Щодо підсумків сесії Запорізької міської ради

27.07.2022 20:50

Секретар міської ради Анатолій Куртєв розповів:

- Запоріжці!

Сьогодні ми провели чергову сесію Запорізької міської ради для того, щоб прийняти низку важливих для міста рішень. Зупинюсь на двох основних питаннях, які ми розглянули.

Сьогодні було прийнято Міську цільову програму розвитку цивільного захисту населення і територій Запоріжжя на найближчі чотири роки. Програма передбачає, що цього року більше, ніж дев?яносто три мільйони гривень мають бути спрямовані на питання, яким багато років у Запоріжжі ніхто не займався, а саме на ремонт, благоустрій та оснащення сховищ і найпростіших укриттів у гуртожитках, а також у школах та у дитячих садках.

У бюджеті на ці цілі вже закладено близько п'ятидесяти восьми мільйонів гривень. Рішення про внесення відповідних змін до бюджету громади також було прийняте на сьогоднішній сесії.

Що стосується недостатніх для реалізації цієї програми коштів, то зараз ми працюємо над їх залученням. З цього приводу ми ведемо перемовини з нашими міжнародними партнерами і вже маємо з ними попередні домовленості.

Наступне важливе питання, розглянуте на сьогоднішній сесії, це затвердження рішення «Про врегулювання питання надання послуги з постачання гарячої води».

Що мається на увазі. Вже далеко не перший рік містяни постійно скаржаться на поганий запах і колір гарячої води, на її низьку температуру, а також на те, що якість послуг з гарячого водопостачання не відповідає їхній вартості. Через це, а також через постійне підвищення тарифів на гарячу воду, мешканці міста, які проаналізували ситуацію та зробили відповідні прорахунки, вже давно відмовилися від послуг гарячого водопостачання та встановили у своїх домівках бойлери.

Більше того, запоріжці відмовляються від послуг на гарячу воду навіть цілими будинками, в яких діє форма правління ОСББ. На цей час вже 90 таких будинків повністю відійшли від централізованого гарячого водопостачання.

Усе це призвело до того, що починаючи з 2013 року, загальне споживання гарячої води у місті скоротилося на 56%. Як результат ми отримали погіршення її якості, адже вона почала застоюватись у трубопроводах. Тобто цю воду підводять до будинку, але через те, що менше людей вмикає крани, вона замість того, щоб бігти по трубах, стоїть в них і остигає та втрачає якість. І на виході ми отримуємо окислену жовту воду з неприємним запахом та ще й низької температури.

У той же час ті люди, які користуються бойлерами, таких проблем просто не мають. У них завжди є гаряча вода нормальної якості та температури. До того ж вони ще й щорічно сплачують приблизно вдвічі менше коштів, ніж користувачі послугами централізованого гарячого водопостачання.

Тепер ще одне. Нас очікує дуже непростий опалювальний сезон. Ми вже знаємо, що ліміти постачання природного газу у наступному опалювальному сезоні будуть на 10 відсотків меншими, ніж у минулому. Але якщо кожне домогосподарство матиме водонагрівач, то принаймні якісна гаряча вода у будь-якому разі буде йому забезпечена.

Проаналізувавши усі ці фактори, а також ознайомившись з досвідом інших українських міст, ми прийшли до висновку про необхідність переходу на альтернативні засоби нагріву води. Окрім усіх вищеназваних причин, це дозволить місту кожного року заощаджувати більше п'ятиста мільйонів гривень, а також дозволить нам відмінити абонентську плату за постачання гарячої води.

При цьому ми розуміємо, що у багатьох людей просто немає фінансової можливості придбати та встановити бойлер. Тому ми прийняли рішення виділити по шість тисяч гривень соціально незахищеним категоріям населення для того, щоб вони могли це зробити. Окрім того, ми вже забезпечили бойлерами більшість об'єктів соціальної інфраструктури міста.

Наостанок хочу подякувати усім депутатам, які були присутні на сьогоднішній сесії, за продуктивну роботу.

Разом переможемо!

Тихої усім ночі!