), прийнятим відповідно до Закону, договір про надання комунальної послуги укладається з виконавцем відповідної комунальної послуги:

1) кожним співвласником багатоквартирного будинку самостійно (індивідуальний договір);

2) від імені та за рахунок усіх співвласників багатоквартирного будинку управителем або іншою уповноваженою співвласниками особою (колективний договір);

3) об’єднанням співвласників багатоквартирного будинку або іншою юридичною особою, яка об’єднує всіх співвласників такого будинку та в їхніх інтересах укладає відповідний договір про надання комунальних послуг, як колективним споживачем.

Співвласники багатоквартирного будинку (ОСББ) самостійно обирають одну з моделей організації договірних відносин, за кожним видом комунальної послуги (крім послуг з постачання та розподілу природного газу і з постачання та розподілу електричної енергії). У межах одного багатоквартирного будинку дозволяється обрання різних моделей організації договірних відносин за різними видами комунальних послуг.

 Не пізніш як протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України співвласники багатоквартирних будинків незалежно від обраної ними форми управління багатоквартирним будинком зобов’язані прийняти рішення про модель  організації  договірних  відносин  з  виконавцями  комунальних  послуг (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) щодо кожного виду комунальної послуги згідно з ч.1 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», а виконавці комунальних послуг - укласти із такими співвласниками договори про надання відповідних комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.

У разі якщо співвласники багатоквартирного будинку не прийняли рішення про вибір моделі організації договірних відносин з виконавцем комунальної послуги протягом вищезазначеного строку, між виконавцем та кожним співвласником укладається індивідуальний договір про надання комунальної послуги відповідно до ч.7 ст. 14 Закону України «Про житлово-комунальні послуги».


Оголошення

З метою впровадження енергомодернізації в житлових будинках ОСББ, пропонуємо головам правління ОСББ та всім бажаючим ознайомитись з Програмою фінансування енергомодернізації житла в багатоквартирних будинках з ОСББ (IQ energy).

Основними перевагами зазначеної Програми є:

 • попередній аналіз та оцінка ефективності проекту від спеціалістів Програми;
 • супровід ОСББ консультантами Програми впродовж підготовки документів на кредит;
 • верифікація всіх проектів на відповідність критеріям енергоефективності;
 • супровід та консультування ОСББ спеціалістами Програми під час проведення робіт;
 • 40% компенсації від затрат на весь проект (включаючи матеріали та витрати на монтаж).

З більш детальнішою інформацією щодо прийняття участі в зазначеній Програмі пропонуємо Вам перейти за посиланням: http://www.iqenergy.org.ua/osbb, або звернутись на відповідну Гарячу лінію: 0-800-505-717.


Про заходи з запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)

Управителям багатоквартирних будинків,

Підприємствам та організаціям, які виконують роботи з управління (утримання) будинків і споруд

та прибудинкових територій,

Головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів,

Головам самоорганізації населення

 

З метою своєчасного та належного виконання заходів з запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», повідомляємо про прийняття 19 березня 2020 року місцевою комісією з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міста Запоріжжя рішення про проведення профілактичних заходів з санітарної обробки місць загального користування багатоквартирних будинків.

Зокрема, було вирішено всім управителям багатоквартирних будинків, підприємствам та організаціям, які виконують роботи з управління (утримання) будинків і споруд та прибудинкових територій, головам об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів, головам самоорганізації населення, незалежно від форми власності та підпорядкування, розташованих у місті Запоріжжя, на період до скасування обмежувальних заходів:

Забезпечити щоденно проведення дезінфекції місць загального користування в житлових будинках міста Запоріжжя (сходові клітини, міжквартирні майданчики, коридори, ліфти (кнопки виклику ліфтів та кнопки всередені кабіни ліфту), вхідні двері, дверні та віконні ручки, кнопки виклику домофонів, поручні, тощо) спеціальними дезінфікуючими засобами.

Забезпечити щоденно проведення дезінфекції лавок при вході до під’їздів житлових будинків міста Запоріжжя спеціальними дезінфікуючими засобами.

Провести роботи по очистці від залишків сміття, дезінфекції та в подальшому заварити клапани сміттєпроводів в житлових будинках міста Запоріжжя.

ЗКАТП 082801 «Комунсантрансекологія» на період до скасування обмежувальних заходів:

Забезпечити проведення щоденної дезінфекції контейнерних майданчиків спеціально дезінфікуючими засобами.

ТОВ «ВЕЛЬТУМ-Запоріжжя» та іншим компаніям, що здійснюють вивезення твердих побутових відходів в м. Запоріжжя на період до скасування обмежувальних заходів:

Забезпечити проведення дезінфекції контейнерів спеціальними дезінфікуючими засобами при кожному збиранні твердих побутових відходів.

Проведення заходів з дезінфекції необхідно здійснювати у відповідності до рекомендацій державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр міністерства охорони здоров’я України», наданих листом від 23.03.2020 №VII-09-20/637, які були надіслані департаментом з управління житлово-комунальним господарством 23 березня 2020 року, зазначеним вище адресатам, засобами електронної пошти.

Забезпечення своєчасності та належності виконання, зазначених вище, заходів з санітарної обробки місць загального користування багатоквартирних будинків, зазначеними вище керівниками та посадовими особами контролюватиметься спеціально уповноваженими мобільними групами оперативного штабу створеного місцевою комісією ТЕБ та НС.

У разі виявлення порушення правил санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм винні особи будуть притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності за статтями: 443 Кодексу України про адміністративні правопорушення - «Порушення правил щодо карантину людей» та статтею 325 Кримінального кодексу України «Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням».

Враховуючи наведене, департамент з управління житлово комунальним господарством звертає увагу на необхідність неухильного та належного виконання зазначених вище заходів з санітарної обробки місць загального користування багатоквартирних будинків у відповідно до рішення місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міста Запоріжжя від  19 березня 2020 року.


УВАГА КАРАНТИН!!!

Управителям багатоквартирних будинків

Підприємствам та організаціям, які виконують роботи з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Головам об’єднань співвласників багатоповерхових будинків

Головам житлово-будівельних кооперативів

Головам органів самоорганізації населення (будинковим комітетам)

 

11 березня 2020 року Верховною радою України прийнято Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким вводиться:

 • адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - у вигляді штрафу,  у розмірі до 34 000 грн., а на посадових осіб – до 170 000 грн;
 • кримінальна відповідальність за порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, - у вигляді штрафу від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк, а уразі, якщо такі порушення спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, - позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.

Наразі, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, Кабінет Міністрів України, своєю постановою від 11 березня 2020 р. N 211,  установив з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин. Відповідні обмежувальні заходи також були введені рішенням місцевої комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій міста Запоріжжя від 16 березня 2020 року.

При цьому, зазначеною вище постановою Кабінет міністрів наказав  міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів.

На виконання зазначених вище приписів органів державної влади України Запорізькій міський голова доручив всім виконавчим органам Запорізької міської ради організувати діяльність із здійснення профілактичних і протиепідемічних заходів на території міста Запоріжжя.

У зв’язку з цим Вам необхідно негайно до скасування обмежувальних заходів:

 • забезпечити щоденно проведення дезінфекції місць загального користування в житлових будинках міста Запоріжжя (сходові клітини, міжквартирні майданчики, коридори, ліфти (кнопки виклику ліфтів та кнопки всередині кабіни ліфту), вхідні двері, дверні та віконні ручки, кнопки виклику домофонів, поручні, тощо) спеціальними дезінфікуючими засобами;
 • забезпечити щоденно проведення дезінфекції лавок при вході до під’їздів житлових будинків міста Запоріжжя спеціальними дезінфікуючими засобами;
 • провести роботи по очистці від залишків сміття, дезінфекції та в подальшому заварити клапани сміттєпроводів в житлових будинках міста Запоріжжя.

Інформація для мешканців житлових будинків, в яких створено ОСББ

Розпорядженнями міського голови від 02.11.2018 №344р, від 21.01.2020 №16р створено комісії (далі Комісія) за результатами роботи яких, складаються акти обстеження приміщень, які мають ознаки допоміжних приміщень.

У своїй роботі Комісія керується вимогами чинного законодавства та висновками Верховного суду України з наведених підстав.

Зокрема, відповідно до висновків Вищого спеціалізованого суду України від 20.09.2017 року http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/69329260, приміщення, які не задіяні в експлуатації та обслуговуванні житлового будинку, є нежитловими приміщеннями та, відповідно, є власністю територіальної громади.

Разом з тим, згідно з Постановою Великої Палати Верховного Суду від 23.10.2019 по справі № 598/175/15-ц http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/85415070 на час приватизації квартир житлових будинків було чинним Положення про порядок передачі квартир (будинків) у власність громадян, затверджене наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 15.09.1992 року № 56, у пункті 17 якого прямо вказувалось, що нежилі приміщення житлового фонду, які використовуються підприємствами торгівлі, громадського харчування, житлово-комунального та побутового обслуговування населення на умовах оренди, передаються у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських Рад народних депутатів.

Крім того, для здійснення відповідних висновків, Комісія враховує:

- матеріали первинної технічної інвентаризації та на дату набрання чинності Закону України від 19.06.1992 № 2482-ХІІ «Про приватизацію державного житлового фонду» станом на 19.06.1992 року;

- наявність та розташування інженерних комунікацій і обладнання обстежуваного приміщення;

- функціональне призначення;

- висновки експертів за результатами проведення експертного будівельно-технічного дослідження;

- інші документи та інформацію.

Отже, органами місцевого самоврядування м. Запоріжжя на законних підставах приймаються відповідні рішення в інтересах ОСББ.

У разі виникнення питань, пов’язаних з реалізацією прав та виконанням обов’язків щодо спільного утримання багатоквартирними будинками, ОСББ може звертатися до департаменту з управління житлово-комунального господарства міської ради, комунальних підприємств «Наше місто» Запорізької міської ради та «ВРЕЖО №7», департаменту комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради, які сприяють у вирішенні питань врегулювання правових, організаційних та економічних відносин з ОСББ.


Інформація

27.02.2020 та 04.03.2020 громадська спілка «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» та  громадська організація «Запоріжжя. Платформа спільних дій» разом з  Концерном «Міські теплові мережі» та КП «Водоканал» провели для ОСББ та ЖБК міста Запоріжжя семінар «Організація договірних відносин з виконавцями комунальних послуг. Забезпечення комерційного обліку комунальних послуг».

Учасників семінарів ознайомили з практичними аспектами діяльності ОСББ в світлі  діючого законодавства.

В семінарах взяли участь 370 представників ОСББ та ЖБК міста Запоріжжя, буди присутні представники районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському  району, Концерну «Міські теплові мережі», КП «Водоканал», департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради, громадських організацій, координаційної ради з питань функціонування ОСББ та ЖБК м. Запоріжжя, а також депутати Запорізької міської ради.

Представники Концерну «Міські теплові мережі» та КП «Водоанал» детально ознайомили ОСББ та ЖБК міста з моделями договірних відносин з виконавцями комунальних послуг у відповідності до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», розповіли  про забезпечення комерційного обліку наданих послуг постачання теплової енергії та гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення та забезпечення відповідною обліковою інформацією споживачів таких послуг.

 Детально ознайомитися з презентаціями семінарів можна за посиланнями

 1. https://drive.google.com/file/d/1_1JmcQ2x0oWL2CviI5so_xwNwVVmm_n7/view?usp=sharing
 2. https://drive.google.com/file/d/1M0w5OD9J7RlAc1VtZsmG4XU-pP2gDZe1/view?usp=sharing

Представники концерну «Міські теплові мережі» та КП «Водоканал» відповіли на багаточисельні питання присутніх на семінарі представників ОСББ та ЖБК міста.


Алгоритм отримання квартиронаймачами квартир комунальної власності довіреності для голосування на загальних зборах ОСББ

Квартиронаймачі неприватизованих квартир, які виявляють бажання приймати участь у загальних зборах об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та приймати рішення з питань порядку денного, мають можливість отримати відповідну довіреність від міського голови.

Для цього квартиронаймачу необхідно:

1. Написати заяву в довільній формі на ім'я міського голови (у заяві зазначити номер мобільного телефону);

2. Додати до заяви завірену квартиронаймачем копію свого паспорту, та копію ордеру на квартиру;

3. Надати заяву та додатки до виконавчого комітету Запорізької міської ради - 69105, м. Запоріжжя пр. Соборний, 206. (каб. 104).

4. Після підготовки довіреності заявника телефоном буде запрошено до департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради для отримання довіреності. (Особисто, при собі мати документ, що підтверджує особистість).


Оголошення

Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради  повідомляє, що Оголошується набір слухачів в групи при Начальному центрі «ЕМАУ-Академія» для навчання за курсом «Організація діяльності з управління житловим комплексом» на базі Запорізького національного університету (ЗНУ).

Після завершення навчання слухачі отримають Посвідчення державного зразка з підтвердженням проходження ними курсу «Організація діяльності з управління багатоквартирним будинком (групою будинків)».

Водночас після навчання бажаючі також мають можливість пройти незалежну професійну атестацію в акредитованому органі з сертифікації, що передбачає складання кваліфікаційного іспиту. За результатами професійної атестації заявник отримує кваліфікаційний Сертифікат за фахом «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)».

До навчання запрошуються:

 • Особи, що мають досвід управління будинками ОСББ (перевагу мають практики з досвідом управління будинком);
 • Керівники підприємств та фізичні особи-підприємці, що займаються суміжною діяльністю з утримання будинків та прибудинкових територій;
 • Особи, що мають керівний досвід в сфері ЖКГ та відповідну базову освіту.

Навчання в начальному центрі «ЕМАУ-Академія» у партнерстві з Інститутом підвищення кваліфікації Київського національного економічного університету (КНЕУ) триватиме 72 акад. години відповідно до навчально-тематичного плану, затвердженого Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (від 05.05.2016).

До викладання запрошені, як досвідчені практики в сфері управління житлом, так і викладачі провідних профільних вищих навчальних закладів, а також сертифіковані спеціалісти в сфері технічного регулювання.

Групи формуються відповідно до поданих заяв. Навчання проводиться у відповідності до затвердженого графіку (у денний та/або вечірній час).

Проведення навчальних курсів в місті Запоріжжя заплановане на лютий 2020 року.

Початок занять:  10 лютого.

Тривалість навчання: 9 днів.

Складання кваліфікаційного іспиту можливе одразу по завершенню навчання, або протягом півроку після завершення навчання

Перелік документів, що має надаватися кандидатом/слухачем:

 1. Паспорт (копії).
 2. Ідентифікаційний код (копії).
 3. Копії диплому або іншого документу, що підтверджує здобуту базову освіту.
 4. Заява (за затвердженою формою).
 5. Документ, що підтверджує стаж роботи не менше 5-ти років взагалі та не менше 3-x років в сфері управління житлом або суміжних сферах. Серед таких документів можуть бути:
  • копія трудової книжки або копії сторінок з неї з необхідними записами;
  • копія наказу про прийняття на роботу;
  • копія трудової угоди;
  • для керівників підприємств, голів ОСББ/ЖБК — виписка з реєстру;
  • та ін. документи, що можуть бути надані на підтвердження досвіду роботи.
 6. Копії документів, що підтверджують додаткове навчання, підвищення кваліфікації, проходження підготовки/перепідготовки тощо.

Для попередньої реєстрації на навчання необхідно заповнити наведену форму та вказати свої контактні дані або іншу інформацію про себе для оперативності та зручності в наданні відповіді.

Подання документів можна здійснити, звертаючись за наступними адресами:

Центр «ЕМАУ-Академія»: м. Київ, вул. Желябова, 2, корп. 2, оф. 206

Кулакова Валерія, тел. +38 (044) 456-24-16; +38 (063) 836-72-42.

emau-study@ukr.net

http://emau.kiev.ua/navchannja-za-fahom-menedzher-upravitel/

Регіональний представник ЕМАУ з навчання в місті Запоріжжя:

Любов Карпенко  - голова правління ГС «ЗРЦ «КРУГ»

Адреса: м.Запоріжжя, вул.Патріотична,64Д, офісний центр «ПАРТНЕР», 3-й поверх, оф.7, тел..: +38 (099) 623-66-80; +38 097-318-80-91.

2728808@gmail.com

krug.zp@ua.fm


Грантова фінансова підтримка на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків

Фондом енергоефективності для ОСББ надається грантова фінансова підтримка на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків (далі – Гранти).

Гранти надаються ОСББ на безповоротній основі та можуть покривати до 70% вартості енергоефективних проектів в багатоквартирних будинках. Це включає додатковий грант у розмірі 20% для перших 300 заявок ОСББ.

Гранти надаватимуться ОСББ за Пакетом «Легкий» в обсязі до 40% вартості проектів із встановлення вузлів комерційного обліку теплоенергії, встановлення/модернізацію загальнобудинкового котла та допоміжного обладнання; балансування систем опалення, модернізацію систем гарячого водопостачання встановлення вузлів розподільного обліку теплової енергії та регуляторів температури повітря, заміну/теплоізоляцію трубопроводів систем опалення, теплоізоляції/заміни трубопроводів системи теплопостачання та гарячого водопостачання, заміни/ремонту вікон/дверей, модернізації систем освітлення.

Грантовий Проект «Комплексний» надається ОСББ в обсязі до 50% проектів з теплоізоляції/облаштування огороджувальних конструкцій будівлі, заміни/ремонту вікон/дверей у квартирах, заміни/теплоізоляції трубопроводів опалення та водяної системи опалення у квартирах, облаштування систем вентиляції із встановленням рекуператорів, модернізацію систем внутрішнього теплопостачання.

У разі виявлення зацікалевнності та готовності використати грантову фінансову підтримку на проекти термомодернізації та енергоефективності багатоквартирних будинків, головам правління ОСББ необхідно звернутись до  відділу нормативно-методологічного забезпечення розвитку житлового господарства департаменту з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради за тел.: 224-22-67 та за адресою: вул. Незалежної України, 46-А, каб. № 1.

ФОНД ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ - НАЙВАЖЛИВІШЕ ПРО ПРОГРАМУ З ТЕРМОРЕНОВАЦІЇ БАГАТОКВАРТИРНИХ БУДИНКІВ


Проект «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES)

За підтримки Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, з 01.10,2018 в Україні здійснюється реалізація проекту «Об’єднання співвласників будинків для впровадження сталих енергоефективних рішень» (HOUSES) (далі — Проект), що фінансується Європейским Союзом та впроваджується Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Основна мета Проекту — мобілізація співвласників житла в багатоквартирних будинках в Україні та мотивація до підвищення рівня енергоефективності власних будинків. Проект діятиме на місцевому рівні по всій країні та спрямований на підтримку реформ в сфері житлово-комунального господарства, а саме: надання підтримки у створені нових та зміценні потенціалу інсуючих ОСББ, інформуваня населення про переваги впровадження енергоефективних рішень у житловому секторі, а також надання можливості в подальшому ОСББ розробити власні проекти з підвищення енергоефективності та подати заявку на фінансування до Фонду енергоефективності України.

Строки впровадження зазначеного Проекту: жовтень 2018 – вересень 2020.

З метою оримання більш детальної інформації про Проект рекомендуємо представникам ОСББ та ЖБК перейти за посиланням: http://www.minregion.gov.ua/napryamki-diyalnosti/zhkh/zhitlova-politika/diyalnist-osbb/.

Подати заяву на участь в проекті можливо за посиланням: http://www.houses.in.ua/registration/.


Послуга з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Згідно інформації, отриманої від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, до 10.06.2018 на законодавчому рівні було визначено послугу з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

При наданні пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено ОСББ (ЖБК) застосовується механізм, визначений Постановою КМУ від 13.11.2013 № 860 «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено ОСББ (ЖБК)».

З 10.06.2018 введено в дію Закон України від 09.11.2017 № 2189-УІИ «Про житлово-комунальні послуги» (далі — Закон) в частині регулювання послуги з управління багатоквартирним будинком.

При цьому Закон України від 24.06.2004 № 1875 «Про житлово-комунальні послуги» визнано таким, що втратив чинність з 10.06.2018 в частині норм, що регулюють надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Згідно ст. 5 Закону до житлово-комунальних послуг віднесено житлову послугу — послугу з управління багатоквартирним будинком.

Відповідно до вимог Закону та Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» наразі в Україні відбуватиметься перехід від послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій до послуг з управління багатоквартирним будинком.

КМУ доручено забезпечити з межах своїх повноважень перегляд та скасування нормативно-правових актів, що суперечать Закону.

З метою виконання вимог законодавства, КМУ була прийнята Постанова від 26.07.2018 № 606 «Про визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 860», яка набирає чинності з 01.01.2019.

У зв’язку із цим передбачається, що соціальний захист населення в частині надання пільг та житлових субсидій, що проживає в будинках, де створено ОСББ/ЖБК, здійснюватиметься виходячи з витрат на управління багатоквартирним будинком.

Зміни також відбулись в Постанові КМУ від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів в сфері житлово-комунального обслуговування».

Зокрема, згідно з формулою, передбаченою в пп.9 п. З вищезазначеної Постанови КМУ, соціальний норматив витрат на управління багатоквартирним будинком (граничний розмір) станом на 01.12.2018 становить 5,69 грн/м2.

Враховуючи зазначене, для громадян, що проживають у будинках, де створено ОСББ/ЖБК, пільги та субсидії для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком мають надаватися виходячи із соціальної норми житла та соціального нормативу витрат на управління багатоквартирним будинком (граничного розміру), встановлених Постановою КМУ від 06.08.2014 № 409.

Зважаючи на вищевикладене, з метою забезпечення соціального захисту населення, ОСББ/ЖБК, які наразі використовують для розрахунків з мешканцями відповідних будинків внески на утримання будинку і прибудинкової території мають забезпечити їх перегляд (визначивши внески на управління багатоквартирним будинком) враховуючи вимоги законодавства та нормативно-правової бази.


Курси «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)»

Департамент з управління житлово-комунальним господарством Запорізької міської ради  повідомляє, що на базі Запорізького інституту економіки та інформаційних технологій з 2016 року діють постійні курси «Менеджер (управитель) житлового будинку (групи будинків)» спеціальності 073 «Менеджмент». За результатами курсової підготовки слухачі отримують сертифікат.

З детальною інформацією щодо курсів можна ознайомитись за телефонами: (061) 279-21-05, (099) 33-13-878 (Олена Анатоліївна).


Корисні документи

Лист Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Щодо зміни механізму відшкодування пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг»

Роз'яснення-рекомендації співвласникам багатоквартирних будинків у разі надходження від публічного акціонерного товариства «Запоріжгаз» проектів договорів, які стосуються встановлення загальнобудинкових вузлів обліку природного газу

Запорізький інститут економіки та інформаційних технологій оголошує черговий набір слухачів на курсове навчання «Управитель багатоквартирного житлового будинку»

 

Грантові програми та конкурси

З метою пошуку альтернативних джерел фінансування для реалізації соціально значущих проектів та покращення рівня життя співвласників багатоквартирних будинків м. Запоріжжя, пропонуємо ОСББ та ЖБК прийняти участь в актуальних грантових програмах та конкурсах, які наведені нижче.

ІСАР Єднання Платформа «Маркетплейс» Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)

Гранти з організаційного розвитку ОГС надаються на конкурсній основі у межах проекту «Платформа розвитку громадянського суспільства» (далі Платформа Маркетплейс), який впроваджується завдяки фінансуванню Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Детальніше за посиланням:

http://cd-platform.org/granti

Європейський фонд підтримки демократії

Європейський фонд підтримки демократії (The European Endowment for Democracy, EED) надає підтримку організаціям, неформальним платформам та окремим активістам, діяльність яких спрямована на розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства. Тривалість проектів та суми грантів визначаються індивідуально.

Заявки приймаються на фінансування проектів, мета яких — розвиток і зміцнення демократичного громадянського суспільства у країнах, охоплених Європейською політикою сусідства.

На гранти EED можуть претендувати організації, рухи, а також активісти, молодіжні лідери та представники незалежних мас-медіа, що діють також в Інтернеті, без огляду на розмір їх структури та формальний статус.

Детальніше за посиланням:

https://www.democracyendowment.eu/ru/about-eed-support

Глобальний інноваційний фонд GIF

Глобальний інноваційний фонд є незалежною глобальної некомерційною організацією, яка інвестує в соціальні інновації, які спрямовані на поліпшення життя і можливості мільйонів людей в країнах, що розвиваються. Завдяки своїй програмі грантів вони шукають інноваційні рішення глобальних проблем в галузі розвитку, особливо для бідних і уразливих груп населення. GIF підтримує команди з соціальних підприємств, комерційних фірм, некомерційних організацій, державних установ і дослідників у всіх відповідних секторах.

Для отримання більш детальної інформації перейдіть за посиланням:

https://globalinnovation.fund/apply/about/

Посольство Японії в Україні

За програмою Кусаноне безвідплатна фінансова допомога надається неурядовим організаціям, лікарням, початковим школам, науково-досліджувальним інститутам та іншим неприбутковим організаціям з метою надання допомоги задля здійснення проектів розвитку цих організацій.

Наявність коштів програми Кусаноне у кожній окремій країні забезпечується Офіційною Допомогою Розвитку (ОДР) разом із новітніми видами співробітництва, що впливатимуть на добробут суспільства.

Всі проекти розвитку малого масштабу мають право на фінансування за програмою Кусаноне. Однак особлива увага буде приділятися у таких сферах: медична допомога, освіта, спорт, соціальний захист, навколишнє середовище.

Детальніше за посиланням: 

http://www.ua.emb-japan.go.jp/itpr_uk/ua_oda.html

Корисні посилання на методичні матеріали, посібники, каталоги, ресурси

Гранти-2017

Каталог донорських організацій 

Як підготувати проект розвитку громади: безкоштовний онлайн-курс 

Нормативно-правова база з питань технічної допомоги 

Перелік міжнародних угод та нормативно-правових актів у сфері міжнародної технічної допомоги

Грантрайтинг. Методичні рекомендації для органів публічної влади щодо написання проектних заявок 

Каталог організацій донорів 

Перелік міжнародних донорських організацій в Україні

Зелений пакет: зелені сайти, корисні посилання

Офіційний портал координації міжнародної допомоги в Україні openaid.gov.ua Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Грантові ресурси:

http://www.gurt.org.ua/

https://biggggidea.com/

https://www.prostir.ua/

 

Опубліковано: 31.07.2017 15:15 (оновлено: 11.09.2020 13:11)