У Запоріжжі фінішував проєкт, присвячений протидії домашньому насильству

24.03.2023 13:45

Понад чотири місяці тривав масштабний проєкт «Про домашнє насилля знай — впевнено себе почувай». Наразі організатори підбили підсумки, нагородили активних учасників та презентували чат-бот, який допоможе протидіяти домашньому насильству.

За час дії проєкту до нього долучились близько 300 учасників. Це жителі декількох громад Запорізької та Донецької областей, молодь та навіть люди похилого віку.

- Це була Маріупольська міська громада, а також Пологівська, Бердянська, Чернігівська, Смирновська сільська рада. Долучилися до проєкту і навчальні заклади. Серед учасників були студенти Запорізької політехніки, національного університету, економіко-правничого коледжу, електротехнічного коледжу. Було також багато представників громадських об’єднань, - розповіла головна спеціалістка департаменту спорту, сім’ї та молоді Запорізької міської ради Вероніка Шостак.

На початку проєкту представників громад навчали запобігати домашньому насильству, потім проводили тренінги для сімей, аби допомогти у вирішенні конфліктів, опісля — впроваджували інтерактивні форум-театри. Тобто вистави, в яких актори відтворювали ситуації з елементами домашнього насильства, а згодом  перегравали їх без ознак агресії. Завдяки цьому не тільки молодь, але й літні люди мали змогу побачити першопричини та наслідки сімейних конфліктів.

До масштабного проєкту долучилися також правоохоронці. Патрульні разом із учасниками проходили тренінги щодо запобігання домашньому насильству.

Наприкінці проєкту учасники створили чат-бот під назвою «Запоріжжя — місто без насильства», де є відповіді на більшість запитань, що турбують людей, які стикаються з різними проявами домашнього насильства. Він вже є у відкритому доступі, але працює ще в тестовому режимі. Діє чат-бот у додатках Telegram, Facebook Messenger та Viber за посиланням.

Найактивніших учасників проєкту також нагородили відзнаками. Серед нагороджених - телеканал МТМ, який забезпечував інформаційну підтримку проєкту.