Медики розповіли, як відбувається вакцинація бустерною дозою вакцини проти COVID-19 і чим вона відрізняється від додаткової

21.01.2022 13:15

В Україні стартувало щеплення бустерною дозою вакцини проти коронавірусної хвороби для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Так, в Запоріжжі на сьогодні цю дозу отримали 2143 людини. Оптимальний термін ревакцинації – від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу незалежно від того, якою вакциною прищепилася людина. Сьогодні медики розповіли, у чому особливість бустерної дози та чим вона відрізняється від додаткової.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я України, запровадження бустерної дози вакцини проти COVID-19 вже продемонструвало свою безпеку. Вона посилює імунну відповідь та ефективність проти різних варіантів коронавірусу SARS-CoV-2.

Сьогодні про нюанси бустерного щеплення розповіли в одному з пунктів вакцинації.

За словами медиків, для бустерної дози перевага надається мРНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

За словами медичного директора центру ПМСД№9 Наталії Гришиної, бустерна доза потрібна, щоб надалі стимулювати імунітет для захисту від коронавірусної інфекції. Насамперед третє щеплення рекомендують медичним працівникам, людям віку 60+ та працівникам закладів інтернатного типу.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини COVID-19, також зможуть отримати дозу бустеру через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

- Головна відмінність додаткової дози вакцини від бустерної - це цільове призначення. Так, додаткове щеплення призначається пацієнтам з імунно-супресивним станом через 28 днів після повного курсу, але не пізніше трьох місяців. Бустерна доза рекомендована всім вакцинованим через 6 – 9 місяців після перших двох доз, - розповіла Наталія Гришина.

Так, якщо з завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, то бустерну дозу можна отримати у будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Після введення дози бустера можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати введення. Згенерувати його можна буде у «Дії». Це міжнародний сертифікат, який діє у різних країнах світу та містить інформацію про те, що людина отримала вже три дози вакцини.

Як повідомляє департамент охорони здоров'я міської ради, у Запоріжжі отримати бустерну дозу можна у всіх центрах масової вакцинації. З адресами та графіком роботи можна ознайомитись за посиланням.