Що робити при алкогольному отруєнні

Реакція організму на алкоголь залежить від багатьох чинників: маси тіла, віку, загального стану здоров’я, міцності та якості алкоголю, спожитої з алкоголем їжі. Будь-які ознаки алкогольного отруєння потребують надання допомоги, спрямованої на відновлення організму.


Які ознаки свідчать про отруєння алкоголем?

  • нездатність критично оцінювати свій стан, переоцінка власних можливостей, зокрема, в споживанні алкоголю: людина не помічає перші симптоми отруєння та продовжує вживати алкогольні напої;
  • порушення координації рухів;
  • розлад уваги;
  • голосне незв’язне мовлення;
  • уповільнення пульсу до менш ніж 60 ударів на хвилину;
  • посилене потовиділення, почервоніння шкіри;
  • нудота, блювання.

Якщо, незважаючи на симптоми, продовжити споживання алкоголю, може наступити алкогольна кома: людина втрачає свідомість, у неї знижується температура тіла, звужуються зіниці; можливі рясне блювання, слиновиділення, мимовільне сечовипускання; дихання стає шумним, пульс прискорюється.


Як допомогти людині, що отруїлася алкоголем?

Якщо людина в свідомості:

  • Якщо в людини після вживання алкоголю виникли блювотні позиви, не варто їх стримувати — таким чином зі шлунка виводиться алкоголь, який ще не всмоктався в кров.
  • Якщо є ознаки отруєння, а позиви до блювання відсутні, блювання необхідно спровокувати: дати постраждалому випити 3–4 склянки води теплої або кімнатної температури (можна додати харчову соду із розрахунку одна чайна ложка на 1 л води), а потім викликати блювання натисканням ложкою на корінь язика. Промивати шлунок слід доти, доки замість блювотних мас не почне виходити вода.
  • Після промивання шлунка доцільно дати постраждалому випити ентеросорбент: активоване вугілля (одна таблетка на 10 кг маси тіла людини), ентеросгель (45 г розтерти до однорідної маси в невеликій кількості води) тощо. Через 10–15 хв., за умови, що не спостерігається пригнічення свідомості, дати також теплого солодкого чаю та 250–500 мг аскорбінової кислоти.
  • Постраждалого слід зігріти, приклавши до ступней та кистей грілку.
  • Після промивання шлунка постраждалому протягом доби необхідно рясно пити, щоб відновити водно-сольовий баланс організму. Відновленню сприятиме вживання сольових розчинів для пероральної регідратації (регідрон, регісол IC, ре-соль тощо), які готують згідно з інструкцією та п’ють невеликими порціями протягом дня.

Якщо людина втратила свідомість:

Спробуйте привести людину до тями: змочіть в нашатирному спирті шматок вати та обережно піднесіть до носа постраждалого, не торкаючись шкіри та слизових оболонок. Якщо пацієнт не приходить до тями, терміново викличте «швидку допомогу». При поверхневій комі медики зроблять йому промивання шлунка за допомогою шлункового зонда. При комі середнього ступеня тяжкості та глибокій комі постраждалому необхідна термінова госпіталізація в токсикологічне відділення.

Від того, наскільки своєчасно особі з алкогольним отруєнням буде надано першу допомогу, залежить її життя.


Схожі питання

Як пережити спеку

Що робити при отруєнні грибами

Що робити, якщо вкусив кліщ

Що робити, якщо вкусила оса, бджола або шершень

Що робити, якщо вкусив павук

Що робити, якщо вкусила змія

Що робити, якщо вкусила собака або хижа тварина

<< Повернутися до розділу Здоров'я

 

Опубліковано: 08.02.2019 15:22