Комунарський

Комунарський район як адміністративну одиницю було створено у 1977 році шляхом відокремлення від Жовтневого району (нині — Олександрівського). Назву район отримав на честь робітників Південних залізничних майстерень Олександрівська — комунарів, які брали активну участь у революційних подіях 1905 року.

Південний мікрорайон Комунарського району Запоріжжя
Південний мікрорайон Комунарського району, фото: Богдан Смиков

Територія

Комунарський район займає площу у 61 кв.км. До його складу входять два мікрорайони — Космічний та Південний, а також декілька тисяч будинків приватної забудови.

Територію району пересікають чотири магістральні вулиці — Набережна магістраль, вул. Космічна, вул. М. Ласточкіна, проспект 40-річчя Перемоги. Тут розташовані центральний залізничний вокзал «Запоріжжя-1» та центральний автовокзал.

Інфраструктура

На території Комунарського району розташовано 20 базових підприємств міста, серед яких ПАТ «Запорізький автомобільний завод», ДП «Радіоприлад», ПАТ «Запорізький механічний завод», ТОВ «Запорізький завод гумово-технічних виробів», ВАТ «Запоріжприлад», ВАТ «Дослідно-експериментальний механічний завод», ПАТ «Завод агротехнічних машин», взуттєва фабрика ТОВ НВФ «МІДА ЛТД», виробниче підприємство «Неон» УТОГ.

Окрім виробничих підприємств у районі працюють супер- та гіпермаркети, автосалони, заклади ресторанного господарства, тощо.

 

Освіта і культура

У Комунарському районі можна здобути вищу освіту в Медичному коледжі Запорізького Державного медичного університету, там же та ще у двох навчальних закладах можна отримати професійно-технічну освіту. В районі налічується 17 загальноосвітніх шкіл, 22 садочки, музична школа та школа мистецтв. Унікальний позашкільний навчальний заклад — Дитяча залізниця, що знайомить дітей із залізничними спеціальностями.

 

Відпочинок і туризм

Комунарський район — одна з найчистіших в екологічному плані частин міста, завдяки великій площі зелених насаджень. На території району знаходяться два парки, дев’ять скверів, дві зелені зони.

Запорізька дитяча залізниця — центр навчання та відпочинку дітей із живим куточком, зимовим садом, тераріумом, акваріумом та гуртками, і, звісно ж, з власною колією довжиною 8,6 км. Це найдовша та одна з кращих дитячих залізниць в Україні.

Дитяча залізна дорога, Запоріжжя
Учбовий корпус ДЗД, фото: Юрій Рубан

На березі Дніпра працюють бази відпочинку та готелі, тенісні корти та база вейкбордингу.

 

Паспорт Комунарського району м. Запоріжжя

Опубліковано: 17.08.2017 16:51 (оновлено: 16.02.2022 14:02)