Екологія

ОГОЛОШЕННЯ

Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню.

Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.

З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято розпорядження міського голови від 14.12.2021 №238р «Про охорону хвойних насаджень».

Згідно з розпорядженням щороку напередодні новорічних свят активізуються спільні дії районних адміністрацій міської ради, Інспекції з благоустрою міської ради, за підтримки Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції України, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області), Національного заповідника «Хортиця» та філії «Запорізьке лісове господарство» ДП «Ліси України» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.

Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію та у філію «Запорізьке лісове господарство» ДП «Ліси України» (тел. (050) 398-58-51) і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:

діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;

діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;

діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;

діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;

діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..

І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?

Любіть і охороняйте природу!


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у листопаді 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за листопад місяць 2023 року становить 294 500 778,00 грн, сума розрахованих збитків внаслідок забруднення земельних ресурсів за листопад місяць 2023 року становить 495 203 537,49 грн.

Надана інформація за листопад 2023 року про розміри збитків, заподіяних земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.

Збитки завдані атмосферному повітрю внаслідок збройної агресії у листопаді 2023 року не розраховувались.


Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО "МОТОР СІЧ"

Оприлюднено 13.12.2023


Повідомлення про оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м. Запоріжжя

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м. Запоріжжя.


ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ПрАТ "УКРГРАФІТ"


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у жовтні 2023 року за даними
Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за жовтень місяць 2023 року становить 40 300 842,76 грн, сума розрахованих збитків внаслідок забруднення земельних ресурсів за жовтень місяць 2023 року становить 6 275 321,27 грн.

Надана інформація за жовтень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.

Збитки завдані атмосферному повітрю внаслідок збройної агресії у жовтні 2023 року не розраховувались.


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у вересні 2023 року за даними
Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за вересень місяць 2023 року становить 237222000,00 грн, сума розрахованих збитків внаслідок забруднення земельних ресурсів за вересень місяць 2023 року становить 159564465,49 грн.

Надана інформація за вересень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.

Збитки завдані атмосферному повітрю внаслідок збройної агресії у вересні 2023 року не розраховувались.


Повідомлення про намір отримання дозволу на викиду для
філії Концерну «Міські теплові мережі» Комунарського району,
 котельня по вул.Оріхівське шосе,10, проммайданчик №2.

З метою ведення  виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України, Концерн «МТМ» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для проммайданчика №2 філії Концерну «МТМ» Комунарського району, котельні по вул.Оріхівське шосе,10.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ- 32121458.

Місцезнаходження суб’єкта господарювання: 69091, м.Запоріжжя, Вознесенівський район, вул.Героїв полку «Азов»,137

Котактний номер телефону : тел. +380 (61) 220-58-10; +380 (063) 329-97-48

Адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: info@teploseti.zp.ua

Місцезнаходження об’єкта/ промислового майданчика: 69600, м.Запоріжжя, вул.Оріхівське шосе,10.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами у зв’язку із збільшенням кількості джерел викидів .

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: проммайданчик №2 філії Концерну «МТМ» Комунарського району, котельня по вул.Оріхівське шосе,10 не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об’єкта (опис виробництва та технологічного устаткування).

Котельня призначена для покриття навантажень опалення, вентиляції та  гарячого водопостачання Запорізької обласної клінічної лікарні м.Запоріжжя, обладнана 2 котлоагрегатами типу ТВГ-8М та 2 котлоагрегатами Riello RTQ 597. Для подачі газу до котлів, котельня оснащена газорозподільним пунктом (ГРП).

Більш детальний опис об’єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 23 тон без урахування викидів парникових газів. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксид вуглецю, сірководень, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, метали та їх сполуки, неметанові леткі органічні сполуки, тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих допустимих технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: проммайданчик не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання. Заходи по скороченню викидів на об’єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюється у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів ділянці (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови  та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» для Концерну «МТМ» (проммайданчик №2 філії Комунарського району, котельня по вул.Оріхівське шосе,10) надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції та зауваження по даному об’єкту протягом 30 календарних днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний,164; e-mail: adm@zoda.gov.ua, сайт:  www.zoda.gov.ua.

Оприлюднено 25.10.2023


Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди в
атмосферу для КНП «ОКЗ НПД» ЗОР

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «ОБЛАСНИЙ КЛІНІЧНИЙ ЗАКЛАД З НАДАННЯ ПСИХІАТРИЧНОЇ ДОПОМОГИ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (КНП «ОКЗ НПД» ЗОР) має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для майданчиків №№ 1,2.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ - 05498909

Місцезнаходження суб'єкта господарювання: 69033, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Комунарський район, Оріхівське шосе, будинок 10-А.

Контактний номер телефону: (0612)96-78-08; (061)233-71-92.

Адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: zopb@meta.ua, zopb.sedova@meta.ua

Місцезнаходження об'єкта / промислового майданчика: майданчик №1: 69033, Запорізька обл., м.Запоріжжя, Комунарський район, Оріхівське шосе, 10-А; майданчик №2: 69005, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Вознесенівський район, вул.Сєдова, 6, 31, 31-А.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюється вперше.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: КНП «ОКЗ НПД» ЗОР не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об'єкта (опис виробництв та технологічного устаткування):

КНП «ОКЗ НПД» ЗОР - підприємство, яке утворене для виконання функцій, спрямованих на збереження і зміцнення психічного здоров'я населення, стратегічного управління з питань психічного здоров'я, проведення заходів на зміцнення психічного населення та попередження розладів психічного здоров'я у дорослих та дітей. Основними видами діяльності установи є діяльність лікарняних закладів, загальна та спеціалізована медична практика, надання соціальної допомоги без забезпечення проживання для осіб похилого віку та інвалідів, денний догляд за дітьми, тощо. Для можливості здійснення діяльності установа має спеціалізовані лабораторії для проведення аналізів та експлуатує технологічне обладнання: дизельгенератори для вироблення електроенергії, компресори, холодильне обладнання, обладнання для приготування їжі та випікання хлібобулочних виробів. Більш детальний опис об'єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря без урахування викидів від автотранспорту та парникових газів складають: від майданчика №1- близько 1т/рік, від майданчика №2 - близько 1 т/рік. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, неметанові леткі органічні сполуки, тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: КНП «ОКЗ НПД» ЗОР не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання:

Заходи по скороченню викидів на об'єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по майданчикам №№1,2 КНП «ОКЗ НПД» ЗОР надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія+380800503508.

Оприлюднено 24.10.2023


Заява про намір отримати дозвіл на викиди

Повне та скорочене найменування суб'єкта господарювання: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ДНІПРО МОНТАЖ» (Запорізький проммайданчик), скорочена назва ТОВ «ДНІПРО МОНТАЖ». Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ: 40001303. Місцезнаходження суб'єкта господарювання, контактний номер телефону, адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: 49009, Дніпропетровська обл., м.Дніпро, вул. Єфремова Сергія, будинок 16, поверх 4, тел. 050-340-40-59, pantig@ukr.net. Місцезнаходження об'єкта/промислового майданчика: 69000, Запорізька область, м.Запоріжжя, Південне шосе 72. Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для існуючого підприємства згідно ПКМУ №302 від 13.12.2002р. Відомості про наявність висновку з ОВД: діяльність підприємства не підлягає оцінці впливу на довкілля згідно Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Загальний опис об'єкта: підприємство спеціалізується на збагаченні відвальних шлаків ПАТ «Запоріжсталь» методами не хімічного магнітного збагачення і гравітаційного сортування матеріалу з подальшим сортуванням на барабанних грохотах. Відомості щодо видів та обсягів викидів: оксид вуглецю, залізо та його сполуки, манган та його сполуки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційовані за складом, оксиди азоту, вуглеводні граничні, фтористий водень. Загальний викид забруднюючих речовин складає 0,308 т/рік. Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, що виконані або/та які потребують виконання: заходи не встановлюються. Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: заходи не встановлюються. Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення виикдів: для даного підприємства не було встановлено заходи щодо скорочення викидів. Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: викиди відповідають вимогам Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати протягом 30 календарних днів з дня публікації заяви про намір до Запорізької обласної  Державної адміністрації за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний,164. Строки подання зауважень та пропозицій: протягом 30 календарних днів.


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у серпні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, грунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за №406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за серпень місяць 2023 року становить 519 353 611,20 гри.

Надана інформація за серпень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам. внаслідок збройної російської агресії, включає в себе Ї події, які відбулися протягом 2022 року, що пов'язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.

Збитки завдані атмосферному повітрю внаслідок збройної агресії у серпні 2023 року не розраховувались.


Інформація
про публічне обговорення наміру отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «Дніпроспецсталь», яке організоване Запорізькою обласною військовою адміністрацією у режимі відеоконференції

05.09.2023 відбулось публічне обговорення наміру отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «Дніпроспецсталь», яке було організоване Запорізькою обласною військовою адміністрацією у режимі відеоконференції.

У заході також взяли участь представники управління з питань екологічної безпеки міської ради.

За результатами публічного обговорення, враховуючи підвищену увагу мешканців міста до проблеми забруднення атмосферного повітря, управлінням з питань екологічної безпеки міської ради запропоновано внести до протоколу публічного обговорення наступні пропозиції, які обов’язково мають бути враховані підприємством ПрАТ «Дніпроспецсталь» при підготовці документів на отримання дозволу на викиди та Міндовкіллям при видачі дозволу на викиди ПрАТ «Дніпроспецсталь», а саме:

в умовах дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «Дніпроспецсталь» передбачити обов’язкове виконання заходів Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м.Запоріжжя, яка наразі розробляється виконавчим комітетом міської ради та буде затверджена на сесії міської ради;

передбачити в дозволі на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами ПрАТ «Дніпроспецсталь» захід щодо встановлення автоматизованих систем контролю на основних джерелах викидів підприємства по забруднюючим речовинам, по яким суб’єктами моніторингу атмосферного повітря фіксуються перевищення гранично-допустимих концентрацій.


Інформація
про роботу групи мобільного моніторингу з метою запобігання, виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря 17.08.2023

17.08.2023, група мобільного моніторингу щодо виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря здійснила виїзд в промислову зону між територією ПАТ «Запоріжсталь» та ЗДП «Кремнійполімер», де розташовані потенційні забруднювачі атмосферного повітря, згідно з картами розповсюдження забруднення атмосферного повітря, розроблених управлінням з питань екологічної безпеки міської ради.

До складу групи увійшли представники управління з питань екологічної безпеки міської ради, департаменту правового забезпечення міської ради, районної адміністрації міської ради по Заводському району, Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та відділення поліції №1 Запорізького РУП ГУНП в Запорізькій області.

Під час виїзду були обстежені підприємства ТОВ «АДАТ» та ТОВ «Укрекопроект», які займаються утилізацією відходів, у тому числі небезпечних.

Зафіксовано факт спалювання відходів, а також засмічення землі та ґрунтів відходами гуми та сажею.

За результатами роботи групи складений акт. Матеріали виїзду направлені до Запорізької обласної прокуратури для вжиття заходів реагування в межах повноважень.


Інформація про спільну  робочу нараду Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради щодо роботи груп мобільного моніторингу з метою запобігання, виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря 16.08.2023

16.08.2023, відбулася спільна робоча нарада за участю представників Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та управління з питань екологічної безпеки міської ради.

На нараді обговорювались питання щодо організації роботи мобільної групи за участю представників Запорізької обласної прокуратури, Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та Запорізької міської ради з метою виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря.

Визначено дату та маршрут обстеження території, де розташовані потенційні забруднювачі атмосферного повітря, згідно з картами розповсюдження забруднення атмосферного повітря, розроблених управлінням з питань екологічної безпеки міської ради.


Інформація про виїзну нараду щодо розгляду скарг громадян на забруднення повітря
ПрАТ «Запорізький кабельний завод»

15.08.2023, відбулася виїзна нарада щодо розгляду скарг громадян на забруднення повітря підприємством ПрАТ «Запорізький кабельний завод», яке розташоване у Дніпровському районі міста по вул. Гладкова, 2.

В нараді взяли участь представники Департаменту захисту довкілля Запорізької облдержадміністрації, Запорізької районної державної адміністрації, Запорізької міської ради, Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області, Державної установи «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області), а також мешканці житлових будинків, які розташовані у безпосередній близькості до підприємства ПрАТ «Запорізький кабельний завод».

Під час наради відбулася зустріч із мешканцями прилеглих будинків. Фахівці установ, що приймали участь у нараді, відповіли на їх запитання.

На нараді з керівництвом ПрАТ «Запорізький кабельний завод» обговорювалися питання дотримання підприємством дозволених обсягів викидів, а також умов та вимог дозволу на викиди, який виданий підприємству Департаментом захисту довкілля Запорізької облдержадміністрації у 2018 році терміном дії до 2028 року.

Підприємство ПрАТ «Запорізький кабельний завод» є одним з підписантів Угоди про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м.Запоріжжя у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя від 15.10.2020.

Відповідно до Угоди підприємству заплановано виконання додаткового до дозволу на викиди заходу щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, а саме: заміна каталітичних пластин в печах для  забезпечення ефективності допалу органічних сполук, зокрема фенолу та формальдегіду, що виділяються при запіканні лаку не менш як на 97%. Термін виконання заходу відповідно до Угоди – 2025 рік.

За інформацією керівництва ПрАТ «Запорізький кабельний завод» зазначений захід планується виконати достроково, а саме восени 2023 року.

Підсумовуючи виїзну нараду, було наголошено на здійснені постійного контролю з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо дотримання підприємством ПрАТ «Запорізький кабельний завод» природоохоронного законодавства та його зобов’язань про виконання заходів.


Інформація про спільну робочу нараду в Запорізькій обласній прокуратурі щодо роботи груп мобільного моніторингу з метою запобігання, виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря та водних ресурсів 09.08.2023

Сьогодні 09.08.2023 у приміщенні Спеціалізованої екологічної прокуратури (на правах відділу) Запорізької обласної прокуратури відбулася робоча нарада за участю представників міської влади, обласної та окружних прокуратур міста, а також Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області).

Спеціалістами управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради проведена аналітична робота по даним КП «Центр управління інформаційними технологіями» щодо звернень мешканців міста на адресу «Контакт Центр 1580» стосовно забруднення атмосферного повітря, у тому числі пов’язаного зі специфічним запахом (йоду, паленої гуми, пластмаси тощо). Під час цієї роботи було враховано дані Запорізького обласного центру з гідрометеорології щодо напрямків та швидкості вітру за датами та часом звернень мешканців із нанесенням зібраних відомостей на мапу міста в розрізі місяців.

Проведений аналіз дозволив визначити 4 основні територіальні зони міста, де суб’єкти господарювання, у тому числі невеликі підприємства, приховано, здебільшого у вечірній час, забруднюють атмосферне повітря та створюють суттєві незручності мешканцям Запоріжжя.

На нараді узгоджено конкретні заходи, які вже найближчим часом будуть реалізовані групами мобільного моніторингу, створеними Запорізькою обласною прокуратурою спільно з Головним управлінням Національної поліції в Запорізькій області, Управлінням патрульної поліції в Запорізькій області, Державною екологічною інспекцією Південного округу (Запорізька та Херсонська області) та Запорізькою міською радою з метою запобігання, виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря та водних ресурсів.

Визначено графік та маршрути обстеження територій, де розташовані потенційні забруднювачі атмосферного повітря.

Спільна робота правоохоронних і контролюючих органів, а також органів місцевого самоврядування щодо запобігання, виявлення та припинення правопорушень у сфері охорони атмосферного повітря та водних ресурсів триває і не зупиняється ні на мить.


Інформація щодо розробки Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м.Запоріжжя

Наразі у нашому місті проводиться робота по розробці Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м.Запоріжжя, відповідно до Завдання на розробку Програми, затвердженого робочою групою по вирішенню питань покращення атмосферного повітря міста Запоріжжя.

Промислові підприємства міста співпрацюють з Державною установою «Інститут громадського здоров’я ім. О.М. Марзєєва Національної академії медичних наук України», яка є розробником Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м.Запоріжжя. Вони надають розробнику необхідну інформацію для проведення аналітичних, дослідницьких та розрахункових робіт з метою обґрунтування необхідності та розробки заходів щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря суб’єктами господарювання.

Вдячні промисловим підприємствам міста за відповідальне ставлення до необхідності співпраці у розробці Програми з метою подальшого покращення стану атмосферного повітря міста.

Робота триває.


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у липні 2023 року за даними Державної екологічної
інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за липень місяць 2023 року складає 239 979,88 грн.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за липень місяць 2023 року становить 896 429 604,45 грн, сума розрахованих збитків внаслідок забруднення земельних ресурсів за липень місяць 2023 року становить 39 113 291,49 грн.

Надана інформація за липень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.


Повідомлення про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Приватне акціонерне товариство "Український графіт" (ПрАТ «Укрграфіт»)
Код ЄДРПОУ- 00196204 
інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

01.08.2023


Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди
для ПРИВАТНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ФАРМАЦЕВТИЧНА ФАБРИКА «ВІОЛА»

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України ПРИВАТНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО ФАРМАЦЕВТИЧНА ФАБРИКА «ВІОЛА»  (далі ПРАТ ФФ «ВІОЛА») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ – 01973472

Місцезнаходження суб’єкта господарювання: 69063, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Олександрівський р-н, вул.Академіка Амосова, 75.

Контактний номер телефону: (061)289-00-56.

Адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: office@tkviola.zp.ua

Місцезнаходження об’єкта / промислового майданчика (проммайданчик №2): 69063, Запорізька обл., м. Запоріжжя, Олександрівський р-н, вул. Академіка Амосова, 75.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами проммайданчика №2 здійснюється у зв’язку з встановленням нового обладнання (генераторів).

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: ПРАТ ФФ «ВІОЛА» не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування):

ПРАТ ФФ «ВІОЛА» це сучасне фармацевтичне підприємство. Якість продукції, виробленої підприємством, забезпечується діючою інтегрованою системою управління якості відповідно до вимог стандартів ISO та належної виробничої практики (GMP) лікарських засобів.

Виробничий майданчик №2 спеціалізується на підготовці сировини, виготовленні м’яких, рідких та твердих лікарських засобів, а також здійсненні фасування та контролю якості сировини і продукції.

На території майданчика розміщуються наступні виробничі цехи: цех м’яких лікарських засобів (МЛЗ); цех рідких лікарських засобів (РЛЗ); цех фасування лікарських засобів (ФЛЗ); цех твердих лікарських засобів (ТЛЗ); відділ контролю якості (ВКЯ); допоміжні ділянки (майстерня, склад сировини, спиртосховище). Більш детальний опис об'єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 2,7 тон, без урахування викидів від автотранспорту та парникових газів. Основними забруднюючими речовинами є: спирт етиловий, оксиди азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: ПРАТ ФФ «ВІОЛА» не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: Заходи по скороченню викидів на об’єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по ПРАТ ФФ «ВІОЛА» надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія +38 0800 503 508.

24.07.2023


Пам’ятка
Щодо профілактики гострих кишкових інфекцій для попередження епідемічних ускладнень, що можуть бути пов’язані із погіршенням якості річкової води в місцях відпочинку

Життя та здоров’я людини тісно пов'язані з навколишнім середовищем, де одним із найважливіших компонентів є вода. Невідповідність питної води санітарно-мікробіологічним вимогам є основною причиною підвищення захворюваності серед населення на такі інфекційні захворювання, як вірусний гепатит А, черевний тиф, дизентерія, холера, ротавірусні інфекції, лептоспіроз, а також хвороби, пов’язані з хімічним забрудненням води.

Збудники кишкових інфекцій мають високу стійкість до зовнішнього середовища, тривалий час зберігаючи свої хвороботворні властивості. У передачі збудників можуть брати участь кілька основних факторів: вода, харчові продукти, ґрунт, предмети побуту тощо.  Кишкові інфекції передаються через вживання зараженої їжі та води, під час купання у забруднених водоймах, через брудні руки.

З підвищенням температури навколишнього середовища створюються  сприятливі умови для виникнення та розповсюдження кишкових хвороб, які в умовах недотримання заходів суспільної та особистої гігієни можуть викликати масові захворювання людей.

Відпочинок на воді рекомендований тільки у спеціально відведених та обладнаних місцях, а купання у водоймах - за умов дотримання вимог до якості та безпечності показників води, які підтверджені лабораторно.

Дбайте про своє здоров’я та здоров’я рідних і близьких!


Інформація про проведення процедури закупівлі

Управлінням з питань екологічної безпеки міської ради з державною установою «Інститут громадського здоров’я ім.О.М.Марзєєва національної академії медичних наук України» 22.06.2023 року укладено договір №21 на послугу «Розробка Програми охорони довкілля щодо поетапного зниження викидів забруднюючих речовин суб’єктами господарювання м.Запоріжжя». Договір зареєстровано та взято на облік органами казначейської служби 30.06.2023.

https://public-docs.prozorro.gov.ua/get/fc4023453c2845699a6e1f4c6c0877dd?Signature=E%2B1dIMbpl5KBUIgkCzLdmdY55gkpfb8d7cwYzIbSVHr%2F8c3ezbRPnNdghv%2FSQQmV0Gm3iD2a0f3eJGqyFa3HBg%3D%3D&KeyID=52462340


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у травні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за травень місяць 2023 року складає 153 682,02 грн.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за травень місяць 2023 року становить 775 615 224.05 грн.

Надана інформація за травень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов'язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.


Повідомлення про намір отримання дозволу для
ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ»

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства

України ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» (далі ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ - 35924440

Місцезнаходження суб'єкта господарювання: 69068, м. Запоріжжя, Шевченківський р-н, вул. Іванова, 99.

Контактний номер телефону: (061)2285501.

Адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: office@weltum.com

Місцезнаходження об'єкта / промислового майданчика: 69013, м. Запоріжжя, Шевченківський р-н, вул. Базова, 10В та вул. Базова, 10Г (полігон ТПВ №1 та яма для захоронення тварин збитих автотранспортом).

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря здійснюється у зв'язку з коригуванням інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, є якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: висновок з оцінки впливу. на довкілля планованої діяльності «Реконструкція полігону твердих побутових відходів ПТПВ-І по вул. Базова 10-В в м. Запоріжжя» від 04.12.2020р. № 21/01-20203125500/1.

Загальний опис об'єкта (опис виробництв та технологічного устаткування):

ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» спеціалізується на вивезенні та захороненні міських побутових, комунально-змішаних та промислових відходів, рідких нечистот, а також захороненні біологічних відходів.

На території полігону твердих побутових відходів ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» розташовані наступні виробничі підрозділи: адміністративно-побутовий корпус; службові будівлі (вагова, склади); автомобільні ваги; сортувальна лінія; яма для захоронення біологічних відходів 4-го класу небезпеки.

Сортувальна лінія напіввідкрита та представлена наступними функціональними зонами: приймального відділення твердих побутових відходів, сортувального відділення з контейнерами для розділення сміття по категоріях та фракціях і відвантаження контейнерів.

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин:

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 19т, без урахування викидів від автотранспорту. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксиди вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, кальцію гідрооксид (гашене вапно), метан тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання:

Заходи по скороченню викидів на об'єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по ТОВ «ВЕЛЬТУМ-ЗАПОРІЖЖЯ» надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія +380800503508.


Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди для АТ «Укрзалізниця»
(проммайданчик виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія»)

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України АТ «Укрзалізниця» має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для проммайданчика виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія».

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ - 40075815

Місцезнаходження суб'єкта господарювання: 03150, місто Київ, вулиця Єжи Гедройця, будинок 5.

Контактний номер телефону: (061) 764-26-36.

Адреса електронної пошти суб'єкта господарювання: pkvchd7teh3@dp.uz.gov.ua

Місцезнаходження об'єкта / промислового майданчика: 69118, Запорізька обл., Комунарський район, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 6г.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюється у зв'язку з закінченням терміну дії попереднього дозволу.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: проммайданчик виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя- 1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об'єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): проммайданчик виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія» АТ «Укрзалізниця» функціонує з метою організації перевезень пасажирів, багажу, вантажобагажу і пошти у внутрішньому, міждержавному та міжнародному сполученнях, утримання у належному стані рухомого складу, екіпірування пасажирських поїздів усім необхідним інвентарем і постільною білизною, проведення технічного обслуговування, єдиної технічної ревізії, поточного, деповського, капітального в обсязі КР-1 ремонтів пасажирських вагонів, здійснення підсобно-допоміжної діяльності, забезпечення безпеки руху, охорони праці в пасажирському господарстві та підвищення культури обслуговування в поїздах. На території проммайданчику розташовані наступні будівлі та споруди: будівля пункту технічного обслуговування з санітарно-побутовими приміщеннями: гардеробними, душовими, кімнатою приймання їжі, приміщенням для відпочинку та обігрівання, сушильнею; будівля резерву провідників з побутовими приміщеннями; складські приміщення (комори) та дезінфекційне відділення лінійної бази з обслуговування пасажирських вагонів; будівля гаражу; компресорна, вагономийний комплекс. Більш детальний опис об'єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючі речовин: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 17т, без урахування викидів від автотранспорту та парникових газів. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, метали та їх сполуки, неметанові леткі органічні сполуки, тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: проммайданчик не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання:

Заходи по скороченню викидів на об'єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по АТ «Укрзалізниця» (проммайданчик виробничого підрозділу пасажирське вагонне депо Запоріжжя-1 філії «Пасажирська компанія») надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія +380800503508.


ПОВІДОМЛЕННЯ 
про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля

Товариство з обмеженою відповідальністю «Босс Технолоджи» (код ЄДРПОУ - 39963991) інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у травні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за травень місяць 2023 року складає 153 682,02 грн.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, грунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 № 167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за травень місяць 2023 року становить 775 615 224.05 грн.

Надана інформація за травень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов'язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.


Товариство з обмеженою відповідальністю «БАЛТА» (код ЄДРПОУ 24511412) інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля


Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин для Товариства з обмеженою відповідальністю «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК»

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України Товариство з обмеженою відповідальністю «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК» (далі ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ – 42367749

Місцезнаходження суб’єкта господарювання: 65026, м. Одеса, Польський узвіз, 11, офіс 5.

Контактний номер телефону: +38(048)737-71-11

Адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: forwarding@ugl.com.ua

Місцезнаходження об’єкта / промислового майданчика (Запорізьке регіональне відділення «ТЕРМІНАЛ ЗАПОРІЖЖЯ» ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК»): 69013, м. Запоріжжя, Шевченківський р-н, вул. А.Курчатова, 1 та пров.Архангельський,1а.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: отримано Висновок з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності «Реконструкція групи будівель автосалону під контейнерний логістично-складський термінал Запорізького регіонального відділення «ТЕРМІНАЛ ЗАПОРІЖЖЯ» ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК» №02.1-15/04.3/572 від 19.12.2022р., виданого Департаментом захисту довкілля Запорізької ОДА.

Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): Запорізьке регіональне відділення «ТЕРМІНАЛ ЗАПОРІЖЖЯ» ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК» надає повний спектр послуг логістики з комбінуванням різних видів транспорту для перевезень всіх видів вантажів. На майданчику розміщуються: адміністративно-побутовий корпус та офіс; вантажний митний комплекс; парковка; склади; спеціальний майданчик для рефрижераторних контейнерів, склади для прийому та відвантаження генеральних і насипних вантажів тощо. Більш детальний опис об'єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 0,3 тон, без урахування викидів від автотранспорту та парникових газів. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксиди вуглецю, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: Запорізьке регіональне відділення «ТЕРМІНАЛ ЗАПОРІЖЖЯ» ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК» не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: Заходи по скороченню викидів на об’єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по Запорізькому регіональному відділенню «ТЕРМІНАЛ ЗАПОРІЖЖЯ» ТОВ «ЮНАЙТЕД ГЛОБАЛ ЛОДЖИСТІК» надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія +380800503508.


До уваги громадян!

Щороку у весняний період відбувається масовий нерест риби та розмноження раків.

Згідно з наказом Управління Державного агентства меліорації та рибного господарства у Запорізькій області «Про встановлення весняно-літньої заборони на лов водних біоресурсів на рибогосподарських водних об’єктах в межах діяльності Запорізького рибоохоронного патруля у 2023 році» від 29.03.2023 року №18 (https://zp.darg.gov.ua/_nakaz_vid_29_03_2023_roku_18_0_0_0_1173_1.html) встановлюється період заборони на добування (вилов) водних біоресурсів (промислове та любительське рибальство на нерестовищах, в тому числі з берега) у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у такі терміни:

на Запорізькому (Дніпровському) водосховищі – з 05 квітня по 13 червня 2023 р.;

на Каховському водосховищі – з 10 квітня по 18 червня 2023 р.;

на інших водосховищах – з 01 квітня по 09 червня 2023 р.;

у всіх річках та їх кореневих водах (руслах річок з усіма діючими рукавами, затонами та затоками) – з 01 квітня по 20 травня 2023 р.;

у придаткових водоймах – з 01 квітня по 30 червня 2023 р.;

у водоймах спеціальних товарних рибних господарств (СТРГ) – відповідно до режимів їх рибогосподарської експлуатації.

За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

  В залежності від порушення сума штрафу може становити від 34 до 680 грн, а в залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф до 6 800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

  Крім штрафу за незаконний вилов водних біоресурсів, відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209, правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

Зі свого боку, виконавчі органи Запорізької міської ради в межах повноважень сприяють перевіркам органами рибоохорони, екологічної інспекції та національної поліції, дотримання правил торгівлі з метою недопущення випадків продажу, скуповування риби, ікри та продуктів їх переробки без наявності документів, що засвідчують законність їх придбання, та сертифікату якості.

Шануйте та охороняйте природу!


ЗАЯВА ПРО НАМІРИ

Згідно з Законом України «Про охорону атмосферного повітря» та постанови КМУ від 13.03.2002 р. № 302 (зі змінами) КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО «МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 9» ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КНП «МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 9» ЗМР), єДРПОУ 05498694, юр. адреса: 69065, м. Запоріжжя, вул. Щаслива/ Дудикіна, 1/6, тел. (061) 224-37-00, факс: (061) 224-37-29, еmail: 9gb@ukr.net), має наміри отримати новий дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел діючого об’єкту, що розташований за адресою: 69065, м. Запоріжжя, вул. Щаслива/ Дудикіна, 1/6.

Об’єкт  не підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

Основною господарською діяльністю підприємства, що являє собою лікувальну установу міста Запоріжжя, є надання медичної допомоги населенню і розробка нових, найбільш ефективних методів цілодобової допомоги, діагностики, лікування і профілактики. Основне технологічне устаткування лікарні забезпечує надання лікарняних послуг, а саме: лікування та догляд хворих в умовах стаціонару, включаючи їх харчування, проведення рентгенівських, бактеріологічних, клініко-діагностичних хімічних аналізів, приготування розчинів дезінфікуючих засобів і знезаражування ними медичного обладнання, інвентарю, інструменту, шкіри рук та шкірних покривів, рідких біологічних відходів і матеріалів, забруднених біологічними рідинами, а також приміщень.

Допоміжне устаткування  (слюсарне, столярне, харчоблоку, холодильне, транспортне, резервного електропостачання) забезпечує, крім того, господарську діяльність лікарні.

 Відомості щодо видів та обсягів викидів без урахування парникових газів (т/рік): біля 0,71, в тому числі діоксид азоту - 0,19631, оксид вуглецю - 0,17088, спирт етиловий – 0,15953, речовини суспендовані - 0,04617, спирт ізопропіловий – 0,04260, вуглеводні насичені С12-С19 - 0,0410, діоксид сірки - 0,03465, аміак – 0,00991 та інші.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва, заходи на період НМУ  та заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені.

Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні (основні джерела відсутні); пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів, надані в документах до дозволу і відповідають чинному законодавству. Для неорганізованих джерел викидів нормативи ГДВ не встановлюються, регулювання здійснюється за вимогами дозволу. 

Результати розрахунків розсіювання в атмосфері показали, що викиди забруднюючих не перевищують  значення ГДК/ОБРВ.

Діяльність лікарні не впливає на промислові, житлово-цивільні об’єкти, пам’ятники архітектури, наземні і підземні споруди та інші елементи техногенного середовища.

Перевищення гранично допустимих концентрацій  забруднюючих речовин на межі житлової забудови не виявлено.

Підприємство і надалі зобов’язується дотримуватись вимог природоохоронного законодавства при експлуатації джерел викидів шкідливих речовин.

За додатковою інформацією звертатися до інженера з енергозбереження підприємства  Болотної Марії Ігорівни,  телефон: (061) 283-30-21, (097) 508-11-61.

З питаннями та пропозиціями щодо намірів підприємства звертатися до Запорізької обласної державної адміністрації за адресою: просп. Соборний, 164, м. Запоріжжя, 69107, тел.: (061) 224-60-81, 0 800 503 508 протягом місяця з дня опублікування.


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у квітні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за квітень місяць 2023 року складає 45 741,82 грн.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за квітень місяць 2023 року становить 1 143 185 508,30 грн. Сума збитків внаслідок забруднення ґрунтів розрахованих у квітні місяці 2023 року складає 8 402 546,88 грн.

Надана інформація за квітень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.


Повідомлення про намір отримання дозволу для КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ«ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ «ОБЕРІГ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

З метою ведення виробничої діяльності в рамках чинного природоохоронного законодавства України КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ЗАПОРІЗЬКА СПЕЦІАЛЬНА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА-ІНТЕРНАТ «ОБЕРІГ» ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ (далі Запорізька школа-інтернат «Оберіг») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.

Ідентифікаційний код юридичної особи в ЄДРПОУ – 20520842

Місцезнаходження суб’єкта господарювання: 69067, м. Запоріжжя, Заводський р-н, вул. Олександра Невського, буд. 87-А.

Контактний номер телефону: (061) 286-25-85.

Адреса електронної пошти суб’єкта господарювання: oberig9@ukr.net

Місцезнаходження об’єкта / промислового майданчика: 69067, м. Запоріжжя, Заводський р-н, вул.Олександра Невського, буд. 87-А.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами здійснюється у зв’язку з встановленням нового обладнання (генераторів, котлів тощо).

Відомості про наявність висновку з оцінки впливу на довкілля, в якому визначено допустимість провадження планованої діяльності, яка згідно з вимогами Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» підлягає оцінці впливу на довкілля: Запорізька школа-інтернат «Оберіг» не підлягає оцінці впливу на довкілля.

Загальний опис об’єкта (опис виробництв та технологічного устаткування): Запорізька школа-інтернат «Оберіг» - є спеціальним загальноосвітнім навчальним закладом І-ІІ ступенів для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку. Заклад здійснює комплексну медичну, психологічну, педагогічну реабілітацію учнів (вихованців), проведення корекційно-розвивальної роботи, забезпечує здобуття певного рівня освіти, професійної орієнтації та підготовки. навчальний корпус; спальний корпус; харчоблок; котельня; майданчик для зберігання матеріалів; пральня; столярна майстерня; слюсарна майстерня; інші побутові приміщення. Більш детальний опис об'єкта та технологічного устаткування наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря складають близько 73,5 тон, без урахування викидів від автотранспорту та парникових газів. Основними забруднюючими речовинами є: оксиди азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, метали та їх сполуки тощо.

Більш детальні відомості щодо видів та обсягів викидів забруднюючих речовин наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

Перелік заходів щодо впровадження найкращих доступних технологій виробництв, що виконані або/та які потребують виконання: Запорізька школа-інтернат «Оберіг» не має виробництв та технологічного устаткування, які підлягають до впровадження найкращих доступних технологій та методів керування відповідно до Переліку виробництв.

Перелік заходів щодо скорочення викидів, що виконані або/та які потребують виконання: Заходи по скороченню викидів на об’єкті не передбачені.

Відповідність пропозиції щодо дозволених обсягів викидів законодавству: Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від організованих джерел викидів здійснюються у межах вимог нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених Міністерством охорони навколишнього природного середовища України №309 від 27.06.2006р. та у межах встановлених величин гранично допустимих концентрацій (ГДК) та орієнтовних безпечних рівнів діяння (ОБРД) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі населених місць. Для неорганізованих джерел викидів розроблені пропозиції щодо вимог, які встановлюються в дозволі на викиди. Детальні пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, умови та вимоги для джерел викидів наведено в «Інформації про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості».

«Інформація про отримання дозволу на викиди для ознайомлення з нею громадськості» по Запорізької школі-інтернат «Оберіг»  надана Запорізькій обласній державній адміністрації.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія +380800503508.


ОГОЛОШЕННЯ про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ТОВ «НДІ «УКРЕКОПРОЕКТ»


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у березні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за березень місяць 2023 року складає 66 643,38 грн.

На підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану, затвердженої наказом Міндовкілля від 04.04.2022 №167 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 11.04.2022 за № 406/37742, сума розрахованих збитків внаслідок засмічення земельних ресурсів за березень місяць 2023 року становить 2 806 060 844,40 грн. Сума збитків внаслідок забруднення ґрунтів розрахованих у березні місяці 2023 року складає 4 278 236,80 грн.

Надана інформація за березень 2023 року про розміри збитків, заподіяних атмосферному повітрю та земельним ресурсам внаслідок збройної російської агресії, включає в себе і події, які відбулися протягом 2022 року, що пов’язано з тривалим збором та аналізом інформації необхідної для розрахунків.


Інформація про розміри збитків навколишньому природному середовищу м.Запоріжжя внаслідок російської агресії у січні 2023 року за даними Державної екологічної інспекції Південного округу

На підставі Методики розрахунку неорганізованих викидів забруднюючих речовин або суміші таких речовин в атмосферне повітря внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій та/або під час дії воєнного стану та визначення розмірів завданої шкоди, затвердженої наказом Міндовкілля від 13.04.2022 №175 зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 16.04.2022 за № 433/37769, сума збитків заподіяних атмосферному повітрю внаслідок обстрілів за січень місяць 2023 року складає 616 262,62 грн.

Збитки завдані земельним ресурсам внаслідок збройної агресії у січні 2023 року не розраховувались.


Шановні мешканці та гості міста!

Щороку, з настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий та інші. Тож збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

На виконання розпорядження міського голови від 15.02.2023 №42р з метою посилення заходів щодо збереження ранньоквітучих об’єктів рослинного світу, в тому числі, що занесені до Червоної книги України та недопущення торгівлі ними, щорічно у зимово-весняний період в місті активізуються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції Південного округу, Інспекції з благоустрою міста Запоріжжя та районних адміністрацій по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Задля збереження унікальної української природи закликаємо вас зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти.

Не підтримуйте тих, хто збагачується за рахунок збіднення природи!


Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «МОКРЯНСЬКИЙ КАМ’ЯНИЙ КАР’ЄР №3» повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для проммайданчика №2, Дробарні цехи, розташований за адресою: 69013, м. Запоріжжя, Шевченківський район, вул. Загорська, 15.

Основним призначенням проммайданчика №2, Дробарні цехи, ТОВ «Мокрянський кам’яний кар’єр №3» є виробництво щебеню різних фракцій. Річний випуск продукції становить 2040 тис. т.

Викиди в атмосферу здійснюються від технологічного устаткування: дробарок, грохотів, перевантажувального обладнання, складів зберігання щебеню та палива. Основні забруднюючі речовини, присутні у викидах: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, оксид вуглецю, оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) у перерахунку на діоксид азоту, залізо та його сполуки у перерахунку на залізо, манган та його сполуки в перерахунку на діоксид мангану, сірководень, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець, вуглеводні ароматичні, масло мінеральне нафтове (веретенне, машинне, циліндрове і ін.), бензин (нафтовий малосірчистий, у перерахунку на вуглець). Сумарні потенційні валові викиди забруднюючих речовин становлять 67,5 т/рік.

Перед викидом в атмосферне повітря відхідні гази проходять очищення в циклонах та гідравлічних пиловловлювачах. Газоочисні установки працюють задовільно. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують нормативів граничнодопустимих викидів, встановлених законодавством. Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують гігієнічних нормативів на межі нормативної санітарно-захисної зони. Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачаються.

Для стаціонарних джерел викидів в документах для отримання дозволу надані пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та прописані умови щодо ведення технологічного процесу, експлуатації обладнання та споруд.

Контактна особа на підприємстві - заступник головного інженера Сова Яна Олександрівна, тел. (061) 270-54-92.

Пропозиції та зауваження направляти протягом 30 календарних днів з моменту опублікування даного повідомлення до Запорізької обласної державної адміністрації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, тел. (061) 224-61-44, 239-03-53, e-mail: adm@zoda.gov.ua.

01.02.2023


ТОВ «МЕТПРОМСЕРВІС» заявляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу від стаціонарних джерел викидів.

Фактична адреса розташування: 69014, м. Запоріжжя, Шевченківський район, вул. Харчова, 6.

ТОВ «МЕТПРОМСЕРВІС» - спеціалізоване діюче підприємство по переробці металевого лому й лому кольорових металів. Підприємство спеціалізується на виробництві сталі та сплавів, виробництві сплавів кольорових металів з лома вторинної сировини індукційним методом переплаву.

Загальний об’єм викидів забруднюючих речовин складає близько 31т/рік, без врахування викидів від пересувних джерел (двигунів внутрішнього згорання), та містять основні забруднюючі речовини: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, метали та їх сполуки, оксиди азоту, оксиди вуглецю, діоксид сірки тощо.

За даними розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, перевищення санітарно-гігієнічних нормативів якості атмосферного повітря на межі встановленої СЗЗ та найближчої житлової забудови - відсутні.

ТОВ «МЕТПРОМСЕРВІС» гарантує, при здійсненні своєї діяльності дотримуватись вимог та нормативів природоохоронного та санітарного законодавства.

Пропозиції і зауваження по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку обласну державну адміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп.Соборний, 164, гаряча телефонна лінія: +380800503508.

За додатковою інформацією звертатись до ТОВ «МЕТПРОМСЕРВІС» за тел.:(061)212-97-88, +38097-586-68-76.

20.01.2023


КОНЦЕРН «МІСЬКІ ТЕПЛОВІ МЕРЕЖІ» (Концерн «МТМ») має намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами.
Місцезнаходження юридичної особи: 69091, місто Запоріжжя, бульвар Гвардійський, буд. 137.
Керівник підприємства: в.о. генерального директора – Астапенков Сергій Васильйович
Телефон/факс: +38 (061) 220 58 10; e-mail: info@teploseti zp.ua

Зауваження та пропозиції громадських організацій та окремих громадян щодо видачі дозволу на викиди надсилати протягом одного місяця з дати опублікування об'яви до Запорізької облдержадміністрації за адресою: пр. Соборний, 164, м.Запоріжжя, 69107; тел. 0(800) 503-508; (061) 239-03-53, E-mail: gromada@zoda.gov.ua.

Проммайданчик підприємства розташований за адресою 69600, м.Запоріжжя, вул. Оріхівське шосе, 10, котельня призначена для опалення та гарячого водопостачання Запорізької обласної клінічної лікарні.

Основними забруднюючими речовинами у атмосферне повітря є: залізо та його сполуки (у перерахунку на залізо), манган та його сполуки (у перерахунку на діоксид мангану), ртуть та її сполуки у перерахунку на ртуть, оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту, оксид вуглецю, вуглецю діоксид, метан, ксилол, етантіол (етилмеркаптан), уайт-спірит, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, азоту (1) оксид (N 2 O).

За додатковою інформацією звертатися на підприємство: 69091, м.Запоріжжя, бул. Гвардійський, 137, тел. (063) 334 58 94, контактна особа – Четвєріков Павло Миколайович.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря надані в документах до дозволу.

Заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не заплановані.

29.12.2022


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ВІТАЦЕНТР» повідомляє про намір одержати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для знову введених джерел проммайданчика, який розташований за адресою: 69035, Запорізька обл., місто Запоріжжя, вулиця Сєдова, будинок 3.

У поліклініці на другому поверсі проводяться рентгенологічні дослідження.  Рентгенкабінет прибирається з застосуванням дезінфікуючих засобів. Для аварійного живлення обладнання в хірургічному корпусі експлуатується дизельний генератор. Під час технологічних операцій відбуваються викиди в атмосферу забруднюючих речовин: водню перекис, хлор, неметанові леткі органічні сполуки, оксиди вуглецю, азоту, сірки, пил та інші, валовий викид яких без урахування викидів парникових газів орієнтовно становить 0,7 т/рік.

Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують гігієнічних нормативів на межі санітарно-захисної зони і житлової забудови.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені.

Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні – основні джерела відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів, наводяться в документах до дозволу.

За додатковою інформацією звертатися на підприємство до директора департаменту з адміністративно-господарчої роботи Коваля Ігоря Вікторовича  за телефоном: 0676142994.

Пропозиції і зауваження направляти до Запорізької обласної державної адміністрації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, тел. 224-61-44, 239-03-53 протягом місяця з дня публікації.

22.12.2022


Інформацію про недопущення
знищення та пошкодження хвойних насаджень на території міста

Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню. Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.
З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято розпорядження міського голови від 14.12.2021 №238р «Про охорону хвойних насаджень».
Згідно з розпорядженням щороку напередодні новорічних свят активізуються спільні дії районних адміністрацій міської ради, Інспекції зблагоустрою міської ради, за підтримки Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції України, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області), Національного заповідника «Хортиця» та ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.
Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію, і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.
Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:
діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;
діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;
діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;
діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;
діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..
І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?
Любіть і охороняйте природу!
Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!


Заява на отримання дозволу на викиди
забруднюючих речовинв атмосферне повітря стаціонарними джерелами

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАФТА ПРАЙМ ГРУП»

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «НАФТА ПРАЙМ ГРУП» зареєстроване за адресою: 70410, Запорізька обл., Запорізький р-н., село Лукашеве, вул. Центральна, б. 9 офіс 7 направляє| заяву на отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для  майданчика АГЗП за адресою: 69095, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Шкільна, б. 4.

 ТОВ «НАФТА ПРАЙМ ГРУП» спеціалізується на прийомі, зберіганні і заправці паливних балонів автотранспорту СВГ.

Основними джерелами утворення забруднюючих речовин в атмосферу є дихальний клапан резервуару зберігання СВГ, заправні пістолети паливно-роздавальної колонки, скидна свіча. При здійснені виробничих процесів в атмосферу викидаються неметанові леткі органічні сполуки, сірководень, меркаптани.

 Валовий викид складає  близько 1,4 т/рік.

Викиди в атмосферу носять локальний характер і не перевищують гранично-допустимі нормативи атмосферного повітря в районі розміщення об’єкта.

За додатковою інформацією звертатися за адресою: 69095, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Шкільна, б. 4. тел. (050) 747-43-33.

Зауваження та пропозиції направляти у відділ по роботі із зверненнями громадян Запорізької облдержадміністрації протягом 30 днів з моменту публікації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр-т Соборний, буд.164. (061) 224-63-65.

08.12.2022


Повідомлення про наміри ТОВ «НВФ «ФОРУМ» отримати дозвіл
на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "НАУКОВО-ВИРОБНИЧА  ФІРМА «ФОРУМ» (ТОВ «НВФ «ФОРУМ»), ідентифікаційний код суб’єкта господарювання за ЄДРПОУ – 13614181.

Фактична та юридична адреса підприємства: 69123,Запорізька обл., м. Запорiжжя, Хортицький район,  вул. Новобудов, 9; тел.: +380673335086; ел.пошта: inf.forum@gmail.com.

Адреса розташування промислового майданчика: 69123,Запорізька обл., м.Запоріжжя, Хортицький район,  вул. Новобудов, 9.

ТОВ «НВФ «ФОРУМ» має намір отримати новий дозвіл на викиди з метою здійснення своєї виробничої діяльності та контролю і регламентуванню об’ємів викидів забруднюючих речовин.

Діяльність ТОВ «НВФ «ФОРУМ» підлягає оцінки впливу на довкілля, тому  було пройдено процедуру оцінки впливу на довкілля (реєстраційний номер справи  20211148835) та отримано Висновок №21/01-20211148835/1 від 30.03.2022.

ТОВ «НВФ «ФОРУМ» спеціалізується на переробці кольорового брухту з виробництвом анодів мідних, катодів мідних та етикеточної продукції.

Виробничою програмою «ТОВ «НВФ «ФОРУМ» запланована переробка кольорового брухту з виробництвом: анодів мідних – 23400 т/рік; катодів мідних – 19400 т/рік; етикеточної продукції – 1859,38 т/рік.

На виробничому майданчику визначено 51 джерело викидів, в т.ч.: 48 джерел організованих, 2 джерела неорганізованих та 1 пересувне (стоянка, маневрування транспорту), характеристика яких наведена нижче.

До складу існуючих на даний час виробництв ТОВ "Науково-виробнича  фірма «ФОРУМ», розміщених на території проммайданчика, входять: майданчик для прийому та зберіганню мідного брухту та відходів міді, ділянка сортування та грануляції, плавильна ділянка, цех з виробництва етикеточної продукції, склад шлаків, котельня, автостоянка.

Технологічний процес виробництва з мідного брухту включає технологічні операції: прийом та зберігання сировини → підготовка сировини до плавки → набір шихти на плавку → пірометалургійна переробка сировини → контроль продукції → розливання рафінованої міді у виливниці → транспортування.

Технологічний процес виробництва етикеток методом флексографічного друку в комбінації з трафаретним друком, холодним і гарячим пресуванням фольгою складається з наступних процесів: допечатні процеси (виготовлення форм в електронному вигляді та фото-виведення) → виготовлення друкованих форм флексографічного та трафаретного друку → підготовка плівки і фольги → підготовка друкарських машин → друк тиражу → перемотування-різання → контроль якості та упакування.

У процесі виробничої діяльності в атмосферне повітря виділяються такі забруднюючі речовини: мідь та її сполуки (в перерахунку на мідь) - 6,793611 т/рік, ртуть та її сполуки (у перерахунку на ртуть) - 7,7Е-06 т/рік, оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту - 19,699625 т/рік, сульфатна кислота (H2SO4) (сірчана кислота) - 2,547607 т/рік, озон - 0,022853 т/рік, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки - 0,001370 т/рік, оксид вуглецю - 9,619943 т/рік, кислота о-фосфорна - 0,000027 т/рік, метан - 0,077178 т/рік, стирол - 1,15Е-06 т/рік, етиленгліколь - 0,000017 т/рік, бутиловий ефір акрилової кислоти (бутилакрилат) - 0,026903 т/рік, метиловий ефір акрилової кислоти (метилакрилат) - 0,026903 т/рік, етилацетат - 0,000229 т/рік, формальдегід - 5,70Е-07 т/рік, ацетон - 0,000229, циклогексанон - 0,026903 т/рік, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26611 і ін.) у перерахунку на сумарний органічний вуглець - 0,008146 т/рік, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом - 5,825897 т/рік, діоктилфталат - 0,002691 т/рік, вуглецю діоксид - 4556,757728, азоту (1) оксид - 0,007718 т/рік. Разом по підприємству (без урахування парникових газів): 44,602963 т/рік; парникові гази (метан, азоту (1) оксид, вуглецю діоксид): 4556,842624 т/рік.

Викиди забруднюючих речовин від пересувного джерела викидів (автостоянка): оксиди азоту (оксид та діоксид азоту) в перерахунку на діоксид азоту - 0,006411 т/рік, діоксид сірки (діоксид та триоксид) у перерахунку на діоксид сірки - 0,001140 т/рік, оксид вуглецю - 0,014193 т/рік, вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26611 та ін.) в перерахунку на сумарний органічний вуглець - 0,002212 т/рік, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом- 0,001580 т/рік

Відповідно до розроблених документів об’єми викидів по всім забруднюючим речовинам у межах допустимих норм, перевищення санітарних норм на межі санітарно-захисної зони не виявлено.

На підприємстві наявні виробництва (технологічне устаткування), на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування, а саме: устаткування (установки) для плавки. В результаті проведення робіт було встановлено, що обладнання знаходиться в задовільному стані та експлуатується згідно встановлених нормативів. Технології та устаткування, що застосовуються на підприємстві, відповідають у цілому науково-технічному рівню в країні для подібних підприємств та не вимагають розробки спеціальних заходів щодо експлуатації та налагодження технологічного устаткування

Заходи щодо скорочення викидів не передбачаються, у зв’язку з відповідністю показників викидів до діючих норм.

Пропозиції щодо дозволені обсягів викидів забруднюючих речовин повністю відповідають законодавству.

Зауваження громадських організацій та окремих громадян приймаються впродовж 30 календарних днів від дати публікації оголошення до Запорізької обласної державної адміністрації за адресою: пр. Соборний, 164, м. Запоріжжя, 69107; ел.пошта: adm@zoda.gov.ua, тел. (061) 224 63 81.

21.11.2022


ПрАТ «ЗАПОРІЖЗВ'ЯЗОКСЕРВІС»
заявляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферу
від стаціонарних джерел викидів майданчика, що розміщується за адресою:
69063, м.Запоріжжя, Олександрівський р-н, вул.Покровська, б.21


ПрАТ «ЗАПОРІЖЗВ'ЯЗОКСЕРВІС» є фінансовою установою, надає послуги з переказу коштів у національній валюті без відкриття рахунків. На випадок відключення електроенергії для забезпечення технологічного обладнання живленням встановлені генератори.
Основними забруднюючими речовинами є речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом, оксиди вуглецю, оксиди азоту, діоксид сірки, вуглеводні, сірководень тощо.
За даними розрахунку розсіювання забруднюючих речовин в атмосферному повітрі, перевищення санітарно-гигієнічних нормативів якості атмосферного повітря – відсутні.
ПрАТ «ЗАПОРІЖЗВ'ЯЗОКСЕРВІС» гарантує при здійсненні своєї діяльності дотримуватись нормативів природоохоронного та санітарного законодавства.
Пропозиції і зауваження стосовно видачі дозволу на викиди по даному об'єкту протягом 30-ти днів з моменту публікації направляти у Запорізьку облдержадміністрацію за адресою: 69107, м.Запоріжжя, просп. Соборний, 164,
За додатковою інформацією звертатись на установву за тел.: (061) 213-88-37.

09.11.2022


ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ПЛУТОН ІС»
повідомляє про намір одержати дозвіл на викиди забруднюючих речовин
в атмосферу для проммайданчика, який розташований за адресою:
Україна, 69123, Запорізька область, місто Запоріжжя, вул. Новобудов, будинок 5.

ТОВ «ПЛУТОН ІС» спеціалізується на виробництві електророзподільної та контрольної апаратури.

Під час технологічної діяльності підприємства відбуваються викиди в атмосферу забруднюючих речовин: метали та їх сполуки, пил, епіхлоргідрин, кислота акрилова, оксиди азоту, вуглецю та сірки та інші, валовий викид яких орієнтовно становить 0,8 тонн на рік.

Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують гігієнічних нормативів на межі нормативної санітарно-захисної зони і житлової забудови.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені.

Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні - основні джерела відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів, наводяться в документах до дозволу. Для неорганізованих джерел викидів нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються, регулювання здійснюється за вимогами дозволу.

За додатковою інформацією звертатися на підприємство до Капленка Івана Івановича за телефоном (095) 806 78 01.

Пропозиції і зауваження направляти до Запорізької обласної державної адміністрації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, тел. 224-61-44, 239-03-53 протягом місяця з дня публікації.

05.10.2022


Повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3" ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (КНП "МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3" ЗМР) повідомляє про намір отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря для діючого виробничого майданчика.

Юридична адреса: 69032, м. Запоріжжя, Дніпровський р-н, проспект Металургів, будинок 9, код з ЄДРПОУ – 05498654.

Місце розташування майданчика лікарні: 69032, м. Запоріжжя, Дніпровський р-н, проспект Металургів, будинок 9. Директор КНП "МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3" ЗМР - Івахненко Олена Михайлівна, тел.: +38 (061) 213-15-40. Контактна особа - заступник директора Лапінська Людмила Олександрівна, тел.: +38 (095) 926-93-75.

Основним видом діяльності лікарні є надання первинної долікарської і лікарської медико-санітарної допомоги населенню. КНП "МІСЬКА ЛІКАРНЯ №3" ЗМР отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами за № 2310136900-211. Термін дії дозволу необмежений з 23.09.2019 р

Мета надання документів: отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами об'єкта у зв'язку з встановленням нових дизель-генераторів.

У разі аварійного відключення електропостачання, для живлення лікарні встановлюються дизель-генератори марок: DАRЕХ ЕNЕRGУ, YАНМАR, SТАGЕR. У якості палива використовується дизельне паливо.

Відомості щодо виду та обсягів викидів забруднюючих речовин. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від планового випробування дизель-генераторів складають близько 0,0542591 т/рік, та вміщують наступні забруднюючи речовини: оксиди азоту, оксид вуглецю, діоксид сірки, зважені речовини, сірководень, вуглеводні насичені С12 – С19, вуглеводні ароматичні, метан, вуглецю діоксид. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують нормативів гранично-допустимих викидів, установлених законодавством. Використовувані технології не впливають негативно на навколишнє соціальне і техногенне середовище.

Пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Для стаціонарних джерел викидів в документах для отримання дозволу надані пропозиції щодо дозволених обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та прописані умови щодо ведення та експлуатації технологічного процесу, обладнання та споруд.

Для одержання додаткової інформації прохання звертатися на підприємство за телефоном +38 (095) 926-93-75 або до розробника документів +38 (061) 236-97-04.

З усіма зауваженнями та пропозиціями прохання звертатися до Запорізької облдержадміністрації протягом 30 календарних днів з дня опублікування оголошення за адресую 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний 164; електронна пошта: adm@zoda.gov.ua, телефон +38 (061) 224-63-81.

05.10.2022


 

Важлива інформація для суб'єктів господарювання, які отримують дозволи на викиди

Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини першої статті 10 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» (далі-Закон) суб'єкти господарювання, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, зобов'язані протягом трьох робочих днів, після опублікування в місцевих друкованих ЗМІ повідомлення про намір отримати дозвіл на викиди, подати таке повідомлення в електронній формі до відповідних місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, на території яких розташовано об'єкт, джерело забруднення, та до Міндовкілля для його подальшого публічного розміщення.

Зазначене повідомлення в електронній формі (формат word) разом із супровідним листом суб'єкти господарювання, об'єкти або джерела викидів яких розташовані на території м.Запоріжжя, надсилають на електронну адресу Запорізької міської ради: zgik@zp.gov.ua, а також на електронну адресу Міндовкілля: info@mepr.gov.ua

Наголошуємо, що відповідно до статті 111 Закону повідомлення про наявність або відсутність зауважень громадськості щодо видачі суб'єкту господарювання дозволу на викиди надають обласні державні адміністрації.

Тобто, в місцевих друкованих засобах масової інформації у повідомленні про намір отримати дозвіл на викиди, суб'єкти господарювання зазначають адресу Запорізької обласної державної адміністрації (просп. Соборний, 164, м.Запоріжжя, 69107 або e-mail: adm@zoda.gov.ua, до якої можуть надсилатися зауваження громадських організацій та окремих громадян.


 

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІРИ

ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «АТБ-МАРКЕТ» (ЄДРПОУ – 30487219) має намір отримати дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для семи виробничих майданчиків.


Заява про наміри

ТОВ «МОКРЯНСЬКИЙ КАМ’ЯНИЙ КАР’ЄР №2» (ТОВ «МКК №2») (49083, Дніпропетровська обл., м. Дніпро, вул. Собінова, буд. 1) є діючим і заявляє про намір отримати  дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел для Проммайданчика, розташованого за адресою: Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Креміно, 44. 

Основним видом діяльності ТОВ «МКК №2» на Проммайданчику є видобування гранітів та їх переробки на щебеневу продукцію на дробарно-сортувальному комплексі на території Мокрянського-ІІ родовища гранітів. Потужність виробництва: 700 000 т на рік.

Основні джерела утворення викидів: кар’єр, вибухові роботи, дробарно-сортувальний комплекс, склади готової продукції, робота кар’єрного транспорту.  

Основні забруднюючі речовини: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, оксиди вуглецю та азоту, діоксид сірки, НМЛОС та інші сполуки, крім того парникові гази. Орієнтовний валовий викид забруднюючих  речовин – 223,467 т, крім того парникові гази – 798,736 т.

Максимальні приземні концентрації забруднюючих речовин в атмосферне повітря не перевищують гігієнічних нормативів на межі санітарно-захисної зони.

Заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів забруднюючих речовин не передбачені.

Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до основних джерел викидів, відсутні – основні джерела відсутні. Пропозиції щодо дозволених обсягів забруднюючих речовин, які віднесені до інших джерел викидів, наводяться в документах до дозволу. Для неорганізованих джерел викидів нормативи граничнодопустимих викидів не встановлюються, регулювання здійснюється за умовами, що наведені в документах до дозволу.   

Розробником документів для отримання дозволу на викиди є ПП «НВЦ «Техноекос», адреса: 49000, м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52,    т. (056) 732-09-70. 

За додатковою інформацією звертатися до ПП «НВЦ «Техноекос», адреса: 49000,  м. Дніпро, вул. Старокозацька, 52, т. (056) 732-09-70 з 9-00 до 18-00 години у робочі дні.

Пропозиції та зауваження направляти до Запорізької облдержадміністрації за адресою: 69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 164, тел. 239-03-53, 224-61-44  протягом одного місяця з дня опублікування.


До виконавчого комітету міської ради останнім часом надходять численні звернення мешканців міста щодо забруднення атмосферного повітря житлової забудови. Також повідомлення мешканців про це містяться і у мережі Інтернет.

Дотримання вимог екологічного законодавства суб’єктами господарювання встановлюється виключно під час проведення відповідних перевірок - заходів державного нагляду (контролю).

Державний контроль у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів здійснюється Державною екологічною інспекцією Південного округу (Запорізька та Херсонська області), яка є територіальним органом Державної екологічної інспекції України, діє у складі Держекоінспекції України і їй підпорядковується.

Відповідно до чинного законодавства до повноважень органів місцевого самоврядування не відноситься здійснення заходів державного нагляду (контролю), а саме перевірок суб`єктів господарювання щодо дотримання ними вимог природоохоронного законодавства.

Враховуючи ймовірну суспільну небезпеку виконавчим комітетом Запорізької міської ради розроблений Алгоритм дій структурних підрозділів виконавчого комітету Запорізької міської ради та правоохоронних органів на інформацію про забруднення атмосферного повітря.

 

Алгоритм дій
структурних підрозділів виконавчого комітету Запорізької міської ради
та правоохоронних органів на інформацію про забруднення атмосферного повітря

1. Після надходження звернень громадян до виконавчого комітету Запорізької міської ради, управлінням з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради проводиться аналіз звернень.

2. Якщо звернення стосується конкретного підприємства або орієнтовного місця, де проводиться господарська діяльність, пов’язана з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, представники управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради телефонують за номером «102». Представники відповідної районної адміністрації Запорізької міської ради спільно з представниками управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради  здійснюють виїзд  на місце, вказане у заяві.

У разі неможливості потрапляння  на вказане у заяві  підприємство або територію для з’ясування суб’єкта господарювання, представники структурних підрозділів виконавчого комітету Запорізької міської ради складають акт та проводять відповідну фотофіксацію.

3. Виконавчим комітетом Запорізької міської ради надсилається заява про скоєння кримінального правопорушення до компетентних правоохоронних органів.

4. Правоохоронні органи приймають рішення щодо внесення (відмову) необхідних відомостей із заяви до єдиного реєстру досудових розслідувань.

Мешканці міста у разі виявлення порушень, пов`язаних із забрудненням повітря, також можуть звертатись за телефоном 102.


Шановні мешканці та гості міста!

Щороку, з настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий та інші. Тож збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

 На виконання розпорядження міського голови щороку в місті активізуються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районних адміністрацій по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Задля збереження унікальної української природи закликаємо вас зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти.

Не підтримуйте тих, хто збагачується за рахунок збіднення природи!


Обговорення Оцінки екологічного та соціального впливу в рамках Проєкту

Запрошуємо зацікавлені сторони висловити свої пропозиції стосовно Оцінки екологічного та соціального впливу (у тому числі Плану екологічного та соціального менеджменту) в рамках субпроєкту з модернізації інфраструктури державного навчального закладу «Запорізький політехнічний центр професійно-технічної освіти» (Запорізька область)

Документ

Коментарі та пропозиції щодо розміщених документів прохання надсилати на електронну пошту t.shcherbynina@usif.ua

 

Public consultation of the Environmental and Social Impact Assessment within the Project

USIF invites stakeholders to express their proposals for the Environmental and Social Impact Assessment (including an Environmental and Social Management Plan) within the subproject on modernisation of infrastructure of the State Educational Institution “Zaporizhzhia Polytechnical Centre for Vocational Education” (Zaporizhzhia region)

Document

Comments and suggestions on the provisions of posted documents should be sent by e-mail to t.shcherbynina@usif.ua


 Управління з питань екологічної безпеки міської ради інформує про недопущення знищення та пошкодження хвойних насаджень на території міста

Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню.

Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.

З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято розпорядження міського голови від 14.12.2021 №238р «Про охорону хвойних насаджень».

Згідно з розпорядженням щороку напередодні новорічних свят активізуються спільні дії районних адміністрацій міської ради, Інспекції з благоустрою міської ради, за підтримки Запорізького районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління патрульної поліції в м. Запоріжжя Департаменту патрульної поліції України, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції Південного округу (Запорізька та Херсонська області), Національного заповідника «Хортиця» та ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.

Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію, і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:

діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;

діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;

діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;

діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;

діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..

І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?

Любіть і охороняйте природу!

Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!


Управління з питань екологічної безпеки міської ради надає інформацію щодо проведеного засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря в місті Запоріжжя, яке відбулось 16.12.2021.

Під головуванням керуючого справами виконавчого комітету Запорізької міської ради Голтвенка О.В. 16 грудня 2021 року відбулось чергове засідання комісії з питань здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря та управління якістю атмосферного повітря в місті Запоріжжя на якому представлено проєкт Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря агломерації Запоріжжя на 2022-2026 роки.

Головною метою проєкту Програми є розробка комплексу узгоджених і взаємопов’язаних заходів щодо модернізації мережі спостережень за станом атмосферного повітря м. Запоріжжя для забезпечення збирання, оброблення, збереження та проведення аналізу інформації про якість атмосферного повітря, оцінювання та прогнозування її змін і ступеня небезпечності, розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття управлінських рішень у галузі охорони атмосферного повітря, у сфері охорони навколишнього природного середовища, а також інформування населення про якість атмосферного повітря, вплив його забруднення на здоров’я та життєдіяльність населення.

При оцінюванні стану атмосферного повітря м. Запоріжжя використовувались:

багаторічні результати спостережень Запорізького обласного центру з гідрометеорології за рівнями забруднюючих речовин в атмосферному повітрі;

результати спостережень ДУ «Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» у зоні житлової забудови під факелом викидів промислових підприємств;

статистичні дані Головного управління статистики у Запорізькій області щодо валових викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами;

використані супутникові данні Copernicus Sentinel-5 Precursor. Для дослідження в агломерації «Запоріжжя» використовувалися типи даних Sentinel-5 другого рівня -Level 2, які включають геолокаційні загальні колони озону, діоксиду сірки, діоксиду азоту, оксиду вуглецю, формальдегіду та метану. Оцінювання проводилося за допомогою служби Sentinel Hub та кастомізованих скриптів Javascript для обробки даних. Заключні етапи обробки виконані за допомогою сервісів Google maps та Google Earth.

Також, при оцінюванні стану атмосферного повітря агломерації були використані матеріали Звіту про науково-дослідну роботу наданні послуг, пов’язаних із збором даних та характеристики, інтенсивності руху та складу транспортних потоків основних автомагістралей м. Запоріжжя, який підготовлено науковцями Запорізького національного технічного університету  (канд. техн. наук, доцент  В. Козирев та канд. техн. наук, доцент В. Юдін).

За результатами засідання члени комісії прийняли рішення схвалити проєкт Програми державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря агломерації Запоріжжя на 2022-2026 роки, як такий що відповідає положенням постанови Кабінету Міністрів України від 14.08.2019 № 827 «Деякі питання здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря», наказу Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України від 25.02.2021 № 147 «Про затвердження форми Програми державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 квітня 2021 року за № 543/36165, наказу Міністерства внутрішніх справ України від 21.04.2021 № 300 «Про затвердження Порядку розміщення пунктів спостережень за забрудненням атмосферного повітря в зонах та агломераціях», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 травня 2021 року за № 635/36257.

У відповідності до процедури, проєкт Програми вирішено направити на погодження Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.


Рішення виконавчого комітету від 06.08.2021 №263 "Про схему дій при несприятливих метеорологічних умовах"


Інформація щодо несанкціонованих сміттєзвадищ

Відповідно до чинного законодавства в сфері поводження з відходами розпорядженням міського голови затверджено склад та Положення про постійно діючу міську комісію з питань поводження з безхазяйними відходами. У 2021 році оновлений склад міської комісії у зв'язку з кадровими змінами.

Проблема безхазяйних відходів актуальна для всіх населених пунктів України.

У нашому місті робота районних комісій з питань поводження з безхазяйними відходами ведеться постійно.

Здійснюються обстеження території районів, складається перелік несанкціонованих сміттєзвалищ із зазначенням місця розташування, відповідального за утримання території, орієнтовного обсягу відходів, видів відходів.

Аналізуються причини утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, розробляються плани заходів по забезпеченню належного санітарного стану території району, попередженню та недопущенню утворення несанкціонованих сміттєзвалищ, прибиранню існуючих несанкціонованих сміттєзвалищ з визначенням відповідальних виконавців та термінів виконання цих заходів.

Протягом І півріччя 2021 року районними комісіями виявлено 637 стихійних звалищ на загальній площі 155,5 га, ліквідовано – 618 звалищ площею 154,3 га, що складає 97%. На ліквідацію звалищ витрачено 3414,4 тис.грн.

Інформація
щодо виявлених та ліквідованих стихійних звалищ за І півріччя 2021 року

Район міста

Виявлено несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів

Ліквідовано несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів

Витрачено коштів, грн.

Одиниць

Площа, га

Орієнтовний обсяг виявлених відходів, тонн

Одиниць

Площа, га

Обсяг вивезених відходів, тонн

1

2

3

4

5

6

7

8

Олександрівський

66

0,375

150

66

0,375

150

372 856,00

Заводський

16

3,1

395

15

1,333

572,4

437 164,29

Комунарський

63

1,3

550

55

1,04

429

401 517,00

Дніпровський

24

0,9117

807,2

16

2,015

826,4

395 667,46

Вознесенівський

357

3,7

654

357

3,7

560

538 000,00

Хортицький

14

0,48

73,6

12

0,185

58,6

66 300,12

Шевченківський

97

145,64

435,3

97

145,64

435,3

1 202 889,44

РАЗОМ по місту

637

155,5067

3065,1

618

154,288

3031,7

3 414 394,31

 


До уваги громадськості!

Запорізька міська рада оприлюднює заяву про наміри та заяву про екологічні наслідки по об’єкту «Реконструкція парку - пам’ятки садово - паркового мистецтва місцевого значення «Парк по вул. Кремлівській»,  який розташовано по вул. Сергія Синенка у м. Запоріжжі».

Заява про наміри

Заява про екологічні наслідки

25.06.2021


Оголошення

З метою підвищення екологічної свідомості населення, позитивного впливу на світогляд городян щодо стосунків з природним середовищем, залучення фотохудожників до пропаганди екологічних знань засобами фотографій та з нагоди «Дня довкілля» проводиться XІХ міська фотовиставка-конкурс «Іншої землі у нас не буде, нам треба нашу зберегти». Фотоконкурс не обмежує авторів у виборі сюжетів: благоустрій і ландшафтний дизайн міста, співпраця та конфлікт людини з природою, проблеми екології.

До участі у фотоконкурсі запрошується учнівська молодь навчальних закладів, громадські та професійні об’єднання, гості та мешканці міста.

Пропонуються наступні теми (номінації) робіт:

Любий серцю рідний край.

Краса і біль землі моєї.

Казкове диво зеленого світу.

На фотоконкурс приймаються кольорові та чорно-білі авторські фотографії форматом від 18х24 до 30х40 см. До робіт додаються дані про авторів: прізвище, ім’я та по батькові автора, місце роботи, контактна адреса та телефон, назва фотографій та назва теми (номінації), якій відповідає запропонована робота. Учасники надсилають до 15 квітня 2021 року свої роботи на адресу оргкомітету конкурсу: 69035, м. Запоріжжя, а/с 304 «Спілка фотохудожників», пр. Соборний, 159.

Довідки за телефонами: 233-98-33, 233-99-33


Шановні мешканці та гості міста!

Щороку, з настанням перших сонячних днів з’являються перші весняні квіти. На жаль, мільйони ранньоквітучих рослин стають об’єктами масового збору та продажу, що призводить до зменшення чисельності цих красивих рослин, а місцями до їх повного зникнення.

Найпоширенішим об’єктом продажу є місцеві види декоративних та рідкісних рослин занесених до Червоної книги України – сон-трава, брандушка різнокольорова, горицвіт весняний, а також підсніжник складчастий та інші. Тож збір у природі рідкісних видів рослин і торгівля ними є порушенням Законів України  «Про рослинний світ», «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», Правил торгівлі на ринках та передбачає адміністративну відповідальність і нарахування шкоди, яка іноді тягне за собою й кримінальну відповідальність.

 На виконання розпорядження міського голови щороку в місті активізуються спільні дії структурних підрозділів Національної поліції, Державної екологічної інспекції, Інспекції з благоустрою Запорізької міської ради та районних адміністрацій по збереженню дикорослих видів ранньоквітучих, реліктових, а також рослин, занесених до Червоної книги України.

Згідно з постановою Кабміну України №1030 від 07.11.2012 року «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)» розмір компенсації за шкоду, заподіяну незаконним збиранням або знищенням чи пошкодженням рослин, занесених до Червоної Книги України становить від 49 до 62 грн за одну рослину. Згідно зі ст. 88-1 ч. 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення: порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, тягне за собою накладення штрафу від 1700 до 3655 грн із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Задля збереження унікальної української природи закликаємо вас зберегти ранньоквітучі весняні квіти, які хижацьким способом знищують заради фінансової вигоди, не зривати, не продавати, не купувати перші весняні квіти.

Не підтримуйте тих, хто збагачується за рахунок збіднення природи!


Інформація про проведену онлайн-конференцію «Охорона довкілля. Актуальні питання»

Виконавчим комітетом Запорізької міської ради спільно з Запорізькою торгово-промисловою палатою запроваджено цикл онлайн-конференцій за темою: «Охорона довкілля. Актуальні питання», які проходитимуть протягом 2021 року, та на яких розглядатимуться та обговорюватимуться актуальні та нагальні питання у сфері охорони та захисту довкілля.

Темою сьогоднішньої онлайн-конференції є обговорення питань у сфері охорони навколишнього природного середовища, зокрема щодо невирішених питань у нормативно-правовій базі для посилення ролі органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля.

На конференцію запрошені представники міської та обласної влади, Міндовкілля, територіальних органів виконавчої влади, народні депутати, депутати обласної та міської ради, експерти, наукові та громадські організації.

Законодавством значно обмежені повноваження органів місцевого самоврядування у вирішенні основних екологічних проблем, але міська рада та її виконавчі органи намагаються поліпшити ситуацію шляхом розробки і впровадження місцевих програм з метою консолідації дій влади, бізнесу і громадськості для поліпшення стану навколишнього середовища.

Як показує практика напрацювань міської влади у сфері охорони навколишнього середовища, на сьогодні існує достатня кількість державних нормативно-правових актів, які потребують внесення відповідних змін для посилення ролі виконавчих органів влади та органів місцевого самоврядування у сфері охорони довкілля.

Онлайн-конференції сприятимуть вирішенню екологічних питань нашого регіону, а також допоможуть прискорити внесення відповідних змін до законодавства в природоохоронній сфері.

Спікерами виступають:

Золотарьов Гліб Анатолійович – начальник управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради;

Карпій Сергій Євгенійович – в.о. директора Департаменту захисту довкілля Запорізької обласної державної адміністрації;

Киреєва Вікторія Станіславівна – директор департаменту дозвільно-ліцензійної діяльності та запобігання промисловому забрудненню Міндовкілля;

Сушко Світлана Борисівна – експерт з адаптації законодавства напрямку «Імплементація Директиви 2010/75/ЄС», в.о. директора Команди Підтримки реформ Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України;

Берзіна Світлана Валеріївна – президент Всеукраїнської громадської організації «Жива планета»;

Куруленко Святослав Сергійович – радник президента ТПП України, Голова комітету підприємців з питань природокористування та охорони довкілля.


ОГОЛОШЕННЯ

09.03.2021 року в каб.111(вул.Зелінського, б.3, м.Запоріжжя) відбудеться публічне представлення інформації про бюджет за бюджетними програмами та інформації про виконання бюджетних  показників, що характеризують виконання бюджетної програми за 2020 рік за КПКВК 2810160 «Керівництво і управління у сфері охорони навколишнього природного середовища» та КПКВК 2818340 «Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів». Початок заходу о 15:00 год. Захід буде проведено з дотриманням усіх карантинних вимог.


Увага конкурс!

Виконавчим комітетом Запорізької міської ради запроваджений міський щорічний конкурс творчих робіт (проектів) з ландшафтного дизайну (далі – Конкурс), Положення про який затверджене розпорядженням міського голови від 21.09.2020 №199р.

Метою конкурсу є розробка проектних пропозицій з озеленення та  ландшафтних рішень різного ступеня складності з подальшою їх реалізацією на території міста, що також сприятиме розвитку творчого потенціалу студентів вищих навчальних закладів м.Запоріжжя в галузі зовнішнього озеленення та ландшафтного дизайну.

До участі в Конкурсі запрошуються студенти вищих навчальних закладів м. Запоріжжя.

Порядок організації та проведення Конкурсу (вимоги до учасників та оформлення конкурсних робіт, форма заявки на участь та ін.) викладені у Положенні про Конкурс у додатку 1 (https://zp.gov.ua/uk/documents/item/42708).

Перелік запропонованих для реалізації конкурсних робіт територій наведений у додатку 2.

Закликаємо активну студентську громаду Запоріжжя залучитися до гармонізації архітектурного середовища нашого міста шляхом покращення зовнішнього озеленення та реалізації різноманітних ландшафтних рішень.


Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню.

Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.

З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято відповідне розпорядження міського голови.

Згідно з розпорядженням щороку напередодні новорічних свят активізуються спільні дії районних адміністрацій міської ради, інспекції з благоустрою міської ради, за підтримки Управління патрульної поліції в місті Запоріжжя, Дніпровського відділу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Національного заповідника «Хортиця» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.

Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію, і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:

діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;

діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;

діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;

діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;

діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..

І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?

Любіть і охороняйте природу!

Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!


Інформація від Запорізького обласного центру з гідрометеорології щодо синоптичної ситуації в місті та забруднення атмосферного повітря 16-17.04.2020

Оперативна інформація ДУ «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України» щодо стану атмосферного повітря та радіаційної обстановки у м. Запоріжжі 17.04.2020


 

Протокол наради з питань забруднення навколишнього" природного середовища міста (повітряний та водний басейни) (від 09.09.2020)


Про звернення міської влади
до Верховної Ради України та  Кабінету Міністрів України
стосовно внесення змін до законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища

Структурними підрозділами виконавчого комітету міської ради були підготовлені пропозиції до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно внесення змін до законодавчих та нормативно - правових актів, а також прийняття нових, відповідно до імплементації стандарту і моделі ЄС та на виконання Угоди про асоціацію Україна-ЄС, що дозволить покращити стан довкілля населених пунктів, шляхом стимулювання промисловості до впровадження найкращих новітніх технологій, а також забезпечити створення та функціонування інформаційно-аналітичної системи даних про якість атмосферного повітря для оперативного інформування громадськості.

У серпні 2019 року депутатським корпусом Запорізької міської ради було прийнято ряд рішень щодо направлення відповідних звернень стосовно внесення змін у законодавство у сфері охорони навколишнього природного середовища до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України, а саме:

рішення Запорізької міської ради від 25.09.2019 №32 «Про звернення депутатів Запорізької міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України»;

рішення Запорізької міської ради від  25.09.2019 №34 «Про звернення депутатів Запорізької міської ради до Міністерства охорони здоров’я України стосовно розробки та затвердження переліку заходів по захисту здоров’я мешканців населених пунктів під час настання несприятливих метеорологічних умов»;

рішення Запорізької міської ради від  25.09.2019 №35 «Про звернення депутатів Запорізької міської ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України стосовно прискорення прийняття законопроектів та проектів нормативних актів щодо створення та впровадження мережі загальнодержавної екологічної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи забезпечення доступу до екологічної інформації та здійснення державного моніторингу у галузі охорони атмосферного повітря відповідно до вимог права Європейського Союзу».

Також, виконавчим комітетом міської ради були направлені листи на адресу народних депутатів України від Запорізької області з проханням супроводжувати розгляд зазначених звернень у профільних комітетах Верховної ради України та ініціювати розроблення та прийняття відповідних законодавчих актів.

Виконавчим комітетом міської ради отримано відповідь Міністерства енергетики та захисту довкілля України стосовно ініціювання внесення змін до законодавчих та нормативно-правових актів з метою недопущення порушень конституційних прав щодо безпечного довкілля для життя і здоров’я мешканців регіону із урахуванням позицій Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства розвитку громад та територій України, Державної регуляторної служби України та Державної екологічної інспекції України.

Копія відповіді додається.


Шановні громадяни!

Щороку у весняний період відбувається масовий нерест риби та розмноження раків.

З метою забезпечення охорони та сприятливих умов для нересту і збереження місць природного відтворення водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах з 1 квітня 2020 року встановлюється весняно-літня (нерестова) заборона на лов водних біоресурсів, зокрема в межах міста Запоріжжя.

Відповідно до норм чинного природоохоронного законодавства під час нересту діятимуть суттєві обмеження і для любительського рибальства.

Любительське рибальство з плавзасобів та на нерестовищах забороняється:

На Дніпровському водосховищі у період з 1 квітня по 09 червня;

На Каховському водосховищі у період з 1 квітня по 10 червня;

На річках: в корінних водах – з 1 квітня по 20 травня, в придаткових системах – з 1 квітня по 30 червня.

Крім того, забороняється вилов раків протягом періоду виношування ікри та першої линьки з 10 квітня по 18 червня.

Під час нересту дозволяється любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ. З місцями розташування ділянок для любительського рибальства та нерестовищ можна ознайомитись за посиланням на сайті Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області (http://zp.darg.gov.ua/).

Довідкова інформація:

За порушення правил рибальства під час нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності.

В залежності від порушення сума штрафу може становити від 34 до 680 грн, а в залежності від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф до 6 800 грн або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів.

Крім штрафу за незаконний вилов водних біоресурсів, відповідно до Такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів водних біоресурсів, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.11.2011 № 1209, правопорушник змушений буде відшкодувати збитки за кожну виловлену рибину, незалежно від її розміру та ваги.

Згідно з розпорядженням голови Запорізької обласної державної адміністрації від 20.03.2020 №120 «Про проведення заходів з охорони та відтворення водних біоресурсів у Запорізькій області» з 20.03.2020 до 19.06.2020 на території Запорізької області, у тому числі м.Запоріжжя, проводиться тримісячник з охорони рибних та інших водних біоресурсів області у період нересту.

Зі свого боку, виконавчими органами Запорізької міської ради в межах повноважень організовано перевірку дотримання правил торгівлі з метою недопущення випадків продажу, скуповування риби, ікри та продуктів їх переробки без наявності документів, що засвідчують законність їх придбання, та сертифікату якості.

Шануйте та охороняйте природу!

Наказ Управління Державного агентства рибного господарства у Запорізькій області від 13.03.2020 №51


Акт перевірки дотримання виконання підприємствами заходів з охорони атмосферного повітря міста Запоріжжя від 23.12.2019

Акт перевірки дотримання виконання підприємствами заходів з охорони атмосферного повітря міста Запоріжжя від 21.11.2019


Зведена інформація щодо участі у заходах Всеукраїнського проєкту "Озеленення України"

11.03.2020


Повідомлення про оприлюднення проекту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя

ЗВІТ ПРО СТРАТЕГІЧНУ ЕКОЛОГІЧНУ ОЦІНКУ ПРОЕКТУ ПЛАНУ ДІЙ З АДАПТАЦІЇ ДО НАСЛІДКІВ ЗМІНИ КЛІМАТУ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ

Проект "ПЛАН ДІЙ З АДАПТАЦІЇ ДО НАСЛІДКІВ ЗМІНИ КЛІМАТУ МІСТА ЗАПОРІЖЖЯ"

07.02.2020


Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва», як Замовник будівництва об'єкту "Реконструкція пішохідного мосту через Вознесенівський спуск по вул. Перемоги - бул.Центральний в м.Запоріжжя", оприлюднює заяву про наміри та заяву про екологічні наслідки для проведення оцінки впливів на навколишнє середовище

04.02.2020


Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню.

Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.

З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято відповідне розпорядження міського голови.

Згідно з розпорядженням щороку напередодні новорічних свят активізуються спільні дії районних адміністрацій міської ради, інспекції з благоустрою міської ради, за підтримки Управління патрульної поліції в місті Запоріжжя, Дніпровського відділу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Національного заповідника «Хортиця» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.

Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію, і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:

діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;

діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;

діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;

діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;

діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..

І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?

Любіть і охороняйте природу!

Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!


Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва», як Замовник будівництва об'єкту "Капітальний ремонт системи водовідведення на автодорозі Харків - Симферополь у Комунарському районі м.Запоріжжя", оприлюднює заяву про наміри та заявку про екологічні наслідки для проведення оцінки впливів на навколишнє середовище

04.12.2019


Повідомлення
про оприлюднення Заяви  про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя

На виконання Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», з метою одержання та врахування пропозицій і зауважень громадськості управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради оприлюднює Заяву про визначення обсягів стратегічної екологічної оцінки проєкту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя.

Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту

Проєкт Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя розробляється з метою оцінки вразливості міста до основних негативних наслідків зміни клімату; розробки концептуальних та практичних адаптаційних заходів, що надасть можливість об’єднати зусилля громади, місцевої влади, бізнесу та експертного середовища та спрямувати їх на зменшення вразливості міста Запоріжжя до кліматичних змін, подолання проблем і попередження загроз, пов’язаних зі зміною клімату, посилення стійкості місцевої громади та забезпечення більш комфортних і безпечних умов життя в місті.

Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування

Запорізька міська рада

Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури

громадське обговорення починається з 14 листопада 2019 року і триває до 06 грудня 2019 року включно.

б) способи участі громадськості

зауваження і пропозиції до проєкту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя та Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя подаються у письмовому та електронному вигляді

в) орган, від якого можна отримати інформацію та адреса, за якою можна ознайомитися з Заявою про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проєкту документа державного планування

управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, вул. Зелінського, 3, м.Запоріжжя, 69037

Заява про визначення обсягів стратегічної екологічної оцінки проєкту Плану дій з адаптації до наслідків зміни клімату міста Запоріжжя розміщено на офіційному сайті Запорізької міської ради https://zp.gov.ua

г) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій

управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради, вул. Зелінського, 3, м.Запоріжжя, 69037, контактний телефон: (061) 233 99 33, ecologzap@gmail.com

Строки подання зауважень та пропозицій: з 14 листопада 2019 року до 06 грудня 2019 року включно.

Текст Заяви


Звернення до депутатів Запорізької міської ради


ЗКАТП 082801 "Комунсантрансекологія" публікує  затверджену схему санітарного очищення м.Запоріжжя:

Рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 24.09.2019 №431 "Про затвердження схеми санітарного очищення м. Запоріжжя"

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя (додаток до рішення виконкому від 24.09.2019 №431)

1. Схема розміщення контейнерних майданчиків (додаток до рішення виконкому від 24.09.2019 №431)

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя (Графічна частина - Існуючий стан) (додаток до рішення виконкому від 24.09.2019 №431)

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя (Графічна частина - Перспективний розвиток) (додаток до рішення виконкому від 24.09.2019 №431)

2. Звіт  про стратегічну екологічну оцінку проекту Схеми санітарного очищення міста 

3. ДОВІДКА ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

4. ДОВІДКА ПРО КОНСУЛЬТАЦІЇ З ОРГАНАМИ  ВЛАДИ 19.09.2019

26.09.2019


ЗКАТП 082801 "Комунсантрансекологія" публікує проект схеми санітарного очищення м.Запоріжжя:

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя

1. Схема розміщення контейнерних майданчиків

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя (Графічна частина - Існуючий стан)

1. Схема санітарного очищення м. Запоріжжя (Графічна частина - Перспективний розвиток)

2. Звіт  про стратегічну екологічну оцінку проекту Схеми санітарного очищення міста 

3. ДОВІДКА ПРО ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ

4. ДОВІДКА ПРО КОНСУЛЬТАЦІЇ З ОРГАНАМИ  ВЛАДИ 19.09.2019

23.09.2019


Повідомлення про оприлюднення Звіту про СЕО та Схеми саночищення


Схема санітарного очищення м.Запоріжжя

Схема санітарного очищення_існуючий стан

Схема санітарного очищення_ПЕРСПЕКТИВНИЙ РОЗВІТОК


Схема розміщення контейнерних майданчиків

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч1

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч2

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч3

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч4

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч5

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч6

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч7

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч8

Схема контейнерних майданчиків_СКМЗ_ч9


Звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту Схеми санітарного очіщення міста


Оголошення про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ПрАТ "Укрграфіт"

01.08.2019


Повідомлення про оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документа державного планування (ДДП) «Схема санітарного очищення міста»

На виконання Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку», з метою одержання та врахування пропозицій і зауважень громадськості Комунальне автотранспортне підприємство 082801 «Комунсантрансекологія» оприлюднює Заяву про визначення обсягів стратегічної екологічної оцінки «Схеми санітарного очищення міста».

Повна назва документа державного планування, що пропонується, та стислий виклад його змісту

«Схема санітарного очищення міста» – розробляється з метою впровадження системи поводження з відходами, яка забезпечуватиме зменшення обсягів захоронення відходів,  впровадження роздільного збирання відходів, безпечне поводження з відходами, в т.ч. небезпечними відходами у складі побутових відходів, максимально можливе використання вторинної сировини в складі відходів, створення системи прибирання території населеного пункту, яка попереджуватиме негативний вплив на довкілля та зменшення небезпеки негативного впливу на здоров’я населення.

Орган, що прийматиме рішення про затвердження документа державного планування

Виконавчий комітет Запорізької міської ради.

Передбачувана процедура громадського обговорення, у тому числі:

а) дата початку та строки здійснення процедури

громадське обговорення починається з 01 серпня 2019 року і триває до 15 серпня 2019 року включно.

б) способи участі громадськості

зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки «Схеми санітарного очищення міста» подаються у письмовому та електронному вигляді.

в) орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, поштова та електронна адреси та строки подання зауважень і пропозицій

Комунальне автотранспортне підприємство 082801 «Комунсантрансекологія» (вул. Іванова,99, м.Запоріжжя, 69068), контактний телефон: (061)228-55-03, електронна адреса:  zkatp082801@i.ua

Строки подання зауважень та пропозицій: з 01 серпня 2019 року до 15 серпня 2019 року включно.

 

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документа державного планування (ДДП) «Схема санітарного очищення міста»

31.07.2019


Проект Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2019 роки "Зелене місто"

Звіт про стратегічну екологічну оцінку проекту Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2019 роки "Зелене місто"

Довідка про громадське обговорення

Довідка про консультації


ОГОЛОШЕННЯ
про початок громадського обговорення звіту
з оцінки впливу на довкілля

Повідомляємо про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, зазначеної у пункті 1 цього оголошення, з метою виявлення, збирання та врахування зауважень і пропозицій громадськості до планованої діяльності.

1. Планована діяльність

Планована діяльність передбачає реконструкцію Центрального парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» за адресою: м. Запоріжжя, вул. Глісерна, 1а.

Метою реалізації планованої діяльності є оновлення території Центрального парку культури та відпочинку «Дубовий Гай» як об’єкту короткочасного відпочинку у місті Запоріжжя із збереженням природних особливостей ландшафту, поліпшенням естетичних якостей паркового середовища та створенням місць для проведення спортивних та культурних заходів, різноманітних сучасних видів тихого і активного відпочинку, оздоровлення та просвітництва всіх верств населення.

Проектом передбачається реконструкція території парку площею 54,69 га, до якого входить об’єкт природно-заповідного фонду місцевого значення – ботанічна пам’ятка природи «Ділянка 250-річних дубів» – загальною площею 5,0 га. Проектування передбачається з визначенням і встановленням черг будівництва, що обумовлено не можливістю повного закриття парку на період реконструкції. Здійснити реконструкцію передбачено у 5 черг. Визначення і встановлення черг, а також послідовність їх реалізації обумовлюється особливостями функціонування парку, існуючими інженерними мережами, фінансуванням та іншими обмежуючими факторами.

2. Суб’єкт господарювання

Комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий Гай», код ЄДРПОУ 24908307, 69002, місто Запоріжжя, вулиця Глісерна, 1а; тел. (061) 764-22-97.

3. Уповноважений орган, який забезпечує проведення громадського обговорення

Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації; 69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72а; тел.: (061) 224-70-28; контактна особа – Бєляєва Оксана Вікторівна, заступник начальника відділу оцінки впливу на довкілля та моніторингу; e-mail: zdn@zdn.gov.ua.

4. Процедура прийняття рішення про провадження планованої діяльності та орган, який розглядатиме результати оцінки впливу на довкілля

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде Дозвіл на виконання будівельних робіт (вид рішення відповідно до частини першої статті 11 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»), що надається Державною архітектурно-будівельною інспекцією України.

5. Строки, тривалість та порядок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля, включаючи інформацію про час і місце усіх запланованих громадських слухань

Тривалість громадського обговорення становить 25 робочих днів (не менше 25, але не більше 35 робочих днів) з моменту офіційного опублікування цього оголошення (зазначається у назві оголошення) та надання громадськості доступу до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації, визначеної суб’єктом господарювання, що передається для видачі висновку з оцінки впливу на довкілля.

Протягом усього строку громадського обговорення громадськість має право подавати будь-які зауваження або пропозиції, які, на її думку, стосуються планованої діяльності, без необхідності їх обґрунтування. Зауваження та пропозиції можуть подаватися в письмовій формі (у тому числі в електронному вигляді) та усно під час громадських слухань із внесенням до протоколу громадських слухань. Пропозиції, надані після встановленого строку, не розглядаються.

Громадські слухання (перші) відбудуться 24 липня 2019 року о 10:00 год. у приміщенні Районної адміністрації по Олександрівському району Запорізької міської ради за адресою вул. Олександрівська, буд. 26, поверх 1, мала зала.

Громадські слухання (другі) відбудуться не заплановані.

6. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, що забезпечує доступ до звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої доступної інформації щодо планованої діяльності

Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації; 69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72а; тел. (061) 224-70-28; контактна особа – Бєляєва Оксана Вікторівна, заступник начальника відділу оцінки впливу на довкілля та моніторингу; e-mail: zdn@zdn.gov.ua.

7. Уповноважений центральний орган або уповноважений територіальний орган, до якого надаються зауваження і пропозиції, та строки надання зауважень і пропозицій

Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації; 69035, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 72а; тел.: (061) 224-70-28; контактна особа – Бєляєва Оксана Вікторівна, заступник начальника відділу оцінки впливу на довкілля та моніторингу; e-mail: zdn@zdn.gov.ua.

Зауваження і пропозиції приймаються протягом усього строку громадського обговорення, зазначеного в абзаці другому пункту 5 цього оголошення.

8. Наявна екологічна інформація щодо планованої діяльності

Звіт з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності на 289 аркушах.

9. Місце (місця) розміщення звіту з оцінки впливу на довкілля та іншої додаткової інформації (відмінне від приміщення, зазначеного у пункті 6 цього оголошення), а також час, з якого громадськість може ознайомитися з ними

Комунальне підприємство «Центральний парк культури та відпочинку «Дубовий Гай», 69002, місто Запоріжжя, вулиця Глісерна, 1а; тел. (061)764-22-97, керівник – Комаренко Олег Григорович; з 11 липня 2019 року;

Запорізька міська рада, 69105, місто Запоріжжя, проспект Соборний, 206, тел. (061) 233-48-81; з 11 липня 2019 року.


Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки документа державного планування (ДДП) «Схема санітарного очищення міста»

Строк подання зауважень і пропозицій  – до 26 липня 2019 року


Повідомлення про оприлюднення проекту Програми комплексного озеленення м.Запоріжжя на 2019-2029 роки «Зелене місто» та Звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту Програми комплексного озеленення м.Запоріжжя на 2019-2029 роки  «Зелене місто»

ЗВIТ ПРО СТРАТЕГIЧНУ  ЕКОЛОГIЧНУ ОЦIНКУ

Програма комплексного озеленення м.Запоріжжя на 2019-2029 роки  «Зелене місто» (проект)


Проект Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2029 роки «Зелене місто»

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2029 роки  «Зелене місто»

Повідомлення про оприлюднення проекту Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2029 роки «Зелене місто» та Заяви  про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту Програми комплексного озеленення м. Запоріжжя на 2019-2029 роки  «Зелене місто»

ПОВІДОМЛЕННЯ  про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля (Приватне акціонерне товариство "Український графіт" (ПрАТ «Укрграфіт») 


Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва», як Замовник будівництва об'єктів:
«Будівництво житлового будинку №78 в житловому комплексі «Ветеран» по вул. Нагнибіди», 
«Будівництво житлового будинку №79 в житловому комплексі «Ветеран» по вул. Нагнибіди»,
оприлюднює заяви про наміри проведення оцінки впливів на навколишнє середовище

29.03.2019


Оголошення

З метою підвищення екологічної свідомості населення, позитивного впливу на світогляд городян щодо стосунків з природним середовищем, залучення фотохудожників до пропаганди екологічних знань засобами фотографій та з нагоди «Дня довкілля» проводиться XVІІІ міська фотовиставка-конкурс «Іншої землі у нас не буде, нам треба нашу зберегти». Фотоконкурс не обмежує авторів у виборі сюжетів: благоустрій і ландшафтний дизайн міста, співпраця та конфлікт людини з природою, проблеми екології.

До участі у фотоконкурсі запрошується учнівська молодь навчальних закладів, громадські та професійні об’єднання, гості та мешканці міста.

Пропонуються наступні теми (номінації) робіт:

Любий серцю рідний край.

Краса і біль землі моєї.

Казкове диво зеленого світу.

На фотоконкурс приймаються кольорові та чорно-білі авторські фотографії форматом від 18х24 до 30х40 см. До робіт додаються дані про авторів: прізвище, ім’я та по батькові автора, місце роботи, контактна адреса та телефон, назва фотографій та назва теми (номінації), якій відповідає запропонована робота. Учасники надсилають до 11 квітня 2019 року свої роботи на адресу оргкомітету конкурсу: 69035, м. Запоріжжя, а/с 304 «Спілка фотохудожників», пр. Соборний, 159.

Довідки за телефонами: 233-98-33, 233-99-33


Комунальне підприємство «Управління капітального будівництва», заявляє про наміри виконання капітального ремонту адміністративної будівлі по пр.Соборності, 206 в м Запоріжжя, та заявляє про екологічні наслідки діяльності плануємого об'єкта: "Капітальний ремонт адміністративної будівлі по пр.Соборності, 206 в м . Запоріжжя (восьма черга ремонту)" (коригування) за адресою: Запорізька область, Запоріжжя, пр. Соборний, 206

28.02.2019


Департамент освіти і науки Запорізької міської ради у відповідності до вимог ДБН А.2.2-1-2003 оприлюднює наступні матеріали з оцінки впливу на навколишнє середовище до проекту: «Реконструкція Запорізького колегіуму №98 Запорізької міської ради Запорізької області по вул. Запорізькій, 1-А, в м. Запоріжжя»


Наближається найвеселіше радісне свято – Новий рік. Який же Новий рік без ялинки? Мали місце випадки, коли громадяни нашого міста намагались, не витрачаючи власних коштів, протиправним шляхом добути зелену красуню.

Багато ялинок і сосен спотворюють спилюючи верхівки, таке дерево приречене.

З метою посилення охорони хвойних насаджень в передноворічний період, попередження та недопущення самовільних рубок, прийнято відповідне розпорядження міського голови.

Згідно з розпорядженням активізовані спільні дії районних адміністрацій міської ради, інспекції з благоустрою міської ради, за підтримки Управління патрульної поліції в місті Запоріжжя, Дніпровського відділу Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, Управління поліції охорони в Запорізькій області, Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», Національного заповідника «Хортиця» по виявленню та недопущенню самовільних рубок хвойних насаджень, а також дерев і кущів хвойних порід на території міста.

Але для того щоб зберегти створену людськими руками красу, громадяни також не повинні залишатися байдужими. Якщо Ви бачите вандала, що орудує сокирою або пилкою – повідомте про це в поліцію, і ви зробите свій внесок у збереження зелених легень міста.

Шановні запорожці!

Виконавчий комітет міської ради нагадує, що несанкціонована рубка хвойних насаджень може обернутися не тільки застосуванням жорстких штрафних санкцій до громадян – від 170 до 510 грн.; до посадових осіб або фізичних осіб – підприємців – від 510 до 850 грн., а й відшкодуванням збитку.

Постановою Кабінету Міністрів України від 08.04.1999 №559 (зі змінами) затверджена такса для обчислення розміру шкоди, заподіяної внаслідок знищення або пошкодження дерев і чагарників, згідно з якою, за кожне знищене хвойне дерево передбачені наступні розміри збитків:

діаметр стовбура до 6 см – 800 грн.;

діаметр стовбура від 6,1 см до 10 см – 1152 грн.;

діаметр стовбура від 10,1 см до 14 см – 1500 грн.;

діаметр стовбура від 14,1 см до 18 см – 1852 грн.;

діаметр стовбура від 18,1 см до 22 см – 2200 грн..

І це тільки матеріальна складова. Чи варто говорити про зіпсований настрій, витрачені нерви і дорогоцінний передноворічний час?

Любіть і охороняйте природу!

Щасливих Новорічних та Різдвяних свят!


Департамент освіти і науки Запорізької міської ради у відповідності до вимог ДБН А.2.2-1-2003 оприлюднює наступні матеріали з оцінки впливу на навколишнє середовище до проекту: «Реконструкція Запорізького класичного ліцею з прибудовою по вул. Леоніда Жаботинського, 23 в м. Запоріжжя»

Заява про намір     Заява про екологічні наслідки     Завдання на розробку матеріалів ОВНС


Районна адміністрація Запорізької міської ради по Олександрівському району оголошує про намір реконструкції елементів благоустрою скверу Піонерів в м. Запоріжжя

Заява про наміри     Заява про екологічні наслідки     Завдання на обробку матеріалів ОВНС


Департамент спорту, сім'ї та молоді міської ради оголошує про намір капітального ремонту приміщення КУ "Запорізький міський шаховий клуб "Думка"  за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 212

Заява про наміри     Заява про екологічні наслідки     Заява на розробку матеріалів ОВНС


Департамент освіти і науки Запорізької міської ради оголошує заяву про намір капітального ремонту по заміні асфальтового покриття території Запорізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 76 Запорізької міської ради Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 154-г

Заява про намір     Заява про екологічні наслідки     Завдання на розробку матеріалів ОВНС


Департамент інфраструктури та благоустрою Запорізької міської ради оголошує заяву про наміри щодо реконструкції дороги на перехресті пр. Соборний та пл. Запорізької в м. Запоріжжі (улаштування перехідно-швидкостної смуги)

Заява про наміри     Заява про екологічні наслідки     Завдання на обробку міатеріалів ОВНС


Департамент освіти і науки Запорізької міської ради у відповідності до вимог ДБН А.2.2-1-2003 оприлюднює наступні матеріали з оцінки впливів на навколишнє середовище до проектів:

1. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків гімназії №2 ім. Лесі Українки по вул. Шкільній, 36.

2. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків гімназії №25 гуманітарного профілю по вул. Патріотичній, 76.

3. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків гімназії №46 по вул. Павлокічкіській, 29.

4. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків ЗЗШ №65 по просп. Моторобудівників, 26.

5. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків ЗОШ №87 по вул. Хакаській, 3Б.

6. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків ліцею №99 по вул. Героїв 93-ї бригади.

7. Реконструкція елементів благоустрою комплексів спортивних майданчиків ЗНВК №110 по вул. Стешенка, 19.


Матеріали з оцінки впливів на навколишнє середовище до проекту «Реконструкція елементів благоустрою комплексу спортивних майданчиків Запорізької гімназії № 25 гуманітарного профілю Запорізької міської ради Запорізької області по вул. Патріотичній, 76 м. Запоріжжя»


До уваги підприємств, організацій та установ, які експлуатують спеціально відведені місця видалення відходів на території м. Запоріжжя  (власники місць видалення відходів, підриємств-утворювачів відходів, підприємства, які надають послуги із збирання та розміщення відходів) 

Розпорядження ЗОДА від 27.05.2016 № 304


Звіт про виконання заходів, передбачених Меморандумом про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя від 09.06.2016 станом на 01.07.2017 року

Звіт про виконання заходів, передбачених Доповненням до Меморандуму про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя від 01.06.2017 станом на 01.07.2017 року

Звіт про виконання заходів, передбачених Меморандумом про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя від 09.06.2016 станом на 01.01.2017 року


До уваги мешканців міста Запоріжжя!

Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради повідомляє про те, що 09.06.2016  Запорізька міська рада, в особі міського голови Буряка Володимира Вікторовича та промислові підприємства міста Запоріжжя  підписали Меморандум про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя.

З повним текстом Меморандуму можна ознайомитись за нижченаведенним посиланням.

Меморандум про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя