Партнерські пологи — це пологи, під час яких крім медперсоналу жінці допомагає близька людина. Найчастіше це батько дитини, проте партнером у пологах може бути мати, сестра, подруга тощо.
Моральна підтримка жінки під час пологів допомагає полегшити біль і зменшити тривожність. Крім того, партнер може бути корисним фізично — подати води, покликати лікаря або зробити масаж.
Участь у партнерських пологах — це відповідальний крок, який може стати стресом для непідготовленої людини. Щоб цього не сталося, партнеру потрібно заздалегідь ознайомитися з процесом пологів, відвідати курси для майбутніх батьків, переглянути відео. Важливо заздалегідь домовитися, на яких фазах пологів партнер готовий бути присутнім.
Для партнерських пологів варто обрати людину, яка дійсно бажає бути поруч, відповідально готується до спільних пологів, має стійку нервову систему, не боїться крові. Важливо, щоб породілля мала здорові стосунки з партнером у пологах, довіряла і не соромилася його.
Користь від партнерських пологів буде відчутна, якщо: партнери мають гармонійні відносини, партнер дійсно хоче бути присутнім на пологах, породілля не відчуває дискомфорту і не соромиться в присутності партнера, партнер підготувався до спільних пологів, не боїться крові і має міцну нервову систему.
Запорізькі пологові будинки підтримують практику партнерських пологів: мають індивідуальні пологові зали, покращені палаті для сумісного перебування. Зверніть увагу на те, що партнер повинен бути здоровим та мати довідку про проходження флюорографії протягом останнього року.
У мене залишилися питання, куди звертатися?
Зверніться до вашого сімейного лікаря або акушера-гінеколога. Ви можете записатися на прийом онлайн на офіційному веб-сайті Департаменту охорони здоров'я.
Записатися на прийом до лікаря
Схожі питання
Як і коли ставати на облік по вагітності
Як вибрати пологовий будинок у Запоріжжі