Про визнання правового статусу приміщення, розташованого в багатоквартирному житловому будинку

від 04.03.2021. Дата оприлюднення 04.03.2021

Керуючись законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про приватизацію державного житлового фонду", "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку", Цивільним кодексом України, враховуючи висновки комісії, викладені у Акті обстеження частини нежитлового приміщення VІ підвального поверху (літ.А-4) по вул.Південноукраїнська,11 від 22.12.2020, з метою врегулювання правових відносин між співвласниками спільної сумісної власності, виконавчий комітет Запорізької міської ради

ВИРІШИВ:

1. Віднести частину нежитлового приміщення VІ підвального поверху (літ.А-4) у складі туалету №6 площею 3,93 кв.м, розташовану в багатоквартирному будинку №11 по вул.Південноукраїнська, до допоміжних приміщень.

2. Комунальному підприємству “Побутовик” Запорізької міської ради, в господарському віданні якого перебуває майно, зазначене в п.1 даного рішення, здійснити передбачені чинним законодавством заходи щодо списання його з балансу підприємства.

3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Волобуєва В.О.

 

Міський голова                           В.В.Буряк


ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
до проєкту рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради
"Про визнання правового статусу приміщення, розташованого в
багатоквартирному житловому будинку"

До виконавчого комітету міської ради надійшло звернення КП "Побутовик" Запорізької міської ради про визначення визначення правового статусу обстеженого майна – частини приміщеня VІ підвального поверху (літ.А-4) по вул.Південноукраїнська,11, а саме туалету №6 площею 3,93 кв.м, яка перебуває в господарському віданні підприємства.

Відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" територіальній громаді міста належить на праві комунальної власності рухоме та нерухоме майно.

Законом України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" встановлено обов’язковість державної реєстрації права власності, інших речових прав (найму, оренди) на об'єкти нерухомого майна всіх форм власності, у т.ч. нежитлові приміщення в багатоквартирних будинках, що не належать до житлового фонду і є самостійними об’єктами цивільно-правових відносин, цільове призначення яких – для торгівельних, побутових та інших потреб непромислового характеру, які не призначені для забезпечення експлуатації будинку та обслуговування його мешканців.

З прийняттям Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" продовжується робота з передачі житлових багатоквартирних будинків в управління ОСББ. Але до теперішнього часу виникають питання щодо правового статусу окремих нежитлових приміщень.

Враховуючи висновки комісії, викладені у Акті обстеження частини нежитлового приміщення VІ підвального поверху (літ.А-4) по вул.Південноукраїнська,11 від 22.12.2020, з метою врегулювання правових відносин між співвласниками спільної сумісної власності, департаментом комунальної власності та приватизації Запорізької міської ради підготовлено проєкт рішення виконавчого комітету міської ради "Про визнання правового статусу приміщень, розташованих в житлових багатоквартирних будинках", який вноситься на розгляд виконавчого комітету міської ради.

 

Директор департаменту
комунальної власності та
приватизації міської ради                                    О.П.Забутний