Кар’єрні радники служби зайнятості працюють на результат

18.06.2019 13:05

За інформацією Запорізького міського центру зайнятості, такі фахівці служби як кар’єрні радники допомагають безробітними подолати перешкоди, що виникають під час пошуку роботи, знайти себе на ринку праці, впевнитись у власних силах та працевлаштуватись.

В Запорізькому міському центрі зайнятості вже є чимало прикладів їх плідної роботи із клієнтами служби.

Так, у травні, після тривалого періоду безробіття, до Шевченківського відділу сприяння зайнятості Запорізького міського центру зайнятості звернулася шукачка роботи Ірина. Зрозумівши, що безуспішно шукає роботу самостійно вже протягом року, вона вирішила скористатися послугами центру зайнятості. Ірина має ІІІ групу інвалідності, тому відчувала певні складнощі в працевлаштуванні. Кар’єрний радник уважно розглянула ситуацію безробітної, яка не здатна на рівних умовах конкурувати на ринку праці та має складні життєві обставини. У відповідності до медичних рекомендацій щодо умов праці та з урахуванням побажань Ірини, їй було видано направлення на вакансію «укладальник-пакувальник», призначену для працевлаштування особи з інвалідністю на ТОВ НВК «ІНТЕР-М». Під час співбесіди з роботодавцем Ірина врахувала всі рекомендації та поради кар’єрного радника щодо презентації своїх знань, умінь та навичок. Жінка справила гарне враження на працедавця та була запрошена на проходження стажування на підприємстві. Вже 6 червня Ірина працевлаштувалась та стала повноцінним членом виробничого колективу.

Також в травні до Південного відділу сприяння зайнятості Запорізького міського центру зайнятості звернулась Надія, яка має освіту за професією «кравець», але працювала швачкою. В день реєстрації їй було проведено первинне профілювання з метою визначення потенціалу та видано два направлення на працевлаштування, але безробітній відмовили в прийнятті на роботу у зв’язку з недостатнім досвідом. Наступного дня на прийомі кар’єрний радник з Надією провели поглиблене профілювання та на основі отриманих даних склали Індивідуальний план працевлаштування, до якого були включені комплекси заходів, зокрема ті, що пов’язані з пошуком роботи, проведенням переговорів щодо умов працевлаштування, отриманням освітніх послуг. Під час прийому кар’єрний радник підібрала ще одну вакансію та Надія отримала направлення на працевлаштування до приватного підприємця на посаду «швачка». Однією з умов прийняття на роботу було вміння кроїти тканину, яким Надія добре володіє. З метою сприяння працевлаштуванню шукачки роботи, кар’єрний радник проінформувала роботодавця про можливість організації стажування на робочому місці. Надія успішно пройшла стажування і теж вже з 6 червня приступила до роботи.