Енергоефективність

1. Муніципальний енергетичний план міста Запоріжжя на 2014-2030 роки, затверджений рішенням міської ради від 24.06.2014 №6:

1.1. Муніципальний енергетичний план Запоріжжя.

1.2. Реєстр інвестиційних проектів модернізації будівель та систем енергопостачання Запоріжжя за періодами (2015-2017, 2017-2030 рр.).

1.3. Zaporizhzhya Municipal Energy Plan. Investment projects (en).

1.4. Der Munizipale Energieplan von Saporishshjа (de).

1.5. REGISTER DER INVESTITIONSVORHABEN für Modernisierung der Gebäude und Energieversorgungssysteme von Saporishshja (2015-2017, 2017-2030) (de).


2. План дій сталого енергетичного розвитку міста Запоріжжя на 2016-2020 роки (з додатками), затверджений рішенням міської ради від 30.11.2016 №56:

2.1. План дій сталого енергетичного розвитку м. Запоріжжя на 2016-2020 роки;

2.2. Додаток 1. План дій сталого енергетичного розвитку м Запоріжжя на 2021-2030 роки;

2.3. Додаток 2. Звіт про енергетичні аудити з рекомендаціями щодо енергоефективних заходів, поновлюваних джерел енергії та інвестиційних проектів для ПДСЕ міста Запоріжжя;

2.4. Додаток 3. Звіт «Уніфікація спільних параметрів (припущень) національного (модель «TIMES-Україна») та муніципального моделювання».


3. Попереднє техніко-економічне обґрунтування впровадження заходів з енергозбереження та підвищення рівня енергоефективності 40 бюджетних будівель м. Запоріжжя.  

 

Що таке енергоефективність

Енергоефективність — це раціональне споживання енергетичних ресурсів, при якому покращується співвідношення корисного ефекту від використання енергетичних ресурсів до витрат цих ресурсів.

Простий приклад — використання світлодіодних лампочок, які дають стільки ж світла, як звичайні лампи накалювання, проте споживають майже у 10 разів менше електроенергії.

Енергоефективність часто ототожнюють з енергозбереженням, проте це не одне й те саме. Енергозбереження — це зменшення витрат енергії, економія енергетичних ресурсів, перш за все, заради зменшення видатків. Енергоефективність — ефективне використання енергії, за якого можливе як зменшення матеріальних витрат, так і підвищення корисного ефекту від використання енергії.

Наприклад, якщо ви встановите енергозберігаючі вікна, то будете витрачати стільки ж коштів на опалення, проте у приміщенні буде на декілька градусів тепліше, тобто корисний ефект зросте.

Енергоефективність — це не тільки про економічну складову. Підвищення показників енергоефективності допоможе скоротити споживання енергії, зберегти ресурси, знизити вартість впровадження відновлюваних джерел енергії, зменшити шкідливі викиди, уповільнити зростання цін на електроенергію для населення та промисловості.

Принципи енергоефективності повинні реалізовуватися на всіх рівнях — від приватної оселі до держави в цілому. На рівні домогосподарств це використання освітлення та побутової техніки з високим класом енергоефективності, утеплення оселі, використання більш сучасних, енергозберігаючих та альтернативних джерел енергії та систем комунікацій. На рівні держави —  будівництво сучасних електростанцій, впровадження енергоефективних технологій на виробництві, державна підтримка заходів з енергозбереження та енергоефективності.

Питаннями енергоефективності на державному рівні опікується Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.


Відеоролик про переваги участі у глобальній ініціативі - Угоді мерів щодо клімату та енергії