Запорізькі дитячі амбулаторії стали більш комфортними та сучасними

09.06.2020 16:19

Надання якісної і доступної медичної допомоги жителям Запоріжжя, зокрема дітям - пріоритет розвитку сфери охорони здоров'я в місті. Завдяки міським програмам, спрямованим на підтримку системи охорони здоров'я і розвиток центрів первинної медико-санітарної допомоги, вдалося значно поліпшити матеріально-технічне оснащення і зберегти кадровий потенціал поліклінік. Медичні працівники отримують надбавки, закуповується медичне обладнання, проводяться капітальні ремонти та реконструкції.

Відокремлена дитяча амбулаторія по вул. Ладозькій, 17, яка належить до Центру первинної медико-санітарної допомоги №9, обслуговує майже 7 тисяч дітей Бородінського мікрорайону. До  реконструкції у приміщенні медичного закладу близько 15 років не проводилось капітальних ремонтів. Зараз це сучасна амбулаторія, в якій комфортно працювати медикам та зручно перебувати маленьким пацієнтам. У лікарів є все необхідне - робочі місця комп’ютеризовані, є обладнання для повного огляду дітей.

- У 2018 році за кошти міського бюджету був виконаний капітальний ремонт з реконструкцією. Завдяки цьому умови праці медпрацівників та перебування пацієнтів у закладі значно покращилися. Ми повністю забезпечені медичним обладнанням, меблями, у кабінетах є кондиціонери, і все це за кошти міського бюджету. Працювати стало значно легше, і найголовніше - у нас немає скарг від мам щодо якості надання первинної медичної допомоги, - розповіла директорка КПН «Центр первинної медико-санітарної допомоги №9» Дізела Гайдук.

В дитячій амбулаторії ведуть прийом 7 педіатрів, також є апаратура для забору та аналізу крові та сечі. До цього тут була клінічна лабораторія, де підрахунок вівся вручну. Тепер у медзакладі є спеціальні аналізатори, завдяки яким стало набагато простіше та швидше отримувати результати аналізу.

Позитивні зміни амбулаторії відзначають і мами, які приводять до поліклініки своїх дітей.

- Ми обслуговуємося у цьому закладі близько 9 років. Я маю двох дітей, і з другою дитиною теж прийшла до цієї амбулаторії. Радує професіоналізм лікаря, вона завжди допомагає в будь-яких ситуаціях. Крім того, тут зробили гарний ремонт. Мене все влаштовує - тут гарно та зручно, немає черг, - зазначила Крістіна Кокарева.

Загалом під час реконструкції у приміщенні замінили інженерні мережі, освітлення, була обладнана нормальна вентиляція. Медустанову забезпечили новими меблями, кондиціонерами, укомплектували необхідним медичним обладнанням. Площа амбулаторії дозволила облаштувати не лише кабінети лікарів, а й інші. Зокрема в медустанові з’явилась кімната матері та дитини, де молоді матусі можуть погодувати, переповити немовля, а також отримати фахову консультацію медсестри.

Капітально відремонтували дитячу поліклініку і в Південному мікрорайоні. Амбулаторія № 10, яка входить до складу КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6», була відкрита ще у 1988 році. За роки її роботи у приміщенні проводились лише косметичні ремонти, тож стан закладу поступово погіршувався. Минулого року в закладі за дорученням міського голови Володимира Буряка виконали капітальний ремонт - повністю замінили комунікації, відремонтували покрівлю, придбали нові меблі та медичне устаткування. У кабінетах встановлені кондиціонери, облаштована прилегла територія - є вуличне освітлення та пандус, навіс для зберігання дитячих візочків. Крім того, тут облаштували сучасний фізіотерапевтичний кабінет, ігрову кімнату, придбали аналізатори для кабінету забору крові.

- До ремонту умови праці та стан амбулаторії були зовсім інакшими. Зараз тут набагато комфортніше. Кабінети оснащені усім необхідним. Батьки приходять з дітьми із задоволенням. Завдяки електронному запису під кабінетами немає черг, кожен приходить у чітко відведений час, - розповіла дільничний лікар Оксана Хвостова.

Директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №6» Віталій Літвінов наголосив, що амбулаторія відповідає всім сучасним вимогам, для пацієнтів та лікарів створені комфортні умови.

- Амбулаторія працювала майже 30 років без капітальних ремонтів. Під час реконструкції замінили все - починаючи від покрівлі і завершуючи сантехнікою. Тут створили усі необхідні умови і для лікарів, медсестер і для маленьких пацієнтів. Вони з задоволенням приходять сюди, - зазначив Віталій Літвінов.