Стало відомо, як виглядатиме Запорізька ДніпроГЕС після реконструкції

18.11.2021 16:24

Сьогодні на території Дніпровської ГЕС відбулася онлайн-нарада за участю представників центральних, місцевих органів влади, архітекторів, інженерів та інших вузьких фахівців сфери. Присутні обговорили та затвердили новий вид Запорізької ДніпроГЕС після реставрації та показали проєкт широкій аудиторії.

Вже довгий час Запорізька ДніпроГЕС потребує реконструкції, адже всі її несучі конструкції та функціональні елементи зношені. Щоб продовжити термін експлуатації цього об'єкта та виконати весь необхідний обсяг робіт, потрібно зупинити проїзд транспорту через греблю на кілька років. Тому питання реконструкції відкладали, доки було заморожене будівництво нових запорізьких мостів.

Тепер, напередодні введення нових мостів в експлуатацію, фахівці зробили перший крок до реконструкції ГЕС – затвердили ескіз майбутнього проєкту. Цей процес відбувся сьогодні в ході онлайн-наради, з урахуванням пропозицій та побажань присутніх. Про концепцію розповів головний архітектор проєкту.

- Головна ідея була в тому, щоб зберегти історичний вигляд греблі, при цьому зробити цей об'єкт більш функціональним, сучасним та зручним для мешканців та гостей міста. Розробляючи проєкт, враховували збільшення транспортного потоку протягом найближчих кількох років, постаралися зробити транспортні розв'язки з урахуванням інтересів всіх учасників дорожнього руху. При цьому ми розуміли, що важливо розрахувати правильне навантаження на опорні конструкції, щоб вони після реконструкції прослужили ще багато десятків років. Ми мали понад 10 варіантів ескізів оновленої ГЕС. Зупинилися на найоптимальнішому, на нашу думку, – розповів головний архітектор проєкту Віктор Лукашов.

Згідно з проєктом, оновлений автопереїзд через греблю складатиметься з двох ярусів у кілька смуг кожен. Планується, що на нижньому ярусі, окрім транспортних смуг, будуть пішохідні тротуари. На другому ярусі – разом із рухом транспорту передбачені велодоріжки в обидва боки. Щоб розвести транспортний потік, верхній ярус відводять для руху з правого берега на лівий. Нижній – у зворотньому напрямку.

Тепер, після затвердження вигляду оновленої ГЕС, фахівці сфери розпочнуть обговорення технічних характеристик. Паралельно з цим проходитимуть проєктні та погоджувальні роботи. На цей процес закладають 2-2,5 роки. Лише після цього реконструкція зможе стартувати.

- Ми повністю підтримуємо концепцію оновленої греблі та готові всіляко співпрацювати з проєктантами, архітекторами та іншими профільними фахівцями. Після затвердження вигляду ГЕС важливо детально проговорити всі технічні моменти – не тільки з транспортними розв'язками, але й зі зміцненням опорних конструкцій. За словами фахівців, більшість складових елементів потребують заміни, і до цього питання потрібно підійти з усією відповідальністю та грамотністю. Саме цій темі будуть присвячені наші подальші обговорення, – зазначив перший заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк.