Новини адміністративної комісії

Засідання адміністративної комісії 20.08.2019

Півсотні адміністративних протоколів розглянули сьогодні на засіданні адміністративної комісії при виконкомі Запорізької міської ради. Чимало було складено за торгівлю з рук у невстановлених місцях. Решта стосувалися несвоєчасного покосу карантинних трав, проведення будівельних, земельних робіт без відповідної дозвільної документації, самовільного розміщення МАФів.

Справи про адмінпорушення були розглянуті за протоколами, складеними інспекцією з благоустрою, районними адміністраціями та працівниками поліції не тільки Запоріжжя, а й інших міст – зокрема, Одеси, Сум, Мукачевого та Вінниці.

- Від правоохоронців протоколи надійшли за завідомо неправдивий виклик поліції, є кілька документів за недотримання правил благоустрою. Порушники будуть притягнуті до адміністративної відповідальності – тобто сплати штрафів. Від ступеню тяжкості провини та обставин залежить і розмір стягнень - це від 340 до 1 700 грн, - зазначив голова адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради Віктор Низовцев.

 

Засідання адміністративної комісії 06.08.2019

Сьогодні, 6 серпня, відбулося засідання адмінкомісії під керівництвом голови комісії Віктора Низовцева. На розгляді – близько 30 протоколів, що були складені працівниками інспекції з благоустрою, представниками районних адміністрацій та патрульної поліції під час рейдів чи після звернень громадян.

Серед правопорушень були зафіксовані випадки стихійної торгівлі у місті, самовільного встановлення металевих конструкцій та МАФів, захаращення території, нехтування прибиранням прилеглої території чи покосом карантинних рослин та порушення інших правил благоустрою.

Відповідно до ступеню важкості порушень, були виписані штрафи чи видані усні попередження. Нагадаємо, мінімальне грошове покарання для фізичних осіб складає 340 гривень, максимальне – 1360 гривень. Якщо правопорушення вчинене посадовою чи фізичною особою-підприємцем, розмір штрафу коливається від 850 до 1700 гривень.

 

Засідання адміністративної комісії 18.07.2019

Відбулося чергове засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради під керівництвом голови комісії, юриста департаменту правового забезпечення міськради Віктора Низовцева. Серед правопорушень були зафіксовані: зведення тимчасових споруд без дозвільних документів, незаконне розміщення реклами, недотримання санітарних норм на закріплених територіях та їх забруднення, стихійна торгівля, продаж алкогольних напоїв неповнолітнім особам та інші.

У ході засідання члени комісії розглянули 40 протоколів, які склали представники поліції, міської інспекції з благоустрою, працівники районних адміністрацій.

Більшість протоколів стосувалися порушення правил благоустрою - несвоєчасного прибирання та захаращення території біля об'єктів торгівлі, розміщення незаконної реклами, проведення самовільних будівельних робіт, стихійної торгівлі у невстановлених місцях. Так, кілька підприємців отримали штрафи від 500 до 700 грн за захаращення прилеглої території, відсутність урн.

Також більше десяти протоколів складено на осіб, які встановили МАФи без дозвільних документів, ще кілька протоколів - за ігнорування вимог, які стосуються покосу амброзії на прилеглій території. До речі, це порушення призводить до найбільших адміністративних штрафів - 1360 грн для фізичної особи, 1700 грн - для посадових осіб. За результатами попередніх засідань комісії, через амброзію оштрафували навіть комунальні підприємства міста.

Порушники повинні протягом 15 діб сплатити штрафи, також вони мають право оскаржити рішення адмінкомісії, в разі якщо не погоджуються з ним.

 

Засідання адміністративної комісії 04.07.2019

Сьогодні, 4 липня, відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради під головуванням заступника голови комісії, юриста департаменту правового забезпечення міськради Віктора Низовцева. Серед правопорушень були зафіксовані: розміщення тимчасових споруд без дозвільних документів, незаконне розміщення реклами, недотримання санітарних норм на закріплених територіях та їх захаращення, стихійна торгівля тощо.

У ході засідання члени комісії розглянули 26 протоколів. Вони були складені представниками поліції, міської інспекції з благоустрою, районними адміністраціями.

Розглянувши справу про помилкову заяву в поліцію про викрадення автомобіля, комісія визнала відповідача 1949 року народження невинним.

1700 грн штрафу отримав підприємець, який в Комунарському районі Запоріжжя незаконно, без дозвільних документів, додатково розмістив намети біля свого літнього кафе.

Розгляд протоколу щодо продажу в Шевченківському районі по вул. Чарівній алкогольного напою неповнолітній особі перенесено на наступне засідання комісії у зв'язку з недостатніми показаннями заявника.

Більшість протоколів стосувалися порушення правил благоустрою - несвоєчасного прибирання та захаращення території біля об'єктів торгівлі, розміщення незаконної реклами, проведення самовільних будівельних робіт, стихійної торгівлі в невстановлених місцях.

Порушники повинні протягом 15 діб сплатити штрафи від мінімального, що складає 340 гривень, до максимального - 1700 гривень.

 

Засідання адміністративної комісії 06.06.2019

Сьогодні, 6 червня, відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради на чолі з головою комісії, юристом департаменту правового забезпечення міськради Віктором Низовцевим.

Як зазвичай, більшість протоколів, складених на громадян, фізичних осіб-підприємців, посадових осіб організацій, зокрема голів ОСББ, стосувалася порушення правил благоустрою. Під час засідання комісія розглянула справи про захаращення прибудинкової території, засмічення об’єктів торгівлі, самовільне фарбування фасадів багатоповерхівок, проведення земельних та будівельних робіт в місцях загального користування без дозвільних документів, стихійну торгівлю у невстановлених місцях, продаж алкогольних напоїв у нічний час. Порушники мусять протягом 15 діб сплатити штрафи (340, 510, 850 гривень). У разі несвоєчасної сплати сума штрафу подвоюється.

Зважаючи на пом’якшуючі обставини та визнання своєї провини, порушники загалом відбувалися мінімальними штрафами, у випадку ж повторного складення протоколів суми штрафів будуть значно вищі – 1360, 1700 і навіть 6800 гривень (за торгівлю алкогольними напоями вночі).

Кілька протоколів було складено на запоріжців, які розклеюють оголошення (або дають доручення розклеїти) на стовпах і будинках і тим самим значно погіршують зовнішній вигляд вулиць і споруд. На аргумент типу «Де всі клеять, там і я» комісія не зважала, бо такі дії є адміністративним порушенням і тягнуть за собою як мінімум штраф 340 гривень. Такою ж сумою штрафу і на перший раз попередженням відбувся юний студент, якого затримали працівники поліції під час нанесення на стіни житлових будинків реклами наркотичних засобів.

Сьогодні також розглядалися протоколи, які надійшли з поліції за порушення правил утримання тварин, заняття проституцією, перебування на робочому місті в стані алкогольного сп’яніння, завідомо неправдивий виклик спеціальних служб тощо.

 

Засідання адміністративної комісії 16.05.2019

Сьогодні, 16 травня, відбулося засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Запорізької міської ради під головуванням заступника голови комісії, юриста департаменту правового забезпечення міськради Віктора Низовцева.

Члени адмінкомісії визнали винними двох громадян у тому, що вони знаходилися на робочому місці в нетверезому стані – їх зобов’язали сплатити штраф у розмірі 85 гривень. Ще двох запоріжців визнано винними, але відповідальність обмежили усним зауваження, у тому, що невчасно зареєстрували новонароджених дітей.

У двох випадках адмінкомісія, розглянувши справи про неправдивий виклик поліції, визнала відповідачів невинними, а їх звернення до поліції - цілком виправданими.

Як зазвичай, більшість протоколів стосувалася порушення правил благоустрою. Детальний розгляд членами адмінкомісії справ кількох відповідачів показав, що протоколи на них були складені неналежним чином або ж їх дії не містили правопорушень. Але загалом було доволі багато випадків несвоєчасного прибирання та захаращення прибудинкової території біля об’єктів торгівлі, багатоповерхівок та в приватному секторі, проведення земельних та будівельних робіт у місцях загального користування без дозвільних документів, стихійної торгівлі у невстановлених місцях. Порушники мусять протягом 15 діб сплатити штрафи від мінімального (340 гривень) до максимального (1700 грн). У разі несвоєчасної сплати сума штрафу подвоюється.

У ході розгляду справ відповідачі–представники підприємств, на яких було складено протоколи за несвоєчасне прибирання та захаращення прилеглої території, аргументували на свою користь тим, що мешканці приватного сектора або стихійні торговці регулярно зносять своє сміття на їхню територію. Щоб уникнути адміністративної відповідальності в таких випадках, треба вчасно прибирати власну територію і документувати факти підкидання сміття, розміщувати оголошення про матеріальну відповідальність порушників.
 

Засідання адміністративної комісії 18.04.2019

18.04.2019 адміністративною комісією було розглянуто справи стосовно осіб, які були затримані під час нанесення малюнків з рекламою розповсюдження наркотичних засобів.

Так, 20.03.2019 працівниками патрульної поліції о 04.30 год. по вул. О. Говорухи було затримано громадянина, 1989 року народження, який наносив графіти на стіну будинку. Особлива зухвалість вказаного вчинку полягає в тому, що цей громадянин мешкає в сусідньому будинку.

26.03.2019  о 13.00 год. на перехресті вул. Чарівна/вул. Цитрусова за допомогою активістів було затримано двох осіб, які наносили графіти на стіни будинків. В поясненнях один із затриманих повідомив, що він через оголошення на ОЛХ знайшов таку роботу та отримує по 20 гривень за кожний малюнок на стіні. Всього на момент затримання він зробив близько 20 малюнків.

Враховуючи суспільну небезпеку та особливий цинізм таких дій, що свідчить про неповагу до суспільства та мешканців громади зі сторони цих правопорушників,  відсутність будь-якого каяття та жалю через скоєне, комісія прийняла рішення накласти на кожного з них максимальне  стягнення в розмірі 1360 гривень кожному.

Дякуємо працівникам патрульної поліції та небайдужим громадянам за затримання цих осіб.

Також, комісією було розглянуто адміністративний протокол складений на продавця кіоску по вул. Мокрянська в м. Запоріжжя за продаж алкогольних напоїв неповнолітній особі.

Зазначена особа, здійснюючи продаж алкогольних напоїв, продала слабоалкогольний напій «Рево» та 2 літри пива 14-15 літнім хлопцям, які внаслідок вживання цих алкогольних напоїв отруїлися, батьки змушені були викликати швидку допомогу.

За результатом розгляду справи комісія винесла постанову про накладення штрафу в розмірі 6800 гривень на продавця цього кіоску.

Посадові особи підприємств, які здійснювали будівельні та земельні роботи без дозвільних документів по вул. П. Толока та Нижньодніпровській, отримали штрафи  850 та 1360 гривень відповідно.

За здійснення стихійної торгівлі в м. Запоріжжя знову було притягнено винних осіб до відповідальності. За торгівлю у невстановлених місцях по вулицях Запорізькій, пр. Металургів на фізичних осіб були накладені штрафи від 340 до 850 гривень.

Знову більша частина протоколів була складена за захаращення прилеглої території. Так, приватні підприємці та посадові особи підприємств не вжили заходів із своєчасного прибирання прилеглої території по вул. Північнокільцевій, Олександра Невського, Сосновій, Новокузнецькій  та отримали штраф в розмірі від  850 до 1700 гривень кожний.

Приватний підприємець за самовільне спилювання дерева та відсутність огородження під час проведення робіт з кронування отримав штраф в розмірі 1360 гривень.

Мешканці приватного сектору по вул. Гастело за розведення багаття та спалювання сухої рослинності  були оштрафовані на 340 гривень кожний.

Адміністративна комісія нагадує підприємцям та мешканцям м. Запоріжжя про необхідність дотримання Правил благоустрою м. Запоріжжя, та адміністративну відповідальність за порушення цих Правил.

Про випадки порушення Правил благоустрою м. Запоріжжя (нанесення малюнків, стихійна торгівля, будівельні роботи без дозвільних документів, захаращення, організація звалищ, викидання сміття тощо) необхідно повідомляти до районні адміністрації міської ради або Інспекцію з благоустрою міської ради.

Опубліковано: 25.03.2019 09:59